Jump to content

Moto Zajednica

Benzinske pumpe koje izbegavate...

Recommended Posts

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Stekao sam utisak da u zavisnosti od dnevnog horoskopa predjem razlièitu kilometražu sa istom kolièinom natoèenog (plaæenog) goriva na razlièitim pumpama.

E pa sad sam gotovo siguran da horoskop nema veze sa tim, i da nisu na svim pumpama po BG-u èista posla. Zato za sada ja zaobilazim benzinsku pumpu na Banovom Brdu kod bioskopa Roda.

 

A vi :?: :?: :?:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3124 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

ja bas stalno sipam na toj pumpi, retko kad OMV kod ade. Tu mi je najlakse zbog mesavine, sipam dvotaktol i na ler ga spustim niz ulicu do pumpe. Zamisli da sipam par stotina grama ulja na par litara benzina koja su u rezervoaru i da trazim odgovarajucu pumpu, ovako dimi, ali onda bi bio parna lokomotiva, a ovi iza mene... :kaboom: :weedman:

 

malo sam otisao u off, imas pravo, evo ja skoro uvek na rezervi sipam 10 litara, nemam merac, ali nekad je skoro vrh pun, a nekad nesto iznad pola, a uvek sipam sam, nisam obratio paznju na kom pistolju mi se to desava...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Jednom sam sipao gorivo na PETROL-u u Zarkovu (nova pumpa na nizbrdici preko puta FMP-a) i osuo sam paljbu na radnika jer mi se digitalni merac (doduse na kolima) nije ni pomerio a ja sipao 500 dinara EVRODIZELA. ali bukvalno se nije ni pomerio!! Naravno covek me ubedjivao da su im pistolji i pumpe bazdareni itd, sto se ispostavilo tacnim kada sam sisao na ravnu podlogu, ali kako god okrenem, tamo cu da izbegavam da sipam corbu...;).Za sada je ELP totalno OK (kod hotela IN kod ARENE)..;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Izbegavam uglavnom NIS i sve ove sitne privatnike. Preferiram OMV!!!

Nisam iz BG-a ali i kada jesam (u poslednje vreme veoma cesto) izbegavam da sipam bilo gde ako je ikako moguce! Prljavijeg goriva nigde nisam video nego u BG-u a i nekako mi pokazivac u kolima uvek manje pokazuje za iste pare u BG-u nego van BG-a

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 528 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Hmm... gledam da izbegnem svaku pumpu koja nije Eko helenik(nemam pojma kako se pise) jer mi se desiolo da mi auto kad je stigo od preko (dizel) radio tise od benzinaca, pa kad sam poceo ovde da sipam stvar se pogorsala a sipavao sam na OMV-u uglavnom i onda sam poceo da sipavam na Eko i auto mi ponovo radi tise nego benzinci, vodjen ovima po inerciji sipam i benzin u motor ne Eko-vim pumama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

meni su na OMV-u u rezervoar zapremine 16l (DragStar) sipali 16,3l ...a siguran sam da je u rezervoaru pre sipanja bilo oko 1-2 litra benzina... :shock: :evil:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Interesantno, ali najmanje km predjem sa OMV gorivom sa bilo kojim motorom dosad. JP izbegavam koliko god mogu, jer tu STVARNO sipa ko šta stigne.... Najbolje gorivo dosad sam ubo na MOL pumpi, ada-huja :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Uglavnom NIS,a za malo vise informacija ako sam ja dobro upucen sve ostale firme uzimaju od NIS-a,a posle sta oni mute i budže to je pitanje.

Samo sto se mi malo tripujemo,te ovo te ono,a da kradu-kraduuuuuu uzas(malo ih i razumem,ljudi moraju da zive),uvek mu dodje minimum litar preko onoga sto bi realno trebalo.

Poceo sam mnogo da tupim,te je dosta....

 

Aj pozz :evil:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

SAMO na OMV-u,Jugopetrol izbegavam u sirokom luku,ranije samo sipao samo kod njih ali mi je se jednom zacepio karburator,i od onda mi vise ne pada na pamet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)
Uglavnom NIS' date='a za malo vise informacija ako sam ja dobro upucen sve ostale firme uzimaju od NIS-a,a posle sta oni mute i budže to je pitanje.

Samo sto se mi malo tripujemo,te ovo te ono,a da kradu-kraduuuuuu uzas(malo ih i razumem,ljudi moraju da zive),uvek mu dodje minimum litar preko onoga sto bi realno trebalo.

Poceo sam mnogo da tupim,te je dosta....

 

Aj pozz :evil:[/quote']

 

Licno sam video na nekoliko NIS-ovih pumpi u okolini NS-a kako pumpadzije kantama vode dopunjuju podzemne rezervoare. Predpostavljam da kompenzuju ono sto su uzeli za sebe. P a sad vidite ako svaka smena to povremeno uradi. Doduse to je bilo pre par godina za vreme krize ali takve navike se tesko napustaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Indjija

I na kraju (nakon èitanja ovih vaših komentara), može da se izvuèe sledeæi zakljuèak:

 

" Gorivo sipajte bilo gde - SAMO NE U SRBIJI" :mrgreen: :evil:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)
I na kraju (nakon èitanja ovih vaših komentara)' date=' može da se izvuèe sledeæi zakljuèak:

 

" Gorivo sipajte bilo gde - SAMO NE U SRBIJI" :mrgreen: :evil:[/quote']

 

To bi bilo najbolje resenje, ali nazalost mogu ga praktikovati samo oni iz pogranicnog pojasa, a mi ostali cemo i dalje cistiti karburatore i menjati filtere cesce nego sto sipamo gorivo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Toronto, Canada

Ma da, nema pravila za stanice. U sustini svi oni uzimaju gorivo sa istog izvora posto je uvoz zabranjen. Samo se na kraju razlikuju u aditivima koje stavljaju. Zato ja nekako najvise verujem OMV-u jer mi se cini da su tamo najmanje sanse da neko nesto muti sa gorivom. Nikad nisam merio koliko kilometara mogu da predjem sa gorivom razlicitih pumpi. Mislim da postoji mnogo faktora koji uticu na motor i voznju tako da je nemoguce tek tako izmeriti razliku i konstatovati da neko vara samo na osnovu osecaja koliko ste sipali u rezervoar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

u Crnoj gori kad ste sve su pumpe skoro eco hellenic petroleum i samo kod njih sipajte nikako ali nikako nidje drugo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Benzin do sada skoro uvek na Molu na zrenjaninskom putu, a plin na Eko pumpi na poèetku panèevaèkog puta. Plin sipam tamo jer je jeftiniji za dinar a usput mi je i ima pritisak od 15 bara za razliku od ostalih gde je obièno 12 bara. Metan gas kad se pojavi biæe ga na Cryo gasu na NBG-u (jedva èekam).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

e Cope svaka èasta za temu, i ja sam hteo da je postavim ali si bio brži. :D

 

ja nekako imam poverenja u LUKOIL, ali to je èisto subjektivno. kakva su vaša iskustva sa njihovim gorivom?

 

 

inaèe OMV obilazim u širokom luku iz takoðe èisto subjektivnih razloga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 200

Raso i ostali, ako imate neko negativno iskustvo u vezi pumpi, podelite ga sa nama, pa da znamo otprilike gde sta i kako...ako nije problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG
Raso i ostali' date=' ako imate neko negativno iskustvo u vezi pumpi, podelite ga sa nama, pa da znamo otprilike gde sta i kako...ako nije problem.[/quote']

 

marcony to sto ja ne sipam na OMV-u nema veze sa kvalitetom benzina, jednostavno mi se ne sviðaju. :D

 

da sam imao neko loše iskustvo sa gorivom ili uslugom naravno da bih napisao da drugi vide.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc
u Crnoj gori kad ste sve su pumpe skoro eco hellenic petroleum i samo kod njih sipajte nikako ali nikako nidje drugo

 

Ima ih i ovde ali malo. Mogu samo reci da je gorivo EXTRA, i da jedino tu ima da se pazari pravi benzin od 98 oktana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
u Crnoj gori kad ste sve su pumpe skoro eco hellenic petroleum i samo kod njih sipajte nikako ali nikako nidje drugo

 

Ima ih i ovde ali malo. Mogu samo reci da je gorivo EXTRA' date=' i da jedino tu ima da se pazari pravi benzin od 98 oktana.[/quote']

 

gde su njihove pumpe u Bg-u?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: N.Bg-Zemun
  • Motocikl: Honda ADV-350 , BMW R1250RT

da da EKO pumpe imaju extra gorivo,imas pumpu na novom beogradu kod enjuba zovemo je crvenkapa preko puta zeptera na n.bg i stvarno je gorivo o.k.

omv izbegavam u sirokom luku kao da isparava

elp na auto putu kod s.c. je sasvim solidno ali EKO je bolje

:lol: :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Još jedna stvar, ukoliko sumnjate da je meraè neispravan, na Eko pumpi možete da zatražite menzuru koja je baždarena u zavodu za mere, i da na licu mesta proverite da li je Litar zaista Litar. :D:D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja