Jump to content

Moto Zajednica

Servis Kawasaki Cule Auto Novi Sad

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800FI

E bre, sad ste me zbunili skroz :S

A gde ja da teram svog kawu na servis?!  :o

 

Jel zna neko dobrog majstora u BG a da nije ovlasveni?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 560 postova

Razumem tvoj revolt ,ali stvarno treba broj sasije.

Meni su po broju sasije narucivali nalepnicu ZX6R :o, i ispostavilo se da po broju se zna boja, a spram boje motora - boja tj.outline na nalepnici. Jednostavno iskljucuju svaku gresku sa brojem sasije.

Nedostatak ozbiljnijeg lagera ni meni nije jasan, stekao sam utisak da imam puno vise filtera za motore (a radim auto-delove) nego CentarS i Cule ?!

ma ja razumem kad ti lepo narucujes telefonom i treba da ti stigne iz p.m. pa ljudi iskljucuju svaku mogucnost za gresku. Ali ja sam tamo bio svojim motorm,zx6r iz 99,jedna jedina verzija ,nema ovakvih ili onakvih....mogao je lepo da otvori katalog i nadje model i vidi koji treba,ali svejedno je i to da uradi kad imaju jedan filter u celom servisu. bas me zanima sta bih se desilo da im ostavim motor na velikom servisu,verovatno bih cekao 2nedelje dok im stignu delovi. Glume mi neke profesionalce a ne mogu 50 ebenih filtera da imaju na lageru.

 

Veruj mi da ni  preko u nemackoj nemaju uvek osnovne delove na lageru ali za razliku od nas oni svaki deo mogu poruciti iz centralnog skladiszta za 24 sata ako ga slucajno ni tamo nemaju onda iz centralnog skladista u holandiji (oni su glavni za kawu u evropi) i opet im je deo tu za 24 sata.Novi elektronski katalozi delimicno ne dozvoljavaju da se trazi model nego mora se ukucati broj sasije cak neki proizvodjaci (kawa) za svoje dilere ima samo online katalog.

Pisljivih 50 filtera vazduha su ti " SAMO" nekih 1500 evra  ;D....a gde su ostali osnovni delovi?? U nemackoj ti je taj osnovni lager nekih 135000 evra....ko ce to kod nas uloziti da mu stoje pare zarobljene i pitanje kad ce to rasprodati?Nas svi pitaju sto mi nemamo ulje ....pa koje da imam na lageru? Jedan sipa motul drugi castrol treci ipon...itd.

Sorry za mali off

 

 

pa znas kako kazu nemozes da ebes a da ti ne udje...ne mozes da drizis servis motora a da ne ulozis u lager. ako nemas lager onda nisi nista drugo neko preprodavac koji uzima proviziju. Mislim da je suma od 1500e smesna za jedan ozbiljan servis. neka odvoji jos po toliko za filtere ulja,lance,lancanike,plocice,ulje...sve u svemu moze pristojno da napuni lager za 10.000e.....i posle samo popunjava ono sto se proda...tako valjda rade ozbiljniji servisi.

 

Dobro receno... ;)

Problem je samo,sto su kod nas,manje-vise,svi dileri i serviseri,preprodavci,koji uzimaju proviziju. :)

A i odnos prema musteriji im je malkice cudan... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ako sam dobro obavesten, a mislim da jesam, ni Pera vise ne radi kod Culeta .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: kawasaki 1400gtr - BMW K1300S

   Ako sam dobro obavesten, a mislim da jesam, ni Pera vise ne radi kod Culeta .

Pera radi i dalje kod culeta,bio sam pre neki dan i Pera mi je uradio servis na 12000 km,posluzili me sa dve kafe , sokom  i pitali da li zelim da doruckujem.4,4 litre ulja motul V300 + filter.Inspekcija celog motora.Cena servisa 11 000 din. Procenite sami da li je mnogo ili malo.Ja sam zadovoljan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

   Ako sam dobro obavesten, a mislim da jesam, ni Pera vise ne radi kod Culeta .

Pera radi i dalje kod culeta,bio sam pre neki dan i Pera mi je uradio servis na 12000 km,posluzili me sa dve kafe , sokom  i pitali da li zelim da doruckujem.4,4 litre ulja motul V300 + filter.Inspekcija celog motora.Cena servisa 11 000 din. Procenite sami da li je mnogo ili malo.Ja sam zadovoljan

 

Zvuci dobro.

Da li je ova tema imala veze sa tim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova

   Ako sam dobro obavesten, a mislim da jesam, ni Pera vise ne radi kod Culeta .

Pera radi i dalje kod culeta,bio sam pre neki dan i Pera mi je uradio servis na 12000 km,posluzili me sa dve kafe , sokom  i pitali da li zelim da doruckujem.4,4 litre ulja motul V300 + filter.Inspekcija celog motora.Cena servisa 11 000 din. Procenite sami da li je mnogo ili malo.Ja sam zadovoljan

meni je ovo preskupo  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

4,4 litre ulja motul V300 + filter.Inspekcija celog motora.Cena servisa 11 000 din. Procenite sami da li je mnogo ili malo.Ja sam zadovoljan

meni je ovo preskupo  :(

 

Moguće da je preskupo ali samo u slučaju da ne radiš servis uopšte... 4.4 L Motula v300 košta skoro 8000,00, a originalni K. filter 20€ tj. 2000,00. Pošto se radi o ovlašćenom servisu isti MORA da ugradi originalni deo jer bez toga ne može da stavi pečat u servisnu knjižicu  (može, ali čini prekršaj koji može da prouzrokuje posledice po servis). Došli smo do cifre od 10.000,00 samo za materijal što znači da su rad i pečat naplaćeni 1000,00 din, a to nikako nije preskupo (ili možda jeste  ??? - kako kome), pogotovo što se radi o ovlašćenom servisu. A gde su kafe, sok, doručak... Mislim da bi skuplje prošao čak i u "kućnoj" varijanti servisiranja  :D

 

P.S.

U kućnoj varijanti ne možeš da kupiš 4.4 L ulja nego 5 L (1 L košta od 1800,00-1900,00 din), a Cule vrlo korektno naplaćuje samo usutu količinu što kod mnogih nije praksa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

i ako sam imao lose iskustvo sa ovim servisom mislim da 11000 za servis na tom motoru nije puno. Naravno da cula ne kosta motul 1800din po litri,cak i u malo prodaji moze da se nadje jeftinije ali to je sad ne bitno. Nek ih materijal kosta i 8000din i nek su 3000din uzeli za ruke opet nije puno jer je to ovlasceni servis,a i kako kaze covek uradili su mu komplet dijagnostiku pa je sad miran. Mi koji imamo starije motore mozemo sami sebi da menjamo ulje i odradimo male servise ali kad kupis nov motor onda si duzan zbog garancije da to radis u ovlasceno servisu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

Pa jbg druže, Hiflo filter za Kawu košta negde oko 900 kinti ako se ne varam, ali Kawasaki filter košta minimum 20€ za moj motor-za GTR-a možda i više, ne znam tačno. Ja u BG nisam našao Motul 300v ispod 1800, a i nije bitno koliko će servis-pravno lice da dobije dilerssku cenu jer ona za mene ne važi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Beograd

Citajuci utiske ni sam sada nisam pametan da li da idem u Bg(jer mi je najblize), Ns ili Cacak.Kapiram da ce se uvek naci neko ko ce imati neku neprijatnu situaciju...Trebam da radim servis izmedju 4000-5000 km pa me zanima neki broj telefona.Voleo bih da to bude neko ko ima originalne delove za Kawasaki, a ne neki majstori u garazi sa ko zna kakvim uljima i ostalim delovima?!Hvala

 

P.S. Ukoliko moze PM bio bih zahvalan!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Sabac

tosto ti urade ovlasceni nije ti nikakva garancija da je kako treba

samo otaliavaju posao pogotovo bg servisi ako vec moras zbog garancije odn pecata

ka kavu je marinkovic zakon pravac cacak i ne brini

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Ljudi jel moze mala pomoc, posto sam vec resio da pazarim novog Versysa, i isao u Mimoto i pricao sa matorim Stankarom, i bilo je vec maltene dogovoreno da narucim motor, ali citajuci ovaj forum i vase komentare vidim da imate dosta negativnih iskustava sa ovim servisom, e zanima me da li ako kupim motor kod njega mogu da radim servis kod Culeta i obrnuto, to pitam prvenstveno zbog garancije koja je 2 godine , koji je vas savet ????

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

Sve servise možeš da obaviš kod bilo kog ovlašćenog servisera i to nema veze sa kupovinom. Motor kupi kod onog koji ti daje najnižu cenu i najkraći rok isporuke... To važi za svaku vrstu robe tj vozila bez obzira na vrstu, firmu itd. Valjda se i podrazumeva da to svako zna tj. nema tu neke misterije i mudrosti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: kawasaki 1400gtr - BMW K1300S

Pozovi sva tri ovlascena servisa(Beograd,cacak,novi sad)pitaj ih za cenu motora.koliko kosta prvi,drugi ,treci i cetvrti servis,Kad skupis sve informacije sam odluci,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Upravo sam to i uradio, i iznenadio sam se da je kod svih ista cena, 6600e, i pitao za cenu servisa,ulja i filtera,  kod Stankare je 110e, a kod Culeta 70e, jedno je sigurno, znam gde cu ga servisirati :)

A mnogo mi je jednostavnije da narucim ovde u Beogradu, kazu ako ne lazu, da motor stigne najkasnije za 15 dana, javljam vam se sa najsvezijim informacijama, i hvala na odgovoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Ja samo mogu da kažem da sam u ovom trenutku izuzetno zadovoljan sa Culetom. Sve informacije sam dobio mejlom i telefonom, sve dogovore sam obavio telefonom, a ona dva puta što smo se vidjeli su bila sasvim korektna, pa čak i više od toga, jer možeš i da izvoljevaš. Ljudi su kulturni, fer i korektni. Možeš da saznaš sve što te interesuje i da se dogovoriš kako tebi odgovara...

 

Postupak nabavke moje mašine je išao - emajl x3 (informacije), telefon x2 (dogovaranje), viđanje x2 (plaćanje i preuzimanje).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova

Cena motora ce biti svuda ista jer njima cenu odredjuje DKS iz Slovenije,odakle i uzimaju motore,tako da uzmes gde ti je lakse.. Sto se tice servisa,definitivno Cule jer razlika u ceni servisa izmedju Stankare i njega uopste nije zanemarljiva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

U pravu si, uopste nije zanemarljiva, pa i sa sve nasim jeftinim putarinama :D

Nego cini mi se da je neko vec pisao ranije da kod Culeta postoji i zamena staro za novo, naravno samo za motore koje su kupljene kod njega, pa tako ako je to istina mislim da je bolje ipak uzeti motor tamo zbog kasnijih akcija i transakcija :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Honda cbr600f 1998

Koje je trenutna adresa servisa? Ja sam nasao na neku, Dositejeva 7, ali mi drugar kaze da su se preselili negde

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja