Jump to content

Moto Zajednica

Servis Kawasaki Cule Auto Novi Sad

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER 6F

Danas sam uradio servis redovni na 12000 km u ovlascenom servisu Kawasaki u NS. Za onoga ko se cudi zasto NS kad ima i u Bgd-u servisi ovlasceni, odgovor je veoma prost, mada u nasim uslovima (ne)poslovnosti moze da deluje i komplikovan.

 

Prvo nazvao telefonom i zakazao vreme i odmah unapred znao cenu servisa, s tim sto tu moram pomenuti jedan detalj interesantan koji govori o radu servisa. Kad sam nazvao ja rekao da je u pitanju drugi servis (moja greska, u pitanju je bio treci servis) i receno mi je da je servis oko 80 evra. Zapisali ime, motor i vreme kad je servis. Posle petnaest minuta zvoni mi mobilni telefon i javlja se covek iz servisa i kaze da mi je dao pogresnu cenu, jer nije u pitanju 2 kako sam ja rekao vec treci servis i jos se izvinjava sto nije razumeo odmah koji je servis u pitanju, mada napominjem da sam ja rekao pogresno da je u pitanju drugi servis. Mogu da kazem da je to poslovnost kako je ja vidim, pored ostalog sto sledi u daljem tekstu.

 

Danas sam dosao malo kasnije od zakazanog termina, zbog moje lose procene vremena potrebnog za put i oko pola 12 poceo covek da radi, majstor Sasa :) Za to vreme sam mogao da sedim ispred servisa ili da mu dosadjujem pitanjima dok radi. Posluzen kafom sa mlekom caskao sam i ponekad mozda i davio Sasu dok je radio. Servis je trajao do 14 h. U medjuvremenu sam pocascen i kolom. Svo vreme sam bio prisutan i pitao sve i svasta a Sasa je radio i strpljivo mi odgovarao na postavljena pitanja. Na kraju sam zamolio da mi pokaze kako se podesava visina fara, sto nije samo pokazao nego i podesio, tako da sledeci put mogu i sam da to uradim. Isto tako mi je objasnio podesavanje amortizera, da bude malo tvrdji i uradio.

Ovaj servis je bio zamena ulja, filtera za ulje, filtera za vazduh, svecica i jos neka podesavanja i podmazivanja. Svi delovi koju su ugradjeni su orginal kawasaki. Sve u svemu mogu da kazem da sam prezadovoljan i sa odradjenim i sa prijemom i sa cenom, koju cu dati u produzetku kako mi u racunu stoji pa vidite sami.

 

Filter ulja.................................................................1200

Filter vazduha...........................................................3840

Svecica CR9EIA-9 2b komada.....................................2720

Ulje Motul 300v 4T...........2,3 litre................................2944

RAD....1,5 JU..............................................................3000

Gornje cene sa PDV-om i

evo zbirno sve

 

Materijal.....................................9071,19

Rad............................................2542,37

UKUPNO.....................................11613,56

PDV............................................2090,44

SVEGA.......................................13704,00

 

Najgore mi sto drzavi dade 2090 dinara :(

 

Jos da kazem da sam i prethodne servise radio na istom mestu ali da nisam hteo svoja iskustva da prenosim dok se ne potvrde. I evo sad treci put sve super.

 

Znate onaj cudni osecaj, pogotovo kod nas kad sve bude kako treba i profesionalno uradjeno a vi se pitate gde je caka,jos sta me ceka sto nisam video :):) Sad posto sam video da te cake nema evo da podelim sa vama svoje iskustvo.

 

Sve sto sam napisao zvuci normalno i mozda ce se neko zapitati zasto pisati normalne stvari..Prosto sto kod nas ih ima jako malo, ali bice nadam se jos vise onih koji ce raditi na duze staze i normalno :)

 

Znaci toplo preporucujem svima koji voze Kawasaki ovaj servis. Mozda rade i druge motore to ne znam, nisam pitao. I na kraju na moje pitanje sta dobija onaj ko predje najvise km za najkrace vreme, obecali su mi majicu Kawa a ovaj put poklonili novcanik, Kawasaki naravno :D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd

I ja sam prvi servis odradio tamo... lik sto radi je super, sve vreme sam stajao tu pored i sasvim normalno smo pricali... kao da se znamo sto godina.

 

Jes da nije bilo mnogo stosta da se radi na prvom servisu, ali sve mi je delovalo vrlo profesionalno pocev od samog mog dolaska -- zakasnio sam 10tak minuta i odmah mi je na salteru devojka rekla da majstor nije tu, ali je zvao da pita da li sam dosao i da se izvini sto ce zakasniti.

 

Dao mi je vizit kartu sa mobilnim za svaki slucaj, plus me pozvao da slobodno svratim u servis kad god dolazim u NS a imam nekih nedoumica u vezi motora...

 

Svaka cast! :kul: =D>

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

svaka im chast...

lepo je podeliti ovakva iskustva sa drugim ljudima...

da vishe iskljuchimo iz upotrebe neodgovorne i pokvarene majstore i servise...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Odem ja juce kod culeta da vidim zasto mi gori crvena lampica. On izadje iz salona i licno ga pregleda. Kaze da je motor, extra i da radi kao sat. A ta lampica je zbog loseg goriva i kaze da menjam Benzinku pumpu gde tocim gorivo. Nije kaze nista strasno. Slobodno da vozim. Cak su mi i rekli da rade zamenu staro za novo (to nisam znao) ali samo za motore koji su kupljeni kod njih. Svaka im cast. Od sad samo tamo i nema glava da me boli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 380 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: KTM 1090 Adv R

Ista iskustva i sa Culetom licno i sa servisom, tj. serviserom. Prvi put u devetogodisnjem stazu posednika motornog vozila da imam poverenja u nekoga i da mi nije frka da odem na servis. Inace, majstor me je 'kupio' kada je sam predlozio da ostanem u radionici i da gledam dok radi servis, uz opasku da pitam slobodno sta me zanima i sto mi nije jasno. :shock:

 

Two tumbs up, sto bi rekli Englezi...il' Amerikanci?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Likovi su skoz ok, cenovnik takav kakv jeste ali makar znaš da ti je posao odradjen ko svet.  :) :) :)

P.S. posle 17 h sale radi i druge marke motorcikala u servisu. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Posto se priblizilo vreme za drugi servis, odlucio sam da idem u Novi Sad, kod Culeta! Iako mi je blizi i Beograd i Cacak ipak resim da idem tamo jer sam zahvaljujuci forumu i cuo da su extra, pa evo da i ja to potvrdim. Jutros oko 9 i 30 pozovem da zakazem, javi se majstor Sale i kaze da ima lufta danas i ako mogu da dodjem odmah. Naravno da sam odmah seo i pravac NS. Kroz Bgd uobicajena guzva i stizem tacno u 12,00. Majstor Sale me je docekao i cim sam sisao sa motora ugurao ga je u servis i prionuo na posao. Gazda Cule, prijatan covek pozove na kafu iako sam video da je u guzvi, ali je nasao vremena za petnaestak minuta razgovora samnom. Sale je raskupusao motor jer se pojavila poneka kap ulja ispod motora, na srecu nista strasno ali veoma nepristupacno, skidanje sedista,rezervoara i zamena bakarnih podloski na uljnoj  magistrali. Kad je to bilo gotovo sledi zamena ulja,filtera, a neocekivano i prednjih plocica. Posto je to, kako rece majstor Sale krupnija stavka, ostaje na meni da kazem sta da se radi jer su plocice pri kraju i ne mogu da izdrze do treceg servisa. Rekao sam da se uradi sve sto treba da bih vozio na miru do treceg servisa na 12000km. Zameni Sale i plocice, ustelova far, podmaza lanac, skide prednji tocak jer je jos pri sklapanju pogresno postavljen pinjon sajle brzinomera, nije kvar ali nije bio na svom mestu i to je naravno morao da ispravi, pa pumpanje amortizera, pa ovo pa ono.E to je trajalo ravno 2 i po sata. Odem da platim i ne verujem, sve to kosta 8642,00 din naravno da sam dao devetku i plus majstoru za kaficu. Posao su odradili maksimalno korektno i profesionalno. Prijatni ljudi, extra usluga i mislim super cene za original kawasaki delove(plocice), Motul ulje, Hiflo filter itd, ja sam odusevljen! Preporucujem svima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

posle ovakvih iskustava tesko je ostati bez komentara... narocito ako vozis kawasaki  ;)

iako mi je bg blizi, iako sam u bg kupio nov motor i uradio prvi servis, cini mi se da ce sledeci biti radjen kod culeta.

jbg, ako nedelju dana unapred zakazem servis, najavim se dan ranije i isto jutro, ostavim bike, kazu mi dodji za tri sata (oko 16h), ja dodjem i cekam do 18h da im neki lik donese ulje za motor!!! >:(

i tako ja cekam, cekam, a staff je poceo da se rasipa (radno vreme im je do 17h), jedino gazda servisa turira na copaku druge masine na servisu i bas ga briga sto ja cekam  ???

ako pri tom dodam da se cifra od 100e za prvi servis, magicno uvecala na 130e... ccc, e vala vise im necu doci!

 

pa zasluzili su da im objavim ime (unapred se izvinjavam svima onima koji su verovatno imali dobra iskustva sa servisom koji cu sad da navedem, mozda su poznanici i sl., ali, jbg, zasto sve mora da ide preko veze? ja mislim da ne mora.): to je servis moto stankovic na zvezdari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

aaa... sad sam tek procitao temu o iskustvima kod stankovica  ;)

jos se ja izvinjavam ako sam subjektivan, pa biram reci, ccc...

kad su vec takvi kakvi su, nek bradonja i likovi otpocnu sumarski posao, a dalje ruke od kawasakija  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Auuu brate moj, 130e za prvi servis? Propast, a samo zamena ulja i filtera i naravno rad njih petoro po tri sata?!!! Strasno, sta da ti kazem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

sta da se radi, platio sam skolu neiskustva, kao ajde prvi servis, pa da bude kod prodavca,... ali vise nece biti.  8)

kao sto sam napisao ovih dana, dobro je podeliti dobra iskustva, ali podeliti losa iskustva je jos bolje (korisnije)!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova

Bio danas na servisu.Svaka cast.Ljudi su jako korektni i gostoprimljivi a sto je najvaznije,odlicno rade svoj posao.Otisao sa jos dva drugara,pa se sva trojica nabili u radionicu da nas je covek preskako kako bi uradio sve sto treba i pritom odgovorio na sve sto smo ga pitali.Svratio i gazda,covek skroz cool lik.Domacinska atmosvera,skroz,sto je po meni jako bitno,jer sam novac ostavio ljudima koji su ga zasluzili.Moja najtoplija preporuka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

meni su napomenuli da je najbolje na 900 do 1000km.

najbolje da pitas onog ko ti je dao garanciju (ako je imas) pa se rukovodi po tome da ti taj ne bi posle imao neke fore, kao ti si u pogresno vreme servisirao itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Beograd

meni su napomenuli da je najbolje na 900 do 1000km.

najbolje da pitas onog ko ti je dao garanciju (ako je imas) pa se rukovodi po tome da ti taj ne bi posle imao neke fore, kao ti si u pogresno vreme servisirao itd.

Pa i to sto kazes, kada ga budem preuzimao pitacu ih sta i kako pa cu izneti ovde sta su mi rekli......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha R1 2009

Ja na temi o kawi z750 pitao forumase gde da pazarim motor kod Mimota il kod Culeta,i od clana "Ra$a" dobijem pomoc,i pronadjem temu o Mimotu a i ovu i vidim ovde samo reci hvale o Culetu sto se za Stankovica ne moze reci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: turija
  • Motocikl: Kawasaki Z750

aj da i ja malo nafalim majstor saleta kada bude ponovo citao da se jos vise odusevi .malo pre se vratio sa drugog sevisa predjeni 6000km promenio filter za ulje stavljen original kawin,3,8l motul ulja nastelovan zadnji amortizer,zategnut lanac,doduvane gume,nastelovan gas,kvacilo i sve to platio 8500dinara ja prezadovoljan kao i uvek uslugom i ljubaznoscu majustor saleta,ponudjen sokom i kafom.svaka cast stvarno konkretno i posteno odradjen posao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

I ja sam bio na trecem servisu, na 12000km. Sale kao i uvek, zakazao za sutradan u 9,00. Ja tacan, Sale prionuo na posao. Opustena atmosfera, caskanje sa Saletom i Culetom, kafica,sok. Zamena ulja, filtera, filter vazduha, svecice, Dotezanje lanca, sajla kvacila nastelovana i milion sitnih provera. Sve u svemu 3 sata posla, sav materijal, sve,sve kosta 105 e. U to vreme me zove ortak i pita gde sam, kad sam mu rekao pitao me zasto u NS, zar nema blize? Ja onako spontano, kazem ima blize ali nema bolje. Zaista tako mislim. Cule, Sale, Isidora, Culetova supruga svi su extra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

Da i ja kazem koju rech ... pravio sam drushtvo drugaru da uradi 2 servis na er6-n na 6000km , lagan voznja do NS i 6000din (filter, ulje, antifriz i ruke), dok za isto u Mimotu i Petosevic/Miki su nam trazili 148 odnosno 143 eura ... pa ti vidi dal se isplati plus vidish malo i Novosadjanki gratis  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Beograd

Jos bih dodao da kos Petosevica Miki to radi u kutku gde se centrira trap i ostalo.Krajnje neprofesionalno....Platio sam oko 150 eura servis na 1000.Meni sve to tamo deluje neprofesionalno.Sledeci put mozda i odem u NS! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Ja samo da pozdravim ekipi iz Culeta, i da dodam da vozim bez razmisljana i brige od kada idem na servis kod Saleta.

Velika preporuka svima koji vole svoj motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja