Jump to content

Moto Zajednica

OMV SRBIJA omalovažava motoriste!!

Recommended Posts

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Ne znam da li je neznanje,ali u ficu se sipao 88 ako sipas 92 ili 95 osecala se razlika u radu.Bilo je problema i sa motornim testerama kad je prestala prodaja 88.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 24 minuta, ivica744 je napisao:

Ne znam da li je neznanje,ali u ficu se sipao 88 ako sipas 92 ili 95 osecala se razlika u radu.Bilo je problema i sa motornim testerama kad je prestala prodaja 88.

Sama veća oktanska vrednost ne bi smela da ima uticaja na lošiji rad motora, već se tu verovatno pojavljuje i još neki razlog za takvu pojavu (nečistoća, voda, ...), a problemi kod nekih starijih mašina su se uglavnom pojavili kada se sa "olovnog" benzina prešlo na bezolovni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 13 minuta, zika56 je napisao:

Sama veća oktanska vrednost ne bi smela da ima uticaja na lošiji rad motora, već se tu verovatno pojavljuje i još neki razlog za takvu pojavu (nečistoća, voda, ...), a problemi kod nekih starijih mašina su se uglavnom pojavili kada se sa "olovnog" benzina prešlo na bezolovni.

U Z101 kad sam sipao bezolovni,auto je radio sasvim lepo cak je i potrosnja bila za nijansu manja,ali nije imao bas snage kao sa olovnim,koja mi nije nesto ni trebala pa sam bio jedan od retkih koji je u keca sipao bezolovni,a i ne cekas u redu bezolovni bio na odvojenom aparatu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova

Da sam juce umro ne bih znao da Fica nece da ide sa Super benzinom. Jos je svih tih godina vladala fama da ce Fica da "poleti" kada mu sipas Super. Sto opet nema veze sa zivotom kao ni prica da nece da ide sa Super benzinom. Pricamo naravno o benzinima koji su se sipali na pumpi i ispunjavali stadarde. 

Neozbiljno je pricati o "benzinu" koji se svrercovao ko zna odakle i kupovao na flase na ulici. 

 

Ovo je prica koja je prezvakana bar 1000 puta na raznim forumima i ne mogu da verujem da neki i dalje ne znaju ni teoriju ni praksu vec veruju praznim pricama. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova

Moje iskustvo je da sam imao uvek u kuci jednog Ficu od 72-3 do 2007. da sam vozio nabudzenog Ficu, napravio nekoliko nabudzenih za grad, povremeno dodavao alat za nekoliko vrhunskih trkackih (ne Fica), diplomirao na motornim vozilima i mogu da ti kazem da je to sto pricas nevidjena glupost. 

 

Sa benzinima koji ispunjavaju standarde to ne moze da se desi ni teorijski ni prakticno. Ne sa Ficom nego sa bilo kojim vozilom. Sto si mozda  kupovao na pumpi benzin na kome pise isto kao i na tarabi je druga prica. 

 

A to sto pricas je klasican simptom goriva sa manjom oktanskom vrednostu (od propisanihi 88) ili gorivo razredjeno sa ko zna cim sto, je bio specijalitet nasih pumpadzija jedno vreme. Jer kako bi vozili nove Golfove dok je narod cekao u kilometarskim redovima za nihov "specijalni" benzin. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
pre 16 minuta, zarekg je napisao:

Jer kako bi vozili nove Golfove dok je narod cekao u kilometarskim redovima za nihov "specijalni" benzin. 

pumpadžije su svi rdom bili prevaranti,zakidali su na količini,i gurali su vodu u gorivo.LOVCI I pecaroši koji idu u 4 ujutru kad prolaze pored seoskih pumpi koje nisu radile u to vreme mogli su svakave delatnosti da vide.A nove golfove i kuće,od plate naravno

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja