Jump to content

Moto Zajednica

BMW K1600GT & BMW K1600GTL

Recommended Posts

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

I Bil Gejts je na početku predpostavio da će biti dovoljno 8 MB svakom korisniku. Eto na šta se napravismo

post-3190-12879085173825_thumb.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

kapiram ja sve to progres, nekada je bilo ovo, danas je ovo..itd. ovde se ne radi o progresu niti o novoj ideji. ako neko želi, može da kupi bmw-ov agregat od 750ice i da napravi sebi motor od 5000kubika. kad bi imao para, verovatno bi mogao da naručiš od automobilske kompanije  motor od 20.000cc i da ga uglaviš u auto. nije to ništa "progresivno". uzmi nemački bojni brod iz drugog svetskog rata koji ima 150.000 konja. napredak je kada napraviš motor od što manje kubika, koji troši manje goriva ili koristi drugačije (nefosilno) gorivo i pritom pruža odlične performanse.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Varadero 1000

@bajone

Ja recimo osecam manjak snage na motoru od 1000ccm kad je opterecen prtljagom i suvozacem.Da li je pametno izvlaciti maximum iz motora koji treba izdrzati stotine hiljada kilometara.Stoga podrzavam 1600ccm.

Verovatno bi i ti osetio zelju  za vecim motorom da imas takve potrebe.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

@bajone

Ja recimo osecam manjak snage na motoru od 1000ccm kad je opterecen prtljagom i suvozacem.Da li je pametno izvlaciti maximum iz motora koji treba izdrzati stotine hiljada kilometara.Stoga podrzavam 1600ccm.

Verovatno bi i ti osetio zelju  za vecim motorom da imas takve potrebe.

 

Misliš ako ga voziš na pola gasa da će da traje "stotine hiljada kilometara"? Hoće. sa nekoliko generalnih i

mnogo manjih servisa. Isto koliko bi i kad bi šaltao jednu niže pre nego što počneš da pretičeš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Varadero 1000

Jel to porediš svoju taljigu sa mojim motorom za stazu?

Sve male motorice i Caffe bajkere koji motore za stazu voze po ulici

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Pa ja ti lepo kažem da je samo za stazu, ne bih te lagao. A i nije tema 600 nego hiljadu600

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

kapiram ja sve to progres, nekada je bilo ovo, danas je ovo..itd. ovde se ne radi o progresu niti o novoj ideji. ako neko želi, može da kupi bmw-ov agregat od 750ice i da napravi sebi motor od 5000kubika. kad bi imao para, verovatno bi mogao da naručiš od automobilske kompanije  motor od 20.000cc i da ga uglaviš u auto. nije to ništa "progresivno". uzmi nemački bojni brod iz drugog svetskog rata koji ima 150.000 konja. napredak je kada napraviš motor od što manje kubika, koji troši manje goriva ili koristi drugačije (nefosilno) gorivo i pritom pruža odlične performanse.

 

 

Pa isto tako , Yugo sluzi svrsi zar ne ? I ja sam ga vozio , znam pouzdano ...

Ali sam vozio i Mustang od 5700 kubika ( izmedu ostalog , pored toga jos neke od 3,8 i 5,0 litra zapremine ) , pa ti mogu rec da neznas o cemu pricas .

 

Ali da vas vratim na temu , jos jedna spy fotografija , i poslednji Photoshop moguceg izgleda

post-0-12879088431979_thumb.jpg

post-0-12879088432933_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

@bajone

Ja recimo osecam manjak snage na motoru od 1000ccm kad je opterecen prtljagom i suvozacem.Da li je pametno izvlaciti maximum iz motora koji treba izdrzati stotine hiljada kilometara.Stoga podrzavam 1600ccm.

Verovatno bi i ti osetio zelju  za vecim motorom da imas takve potrebe.

 

Misliš ako ga voziš na pola gasa da će da traje "stotine hiljada kilometara"? Hoće. sa nekoliko generalnih i

mnogo manjih servisa. Isto koliko bi i kad bi šaltao jednu niže pre nego što počneš da pretičeš.

 

hoče, hoče.....bez generalki....jedan takav dokaz mi več stoji u garaži (120.000) a drugi če sledeče godine (kada napuni 100.000).  A ima li neki SS motor koji je več toliko napunio bez generalke? (oni koliko znam se voze na full, zar ne?)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

@bajone

Ja recimo osecam manjak snage na motoru od 1000ccm kad je opterecen prtljagom i suvozacem.Da li je pametno izvlaciti maximum iz motora koji treba izdrzati stotine hiljada kilometara.Stoga podrzavam 1600ccm.

Verovatno bi i ti osetio zelju  za vecim motorom da imas takve potrebe.

 

Misliš ako ga voziš na pola gasa da će da traje "stotine hiljada kilometara"? Hoće. sa nekoliko generalnih i

mnogo manjih servisa. Isto koliko bi i kad bi šaltao jednu niže pre nego što počneš da pretičeš.

 

Moram absolutno da se slozim sa Sportauto-m

Meni ni 1200 nije dosta ....

I , uz duzno postovanje svim 600 SV , TDM i ostalim motorima , ni oni mi nebi bili dosta .

 

1600 , sest cilindara , taman !!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Svi koji vole dosta da putuju motorom znaju da motori od 1000cc pa navishe pruzaju odredjen i nezamenjiv komoditet u voznji koji znatno povecava uzivanje u putovanju

i onaj ko tvrdi suprotno ili laze sam sebe ili nije probao da putuje sa 1000+ kubika ...

Naravno, daleko od toga da je nemoguce putovati i uzivati sa manjim kubikazama .. Sve se na kraju svodi na licni izbor i naravno mogucnosti  ..

Ali sigurno da postoji razlog zbog kog prave motore od 1200+ kubika ..

 

BMW 1600 .. Zanimljiv koncept, nemam shta reci osim da bih voleo nekad da dodjem u priliku da ga pruzim nekim doobrim magistralama ..  ;D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

motor od 1000 kubika nije motor od 1600 kubika. držite se teme. još gluplja stvar mi je upoređivanje mustanga od 5000cc i bmw od 1600cc. ćale mi je imao jaguar xjs, čitaj 5300cc V12. uvek mi je bilo žao što ga nisam probao, bio sam previše mali. taj auto je išao 300. zato je imao preko 5000cc. ovaj bmw verovatno stigne do 200 i to je to. aerodinamika mu nije predviđena za više i naravno svi će reći on nije ni predviđen za velike brzine bla bla...

 

ovako se meni čini..zašto je potreban motor od 1600cc (a da pritom ne ide brzo): imaš 130 kg i tvoja žena oko 85kg. rešili ste da putujete evropom ili idete do bliskog istoka i naravno kupili ste top case i bočne kofere na koje ste takođe stavili po jednu torbu. dakle imate 5 torba sveukupno. u slučaju da nešto ne zaboravite pošto ne daj bože da nešto zatreba. kada natankirate rezervoar, teški ste 300kg. jbg, stvarno vam treba 1600cc onda. 1600 penzionerskih kubika.

 

kod mene u hostelu je prekjuče došao čovek od 50 godina, stigao je biciklom iz beča. danas je krenuo za sarajevo. kod sebe je imao prtljag težine 5kg recimo. glupak. trebao je da jede kao svinja i da se ugoji još 40kg. trebao je da ponese sa sobom dovoljno stvari da preživi 3 meseca u atomskom skloništu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

motor od 1000 kubika nije motor od 1600 kubika. držite se teme. još gluplja stvar mi je upoređivanje mustanga od 5000cc i bmw od 1600cc. ćale mi je imao jaguar xjs, čitaj 5300cc V12. uvek mi je bilo žao što ga nisam probao, bio sam previše mali. taj auto je išao 300. zato je imao preko 5000cc. ovaj bmw verovatno stigne do 200 i to je to. aerodinamika mu nije predviđena za više i naravno svi će reći on nije ni predviđen za velike brzine bla bla...

 

ovako se meni čini..zašto je potreban motor od 1600cc (a da pritom ne ide brzo): imaš 130 kg i tvoja žena oko 85kg. rešili ste da putujete evropom ili idete do bliskog istoka i naravno kupili ste top case i bočne kofere na koje ste takođe stavili po jednu torbu. dakle imate 5 torba sveukupno. u slučaju da nešto ne zaboravite pošto ne daj bože da nešto zatreba. kada natankirate rezervoar, teški ste 300kg. jbg, stvarno vam treba 1600cc onda. 1600 penzionerskih kubika.

 

kod mene u hostelu je prekjuče došao čovek od 50 godina, stigao je biciklom iz beča. danas je krenuo za sarajevo. kod sebe je imao prtljag težine 5kg recimo. glupak. trebao je da jede kao svinja i da se ugoji još 40kg. trebao je da ponese sa sobom dovoljno stvari da preživi 3 meseca u atomskom skloništu.

Hehehecrko'  od smaha. Koji  si ti car. .  Udri  debele  svinje.  Ko ih  jebe. I penzose. I sve  koji  kupuju 1200  i više  ccm-a

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Zaključak: sve što ima više kubika od bicikla je za penzose. ;D

 

:D :D :D :D :D...e baš me nasmeja....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Ne postoji motor koji je dobar za sve namjene....neki su samo manje "svestrani"od drugih,pa samim tim idu extremno daleko u smjeru svoje "namjene"...

 

Ko god je pokusao da napravi motor koji ce zadovoljiti "svacije apetite",najcesce nije napravio nista... Jedan od mojih omiljenih motora (TDM) je motor koji pokusava da pokrije vecinu stilova i nacina voznji ali uspio je samo to ,da ni u cemu nije najbolji...mlaka voda,sta god s'njim da probate.

Ja sam prije za to da je motor jasne orijentacije,pa ste nacisto sta imate i sta mozete... Zbog toga apsolutno podrzavam ovih 1600ccm.jer ce ga uzimati "duuuugoprugasi" i sigurno ce odustati od ambicija da probaju voznju van puta,da idu na stazu,da se provlace kroz guve jer ga koriste kao motor za "ici na posao"...

 

Vjerujem da ovakve motore uzimaju bajkeri sa dugogodisnjim stazom na motoru,kojima je jasno sta zele od motora... Sumnjam da ce ga kupiti i dugo voziti,neki neizivljeni klinac...

 

Mene neodoljivo podsjeca na Kawu GTR-a ...

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Svaki motor ima svoju namenu jedino mi nije jasna potrosnja koja mora da je +10 za 1600ccm danas svi kukaju kako je sve manje nafte a sve vise se prave motori koji su preko 1000ccm.

P.S. ovo ne znaci da ne podrzavam takve motore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Svaki motor ima svoju namenu jedino mi nije jasna potrosnja koja mora da je +10 za 1600ccm danas svi kukaju kako je sve manje nafte a sve vise se prave motori koji su preko 1000ccm.

Ne mora da znaci. Skoro sam se vozio sa starijim bratom i njegov GXSR1000 K4 ili K5 je trosio smesnih 5 litara. Naravno relativno opustena voznja sa brzinama uglavnom do 100km/h i otvoren put. Duplo veci motor ali sa elektronskim ubrizgavanjem je potrosio koliko i moj KLE.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Nemam nista protiv motora od 1000+ ccm, jer bih i ja prvi, da sam u takvim mogucnostima (kao sto nisam), drzao u garazi Goldwing i npr. Hayabusu, ili 1198. Kao sto Lalajko rece, ima nesto i u tom obrtnom momentu ;-). Jedino mi je malo glupo sto su napravili, pa da se tako izrazim, motor koji vec postoji, posto veoma mnogo lici na Goldwing. Naravno, ima razlike, dace BMW svoj "licni pecat", ali generalno nista revolucionarno. Mislim da su mogli jos malo da se potrude ;)...

 

Sto se kubikaze konkretno tice, uvek sam bio pobornik velikih agregata. Izuzetan je osecaj kad veliku litrazu vozis normalno, uz malu potrosnju, a znas da uvek imas rezerve na gasu i da je gotovo u svim rezimima prisutan dovoljno veliki obrtni moment da se npr. preticanje obavi samo zavrtanjem rucice... Ko je probao - zna o cemu pricam ;). Na stranu to sto zivimo gde zivimo, i sto da bi kupio, odrzavao, "napojio" i registrovao taj motor, moras da pljackas makar jednu banku mesecno. A posto je taj motor namenjen za duga putovanja, morali bi malo i da "prosirimo biznis" :D...

 

Sto se K1600GTL konkretno tice, po nekim najavama bi trebao da ima 160 KS, 175 Nm, a da preko 70% obrtnog momenta isporucuje jos na 1500 rpm (max. torque na 5000 rpm). Imace ugradjen i BMW "Ride-by-wire" sistem (tj. tempomat), tri moda voznje ("Rain", "Road", "Dynamic"), ABS, ETC (Electronic Traction Control, nesto nalik ESP-u), elektronsko stelovanje suspenzije, grejace rucica i sedista, dobar audio sistem i, povrh svega, TFT ekran preko koga ce se sve to kontrolisati. Dakle, prava pravcata krstarica za put oko sveta ;).

 

 

liqjV_97077937.jpg

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja