Jump to content

Moto Zajednica

BMW K1600GT & BMW K1600GTL

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

Oduševljen sam novim BMW-om, posebno GTL verzijom. Ispunjava sve zahteve evropskog turiste, a i ameri neće biti ravnodušni na ovakvog lepotana.

Honda ST1300 Pan European je prvi put od svog nastanka dobila adekvatnog konkurenta i odmah je izgubila trku. Mislim da će Honda uskoro odgovoriti na ovaj izazov, odnosno izbaciti novi Pan European.

Poređenju sa GoldWing-om ovde nema mesta, potpuno različiti koncepti, osim što je kubikaža približna. Ukoliko izađe novi LT, poredite ga sa GW.

Što se kubikaže tiče, što veća motor pruža veći užitak, opušteniju vožnju i dugotrajan agregat.

Evo kako izgleda BMW K1200LT 1999.godište sa pređenih 154.000 milja (246.000km).

post-1335-0-94704700-1298637292_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Objavljene su cene za Američko tržište...

 

K1600GT: $20.900 za osnovni model, $24.540 skroz opremljen

K1600GTL: $23.200 za osnovni, $25.845 skroz opremljen

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Prvo sam pomislio na super-lepak, ali nije.

Posle fals reklame za 1000RR sa izvlacenjem stonjaka... <_<

Pa dobro. Ta je reklama smišljena kao zezanje a ne stvarno da izvuče stolnjak. Valjda. Bar sam ja tako ukapirao. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

A koja je razlika izmedju GT i GTL samo u zadnjem koferu ili jos nesto?

 

Pravo da ti kazem , procitao sam o ovom motoru maltene sve sto ima da se nade , nije dali ga kupujem , samo ima jos jedno pitanje : kad ? :D

 

Razlika ima citav spisak , da ne gnjavim ...

 

Generalno , GT je laksi , vise sportski orijentisan , ima nizi i uzi vetrobran , nema kromiranih detalja , radio ne ide kao standard oprema , GT ima vislje sediste , nogare su pomerene vise natrag , volan je vise napred nego na GTL-u

 

Pored toga postoji masa razlika koje se ne primecuju na pogled , oba motora imaju nekoliko podesavanja rezima rada , ali ti rezimi se ne podudaraju 100 posto , to jest , najudobniji rezervisan je za GTL-a , sledeci je zajednicki i ujedno najudobniji / lezerniji za GT-ja , ali zato GT-jev najsportskiji rezim rada nema na GTL-u

A ta podesavanja ureduju i rad amortizera , koji su isti , ali zbog razlicitih modova podesavanja i razlike u tezini deluju dosta drugcije

 

Razliciti su i unurtasnjost auspuha , pa imaju razlicit zvuk .

 

Inace sva oprema moze da se kupi i za jednog i za drugog , samo sto GTL dobija vise nego GT kao standard

 

A ako hoces GT sa npr. volanom od GTL-a , sve moze sa jednog na drugog , samo moras tako da narucis ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 632 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: vozicu SW-T 600 abs

ovo sa svetlima je ludilo, video sam negde komentar "znaci vozili smo zadnjih 100 godina bez svetala" nisam probao na motoru ali znam da je na kolima bash ta prica "vozili smo bez svetala" a i treba dati shansu novitetima, jer ako prodje prica onda ce cak i kinezi poceti da je koriste, a nama sve bolje i bolje... :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Kol´ka motorčina!?0staa2.gif Kad bi imao nešto ovako,molio bih Boga da mi ne padne sa nogare...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

ma sad ce on da nas muci bar nedelju dana da kaze kakvi su utisci .... nego koja je ono mashina na prvoj slici u pozadini ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja