Jump to content

Moto Zajednica

BMW K1600GT & BMW K1600GTL

Recommended Posts

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

I svaka čast Nemo za realnost, retka si sorta među BMW sektašima. :)

 

U septembru istiće mi garancija. Opet će mi menjati obe rućice sa prekidačima, akumulator, komunikaciju i još neke sitnice. Nije dobro, što se ove stvari kvare, što nisu otklonjene "dečje bolesti", ali dobro je što BMW uopšte ne komplikuje sa zamenom. U istinu, nije sve ono, što mi menjaju crklo do kraja, nego se pokazuju nedostaci.

Neka druga fabrika mogla bi praviti probleme oko zamene...

 

Ranije kod RT pokvario se zadnji amortizer (vidi post gore), taj ESA, nakon isteka garancijskog roka. Dali su mi nov, platio sam samo montažu.

 

Mislim da ovakav gest pravi bajkere pripadnim BMW, što uistinu ne bi smelo da se pretvori u "sektaštvo"

I ne pretvara se u sektaštvo, samo baš zbog takvih stvari se ostaje pripadan jednoj firmi bez obzira na cenu, koja kada sve sabereš (brigu oko kupaca,cena i brzina servisa te mnoštvo ostalih stvari) i nije velika, čak naprotiv......

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Ne vidim potrebu da se baš u svakoj temi gde se pominju BMW motocikli povede dugotrajna rasprava. Ukusi su različiti kao i mogućnosti svakog od nas. Niti će ljubitelji BMW-a da se priklone drugoj marki motora, niti će kritičari pomenute marke da popuste u svojim kritikama.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova

@bmw

 

Sva ta najnovija tehnologija, ne vredi puno, ako ne radi. Sramota je da motocikl od 20k+ € ima takve probleme, kao što su npr. prekidači (koji, BTW, onesposobe ceo motor) i sl.

 

Smatram, da su to nedopustive stvari. Pogotovo, kada uzmemo u obzir, da je npr. taj problem da prekidačima, godinama unazad dobro poznat i prisutan na mnogobrojnim modelima BMW motocikala.

 

@debeljan

 

Pa diskutujemo, to je i poenta foruma. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Ja nisam vlasnik ali sam imao prilike voziti ovaj motor ove godine oko 600 km u danu. A samo 3 dana kasnije sam istom rutom vozio i gs1250 adventure. Koji mi je mnogo vise legao od 1600. Za 1600 mogu reci da me odusevila masina. Elasticna, ubrzanje je tako bez napora. Veca masa se primjecuje u kratkim krivinama. Ali je zato stabilan u dugim brzim. Nije moj tip motora ali u svojoj klasi je odlican.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW K 1600 GT

Ja sam ga ove godine prodao-GT. 

Je dobar motor ali ne vredi tih para. Mnogo bolje rešenje je RT.

Lakša vožnja,pogotovo krivine.

A količina snage ne igra toliko ulogu,ko broj cilindra.

IMG_20200712_131331.jpg

IMG_20200712_131706.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova

evo moj utisak vožnje na gt1600.motor nije moj nego od kolege bajkera koji mi ga je ustupio.neznam koliko sam kompetentan pisati o utscima voznje od tri dana i nekih 1100km prevezenih na njemu ali probat cu.i sam sam vlasnik bmw-a 1200rt pa sam sve usporedbe radio sa njim.što se tice ubrzanja nemjerljivo je uspoređivati ta dva motora.ja supruga i brdo prtljage kad krenemo moj rt kao da ima 600ccm a ne 1200.gt je tu stvarno po mjeri.snage ima ,okretni moment ogroman,mjesta na sjedalu puno ćak i uz dva bocna i stražnji kofer a ono sta je najbolje je polozaj gdje se sjedi još nize nego na rt pa je i sva ta težina daleko neosjetljivija u voznji u odnosu na moj motor.da trenutno financije dozvoljavaju nebi se dvoumio prodati rt i kupiti gt 1600 jer kubika ili snage na motoru nikad nemože bit previše sve je samo stvar kockica u glavi.smatram da ovakvi motori nisu glupost i svatko ko je to vozio znat ce to i cjeniti ,neka se ovi sta voze 600 i manje ccm ne nadju uvrijedjeni ovime al i ja sam takodje nekad vozio 500,600,750,1000 ccm motore i mislim da s vremenom čovjek preraste te gabarite .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Jedino mijesto gdje si brzi sa 1600 od nekog motora od 1000 kubika je auto put. A najvise od svega me razocaralo na ovom motoru to da je gs 1250 imao bolju zastitu od vijetra. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

Godinu dana sam vozio ovu savršenu putnu mašinu ,prešao 30000 km i prodao ga samo da bi sebi ispunio želju iz mladosti. Savršen motor za sve uslove i želje ne postoji ali zato se valjda i pravi toliko modela.Moj je bio gtl i jedina mana je meni bilo nisko sedenje ali sam to popravio prilagođavanjem visine sedišta i posle toga mi se nije silazilo sa njega ni na sipanjima goriva .Savršenstvo za mene i nebi se stideo da se ponovo vratim na njega.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
10 hours ago, bokibd said:

Jedino mijesto gdje si brzi sa 1600 od nekog motora od 1000 kubika je auto put. A najvise od svega me razocaralo na ovom motoru to da je gs 1250 imao bolju zastitu od vijetra. 

To je istina al kod ovih motora brzina nije presudni faktor za kupovinu .vise se orijentiram na snagu,udobnost raspored tereta i polozaj kod dugih voznji...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250
On 2/20/2021 at 7:45 AM, ronny said:

To je istina al kod ovih motora brzina nije presudni faktor za kupovinu .vise se orijentiram na snagu,udobnost raspored tereta i polozaj kod dugih voznji...

U sustini to sam i pokusao da kazem, da mi je gs 1250 bio mnogo udobniji sa boljom zastitom od vijetra. Polozaj siedenja je opusteniji u ondosu na standardnu veriju koju sam vozio.A ujedno je bio i agilniji laksi za voznju po krivinama. A sto je najbitnije mnogo je bolje podnosio los kvalitet puta, neravnine, rupe. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: Vyksa, Rusija
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 (Nastya)

Stara je tema ali da probam. Sljedeći tjedan nakon povratka sa puta idem gledati jedan k1600gtl. Bijeli, 2016 godina.

Može li netko podijeliti iskustva mana i bolnih mjesta na sto obratiti posebnu pažnju?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
On 2/19/2021 at 7:27 PM, ronny said:

ja supruga i brdo prtljage kad krenemo moj rt kao da ima 600ccm a ne 1200.

Ovo mi je bas iznenadjenje, ja bas ziveo u uverenju da je jedna od najbitnijih prednosti tih jakih kubikaza (pogotovo bmw 1200) da ne osecaju saputnika, prtljag..da ubrzavaju iz taka..:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja