Jump to content

Moto Zajednica

Da Li Su U Pitanju Karburatori? - Gpz500

Recommended Posts

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Ja sam skoro siguran da jesu, samo mi treba i vase misljenje da potvrdim.

 

Kawa mi i posle stajanja na kiši i ovim pljuskovima upali iz prve i radi OK. Problem nastaje kad treba da krenem, na samo dodavanje gasa se ugasi. Posle vise paljenja, grejanja , turiranja proradi, ali ne radi dobro u voznji, na leru odlicno. Juce sam jedva stigao do posla, vozeci u obrtajima i pod saughom. Tu sam sa kolegom malim srafcigerom odvrnuo sisicu samo na desnom karburatoru, do levog nisam mogao da stignem. Medjutim nista nije curelo, procurelo je tek kada sam malo cuknuo po njemu. izasla je neka braon slina, i ispraznilo se lonce, onda sam upalio motor i pustio da curi benzin par minuta dok se nije ocistilo. Motor je sasvim solidno radio do kuce. Jutros opet krecem na posao, samo sto sam krenuo, poceli su isti problemi, ali toliki da sam morao da ga parkiram i krenem kolima.

Jos jedna stvar je bitna, kada je na copavoj pod saughom radi u velikim obrtajima, kada ga uspravim, obrtaji padaju i krece da se gasi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Ti si taj sto puca i prducka po Nehruovoj. ;D  Kada si poslednji put servisirao prometalo? Prvo kreni od rezervoara i vidi sta je u njemu, pa onda pregled, ciscenje i stelovanje karburatora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Ti si taj sto puca i prducka po Nehruovoj. ;D 

 

taj sam  ;)  ljubicasti gpz, parkiran ispred zgrade

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd - Lekino brdo.
  • Motocikl: Samo Honde: XR 650 R SM, Rebel 250, Innova 125, Wave 125, Dax st 70. Monkey Z50J.Cub 100.

Dajte ljudi kontakt od nekog sposobnog majstora za karbone!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dukags, 291 postova
  • Lokacija: НОВИ САД

Jel motor pre radio kako treba? Jeste, e onda da nuacis prvo pravilo da se japanski karburatori ne diraju ako ne moraju - ocistis ili zamenis filtere pre svega mislim na filtere goriva, rezervoar, tek onda ides dalje, slavina... ispustis to sto moze da se ispusti iz karburatora... Ako bas treba da cistis karburatore ne daj da ti diraju fabricka stelovanja - ovi nasi majstori su svi majstori da te posle ubede u stotinu razloga zasto nece da radi vise tako idealno kao pre, pre nego sto ce da nameste ponovo karburaciju ako nesto podje pogresno.

Tada tek ako se posle ciscenja, izduvavanja i eventualnog stelovanja karburatora ipak pokaze da motorce ne radi kako treba dao bih da mi rasturaju karburator. To ja iskustveno iz svog i iskustava drugara po principu koga zmija ujede i u jogurt duva savetujem postepeno sve redom prvo ocisti pa tek onda totalno rasturaj karburator tek da ne pomislis da je kod toliko dobrih majstora koji ce tek tako da ponovo nameste japanski karuburator i to casom dok ti popijes pivo!? A ti kako osh!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Problem za sada rešen. Odvrnuo sam oba šrafa i izdrenirao karbove. Pustio sam ga da radi, da curi, kuckao po karbovima. nakon toga ga provozao, pa ponovio još par puta. Juče ga posle dva dana ne vožnje upalim, ma posle 30s radi bez saugha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Komso, samo neka si ti zavrsio posao i cesce vozi da se ne ubudja od stajanja ispred smecare. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

jeste da se javljam posle godinu dana posta ali cuo sam da sto se tice kawasakija je problem sto su rezervoari od tanjeg lima,da imaju pregrade u kojima se zadrzava voda i korodira ali jedino kawasaki,ostali nemjau toliki problem sa trunjem koji posle dodje u karburator i bude sta bude....ja sam na glavno crevo koje ide od slavine do motora presekao i stavio metalni filter.

 

 

 

mrle jel se desavalo jos neki put ili si posle ovoga od prosle godine zadovoljan?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

U medjuvremenu sam skinuo karbove, lepo ih očistio, izduvao kompresorom, zamenio svećice. I onda je postojalo problema, zamisli stavim nov dobar akumulator i motor bolje radi. Imao sam aku od 7Ah, a treba od 14Ah, pa mu je pored svega toga i struja bila slaba, jer sam imao problem pri verglanju i prvom paljenju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Gpz 500s-Cbr 600f

Meni se dešava sličan problem.Bio sam kod majstora da mi sredi karburatore,i stvarno je sredio ok.Kada je toplo vreme pali bez sauha,sam na gas.Sada je malo hladnije i palim sa sauhom,ali slaba vajda.Da napomenem da mi je loš akumulator.Ali,kada ga i nekakoupalim dobro to sve radi.Posle pauze od pola sata neće nikako da upali.Od silnog verglanja istrošim i ono malo struje iz akumulatora.Danas sam vozio i motor je bio zagrejan,lepo i toplo vreme.Ugasio sam ga i zapalio cigaru i da upalim i nema šanse.Šta bi to moglo biti,sve nešto kontra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7069 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja ne smatram da su karburatori lose ustelovani ako leti trazi sauh za prvo paljenje.

Na svim motorima koje sam imao (GPZ,GS,CB,CBR,VFR,RF), leti nikad nisu trazili sauh, samo kad je hladnije vreme oko 10-15 stepeni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ja znam lika koji ljeti vergla motor po 10-15sekundi jer "toplo je, ne treba mu saug"

 

A svaki automatski saug odma na paljenu da gorivo, a u zavisnosti koliko je vani toplo toliko ga prije ukine.

 

Saug ne treba kad je motor topal, a ne kada je vani malo sunčano

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Gpz 500s-Cbr 600f

Leti ga palim bez sauha,i uvek upali iz prve(sa malo gasa)

Nego me čudi,sada kada je malo hladnije i kada je zagrejan neće da upali(nikako).

prošle godine je palio normalno kada je zagrejan,pa čak i kada stoji 3-4sata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja