Jump to content

Moto Zajednica

Customizing "baba" to make her "devojka" (u pokusaju)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

...

Nego,svi ostali rastavljaju i preradjuju motor u zimu kad se ne vozi  a ti u sred sezone  ;D vjerovatno je ovako zanimljivije  ;D

 

E dragi moj, kakva je ovo sezona kad malo - malo pa kisa, samo sto sneg nije poceo. Vise sam se navozao u Maju mesecu nego u Junu. Nego, jel znas ti Jovu iz Bos. Broda koji radi boldorke samo i jel imas njegov broj telefona, menjao je broj a nikako da ga nahvatam....

 

;D

 

Probaj na ovaj broj dobiti Jovana: +38765352631  ;)

jovan je u holandiji tako da ces ga tesko dobiti, poslednji put kad sam bio s njim se spremao za put a to je bilo prije 15 dana..radi tamo  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Stigla danas od Gojka viljuska a sa njom i tocak, osovina, disk, klesta, ...

 

Slika sesnaest: Zadnja viljuska i tocak, samo okvirno postavljeno da bi se stekao utisak kako ce da izgleda...

 

zmwVo_016zadnjaviljuskaitocak.jpg

 

Slika sedamnaest: Svideo mi se ugao gledanja...

 

guHRc_017opettocak.jpg

 

Osovina za ovaj tocak je malo deblja od moje tako da ostaje da izvecam sta da radim, da li da prosirim rupe za osovinu na ramu i ojacam ili da hilznujem osovinu nove viljuske i postavim staru osovinu. Mislim da ce pre da se radi ovo prvo. Ostaje strucnjak da pogleda i donese svoj sud.

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Da napravim poseban post zbog pitanja za sve vas da se ne zagubi u slikama. Zestoko se razmisljam da ostavim genuine sediste, rezervoar, plastike. Kako je rezervoar hrdjav iznutra, a prosle godine su mi ruke otpale tresuci rizlu u njemu ne bih li ga ocistio, Gojko mi pomenu neku masu koja se razlije unutra i bude kao plastifikacija. Ima li ko pojma o ovome gde naci tekucinu, koliko je novaca ili mozda ima bolje resenje?

 

Hvala.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Ima covek kod Gradske Bolnice..radi samo rezervoare..30 do 50 jura..

I ja sam kao majmun skakao ceo dan..tresuci rezervoar..sa staklom..lancem..

Na kraju sam dao coveku i drzi ..radi..

 

A zadnja guma i vikljuska izgledaju opako..samo ram pored toga lici na ponyexpress ;D

 

Bit ce to opaka makina ;) imas forum i poneku pametnu lobanju..

 

Nadam se da ces stici da nam premijerno prikazas svoje sokocalo na Onda okupljanju..

Ne ovaj..negro onaj tamo wikend..

taman stizes ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Sevojno

Viljuska i tocak su EXTRA!! Sto se tice osovine,i ne poklapanja dimenzija,ja bih pre razbusio rupe,samo u slucaju da zid rupe ne ostane previse tanak.Opet,porazgovaraj sa nekim malo strucnijim za to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

nadam se da si na to mislio...

 

Upravo tako.

 

Ima covek kod Gradske Bolnice..radi samo rezervoare..30 do 50 jura..

I ja sam kao majmun skakao ceo dan..tresuci rezervoar..sa staklom..lancem..

Na kraju sam dao coveku i drzi ..radi..

...

 

I jel si zadovoljan? Kako izgleda? Jel sad ne zapusavaju filteri goriva i karburatori?

 

A zadnja guma i vikljuska izgledaju opako..samo ram pored toga lici na ponyexpress ;D

 

;D ;D ;D ;D ;D

 

Nadam se da ces stici da nam premijerno prikazas svoje sokocalo na Onda okupljanju..

Ne ovaj..negro onaj tamo wikend..

taman stizes ;D

 

Tome se i ja nadam, samo mi se cini pomalo pretenciozno, ali trudicu se. Ima mnoooogooo posla. Napravicemo Negrijadu kad zavrsimo  :P

 

Viljuska i tocak su EXTRA!! Sto se tice osovine,i ne poklapanja dimenzija,ja bih pre razbusio rupe,samo u slucaju da zid rupe ne ostane previse tanak.Opet,porazgovaraj sa nekim malo strucnijim za to.

 

Vec razgovarao, sutra detaljisanje o akciji...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

A koji tocak ide napred?

 

Onaj koji si mogu priustiti, odnosno sada nijedan. Treba da promenim viljuske napred obavezno, a ne bi bilo lose i tocak i kocnice jer ce ova masina ici sigurno ozbiljnije od moje stare (koja je mogla samo 190, preko nisam imao srca a jos malo ni obrtaja  ;D). Salim se malko, ali definitivno jos nisam odlucio za viljuske. Pregovaram za neki prednji trap ali je sve i dalje na dugackom stapu. Ako neko ima resenje - nek ponudi. Nudim u kompenzaciju stari agregat sa gomilom delova i zadnju viljusku sa sve tockom, diskom, klestima, ...

 

;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Sevojno

Ako menjas stari prednji tocak...video sam na oglasima  MOJAAUTO da neko trazi tocak od tog modela..pa mu ponudi i uzmi nesto para,znaci ce,koliko toliko.A koja je sirina viljuske tvoja trenutna?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Sevojno

 

 

 

http://www.mojauto.rs/polovni-auto/539235

 

evo i linka.

 

a na Limundu sam nasao nekog prodavca koji ima brdo nekih stvari za male pare.Od polovnih guma  za 500 din,tockova sa gumama od 2000-5000,a ima i celih motora.Zanimljivo je ima i opreme i svasta nesta. ;) ;D ;D

A bas su pre neki dan prodate ispravne vile za nekih 1000din!!!vise nego povoljno i smesno!!! ;D ;D ;D :D :D ;) ;) :D ;D :D;):D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Architect, 339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet S

Postojala je mogucnost ciscenja rezervoara elektrolizom, koliko znam to je najjednostavniji postupak, potrazicu negde o tome malo...

Inace, definitvno bih zadrzao rezervoar, sediste i plastike, izgledace odlicno!

 

EDIT

 

http://www.wildmangulice.org/forum/index.php/topic,290.0.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Negrijada..obecava ;)

pojacaj ishranu krmadi ;)

 

Danas je jako nezahvalno prepurucivati..nekoga ili nesto..na kraju mozes da ispadnes grbav ni kriv ni duzan..

 

Znam koje su muke sa hrdjom..licno se jebavao dok mi iskusna seda brada ne rece..ne jebaji se bezveze odnesi coveku..pisi telefon..

 

Tako i bi covek se zove Dragan i ovo mu je bio telefon prosle godine..064/203-4343

 

Naravno da o rdji, talogu..zapusenjima vise i ne razmisljam..hebe me samo odusak na cepu..pravi mi vakum..pa i pored dve izbusene rupice opet zajebava..pa moram ponekad da odvrnem cep..To mi je sav kvar posle 13k

k

 

Inace lik je malo neurozan, pa je uspeo i neke da iznervira vec pri razgovoru mobilajom..

Naravno nije tesko biti fin..pa sam nekako kljestima iscupao da stavlja neku smesu iz Nemacke..nesto slicno spric gitu..koji su mi savetovali da stavim..ali nisam..ovo sto je odradio je ok..dacu svakom da mi gvirne u rez. ;D

Spakuj mu brzom postom ili licno odnesi..imas problem manje za par dana..

 

A kakva i posto ti je zadnja felga..posto sam moju ulubio i idem sutra da je isparavljam u Lav auto?

 

Dragan lik koji ispravlja viljuske i ramove..mi trazi 40 eoroa..ujutro zovem laove..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Stigla danas od Gojka viljuska a sa njom i tocak, osovina, disk, klesta, ...

 

Slika sesnaest: Zadnja viljuska i tocak, samo okvirno postavljeno da bi se stekao utisak kako ce da izgleda...

 

4Nw2O_016zadnjaviljuskaitocak.jpg

 

Slika sedamnaest: Svideo mi se ugao gledanja...

 

3tEYU_017opettocak.jpg

 

Osovina za ovaj tocak je malo deblja od moje tako da ostaje da izvecam sta da radim, da li da prosirim rupe za osovinu na ramu i ojacam ili da hilznujem osovinu nove viljuske i postavim staru osovinu. Mislim da ce pre da se radi ovo prvo. Ostaje strucnjak da pogleda i donese svoj sud.

 

;)

 

Gojko careeeee.....ovo izgleda zahebano mucho!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Danas nista od radova, ubi me posao ceo dan a posle posla sam imao jos posla. Samo para nigde, jeb.m ti posao.

 

LM, nasao sam decka sa oglasa za prednji tocak i dogovorena cena za tocak (i samo tocak, i dalje ostaju disk, kljesta,...) i saljem mu ili sutra ili u ponedeljak.

 

Trenutno razmatram i trazim opcije za prednji trap pa sam i postavio oglas na forumu u to ime...

 

Nalazim se u trazenju poduzne centraze rama, viljuske i novog agregata. Vrlo bitno, da ne bude "ala lepo obaram u levo ali u desno mi bas i ne ide...".  Od vas sto ste radili ovako nesto - znate o cemu se radi. Vi koji se tek spremate - trudicu se da sto detaljnije prenesem sve probleme.

 

Sada se trenutno trazi ne geometrijski centar vec centar gravitacije rama (sto i nije tako tesko), zadnje viljuske (relativan polozaj u odnosu na ram) i agregata (isto relativno u odnosu na ram). Naravno sve to u poduznoj osi. Ko razume shvatice.

 

Pozdrav svima i hvala na podrsci jos jednom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sensei servis, 347 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Beograd
  • Motocikl: "viljuske"...al' na kardan!

  Ovo sad izgleda zahebano, kako li ce tek kad bude gotovo...kukuuuuuuuuuuuu!!! ;D ;D  Samo napred Negro...jos napred da resis neku USD viljusku.... ;D

 

..ja se izvinjavam za off, ali Gojko, svaka ti cast brate!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Gojko careeeee.....ovo izgleda zahebano mucho!!!

 

Kad cemo tvoj da preradimo, ima kod Gojka puna garaza delova steta da propadaju. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Pa njegov sada izgleda ocuvanije negro moj :)

tako da bi ja taku felgu i vesalicu pozadi :) a moze i napred..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 550 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Nemam ništa :(

bravo negro samo napred pratim budno temu a zadnja guma je do oo al ces da ga obaras sad nema ti izvlacenja da  ne moze :D  ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja