Jump to content

Moto Zajednica

Customizing "baba" to make her "devojka" (u pokusaju)

Recommended Posts

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Ako završi sa Gojkom zadnju vilu mogao bi da izgleda ovako

 

DSCF0352c.jpg

 

DSCF1235c.jpg

 

DSCF1240c.jpg

 

Točkovi i prednje vile su od suzukija gsxr 1100

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

To je bas ono na sta sam mislio.. Motor bi sa ovim preradama drastično poboljsao karakteristike  ;)

Naj bitnije je zadržati oklope od boldora  i ne stavljati mu rep od r1 ili rezervoar od ....  ::)

Peki svaka čast za slike  ;)

Ja bi mu stavio i neki rol bar oko agregata, napred dva manja fara i amortizer volana  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

Hidraulično kvačilo  ???

Jbt trebalo je pogoditi rupu  :)

Mislim da hidraulika pasuje od vfr750  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Pa da odgovorim na pra pitanja: nema nikakve slike, iz glave ce sve da ide. Mislim da promenim rezervoar i sediste od sevenfifty, rezervoar moj je puno rdjav a sediste je udobnije od novije masine.

 

Obavezno cu da pravim rolbarove ispred agregata.

 

Naked izgled ne bih narusavao (iako je stvarno ogroman otpor vazduha vec na 100km/h a da ne pricam na 180. Napred sam mislio da postavim okrugli far, naravno, ali i da dodam dva manja bocno spreda.

 

Kako je prvenstveno putna masina, pravicu i nosace kofera, kako za topcase tako i za bocne, a u planu su i gadzeti tipa migavci i stopaljke u koferima, etc. Uostalom, kako bude kinte za nesto tako ce se to i raditi. Sada je primarno zameniti agregat da zaurla ovaj novi, pa kad nadjemo gde je cika zaturio sediste i rezervoar i plastike da gledamo sta mi je dalje ciniti. Ni ovo nije naivno uopste.

 

Sto se volana tice, nikako nece dobijati neki R oblik, znaci ravne rucke su primarne, ne volem da se savijam od stomaka. A posle ide sve ostalo.

 

Toliko o planovima, danas krecemo....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 550 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Nemam ništa :(

samo napred i samo teraj naked fazon ti i ovako si normalan pa ne vozis vise od 100 na sat eh sto ja nisam tako pametan zavidim ti  :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Krenulo juce nesto malo pre utakmice. Poskidao sam nosac kofera, sediste, rezervoar, raskacio akumulator, struju, bobine, ... Danas posle posla nastavljam a pomocnik za slikanje mi je zakazao jer je srela komsinicu na ulici pa "malo" popricale.  ;D

 

Jedino mi je zao sto ne ostadoh u garazi do kasno uvece nego sam gledao utakmicu, ali necemo o tome.

 

I malko sam resio da promenim naslov teme.  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Nastavljeno popodne i veceras do sada. Poskidao sam rep, zadnji blatobran, raskacio sve sto smeta da se agregat ukloni i ostalo je jos da skinem prednji lancanik i lanac i 4 srafa na kojima stoji agregat koji ode sutra "hinaus". Za sada sam zadovoljan tokom radova, jedino me malo zeza sto sve radim sam ali nema veze. Navikao sam.

 

Sutra moram da pozovem nekoga vec u pomoc, a imam i koga da se skine i agregat pa lagano.

 

Amortizer planiram da stavim jedan centralni, drugar mi je rekao da ima neki pa ce taj da bude najbolji trenutno, a posle cemo lako. Iskrslo je jos i da je auto crko tako da sada samo sapucem gde cu i sta cu. Od sada kupujem samo i iskljucivo japance.

 

No, da ne offujem sopstvenu temu.

 

Zaturili smo negdi fotoaparat, ali cim ga nadjemo dolaze i slike. Negrita optuzuje mene da sam ga ja stornjao, a ja mislim da je ona. Naci ce se vec...

 

Pozdrav svima, odoh na tusiranje i odmaranje. Dosta za danas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Mislim da ce da bude lutkica... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

S obzirom da ćeš "mesto" za amortizer da odrediš sam ako staviš "neki" amortizer to

će da bude: nasumice X otprilke = boga pitaj

 

  Pretpostavimo da ne možeš da angažuješ inžinjera, moraćeš sam da odrediš gde će

na motoru da se kači amortizer, s obzirom da je ta tačka bliža osovini viljuške od

zamišljene tačke "iznad" osovine točka manje će se kretati ka i od tačke u kojoj

se vezuje sa viljuškom nego što će osovina točka kretati između krajnih tačaka.

  Putanje mogu da se nazovu "isečci koncentričnih kružnica". Hod zadnjeg amortizera

je u stvari "hod zadnje osovine" i to bi trebalo da bude cilj ko ćeš da postigneš određivanjem

"gornje" tačke kačenja amortizer (donja je zadata izborom viljuške) i odabirom amortizera.

 

  Ako te zanima šta mislim o konkretnoj situaciji - kaži, da ne davim bez potrebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

dodji kod mene dacu ti ja aparat a i auto  ;)

 

Hvala Nidzo, samo polako. Navikao sam da kad ti neko treba nikog nema. Nije vazno, a tebi svakako hvala za oba. Da se ti nama oporavis sto pre pa ponovo da se vozimo zajedno...

 

Edit:

 

@tocrank: sada videh tvoj post dok sam kucao odgovor. Ne mogu da angazujem inzinjera nikako (a i ne treba mi), a vesanje ce biti odredjeno klasicnom eksperimentalnom metodom. Na to gde cu kaciti amortizer na viljusku i ram uticu dimenzije viljuske i amortizera i toga sam vise nego svestan.

 

Metodom probe i greske se moze jako lepo ustanoviti optimalan polozaj ogibljenja, s tim sto sam predvideo razne dodatne mogucnosti povecanja i smanjenja uticaja amortizacije (a samim tim i prosirim potencijalnu paletu amortizera koji ce moci zameniti postojeci kada dotraje) na osnovu nekog zamisljeno pokretnog (setajuceg) vezivanja amortizera za ram pod uslovom da to ne narusava bezbednost i stabilitet masine, ali ako hoces da diskutujes - tu sam.

 

Uostalom, mogu se ozbiljnije pozabaviti matematikom pa proracunavati sile i momente koji deluju pod odredjenim uglovima u odnosu na horizontalu i razlicita opterecenja zadnjeg dela vozila a sve u zavisnosti od polozaja napadnih tacaka, ali mislim da ce empirijska metoda dati isto tako kvalitetne rezultate.

 

Naravno da me zanima da li imas neko prakticno resenje bez mnogo muke da se odredi optimalan polozaj i ako imas podeli ga sa svima nama. Ako nemas - opet dobro. Dobro je razmeniti misljenja. I ne davis. Barem mene ne, a ko nece u ozbiljnije razgovore i teme neka preskoci ovu i ceka slike gotove masine.

 

Hvala i pozdrav.

:P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Sevojno

Negro,jos malopre kada sam citao poruku pre tvoje,razmisljao sam o varijeni stelujuceg,"setajuceg" kacenja.Moje msljenje je da je to najbolja varijanta.A korisna i za kasnje menjanje,a takodje i za stelovanje repa...kako se kme svidi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2845 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

@tocrank

 

 

Kakvo davljenje, sve koje prate ovu temu zanima svaka finesa, krupnesa i detalj oko pravljenja, prepravljanja i srpski budzenja.

 

@negro

 

svaka ti cast na odlucnosti, nadam se da ce i uspeti onako kako si zamislio, tj, da ces biti zadovoljan. Budno pratim, doci cu da vidim uzivo sta se desava, samo da uhvatim vremena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

  Ako pretpostavimo da su težina i osovinski razmak na motoru primaocu i na motoru davaocu približno

jednaki, dovoljno je da, kad odlučiš od kog motora dolazi viljuška, iskopiraš položaj amotizera sa

davaoca. Samo potonuće (sag) može da se reši tvrdoćom opruge,  problem se javlja kod linkage-a  koji

svako zadnje vešanje (bez obzira na "linearnost" opruge) čini progresivnim. Opet, ukoliko je donator

približnih dimenzija dovoljno je "paste - copy" i obavezno podesiv amortizer.

 

  Ukoliko se pak odlučiš za viljušku sa nekog prilično različitog modela, za experiment ti neće biti dovoljno

da je podesiv položaj amortizera već će ti trebati i nekoliko različitih amortizera. Alternativno rešenje

bi bilo da za svaki od nekolio položaja menjaš opruge, gustinu ulja i ventile. Pakao!!

 

  Ovo sa promenjlivim položajem bi bilo pogodno za moguće ("jednog dana") menjanje zadnje viljuške

nekom drugom kompatibilnom.

 

  Sažet predlog redosleda radnji:

 

1. Upoređivanje mera sa mogućim davaocima

2. Odabir viljuške prema poželjnim karakteristikama

3. Kopiranje položaja (bilo fiksnog, bilo promenjivog) amortizera

 

 

Što se tiče promenjive tačke kačenja (PTK), ne bih se upuštao. Uzeće ti gomilu vremena i da ga smisliš

i da ga napraviš a rizik po bezbednost će uvek da postoji, makar u malom mozgu. Ovo sve u svetlu

buduće upotrebe - nije za samo za prikazivanje nego za putovannje i prikazivanje .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja