Jump to content

Moto Zajednica

OMV SRBIJA omalovažava motoriste!!

Recommended Posts

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

evo kako izgleda tocenje goriva na pumpi sto se mene tice:

 

dodjem i stanem na pumpu, ugasim motor, sidjem sa motora

 

ne skidam kacigu

otvorim rezervoar i sipam sam, zatvorim rezervoar

 

motor ne pomeram i ne palim dok ne platim

 

udjem platim, izadjem odem

 

niko nikad me pogledao nije

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 582 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala

evo kako izgleda tocenje goriva na pumpi sto se mene tice:

 

dodjem i stanem na pumpu, ugasim motor, sidjem sa motora

 

ne skidam kacigu

otvorim rezervoar i sipam sam, zatvorim rezervoar

 

motor ne pomeram i ne palim dok ne platim

 

udjem platim, izadjem odem

 

niko nikad me pogledao nije

 

 

Najbolje da sme neko da pogleda tolikog coveka sa kacigom na glavi koji vozi nasilnicki...  ;D ;D ;D ;D ;)

 

Salim se naravno, imamo skoro istu proceduru, samo sto ja retko kad ne skinem kacigu...Nervira me da setam u njoj kao ludak, jedino kod mene na pumpi u kraju, ali tu me poznaju i uglavnom pridju da mi naplate, sipaju, ili su ispred... Ali na drugim skidam kacigu.

Kazem na omw na Banjici pre neko vece je mnogo cudno bilo... Radnik odmah prilazi, posle i menadzer(blokirao mi je aparat) cika iz obezbedjenja drzi se za pistolj...  A opet vece pre toga smo bili ali je bila smena, kada smo usli na pumpu sa par motora mislim da su se prepali...  

 

EDIT: Nije mi  menadzer blokirao aparat, da ne dodje do zabune. Nego je meni zaglavio nesto pistolj... A ortak je pre toga sipao na njemu i platio naravno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Neću ključeve od sefa al neću ni neka maloumna gorila  da me zaključanog odmerava ko da sam poslednji ološ. Šta ako sam klaustofobičan, šta ako nestane struje...Na sreću,ima niz normalnih banaka gde mi čuvari ljubazno otvaraju vrata u oba smera.

 

Pomeranje na pumpi ima smisla jer time se skraćuje vreme čekanjka sledećeg.  I zašto time izgledam naravno lopovski, a ne sasvim normalno, odakle pravo da se tako nešto takvim epitetom komentariše. Recimo, platio sam i hoću da operem ruke zato što sam ih umazo  i šta sad, neko treba da čeka dok uz put i obavim nuždu ili čekam na red ispred toaleta a to može potrajati nekoliko minuta umesto jednog.  Normalnije je da preparkiram vozilo, platim i oslobodim pištolj i činim šta hoću i time ne zadržavam red. Nije bitno kad nema gužve al kad ima, treba se pomeriti. Ja ne glumim ludilo time što se ponašam ne lopovski a to što neko smatra suprotno je njegov problem i njegovog shvatanja i to mu ne daje pravo da preduzima bilo kakvu akciju.A o kom se to pa propisu radi, šta zabranjeno znakom preparkiravanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Putovao sam za Bugarsku u utorak, i na 4 OMV pumpe na koje sam stao sam imao istu situaciju:

Pančevo, Prva pumpa po uključenju na a.put posle Smedereva, Gradina, i u povratku BS 2115 Ražanj.

Nije mi čak ni bilo toliko na prve tri pumpe dok na poslednjoj nisam imao izuzetno neprijatno iskustvo sa radnikom pumpe, kasirkom pa na kraju i menadžerom koji mi je direktno rekao da sam nepoželjan na pumpi (kao vozač motora).

 

Pri svakom dolasku na pumpu, iz objekta bi istrčao radnik, te se nacrtao pored mene. Na moje odmahivanje da ću se sam uslužiti oni ostanu tu gde su i došli. Bez daljih kontakata. Kacigu odmah po dolasku na pumpu skinem i ostavim na desnom retrovizoru, dok je motor na ćopavoj. Ono što je interesantno, radnik pumpe iako ništa ne pomaže pored motora stoji do mog dolaska sa kase.

 

Šta se dalje dogadja ...

 

Vraćam se iz pravca Niša, 600 km u dupetu, 22:00, OMV 2115 Ražanj. Gladan sam i opasno mi treba kafa, večera,voda,sladoled ...

Dolazim na pumpu i radnik bukvalno dotrčava do mene, zahvaljujem mu se na tome i kažem da ću sam sipati. Ostavim kacigu na retrovizoru, rukavice na tabli, ćopava. Sipam gorivo. Sidjem sa motora otvorim kofer izvadim novčanik i stavim ga u džep. Ispred motora je i dalje radnik pumpe. Tako poluraspakovan popnem se na motor(nemam snage ni odmoran da guram motor), i pokušam da ga upalim, gde se radnik pumpe napravi pametan i ugasi ga na kill switch!!! I pritom se postavlja ispred motora u neku guard poziciju. Zamolim ga kulturno da mi objasni svoje postupke, na šta mi on odgovara: “Dok ne platiš nema da pališ to govno i ideš” … Prilično u čudu, ga upozorim na način kako se kupcu obraća i kažem da hoću da pomerim motor na parking mesto, da bih večerao na miru, kao što to uvek radim, i na šta mi pripada puno pravo kao kupcu. Radnik na pumpi mi odgovara:”Ne seri, svi ste vi ista govna, neću ja da najebem zbog tebe, plati pa radi šta hoćeš …”.

Na kasi, plaćam račun, kasirka me po proceduri pita: "još nešto?", odgovaram da sam nameravao da večeram, popijem kafu i osvežim se pred nastavak puta, ali da zahvaljujući neljubaznosti kolege ću to uraditi negde drugde. Pozvala je menadžera koji je ljubazno saslušao moju primedbu i objasnio mi istim tonom i načinom kao i njegov kolega sa pumpe da su dobili direktivu da nijednom motorsiti ne dozvole više da se pomeri imalo dok se ne pobrinu da plate račun. Pošto sam analitičar u duši, proverio sam ovo ponovo na pumpama na Karaburmi (put ka Mirijevu), i opet na Pančevačkom putu.

 

Iskreno nemam nešto mnogo komentara po ovom pitanju. Sem da NIS ima mnogo više pumpi od njih, da je potrošnja sa NISovim gorivom pola litre manja, da nikada nisam imao neprijatna iskustva sa njima, i da im je gorivo za 2 dinara jeftinije!

 

Pritužbu ću takodje uputiti i na OMV adresu, onog momenta kada shvatim koji im je mail za korisnike, pošto se nisu udostojili ni web sajt da naprave, a kamoli da korisnicima omoguće adresu ili telefon za reklamacije što su po zakonu zemlje u kojoj rade obavezni!

 

VELIKA SRAMOTA ZA OMV!  >:(

 

 

Mogu samo da potvrdim sve sto si rekao, sipam redovno na OMV pumpi kod piramide. Posto vozim uglavnom posle ponoci po Beogradu prava je retkost da je guzva na istoj pumpi u tom vremenu kada ja i sipam gorivo. Nemam neki opravdani razlog da sipam u to vreme, samo volim da vozim sa punim rezervoarom  ;D Elem, kao sto si ti vec opisao, bukvalno dotrci radnik obezbedjenja ispred motora i ne pomera se dok sipam gorivo, ne skinem kacigu i krenem prema kasi. Cim udjem unutra on se vrati svojoj duznosti, sedi, pije kafu ili sta vec. Kada sam ga pitao lepo zasto stvara neprijatnu situaciju sto samim tim unapred misli da cu da pobegnem zbog pisljivih 1.500,00 dinara, a kada krenem da platim on se odvoji od motora, gde mi je skoro celokupna oprema, i sto ne obezbedi sigurnost opremi i radi zasta je i placen. Na taj komentar je blenuo kao kobila i nije mi dao nikakav komentar. Sta reci osim pokazati srednji prst u pravcu kamere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

sta se vi zalite, mene je majstor na OMV-u u Sapcu  cuvao dok sam samo proveravao pritisak u gumama, valjda je mislio da cu da ukradem kompresor  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

sta se vi zalite, mene je majstor na OMV-u u Sapcu  cuvao dok sam samo proveravao pritisak u gumama, valjda je mislio da cu da ukradem kompresor  ;D ;D ;D

odavno ne sipam na omv kod nas ali jer je gorivo krs ali cu da pocnem smo da ih drkam,namerno cu da palim motor posle sipanja da ga dovezem do vrata da sidjem da platim.....samo da cujem jednu ruznu rec....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Počelo je da se krši osnovno pravilo nevinosti dok se ne dokaže suprotno i to od neovlašćenih i lica i pravnih subjekata. To iritira i vređa samo tako. A čik posumnjajte u točenu količinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

sta se vi zalite, mene je majstor na OMV-u u Sapcu  cuvao dok sam samo proveravao pritisak u gumama, valjda je mislio da cu da ukradem kompresor  ;D ;D ;D

jbg to ti je zbog motora  ;D ;D ;D predrasude  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

..............da rezimiramo, ako se ljudi plaše pljačke ili bežanije (nažalost oba se dešavaju) postoji prost princip primenjen u nekim  zemljama. Prvo platiš na šalteru koliko ćeš sipati pa ti tek onda radnik uključuje pumpu, a pri tom sedi u šaletru od neprobojnog stkal i potpuno je bezbedan.

Naravno i to ima svojih mana i dokazuje izopačenje pojedinih sistema ali je to druga , reko bih tamna strana, onog gde svi verujemo svima i nema loših ljudi sa lošim namerama sa obe strane pulta.

 

P.S. Dok nije takav sistem više volim da se neko prema meni ponaša normalno bez obzira dali sam došao na pumpu , motorom, autom ili kamionom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

evo kako izgleda tocenje goriva na pumpi sto se mene tice:

 

dodjem i stanem na pumpu, ugasim motor, sidjem sa motora

 

ne skidam kacigu

otvorim rezervoar i sipam sam, zatvorim rezervoar

 

motor ne pomeram i ne palim dok ne platim

 

udjem platim, izadjem odem

 

niko nikad me pogledao nije

 

 

Amin.

 

Mada jesu me gledali onako... ispod oka, ali niko nije ni zucnuo. Mislim da je pitanje kilaze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

Ja nisam skidao kacigu na OMV-u, jesu motrili na mene ali nisam imao neprijatnosti :) a imam malo preko 80kg i nisam nagruvan ;)

 

Meni se na OMV-u desilo kolima kada sam bio (firma za koju radim ima ugovor sa njima) da sam sipao i ušao ponovo u kola da uzmem OMV rutex karticu, u tom trenutku je par radnika potrčalo ka meni - ja izlazim pitam "šta bilo" i pogledam ih zbunjeno oni kao "gde si poš'o"... Nije bilo većih problema...

 

Inače sipam na MOL-u na Pančevačkom putu, tamo je skoro otvorena pumpa i nikad nikoga nema! Prvi put kada sam sipao zapitao sam se da li su je otvorili uopšte :D Sipam sam, upalim motor, priđem bliže vratima, uđem platim odem... ende. :)

 

p.s. Mislim da scuba ima najbolji lek za OMV :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ja trazumem njih da se plase da neko nesipa gorivo i nepobegne,ali ..kao sto neko rece dok se nedokaze suprotno....

najaca fora je da sipas gorivo neka cuvaju motor do mile volje,udjes unutra kupis krem bananicu,gorivo neplacas,pravis se suntav  :P :Pizadjes,das radniku bananicu za cuvanje,sednes i odes  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

ja kod njih odavno nesipam,nije mi neko gorivo neznam zasto ,i ta diskriminacija me jos gore tera od njih,

a i komplikovano,dok se svucem da udjem unutra da platim,dok sacekam guzvu itd itd,,lakse mi na nekoj drugoj pumpi gde radnik uzima pare  :)brze ide

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

ja trazumem njih da se plase da neko nesipa gorivo i nepobegne,ali ..kao sto neko rece dok se nedokaze suprotno....

najaca fora je da sipas gorivo neka cuvaju motor do mile volje,udjes unutra kupis krem bananicu,gorivo neplacas,pravis se suntav  :P :Pizadjes,das radniku bananicu za cuvanje,sednes i odes  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

ja kod njih odavno nesipam,nije mi neko gorivo neznam zasto ,i ta diskriminacija me jos gore tera od njih,

a i komplikovano,dok se svucem da udjem unutra da platim,dok sacekam guzvu itd itd,,lakse mi na nekoj drugoj pumpi gde radnik uzima pare  :)brze ide

 

 

E, de su one ćošak pumpe na flaše. I meni je kudikamo komfornije da čovek uzme pare odmah uz pištolj. Na nekim Nisovim uzmu pare i donesu posle kusur i račun, to mi se sviđa za razliku primoravanja da se ustrojim i čekam u redu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

evo kako izgleda tocenje goriva na pumpi sto se mene tice:

 

dodjem i stanem na pumpu, ugasim motor, sidjem sa motora

 

ne skidam kacigu

otvorim rezervoar i sipam sam, zatvorim rezervoar

 

motor ne pomeram i ne palim dok ih ne prevarim

udjem pravim se da sam platio, izadjem odem

 

niko nikad me uhvatio nije

 

e to je vec realnije  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

kad bi vozili austrijski kratkotrajni moped onda bi vas i OMVovci vise voleli po sistemu kupujmo domace

 

Uff, ovo je na tvoj racun... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova

Do skoro sam mislio da im je gorivo Ok ali skoro ne.Skoro nov bajk a ventili su trestali kao blesavi kada sam sipao jednu njihovu turu.Ok.To je bilo samo jednom ali krenem da sipam na Jugopotrolu i super.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

kad bi vozili austrijski kratkotrajni moped onda bi vas i OMVovci vise voleli po sistemu kupujmo domace

 

Uff, ovo je na tvoj racun... ;D ;D ;D

pa zato ja i sipam na omv-u za dz  ;D

jedino mi je zao sto je mali rezervoar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

OMV odavno zaobilazim. Auto mi je sa njihovim plinom prelazio 10% manju kilometrazu nego sa KRYOgas pumpe. Od tada, ima vec par godina, hvala lepo ali cu vas zaobici. A kao aditivi, qrci-palci, redovna kontrola kvaliteta...Austrijska pumpa, gazda shipac.

 

Тачно, једини разлог избегавања ОМВ-а...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Mislio sam da smo se dogovorili da kao bajkeri raspirujemo bratstvo i jedinstvo sirom planete... ;D ;D ;D

Da je sve drugo na OMV-u kako treba, ni najmanje mi ne bi bio problem da je gazda i sa Melmaka... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Mnogo gore od ličnog nipodaštavanja je generalno loš stav prema dvotočkašima koji oni šire i propagiraju.

 

A što se tiče kvaliteta, uzmem prošle godine litru sintetičkog dvotaktola, motor zvrčkao i nije išo do kraja. Metem posle Seleniu, duplo jeftiniju, motor prede.

 

Aditivi koje stavljaju ko zna kakvi su i šta čine pri sagorevanju i šta ostavljaju, bratski zar ne.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: CB 600 F

I mene su malerisali sa tim prilazenjem neko vreme na pumpama gde sipam. Onda ja, kada pridje, kazem da mi on sipa gorivo sto mora da uradi. Posto naravno, prospe koju kap po motoru kada vraca crevo, ja ga iscimam da brise motor jedno 5 minuta. Posle toga samo gledaju iz daljine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Brisanje pokapljanog goriva po vozilu je obavezno na svakoj pumpi na Zapadu bez da se kaže. I tamo nema ovo predostrožno presretanje. Ako se predstavljaju ko ino firma, što ne uvedu tu dobru praksu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Brisanje pokapljanog goriva po vozilu je obavezno na svakoj pumpi na Zapadu bez da se kaže. I tamo nema ovo predostrožno presretanje. Ako se predstavljaju ko ino firma, što ne uvedu tu dobru praksu.

 

izvini, ali grešiš....na zapadu sam sipaš gorivo i vozilo NE SME da se pomeri, dok se gorivo ne plati, a i tamo gde ti sipaju ne brišu....osim ako si više na zapadu nego ja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Ja sticajem okolnosti 90% goriva u motor sipam na OMV-u na Calijama. Jednostavno gde god da krenem od kuce tuda moram da prodjem i onda mi je tako zgodno. Posto odavno znam da postoje ljudi koji kradu, tacnije otimaju benzin tako sto ga natoce u motocikl a ima onih koji to rade i sa automobilom pa pobegnu, a i posto znam da je samousluzivanje na benzinskim pumpama kod nas novija pojava (nova i za zaposlene na pumpama) - na bilo kojoj pumpi (u zemlji i inostranstvu) ponasam se tako da na svaki nacin stavim do znanja pumpadzijama da cu natoceno gorivo platiti.

 

Kako?

 

Kao prvo cim dodjem na poziciju za sipanje gasim motor i stavljam ga na copavu. Nikada nisam sipao gorivo sedeci na motoru. Cim sidjem sa motora skidam kacigu, potkapu i rukavice (koristim njihove plasticne ili papir da sacuvam ruke cistim). Kad natocim, ponesem u ruci kacigu (u kojoj su potkapa i rukavice) i udjem da platim gorivo bez pomeranja motora. Kad platim, ne opremam se tu pored tocilice izuzev ukoliko vidim da su ostale slobodne i da iza mene niko ne ceka na red. Ako pak neko ceka iza mene ili je veca guzva na pumpi, stavim kacigu na lakat, sklonim motor par metara gde nikome ne smeta i onda se lepo i na miru opremim pa krenem.

 

Mozda ce nekom delovati cudno, ali zbog tavke procedure sipanja goriva nikada nisam nigde zakasnio (u vecini slucajeva zakasnim ako ne krenem na vreme), nikada nisam dobio upalu misica od skidanja i stavljanja kacige i potkape a i nikada nisam doziveo neprijatnost od strane pumpadzija ili drugih vozaca. Ko i gde od zaposlenih na pumpi stoji, kako izgleda i gde gleda, sta radi i sta misli - dok ja sipam gorivo apsolutno me ne zanima niti mi pada na pamet da jos sa tim stvarima opterecujem sebe.

 

Druga je stvar - bezobrazluk koji je Benjamin doziveo od strane pumpadzije. Na takve stvari sam osetljiv i kao i vecina ostalih po tom pitanju imam kratak fitilj. Ocekujem da reakcija bilo kog zaposlenog na bilo kom radnom mestu prema klijentu MORA biti krajnje ljubazna, kulturna i profesionalna. Ako toga nema onda je i on i njegov pretpostavljeni zasluzio svaku vrstu mentalnog maltretiranja u vidu isterivanja dlake u jajetu shodno Zakonu o zastiti potrosaca, poslovne etike, gradjanskih prava itd. itd.

 

Razni ljudi sefuju i rade na pumpama ali i razni ljudi voze motore i automobile. Dok vozimo motor preventivom se u najvecoj meri stititimo da ne nastradamo krivicom drugog. Tako i dok sipamo gorivo - samo preventivom se mozemo zastititi od bezobrazluka i nevaspitanja drugih.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja