Jump to content

Moto Zajednica

Ima li nesto sportski od 250 do 450ccm u SCG

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Zanima me da li se u nasoj drzavici moze nabaviti neki lep motocikl sportskog izgleda, manje kubikaze i da nije preko 2000 eura ('90 - '96).

Nesto sto mi je privuklo paznju: CBR250, CBR400, ZXR250, ZXR400, GPZ400, GSX400f ...

Vidim da su ostali forumasi raspolozeni za ljuce masine, ali moj budzet i vozacko neiskustvo (vozim 3 godine MZ ETZ 251 ) mi ne dozvoljava da zauzdam toliko konja.

Molim za informacije! Da li da menjam masinu ili da stavljam oklope na MZ (NSR125)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Pa naravno da ce ti svako preporuciti da kupis drugi motor zbog boljeg lezanja,kocnica a i pouzdane i trajne masine,pogotovo kod rednih cetvorocilindrasa.

 

Ipak kad stavis oklope na mz-jca nije to to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Hvala za savet ali mi treba nesto detaljnije od podataka. Mnogo bi mi znacilo kada bih znao tacno koji motocikl je snabdeven takvim cetvorotaktnim agregatom, koja kubikaza, koji model (tacna oznaka), tako da znam sta da trazim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Hvala za savet ali mi treba nesto detaljnije od podataka. Mnogo bi mi znacilo kada bih znao tacno koji motocikl je snabdeven takvim cetvorotaktnim agregatom' date=' koja kubikaza, koji model (tacna oznaka), tako da znam sta da trazim.[/quote']

 

Mogao bi prvo da svratiš do rubrike 'predstavljanje èlanova', predstaviš se kako valja i dolikuje (Miloše spavaš??) pa da natenane razmotrimo temu kupovine bajk-a :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Ja bih ti onda preporucio Kawasaki GPZ500. Mislim da mozes naci za oko 2000e dobrog GPZ-a koji ce te lepo posluziti.

 

Nego, pre nego nastavimo dalje, aj se ti lepo predstavi u rubrici 'predstavljanje clanova', da te upoznamo kako pravila nalazu.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Eee dex cak i meni se desi greska nisam ni proverio da li se predstavio...

 

Izvinjavam se za offf.............. :oops: :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Izvinjavam se za nepostovanje pravila ovog foruma!!!

Da li je sada bolje, treba li jos nesto?

 

Ima li jos nekih predloga za masinu i gde bih mogao detaljnije da se raspitam u vezi sa odrzavanjem i tako to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Beograd-Blok 45

Ako bas hoces pravi sportski motor, uzmi apriliu rs250...To je extra jaka 2T masina, ali mana su ogromna potrosnja i kratkotrajnost

Predosti, neverovatan zvuk i neverovatna snaga (dobija 600ccm do 150 km\h, posle ga ovaj stize)

 

E sad, to je bas extreman motor, i mozda bi bilo bolje da uzmes 125ccm verziju ili neki GPZ500 koji svakako ide losije donekle u odnosu na rs250...

Evo i slike kako izgleda rs...

 

 

paul.bike.jpeg

 

aprilia-rs250-05-bikepics-372893.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty

Apsolutno GPZ 500 , pravi nacin da se udje u svet velikih motora.

Motor ima dva cilindra TWIN , rado se zavrti i preko 10000 rpm, sasvim solidno koci za svoje performanse i veruj uopste neide naivno.Izuzetno je mali potrosac retko ide preko 5.5 litara .Ima lepih 60 konja i jeftin je za odrzavanje .Ako kupujes GPZ 500 povedi nekog iskusnijeg samo da proveri kakav je sekundarni lanac i lanac bregaste i spaneri ovo sve ostalo je na njemu obicno u odlicnom stanju.Od 1995 pa nadlje ima dva diska , to neka ti je reper za ispravnost godista na motoru kojeg ides da vidis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Takodje sve pohvale za GPZ,jer je motor stvarno izdrzljiv i trajan,a ako hoces nesto novije imas Kawasaki ER-5 koji je dosta losiji(slabiji motor,losije kocnice,pogotovo se oseti u voznji udvoje).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

U Beogradu je bio jedna ZXR400 i jedan Suzuki gsx400 od tih kubikaza sto te zanimaju. ZXR je bio dobar mehanicki,oklopi lomljeni par puta a za GSX-a nemam pojma. Tehnicke detalje nadji na netu mada bi ti i ja preporucio GPZ 500 delove je mnogo lakse naci razlike u ceni registracije maltene nema u odnosu na ove modele 400. A da i jos jedna bitna stavka GPZ500 jos mozda i nadjes u oglasima a ove druge tesko...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: KIKINDA

Druze ima jedan lik, ja mislim da je iz Bg-a, prodaje Rs 250! 1996.god. Motor stvarno izgleda opasno! Sve u svemu trazi oko 2500 ali rekao je da bi spustio! On kaze da ide oko 240 km/h!!! Jeste da ide kao zver ali zato trosi kao lokomotiva!!! :D Ako si zainteresovan javi mi pa mogu da ti nabavim broj i da ti posaljem slike!!!! Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Zahvaljujem svim raspolozenim drugarima na savetima i trudu!!!!!!!!!

Odluka je pala: KAWASAKI GPZ 500S ! Eventualno ako naleti dobar ZXR400 jer mi se malo vise svidja na oko.

Iznenada se pojavi tast iz Svice i eno ga sad tamo trazi nesto.

 

E, zaboravih, MZ ETZ 251 ce biti na prodaju za oko mesec dana, dok zavrsim poliranje. Dakle MZ ETZ 251, 244ccm, registrovan godinu dana, nove gume, masinski poliran, metalik farba, presao 10000km, veoma ocuvan, drugi vlasnik (prvi ga je kupio zato sto ga imaju komsije, a ja nisam imao vise love za bolji - masina nije jos ni razgazena kako treba), nije sto je moj, ali je stvarno dobar!!!!!!

Pozdrav Svima!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Svaka cast na odluci(bolje GPZ nego RS)...Jos samo da izleti neki polovan(ako vec nema,nisam pregledao oglase :D )...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ne znam ali ja nisam nikako za Gpz-a. Raspitaj se malo bolje kod nekoga ko radi motore kakvi su (npr. kod Saleta iz Bele Crkve) a nisam ni za motor od 4 cilindra ispod 600ccm koji je od 90-96 godista.

Po meni Aprilia RS 250 je prava stvar ako imas para da to odrzavas a ako ne onda definitivno bi ostao na Mz-u za koga je generalna 150e i namestio bih mu oklope.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Ne znam ali ja nisam nikako za Gpz-a. Raspitaj se malo bolje kod nekoga ko radi motore kakvi su (npr. kod Saleta iz Bele Crkve) a nisam ni za motor od 4 cilindra ispod 600ccm koji je od 90-96 godista.

Po meni Aprilia RS 250 je prava stvar ako imas para da to odrzavas a ako ne onda definitivno bi ostao na Mz-u za koga je generalna 150e i namestio bih mu oklope.

Pazi molim te, a što je ti onda nisi kupio kad je tako dobra :whistle: ?

Svaki model na svetu ima poneko loše iskustvo pošto ih je mnoooogooo proizvedeno, pa još kad se uzme u obzir i naše SRPSKO održavanje... i onda neki nadobudni kaže da CB900 boldor ne valja zato što je baš njemu zakucala itd... A za troškove održavanja RS250, može komotno da vozi DVA GPZ500 i da ga baš bole djordje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

kad se setim koliko me je kostalo odrzavanje RS 125... ](*,)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac
Ne znam ali ja nisam nikako za Gpz-a. Raspitaj se malo bolje kod nekoga ko radi motore kakvi su (npr. kod Saleta iz Bele Crkve) a nisam ni za motor od 4 cilindra ispod 600ccm koji je od 90-96 godista.

Po meni Aprilia RS 250 je prava stvar ako imas para da to odrzavas a ako ne onda definitivno bi ostao na Mz-u za koga je generalna 150e i namestio bih mu oklope.

Pazi molim te' date=' a što je ti onda nisi kupio kad je tako dobra :whistle: ?

[/quote']

 

Nisam ja rekao da je dobra vec da je prava stvar ako imas para da je odrzavas a daleko od toga da je dobra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Mladenovac,Srbija
Ne znam ali ja nisam nikako za Gpz-a. Raspitaj se malo bolje kod nekoga ko radi motore kakvi su (npr. kod Saleta iz Bele Crkve) a nisam ni za motor od 4 cilindra ispod 600ccm koji je od 90-96 godista.

Po meni Aprilia RS 250 je prava stvar ako imas para da to odrzavas a ako ne onda definitivno bi ostao na Mz-u za koga je generalna 150e i namestio bih mu oklope.

Ajde molim te objasni mi zasto ne GPZ?

Prvo motor je lak za odrzavanje,neunistiv,lak za upravljanje....Stvarno ne vidim razloga da ga neko rado ne preporuci?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Paune, znas da sam oduvek imao neku odbojnost prema njemu iako motor i bolje ide od mog i lepse izgleda.

A i sve je lako za odrzavanje kad se ne odrzava. :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Nisam ja rekao da je dobra vec da je prava stvar ako imas para da je odrzavas a daleko od toga da je dobra.

UH!!! Molim te reci mi kako nešto može biti prava stvar a da nije dobro??? U èemu je poenta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Mladenovac,Srbija
Nisam ja rekao da je dobra vec da je prava stvar ako imas para da je odrzavas a daleko od toga da je dobra.

UH!!! Molim te reci mi kako nešto može biti prava stvar a da nije dobro??? U èemu je poenta?

Motor je dosta nadrkan,pa bas iz tog razloga koliko ti moze pruziti uzivanja isto toliko ti moze i izvuci para iz dzepa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja