Jump to content

Moto Zajednica

MV Agusta F4 1000 Veltro

Recommended Posts

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

nov model. Samo 122 komada. 23 za profesionalne SBK timove i 99 za one koji budu bili dovoljno brzi da izbroje 60.000EUR

 

otor: Vierzylinder in Reihe, Flüssig gekühlt

Elektr. Saugrohreinspritzanlage "variabel"

4 Ventile pro Zylinder, "Radial"

Hubraum: 998 ccm B. x H. 76 x 55

Leistung: 185 PS bei 12000 U/min

Drehmoment: 117 Nm bei 90000 U/min

Getriebe: 6 Gang

Höchstgeschwindikeit 307 Km/h

 

Vordergabel: einstellbar 50 mm "titex"

Bremsanlage: Brembo Radial

Zentralfederbein: F1

Sitzhöhe: 810 mm Monoposto

Radstand: 1408 mm

 

jem9S_veltro3g5lk.jpg

 

EmrGS_veltro1000g6vf.jpg

 

c4Qcj_veltro075003gg.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Tih 99 ce verovatno morati sebi da prodaju ' date=' da bi imali hologaciju.Drugacije ne bi mogli da se takmice u SBK[/quote']

Ne boj se, otimaæe se veæ "sirotinja" o nji'

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada

Ducati je svoje R modele namenjene superbajku prodavao na internetu. Broj potreban za homologaciju su uspevali da prodaju u vremenu od 1-2 sata. Mislim da ni Agusta nece imati problema. Cini mi se da ce na superbajk takmicenjima onaj lepi izduv biti promenjen. Prosle godine su vozili jednu WSB trku u italiji, a odvezli su celu sezonu u superstock takmicenju. Nije bilo preterano uspesno, ali su imali jedan podijum, sto je za prvu sezonu OK.

 

Ko nije ovo dole procitao, ne zna sta se sve placa:

 

http://www.motopuls.com/index.php?option=content&task=view&id=75&Itemid=44

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty

Na nedavnom nemackom testu , koji je trebao da traje 50.000 km , F4 je izdrzala nekih 2200 km , izmedju ostalog pukla je klipnjaca.

Al da je lepa lepa je :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada
Na nedavnom nemackom testu ' date=' koji je trebao da traje 50.000 km , F4 je izdrzala nekih 2200 km , izmedju ostalog pukla je klipnjaca.

Al da je lepa lepa je :wink:[/quote']

 

Klipnjaca se odvrnula. Da, desilo se to na jednom jedinom primerku, bas tamo gde ne treba. I sad kao Aguste nisu dobre. Pucaju im klipnjace :D Necu sada da pisem za druge motore, jer ce ispasti Evropa vs Japan :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty
Na nedavnom nemackom testu ' date=' koji je trebao da traje 50.000 km , F4 je izdrzala nekih 2200 km , izmedju ostalog pukla je klipnjaca.

Al da je lepa lepa je :wink:[/quote']

 

Klipnjaca se odvrnula. Da, desilo se to na jednom jedinom primerku, bas tamo gde ne treba. I sad kao Aguste nisu dobre. Pucaju im klipnjace :D Necu sada da pisem za druge motore, jer ce ispasti Evropa vs Japan :)

Vidi Cale ja nevozim motor onaj koji bih voleo da imam posto nemam novaca dovoljno, Ali ti posto tebe smatram izuzetno kompetetnim navedi meni jedan jedini put da se takva ili slicna greska desila na japanskom motoru, na kraju krajeva suvise mnogo kosta da bi sebi italijani ni u najludjim snovima mogli tako nesto sebi da dopuste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada

Dirty, posto znas kako se to desilo, trebao si i napisati kako se to desilo. To je greska osobe koja je sastavljala masinu, a ne samog motora. Znam da su ZX10R opozvane zbog problema sa felgama, pa onda sa ramovima, jedan clanak za pojedine Yamaha modele si sam napisao, a ovde je opste poznato da ZX6 i R6 imaju problema sa drugom brzinom. Takodje se zna da su neke generacije R1 sklone samounistenju masine, a kvacilo u rukama muskarca se menja svake sezone, da je prva generacija Gold Wing od 1800cc imala problema sa pregrevanjem, CBR 1000RRima izvesne probleme sa tresenjem prednjeg kraja, a Aprilija sa zadnjom viljuskom. BMW je na novoj generaciji motora imao problema sa habanjem bregastih osovina. To je samo deo kojeg sam se setio i napisao, a ima toga jos mnogo na racun svih proizvodjaca, bez obzira jesu li evropski ili japanski. Ono sto je napravilo imidz japanskim motorima je neosetljivost kod preskakanja servisa. Tu su evropski motori mnogo osetljiviji. Kada uporedim 2 slicno koncipovana motora koja sam imao Laverda 500 i GPZ500. Vecih problema nisam imao ni sa jednim. Laverdu sam MORAO oterati na servis svake sezone i sve je bilo OK. Jednom sam morao menjati lezajeve zadnjeg tocka. Kod Kawe nisam obavio nista osim redovnog servisa dok je bio pod garanciom, a srafovi na "limariji" su se odvrtali sami, pa sam ih mesecno pritezao. Izmedju ostalog mi se odvrnula i km sajla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty
Dirty' date=' posto znas kako se to desilo, trebao si i napisati kako se to desilo. To je greska osobe koja je sastavljala masinu, a ne samog motora. Znam da su ZX10R opozvane zbog problema sa felgama, pa onda sa ramovima, jedan clanak za pojedine Yamaha modele si sam napisao, a ovde je opste poznato da ZX6 i R6 imaju problema sa drugom brzinom. Takodje se zna da su neke generacije R1 sklone samounistenju masine, a kvacilo u rukama muskarca se menja svake sezone, da je prva generacija Gold Wing od 1800cc imala problema sa pregrevanjem, CBR 1000RRima izvesne probleme sa tresenjem prednjeg kraja, a Aprilija sa zadnjom viljuskom. BMW je na novoj generaciji motora imao problema sa habanjem bregastih osovina. To je samo deo kojeg sam se setio i napisao, a ima toga jos mnogo na racun svih proizvodjaca, bez obzira jesu li evropski ili japanski. Ono sto je napravilo imidz japanskim motorima je neosetljivost kod preskakanja servisa. Tu su evropski motori mnogo osetljiviji. Kada uporedim 2 slicno koncipovana motora koja sam imao Laverda 500 i GPZ500. Vecih problema nisam imao ni sa jednim. Laverdu sam MORAO oterati na servis svake sezone i sve je bilo OK. Jednom sam morao menjati lezajeve zadnjeg tocka. Kod Kawe nisam obavio nista osim redovnog servisa dok je bio pod garanciom, a srafovi na "limariji" su se odvrtali sami, pa sam ih mesecno pritezao. Izmedju ostalog mi se odvrnula i km sajla.[/quote']

Cale u pravu si , ali to pise da je majstorska greska da li je i stvarno neznamo.Na kraju krajeva greske su normalne i ima ih svugde , ali ovaj motorcikl kosta 60.000 evra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada

Pa kostali bi i drugi kada bi bili napravljeni u tako maloj seriji. Honda NR je u svoje vreme kostala 100 000 maraka, jer je bila posebna. I vrlo vazna stvar. Ovo je motor za trke. Ulicni je dvostruko jeftiniji:

 

2003_Kohama_2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja