Jump to content

Moto Zajednica

BMW K1600GT & BMW K1600GTL

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 103 postova

http://www.motorcyclenews.com/MCN/News/newsresults/New-bikes/2010/june/jul0210-bmw-announce-k1600-gt-and-gtl/

BMW will produce TWO versions of it’s all-new 1600cc straight six-cylinder tourer – the K1600GT and K1600GTL.

 

    * Video: BMW K1600GT adaptive headlight explained

 

The K1600 GT will be similar in concept to the K1300GT – a comfortable, gadget-laden tourer but with a riding position and setup to give it some sporting ability.

 

    * BMW K1600LT spy shot

 

The K1600GTL will be the super-tourer to take on the Honda GL1800 Goldwing, with a more relaxed layout with lower, more forward-set footrests and handlebars that reach further back.

 

An optional extra Adaptive Headlight will be introduced for the first time ever on a motorcycle – an electronic system will adjust the headlight’s beam to compensate for front and rear pitch as well as lean angle, keeping the beam flat and optimised for best visibility at night.

 

The following is an extract from BMW’s release detailing the two models and specifications for both:

 

BMW K 1600 GT with active riding ergonomics for proactive touring.

 

The dynamic touring bike BMW K 1600 GT is characterised by an active seating position which nonetheless offers a high level of long-distance comfort.

 

The reason for this is the favourable set-up of the ergonomics triangle made up of footrests, seat and handlebars.

 

The K 1600 GT has a very extensive range of standard features ex works consisting of xenon (HID) headlight, heated grips and seat, cruise control and on-board computer.

 

These features in conjunction with the supreme riding qualities of the new BMW Motorrad six-cylinder engine leave nothing to be desired for the proactive tour rider.

 

BMW K 1600 GTL with very comfortable, relaxed ergonomics set-up for long trips with pillion passenger.

 

The luxurious touring bike BMW K 1600 GTL meets the highest demands. Rider and pillion passenger benefit from the relaxed, upright seating position as is especially appreciated over long distances.

 

The ergonomics design is geared towards even further enhanced comfort and derives from a two-level seat in conjunction with rider footrests which are positioned further forward and lower down, as well as handlebars which reach further back.

 

The standard topcase rounds off the range of comfort features for the pillion passenger.

 

Like the K 1600 GT, the K 1600 GTL has a very extensive range of standard features consisting of xenon headlight, heated grips and seat, cruise control and on-board computer.

 

The overall impression of this fascinating six-cylinder motorcycle with a carefully conceived storage concept, audio system as standard and numerous design elements make the BMW K 1600 GTL the flagship among BMW touring bikes.

 

An overview of highlights of the BMW K 1600 GT/GTL.

 

    * Supreme in-line six-cylinder engine with a high level of pulling power, especially in the lower and medium engine speed range.

    * Engine output 118 kW (160 bhp) at approx 7 500 rpm and maximum torque approx. 175 Nm at approx. 5 000 rpm.

    * Over 70% of maximum torque available from 1 500 rpm.

    * Lightest and most compact six-cylinder in-line engine in serial motorcycle production, weighing just 102.6 kg and measuring 560 mm in width.

    * Consistent lightweight construction throughout the entire vehicle (magnesium front panel carrier, aluminium rear frame, crankshaft etc.).

    * E-Gas (ride-by-wire).

    * Three modes to choose from ("Rain", "Road", "Dynamic")

    * High active safety due to standard BMW Motorrad Integral ABS (part integral).

    * Traction control DTC (Dynamic Traction Control) for maximum safety when accelerating (optional extra).

    * Chassis with Duolever and Paralever and ideal concentration of masses for dynamic riding properties combined with optimum comfort.

    * Electronic Suspension Adjustment ESA II for optimum adaptation to all uses and load states (optional extra).

    * World premiere in motorcycles: Adaptive Headlight (optional extra) in conjunction with standard xenon headlight and lighting rings for increased safety at night.

    * Integrated operating concept for the first time with Multi-Controller, TFT colour screen and menu guidance.

    * Audio system with preparation for navigation device and controllable interface for iPod, MP3, USB, Bluetooth and satellite radio (only USA and Canada) (standard in the K 1600 GTL).

    * Innovative design with outstanding wind and weather protection.

    * K 1600 GT with active riding ergonomics for proactive touring.

    * K 1600 GTL with very comfortable, relaxed ergonomics set-up for long trips with pillion passenger, as well as luxury touring features.

    * Extensive fittings and individually tailored accessories at the familiar high level of BMW Motorrad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

evo konkurencije za hondu pan europen... ;)

 

Mislim da je ovo konkurencija Gold Wingu , a K1300GT je konkurencija Panu ... ako cemo vec ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

evo konkurencije za hondu pan europen... ;)

 

Mislim da je ovo konkurencija Gold Wingu , a K1300GT je konkurencija Panu ... ako cemo vec ...

 

Kako hoces, al ja mislim da Gold Wing konkurenciju nema, a za ostalo, ne znam.

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Men' ovo lici na skuter. Sta kaze velimlje, jel poceo BMW praviti skutere?

 

I jeli ovo onaj 6-ak sto su ga predstavili u onom konceptu, kako se zvase ne znam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Rece mi jednom neko da ne uzimam neke ''razprave'' na BJB suvise ozbiljno , jos ucim ....

 

To dali se nekome neki motor svida ili ne je manje vazno . KIBO je probao da nas informise o novom motoru , i hvala mu na tome .

 

A posto me zaista nervira da se prepucavamo na temi koju je neko postavio iz dobre volje da zainteresovane informise , ja cu samo ovo da napisem , pa ako prestanete da me prozivate , necu vise ni da se javljam ovde , vidim mnogima smetam , a mnogo mi je krivo zbog toga , verujte , mozda vam to nesto znaci , neznam ...  ( nadam se nece ovo neko ozbiljno da shvati , nerade mi smajliji na poslu , ironija , kapiras ? )

 

To dali je Goldwing van konkurecije , stoji .

Za sad .

Nedovoljno se zna o novom BMW-u da bi mogli da kazemo koliko ce to Hondu da smeta .

Godinama se suska da ce Goldwing , vreme je vec , da se promeni , t.j. da se redizajnira . Prva i najosnovnija tacka je ''mrsavljenje'' to kaze i Honda i vecina ljubitelja Goldwinga . Goldwing je mnogo popularniji u Americi ( gde se i proizvodio , do pre neku godinu ) nego u Evropi , pa i Honda zna da ako naprave malo laksi motor , udarili bi na kupce BMW LT modela , koji se vec nekoliko godina ne proizvodi .

 

Ja licno mislim da je Goldwing jednostavno prevelik i pretezak , ali moju zenu to ne intersuje , ona samo gleda za Goldwingom

 

Momentalno , znate mnogi , vozim R1200GS , a dogodine je ( tako idu ovde krediti ) vreme da ga menjam , i vec sam rekao mom dileru da u jesen pocne da mi gleda za 2-3 godine star R1200RT . Za sad , valjao ovaj BMW ili ne sigurno necu da ga kupim , a zbog financija i nekih drugih razloga , na moju srecu i zenino nezadovoljstvo nece  da bude Goldwing , sigurno . Odahno sam , ko ce tu tezinu da pomera ....

 

Nemoze ovaj novi motor da bude konkurencija Pan Europeanu , kad ima bar 50 konjskih snaga vise , bice sigurno tezi od Pana ( nadam se mnogo laksi od Winga ) i kad ce SIGURNO da kosta , u punoj opremi skoro duplo Panu !!!!!

 

Kruske idu sa kruskama , a jabuke sa jabukama  

 

A kad smo vec kod toga , Pan European i novi VFR vise , su konkurencija 1200 RT i 1300GT

 

a novi 1600 LT je konkurencija Goldwingu  , i tacka zavrsena

 

BMW je izjavio da ce novi 1600 GT da bude laksi od LT-ja i rekli su da ,za sad , nemaju planova da prave nekog naslednika LT-ja koji bi bio veci i tezi priblizavajuci ga time Goldwingu , jer ne vide razvoj u tome , izgleda i Honda se slaze sa njima , pa cete i sami da vidite , kad Honda izbaci novog Winga , da ce da bude manji i laksi

 

Mada se to nekima ovde , koji NIKAD nece da voze ni GOLDWING , ni LT , ni jedan od tih motora , iz jednog jedinog razloga jer jih to neinteresuje , TOLIKO ne svida , da moraju da se javljaju ... sa svojim merodavnim misljenjima

 

Izvolte , mikrofon je vas , ja sam se samo , po neznam koji put , uzalud nadao da mozemo da procitamo nesto o nekom novom motoru bez da pocinje pljuvanje po markama levo i desno ....

 

Izgleda da cu , ko do sad , morat da se snalazim za informacije na drugim forumima , ne ovom

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

@Velimlje

 

Vidi druze, ja stvarno ne vidim ni jedan razlog da se ti ponasas kao da te neko progoni!

Zasto se vredjas, nije mi jasno. Rekao si sta si imao, neko drugi je rekao nesto drugo i ajd zdravo.

Malo se ponasas kao da si vrhovni autoritet i promoter za BMW i kada ti neko ukaze na to ti pizdis kao neko razmazeno dete. Malo nije za tvoj uzrast. Taj sto ti je rakao da ne uzimas za ozbiljno rasprave (ne razprave) na BJB (i uposte na internetu), je bio u pravu.

 

Da ne sirimo pricu, ovo ionako ne spada u ovu temu, ako imas nesto da mi kazes slobodno mi posalji pp.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

sta je dobro a sta lose ja ne znam... dosta ce se ovde u nas voziti po principu : noge se pruzaju kolko je jorgan dugacak... ja sanjam R1200gs a verovatno mi je sledeci motor neki Storm...  nebo i zemlja ( po raznim kriterijumima a ne po tome koji je bolji itd )... a i za to treba da se naguzim :)

 

odoh u off... sta je dobro a sta lose ja ne znam... ali ovi farovi... pa ovo moze nekome da znaci voznja sutradan ili 2 metra ispod zemlje...

 

nadam se samo da je animacija jednako blizu ili ista kao u realnosti...

 

btw... prelep motor :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

Adaptive headlight.... biće da su bavarci uzeli nekog klinca koji je studije završio u nekom od noćnih klubova gledajući zadivljen u rasvetu.

 

Sistem je P. Dim što se tiče tehnologije! Potrebno je postaviti dva zvrka i dva selsina i ajd zdravo. Rešeno bez imalo pameti, muke,dodatne elektronike... Nije mi jasno kako se neko ovoga nije mnoooogo ranije setio. HOĆU ovo u bilo kom prevoznom sredstvu! Fenomenalna stvar i pre svega tehnički jeftina i prosta za održavanje. Neverovatno dobro!!

 

šestocilindrični motor ... paaaaa jebiga BMW na četiri točka nije BMW ako nema šestaka ... kubikažu ne bih komentarisao :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Nije mi jasno kako se neko ovoga nije mnoooogo ranije setio.

Zar nije Citroen DS (Ajkula) koji je naprvljen jos 50-ih godina imao direkcione farove slicne ovom BMW?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Nije mi jasno kako se neko ovoga nije mnoooogo ranije setio.

Zar nije Citroen DS (Ajkula) koji je naprvljen jos 50-ih godina imao direkcione farove slicne ovom BMW?

 

Da, ali samo po jednoj osi i to je bila cisto mehanicka akcija, farovi povezani sa tockovima.

Ovaj sigurno vrsi korekcije po dve ose i to radi nekim mikro motorima.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

ne može niko da me ubedi da ovakvi motori od po 1600cc i slično imaju ikakav smisao. baš pričam sa ortakom juče..ajde da hoće neko da ide 400km/h pa da kaže brate treba mi 1600 kubika i 300 konja. nebitno da li treba neko da ide toliko brzo ili da li uopšte može fizički ali ipak je neka krajnja svrha. hoće čovek. šta će ovaj motor da radi sa svojih 1600kubika..baš sam se pre desetak dana vozio autoputem kolima, išao tipa 150, 160..i vidim tri novija goldwinga iz makedonije krenuli..blago sam ih zaobišao..znači išli su oko 140km/h. šta će čovek više od toga na takvom motoru..njegov motor ima tačno 1000kubika više nego što mu treba da to izvede..kupi čoveče auto ako hoćeš da putuješ 170km/h aktivno..pa bmw-ov kabrio će da košta ko ovaj som od 1600 kubika koji je predviđen za nemačke penzose..

adaptive headlights..realno..who gives a shit..

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

Jeste, ajkula je imala farovek koji su se mehanički, direktno zakretali zajedno sa točkovima. Ovde je upotrebljena sasvim druga tehnologija, drugačija realizacija... neki klinac iz BMNJa je skinuo efekt svetlo sa plafona diskoteke i zveknuo ga na motor... bravo.

 

1600 ccm ... paaaaa realno nikome živome ne treba Hummer sa motorom od ko zna koliko litara, posebno sredjen i opremljen sa 24" felnama i gumicama tek tolikim da felna ne piše po asfaltu. Uz to Hummer je i terenac sa takvim karakteristikama da ga prosečna Lada Njiva opere na terenu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Kod motora od 1600ccm nije bitna toliko snaga, koliko obrtni momenat i lagodna voznja koju on omogucuje. Naravno da vlasnik takvog motora ne zeli da salta kao da vozi nesto od 600ccm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

ko ne voli da šalta neka kupi skuter. nije motor od 750-800cc 125ica pa da mora da se menjaju brzine neprekidno. takođe, ako motor tipa tdm nije lagodan za voznju, onda ništa i nije lagodno. na kraju krajeva, motor je motor. za sve ostalo postoji auto. hoćeš vetar u kosi, možeš kupiš kabrio. cela ova priča oko motora ovih smešno velikih kubikaža je pretereana i megalomanska. 

  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Da je situacija takva kako je ti opisujes, niko ne bi radio motore takvih zapremina. :) Gledaj ove motore kao masine za visednevna duga putovanja, za dve odrasle osobe sa svim potrebnim prtljagom. Pri tom, motor mora ici lako, tecno i pri tom treba da bude neisforsiran i pouzdan. Svaka roba ima svog kupca, tebi posao zavrsava Pegaso, a nekom je potreban motocikl kao K1600GTL.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Kod motora od 1600ccm nije bitna toliko snaga, koliko obrtni momenat i lagodna voznja koju on omogucuje. Naravno da vlasnik takvog motora ne zeli da salta kao da vozi nesto od 600ccm.

 

Pa nek kupi maxi scuter. Ovo služi za one kojima je 19.800 Evra ispod časti (LT), pa im je BMW omogućio

da kupe motor od 24000, kolio pretpostavaljam da će ovo da košta. U ostalom 1600ccm je 100 kubnih

inča, što je mera za Amerikance da se ne stide kubikaže. Po dva osnova motor za %$/&(%#.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Kod motora od 1600ccm nije bitna toliko snaga, koliko obrtni momenat i lagodna voznja koju on omogucuje. Naravno da vlasnik takvog motora ne zeli da salta kao da vozi nesto od 600ccm.

 

Pa nek kupi maxi scuter. Ovo služi za one kojima je 19.800 Evra ispod časti (LT), pa im je BMW omogućio

da kupe motor od 24000, kolio pretpostavaljam da će ovo da košta. U ostalom 1600ccm je 100 kubnih

inča, što je mera za Amerikance da se ne stide kubikaže. Po dva osnova motor za %$/&(%#.

E svašta.

Bolje da ćutim. Reći će eno ih....

Zašto kupovati bilo šta drugo kad recimo Dačija logan (primer dobrog srednjeg auta) lepo vozi di hoćeš. Pa svak vozi i voli ono šta voli ili može. Zašto da ne.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Šta je to ,,pravi'' motocikl?

 

Kada se pojavio Moto Guzzi GT 500 1928 godine to nije bio pravi motocikl. Mislim, ugraditi zadnje vješanje na motocikl, to je nešto što pravi motociklista neće prihvatiti. Ipak, tridesetak godina kasnije prihvatiše tu glupost, pa danas praktično ne možeš kupiti motocikl bez zadnjeg vješanja. Ili ona britanska, sada propala firma, što pedesetih montiraše aerodinamične oklope i ne samo to, isti ti ugradiše i bočnu nogaru (popularno ,,ćopavu''). Ubiše draž motociklizmu, srećom i tu je prošlo trideset i više godina dok se takav trend nije počeo omasovljavati i srećom danas imaš da kupiš naked, no prestankom proizvodnje onog malog austrijskog vojvode prve generacije u sve motocikle osim hard enduro i supormoto orjentacije ušunjalo se jedno zlo koje su tridesetih godina prvi put ugradili česi, a to zlo je elektrostarter. I još puno puno primjera ... Zaključak, nema danas pravih motocikala, progres je sve uništio, uništio je onu izvornu esenciju motociklizma.

 

 

 

;D  ;D  ;D  ;D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja