Jump to content

Moto Zajednica

Customizing "baba" to make her "devojka" (u pokusaju)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 450 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Ni ja nisam bio 100 godina na forumu..... ostalo je davne 2013. godine da se izbusi u prohromskom nosacu fuzastera jedna rupa 3.2mm, ureze navoj M4, montira linearni lezaj za prenos sa spoljasnje strane motora (gde je noga) na unutrasnju stranu (izmedju nosaca fuzastera i sasije) komandi za menjac i zadnju kocnicu i tu se stalo. E, ovog vikenda sam konacno izbusio tu rupu, urezao navoj, montirao lezaj i - stao. Pa ja ne znam ni gde sam zapoceo sta da radim, srecom ima forum, pogledah sada slike i videh sta je pisac hteo da kaze.

 

Motor sam sinoc prebacio iz garaze u (tek sredjenu tako da je sve na svom mestu) radionicu pa kako skupim vremena tako cu i raditi. Ostaje sklapanje, izmestanje izduva ispod sedista (mora da ide ispod repa jos u vis), montaza ostatka delova, ojacavanje varova po sasiji, komande, struja, a onda, uz Boziju pomoc, paljenje masine. Kada proradi, ide u komplet rasturanje, farbanje i dovodjenje u konacan izgled.

 

A evo i slika od sinoc, Misko i Danica su probali da voze pomalo a rekli su mi da je Milica vise puta u garazi "jahala" motor i cak im i pokazala kako se samostalno penje i silazi...... a nema ni 5 godina..... I da nastavim digresiju, Milica vozi bicikl mali, veliki sa pedalama, motor na akumulator, kolica, plasticne autice, sve sto ima tocak dete tera..... jos samo na kamion da se popne i da je prekrstim u Katicu.....

 

 

post-338-0-34951300-1467711176.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 450 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Ma ode vreme dok si reko keks.... sada gledam temu, od 2013. nisam dirao masinu, odnosno i tada sam samo malo nesto procackao.... godine proletose, deca rastu (hvala Bogu) pa mogu da odvojim malo vremena i za sebe, konacno. Iz kolica za trojke su presli na motore na akumulator, onda na gur-gur bicikle a sada su vec presli na klasicne bicikle sa pedalama.... Milica vozi sve sto ima tockove a najvise vole da se voze u gradjevinskim kolicima......

 

A i Negrita se sve vise smejulji kada me vidi da cackam nesto oko motora...

 

:jee:

 

Uglavnom, u subotu dolazi Aca (varilac i majstor koji je koautor ove prerade) da se podseti sta treba jos uraditi sto se zavarivanja tice.... Stizu sa njim onda i slike detalja....

 

Pozz i do skorog vidjanja...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Verujem da je u mehaničkom pogledu ova prerada otišla u pravom smeru, ali neizmerno mi je drago zbog ove trostruke digresije, imao si vremena da razmisliš malo i o vizuelnom ...  ;)

 

Franken-CB-ZILLA bike  :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 450 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Davno bese....

 

U Mladenovcu smo i dalje, u centru.... navratite kad ste ovde.....

 

LM, postavih nosace fuzastera i fuzastere, samo jos mehanizme prenosa komandi da resimo i idemo na razvlacenje struje i paljenje......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 450 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Teška srca obaveštavam pratioce teme da prodajem baba-devojku u pokušaju.... s obzirom da smo se ponovili sa još jednom prinovom (rodio se mali Laza) teško ću imati vremena u narednih par godina da nastavim radove... bolje da neko završi započeto nego da čami još barem nekoliko godina.... lm, cena za forumaše će biti povoljna, za sada neću da nudim par dana na drugom mestu, da vidim ima li koga ovde da se javi..... ako neko želi i ima novca da ponudi - nek se javi.

Pozz



Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja