Jump to content

Moto Zajednica

OMV SRBIJA omalovažava motoriste!!

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6478 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Mislim da ne mogu svojim idejama da naruše opšti princip slobode kretanja i odevanja tim pre što se radi o sigurnosnoj obaveznoj opremi. Jeste objekat njihov al pravo na rad je opšti i  javni i ne mogu ga podvesti pod interni interes. To mogu samo delimično sa svojim radnicima a sa mušterijama ne. Sledeće, točim sa kacigom i neću da je skinem, ajd nek me natera neko, ne mogu u objekat, ne moram, hoću da platim, nek iznesu kasu napolje. Ej, to su sve blesimetrije. Rizik krađa i sprečavanja istih se ne može prevaliti na celu većinu. To je sračunati rizik posla, nek metu kameru, rampu na izlazu sa žetonom sa kase,...Ja ću rado svojim ponašanjem da im olakšam posao al neću u nekom trenutku svog zaborava da imam bilo kakav rizik po sebe, svoju slobodu i svoju imovinu. Uostalom, ovo je samo ponašanje jedne pumpne grupacije i nema razloga da se svi prilagođavamo Pacoliju. Kad bi sve pumpe imale isti stav i to prošlo ombudsman, onda bi bilo u redu. Odlično što si citirao članove zakona iz kojih se jasno vidi krivo ponašanje radnika. Naravno, pumpa može moliti za uljudno ponašanje i preporuka je ponašati se tako da ne bude izazvana podzrivost, što kaže Pop, domaćinsko ophođenje kupaca, al ako se učini i drugačije a ne bude krađa, ne smeju reagovati na to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd - Vladimirci
  • Motocikl: Harley Davidson FXD

Mislim da ne mogu svojim idejama da naruše opšti princip slobode kretanja i odevanja tim pre što se radi o sigurnosnoj obaveznoj opremi. Jeste objekat njihov al pravo na rad je opšti i  javni i ne mogu ga podvesti pod interni interes. To mogu samo delimično sa svojim radnicima a sa mušterijama ne. Sledeće, točim sa kacigom i neću da je skinem, ajd nek me natera neko, ne mogu u objekat, ne moram, hoću da platim, nek iznesu kasu napolje. Ej, to su sve blesimetrije. Rizik krađa i sprečavanja istih se ne može prevaliti na celu većinu. To je sračunati rizik posla, nek metu kameru, rampu na izlazu sa žetonom sa kase,...Ja ću rado svojim ponašanjem da im olakšam posao al neću u nekom trenutku svog zaborava da imam bilo kakav rizik po sebe, svoju slobodu i svoju imovinu. Uostalom, ovo je samo ponašanje jedne pumpne grupacije i nema razloga da se svi prilagođavamo Pacoliju. Kad bi sve pumpe imale isti stav i to prošlo ombudsman, onda bi bilo u redu. Odlično što si citirao članove zakona iz kojih se jasno vidi krivo ponašanje radnika. Naravno, pumpa može moliti za uljudno ponašanje i preporuka je ponašati se tako da ne bude izazvana podzrivost, što kaže Pop, domaćinsko ophođenje kupaca, al ako se učini i drugačije a ne bude krađa, ne smeju reagovati na to.

 

Naravno da ne smeju i za takvo ponašanje treba i morali bi biti kažnjeni. zaštitna oprema je obavezna i niko ne sme i ne može da te natera da je skineš..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

Dr.pop...

 

 Lepo napisano..... demagogija na delu....Dolazim na pumpu , stajem , dižem motor na centralni štender, jer želim da ga napunim do vrha...skidam kacigu , rukavice, otkopčavam jaknu, vadim ključ iz brave, otključavam rezervoar...u medjuvremenu se pored mene stvorio nindža portir-obezbedjenje... kao da mi kaže "TI si lopov i  moram da te pratim" , namršten kao da je spavao sa štipaljkama na obrvma da izgleda zajebanije..."..i čim sam ga ugledao odustao sam od bežanja ", ušao sam i platio 600 dinara koliko je stalo u rezervoar.......dok sam ulazio da platim moj nindža pratilac je išao tik iza mene da se uveri da ne kupujem žvake.....a motor i oprema su ostali na izvolite  pored aparata....

  Želeo bih da čujem tvoje mišljenje o ovakvom stavu i kako bi se ti osećao na mom mestu....a o tom plaćanju iz džepa mogućeg manjka... moram da ti kažem da imam ADR.....mislim da nastavak priče znaš.........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6478 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pop je svojim umerenim i razložnim komentarima učinio mnogo  u odbrani konkurencije i zaista nam ukazao na nemoć radnika na pumpi i bez obzira na uvreženo negativan stav prema njima, ipak nas ubedio da budemo razumniji u svojim nastupima i da opravdamo poneki podzrivi geg zaposlenih na točenju goriva.

 

Ja sam supruzi i sebi kupio flip kacige da bi bio otvoren, da ne kažem, normalniji u susretima na javnom mestu. Pročito sam negde da je čovek ušo u menjačnicu sa kacigom, radnik se bacio na zemlju jer je sedam dana pre toga opljačkan oružjem tako, sa kacigom. Iako imam flip, za menjačnicu uvek skinem kacigu, čak i kad je samo ulični obezbeđeni šalter. Ja sam da poštujemo tuđu  muku, da olakšamo koliko toliko možemo, al nisam da me neko primorava na to nepisanim i izmišljenim internim "pravilima" i ponašanjem jer to može imati i posledice i štetu. To je poenta cele moje besede.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

@ DR. pop:  Da, ali ne zaboravimo da je kaciga obavezna prilikom ucesca u saobracaju (naravno,govorim o upravljanju motociklom), a van saobracaja nije. Dakle, da li cu ja po kuci da se setam sa kacigom ili ne, to je moja volja i to spada u tzv. "pravno slobodan prostor", koji iz nekog opravdanog razloga nije ili ne moze (ili cak i ne sme) biti uredjen Zakonom. Ipak, postoje i izuzeci koje dopusta Zakon, a koji se mogu naknadno regulisati nekim od Aktova, naravno ako su u skladu sa zakonom. Npr. Zakon ne zabranjuje da lizem sladoled na ulici, u liftu, na pijaci, ali pojedine prodavnice mogu da zabrane ulazak sa sladoledom u njihove objekte. Ako se ne slazem sa tim - ne ulazim. Ako udjem sa sladoledom - prekrsio sam njihova pravila. Prosto  ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

I da ne bude pogrešno shvaćeno....ovakovo njihovo ponašanje ima nekih čari....i svako sipanje goriva je poseban doživljaj.....kad ih vidim kako se užive u ulogu, prosto mi je žao da budem fin...moram malo da budem zao  čisto da im ne propadne fora....malo igram po njihovim pravilima....  

 Ipak su prvi počeli.... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd - Vladimirci
  • Motocikl: Harley Davidson FXD

Dr.pop...

 

 Lepo napisano..... demagogija na delu....Dolazim na pumpu , stajem , dižem motor na centralni štender, jer želim da ga napunim do vrha...skidam kacigu , rukavice, otkopčavam jaknu, vadim ključ iz brave, otključavam rezervoar...u medjuvremenu se pored mene stvorio nindža portir-obezbedjenje... kao da mi kaže "TI si lopov i  moram da te pratim" , namršten kao da je spavao sa štipaljkama na obrvma da izgleda zajebanije..."..i čim sam ga ugledao odustao sam od bežanja ", ušao sam i platio 600 dinara koliko je stalo u rezervoar.......dok sam ulazio da platim moj nindža pratilac je išao tik iza mene da se uveri da ne kupujem žvake.....a motor i oprema su ostali na izvolite  pored aparata....

  Želeo bih da čujem tvoje mišljenje o ovakvom stavu i kako bi se ti osećao na mom mestu....a o tom plaćanju iz džepa mogućeg manjka... moram da ti kažem da imam ADR.....mislim da nastavak priče znaš.........

 

Takvo ponašanje radnika pumpe u opšte nije korektno i svako ko bi ga opravdao bio idiot koji nema trunke razuma i ne želi realno da gleda na činjenice, bez obzira kojim poslom se bavi, isto bi bilo kada bi otišao u neki maxi ili nešto slično i nosio kačket a oni te non stop pratili misleći da si lopov ili moj primer što me gde god odem startuju i legtimišu kojekakvi panduri i inspektori zato što nosim široke maskirne pantalone, šišam se na ćelavo i imam bradu, odma sam državni neprijatelj, pizdim od toga i sve razumem...

Ne opravdavam takve pumpe i takve pumpadžije......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd - Vladimirci
  • Motocikl: Harley Davidson FXD

@ DR. pop:  Da, ali ne zaboravimo da je kaciga obavezna prilikom ucesca u saobracaju (naravno,govorim o upravljanju motociklom), a van saobracaja nije. Dakle, da li cu ja po kuci da se setam sa kacigom ili ne, to je moja volja i to spada u tzv. "pravno slobodan prostor", koji iz nekog opravdanog razloga nije ili ne moze (ili cak i ne sme) biti uredjen Zakonom. Ipak, postoje i izuzeci koje dopusta Zakon, a koji se mogu naknadno regulisati nekim od Aktova, naravno ako su u skladu sa zakonom. Npr. Zakon ne zabranjuje da lizem sladoled na ulici, u liftu, na pijaci, ali pojedine prodavnice mogu da zabrane ulazak sa sladoledom u njihove objekte. Ako se ne slazem sa tim - ne ulazim. Ako udjem sa sladoledom - prekrsio sam njihova pravila. Prosto  ;).

 

Pazi prijatelju, uputstva na pumpi postoje zbog realnih razloga a ne zbog pretpostavki, kada bi se reklo da je zabranjeno mora se obrazložiti i zašto je zabranjeno, a kao što je i djunta rekao a mislim i mnogi drugi razlog za ne nošenje kacige bi bio da si potencijalni lopov a to se nikome ni u kom slučaju ne sme uraditi, tačnije niko se ne sme okarakterisati kao lopov bez osnova, osim ako to zakon tako ne propiše. Tačnije ako zakon ne propiše da je u trgovinama zabranjeno ulaziti sa kacigom.

postoje druga upozorenja ali iza njih stoje činjenice i one su u glavnom namenjene zaštiti kupca, Ugasite vozilo pre točenja, da se auto ne bi zapalio zbog statičkog elektriciteta i sl. ne sme se na osnovu sumnji i pretpostavki donositi bilo šta što ugrožava slobode i prava gradjana...

 

Ovo je moje mišljenje , možda grešim ali tako jeste...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

Hvala na iskrenom odgovoru....

 Zato me ni malo ne pogadja takvo ponašanje... kao što rekoh, igram po njihovim pravilima...

 Naravno da nije svuda tako.....ali UVEK , dižem motor na centralni, UVEK skidam kacigu, i UVEK sidjem sa motora, kad sipam gorivo...ma koja pumpa bila u pitanju...ako im to nije pokazatelj da nemam nameru da bežim ,i ako sam korektan, fin , kulturan  u ophodjenju sa osobljem,onda prihvatam njihovu igru.....i puštam ih da izgledaju opasno i u akciji...kad su se već uživeli u ulugu...da im ne propadne generalna proba..... ;D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

@ DR. pop:  Da, ali ne zaboravimo da je kaciga obavezna prilikom ucesca u saobracaju (naravno,govorim o upravljanju motociklom), a van saobracaja nije. Dakle, da li cu ja po kuci da se setam sa kacigom ili ne, to je moja volja i to spada u tzv. "pravno slobodan prostor", koji iz nekog opravdanog razloga nije ili ne moze (ili cak i ne sme) biti uredjen Zakonom. Ipak, postoje i izuzeci koje dopusta Zakon, a koji se mogu naknadno regulisati nekim od Aktova, naravno ako su u skladu sa zakonom. Npr. Zakon ne zabranjuje da lizem sladoled na ulici, u liftu, na pijaci, ali pojedine prodavnice mogu da zabrane ulazak sa sladoledom u njihove objekte. Ako se ne slazem sa tim - ne ulazim. Ako udjem sa sladoledom - prekrsio sam njihova pravila. Prosto  ;).

 

Pazi prijatelju, uputstva na pumpi postoje zbog realnih razloga a ne zbog pretpostavki, kada bi se reklo da je zabranjeno mora se obrazložiti i zašto je zabranjeno, a kao što je i djunta rekao a mislim i mnogi drugi razlog za ne nošenje kacige bi bio da si potencijalni lopov a to se nikome ni u kom slučaju ne sme uraditi, tačnije niko se ne sme okarakterisati kao lopov bez osnova, osim ako to zakon tako ne propiše. Tačnije ako zakon ne propiše da je u trgovinama zabranjeno ulaziti sa kacigom.

postoje druga upozorenja ali iza njih stoje činjenice i one su u glavnom namenjene zaštiti kupca, Ugasite vozilo pre točenja, da se auto ne bi zapalio zbog statičkog elektriciteta i sl. ne sme se na osnovu sumnji i pretpostavki donositi bilo šta što ugrožava slobode i prava gradjana...

 

Ovo je moje mišljenje , možda grešim ali tako jeste...

 

 

Da, ali kaciga je kao obavezna propisana samo prilikom upravljanja motociklom u saobracaju. Znaci, u svim ostalim situacijama nije obavezna, a nije ni izricito zabranjena - to obuhvata i nosenje u prostorijama benzinske pumpe (naravno,mislim na zabranu, ne na obavezu). Tu je ostavljen slobodan prostor koji nije opterecen nikakvom pravnom normom, vec samo nepisanim pravilima (koja nismo u obavezi da postujemo), ali se lako moze desiti da se i za to usvoji neko pravilo, tj. moze se zabraniti, ako za to postoje valjani razlozi. A to sto pojedince mrzi da skidaju kacigu, to nikako nije opravdanje ;). Slazem se ja da je to u neku ruku diskriminacija, ali ako npr. u praksi bude bilo dosta razbojnistava na benzinskim stanicama, a kao maskirno sredstvo se koristi kaciga, veruj mi da bi veoma brzo ta zabrana mogla da zazivi i u praksi, jer se pozitivno pravo ipak prilagodjava ljudima i novonastalim situacijama ;). Jednostavno se mora napraviti razlika izmedju obaveznog i zabranjenog (imperativno), i dozvoljenog (dispozitivno). Kaciga je, dakle, obavezna u saobracaju, sto ne znaci da nije dozvoljeno nositi kacigu i van saobracaja, a takodje ne znaci ni da je zabranjeno nositi kacigu van saobracaja. Ali, kao sto vec rekoh, ima tu mesta za preuredjenje ;)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

Ajiii kakvo trsomuđenje na x/y strana... "uvek siđem s'motora, skinem kacigu (možda i gaće pa se naguzim), dignem na centralni štender" itd... Moj motor nema centalni štender a uvek sipam do "čepa" što je moguće jedino ako sedim na motoru, pa me to definitivno, po komentarima ovdašnjih dušebrižnika, svrstava među "one nekulturne i nepodobne" vozače motora. Koliko shvatam, dobar deo ovde misli da svi treba da se uvlačimo u guzicu tamo nekoj "opasnoj" barabi tj. dođošu (citat Đunta) ili slično, i da što više cenimo i gajimo ono najgore iz našeg mentaliteta (poltronsko-podaničko uvlačenje) - e svašta! Poenta je bila već na prvoj strani : zaobići OMV i kraj diskusije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Djunta brate, pominješ mi pacolija mnogo često. da li je problem što je on šiptar???

Aj molim te udji u zgradu Vlade Republike Srbije sa kacigom na glavi i fantomkom. NAREDIĆE ti da je skineš a ako nećeš polomiće te a nigde ne piše da ne smeš da je nosiš.

Znači, opušteno brate. Ne idi više kod njih i da ne filozofiramo previše i mešamo politiku i nacionalizam u to.

Meni su u menjačnicu ušli trojica sa fantomkama i bilo je svašta. Veruj mi da nikom ne želim to. Trauma je za ceo život. Oporavio sam se tek posle tri meseca. Donekle. Zato molim te razmisli što neko reče kako je drugoj strani.

Taj tip ponavljam, što je gasio motor čoveku i kurčio se ko da je on zakon je naj običnija nekulturna i iskompleksirana svinja kojoj nije mesto nigde na radnom mestu. Ali budimo tolerantni jedni prema drugima i sve će biti podnošljivije (da ne kažem lepše).

Fala na pažnji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: SOMEWHERE IN TIME

znaci brate odes sipas ostavis motor  na pumpi lepo veceras , odmoris malo  jedno pola cuke od klope  pa tek onda platis  a ako se mnaprave pametni da ti pomere motor  onda stanglom po  glavi i zoves pandure  pod izgovorom da je hteo da ti ukrade motor  pa si ga sprecio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6478 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nemoj da poredimo babe i žabe, Vladu i običnu pompnu stanicu, (bez asocijacija po imenicama u izreki). Vlasnik firme ima ime i ne vidim zašto se ne bi iznosilo. Za menjačnice znam i zato uvek skidam i flip kacigu jer predpostavljam kako je na drugoj strani. Al ko što reče Pop, Đunta sa kacigom=lopov, Đunta ćelav=Gospodin, to ne može tako ko ni sa kačketom u Maksiju.

 

Ne radi se sad o zaobilaženju OMV-a što sam počeo da činim i nastaviću, već da se ne razmnoži to bezakonje slobodne kvalifikacije i kako reče Zokki, da što više cenimo i gajimo ono najgore iz našeg mentaliteta (poltronsko-podaničko uvlačenje).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd - Vladimirci
  • Motocikl: Harley Davidson FXD

@ DR. pop:  Da, ali ne zaboravimo da je kaciga obavezna prilikom ucesca u saobracaju (naravno,govorim o upravljanju motociklom), a van saobracaja nije. Dakle, da li cu ja po kuci da se setam sa kacigom ili ne, to je moja volja i to spada u tzv. "pravno slobodan prostor", koji iz nekog opravdanog razloga nije ili ne moze (ili cak i ne sme) biti uredjen Zakonom. Ipak, postoje i izuzeci koje dopusta Zakon, a koji se mogu naknadno regulisati nekim od Aktova, naravno ako su u skladu sa zakonom. Npr. Zakon ne zabranjuje da lizem sladoled na ulici, u liftu, na pijaci, ali pojedine prodavnice mogu da zabrane ulazak sa sladoledom u njihove objekte. Ako se ne slazem sa tim - ne ulazim. Ako udjem sa sladoledom - prekrsio sam njihova pravila. Prosto  ;).

 

Pazi prijatelju, uputstva na pumpi postoje zbog realnih razloga a ne zbog pretpostavki, kada bi se reklo da je zabranjeno mora se obrazložiti i zašto je zabranjeno, a kao što je i djunta rekao a mislim i mnogi drugi razlog za ne nošenje kacige bi bio da si potencijalni lopov a to se nikome ni u kom slučaju ne sme uraditi, tačnije niko se ne sme okarakterisati kao lopov bez osnova, osim ako to zakon tako ne propiše. Tačnije ako zakon ne propiše da je u trgovinama zabranjeno ulaziti sa kacigom.

postoje druga upozorenja ali iza njih stoje činjenice i one su u glavnom namenjene zaštiti kupca, Ugasite vozilo pre točenja, da se auto ne bi zapalio zbog statičkog elektriciteta i sl. ne sme se na osnovu sumnji i pretpostavki donositi bilo šta što ugrožava slobode i prava gradjana...

 

Ovo je moje mišljenje , možda grešim ali tako jeste...

 

 

Da, ali kaciga je kao obavezna propisana samo prilikom upravljanja motociklom u saobracaju. Znaci, u svim ostalim situacijama nije obavezna, a nije ni izricito zabranjena - to obuhvata i nosenje u prostorijama benzinske pumpe (naravno,mislim na zabranu, ne na obavezu). Tu je ostavljen slobodan prostor koji nije opterecen nikakvom pravnom normom, vec samo nepisanim pravilima (koja nismo u obavezi da postujemo), ali se lako moze desiti da se i za to usvoji neko pravilo, tj. moze se zabraniti, ako za to postoje valjani razlozi. A to sto pojedince mrzi da skidaju kacigu, to nikako nije opravdanje ;). Slazem se ja da je to u neku ruku diskriminacija, ali ako npr. u praksi bude bilo dosta razbojnistava na benzinskim stanicama, a kao maskirno sredstvo se koristi kaciga, veruj mi da bi veoma brzo ta zabrana mogla da zazivi i u praksi, jer se pozitivno pravo ipak prilagodjava ljudima i novonastalim situacijama ;). Jednostavno se mora napraviti razlika izmedju obaveznog i zabranjenog (imperativno), i dozvoljenog (dispozitivno). Kaciga je, dakle, obavezna u saobracaju, sto ne znaci da nije dozvoljeno nositi kacigu i van saobracaja, a takodje ne znaci ni da je zabranjeno nositi kacigu van saobracaja. Ali, kao sto vec rekoh, ima tu mesta za preuredjenje ;)...

 

Prijatelju, sad si se dobro izrazio ''ima mesta za preuredjenje'', ali to ne znači da takvo ponašanje ili pravilo već važi. Kada bude takva odluka doneta treba je poštovati , za sada ne postoji i niko nema pravo da te na to natera. Slobodna je volja da li ćeš skinuti kacigu  ili ne, ja dok sam radio na pumpi više mi je smetalo kad neko dodje na kasu i priča mobilnim nego da li nosi kacigu ili ne, i ako je zabranjeno razgovarati mobilnim dok se toči gorivo, mnogi to ipak rade a ja se nikad nisam napravio pametan da mu kenjam zbog toga, mada sam uvek doslovno uvek pizdeo kad neko stoji na kasi priča i boli ga k...c ko čeka u redu i što ja ne mogu da mu naplatim, bože moj on priča na telegon.

A kad neko ne skine kacigu asocijacija mi je uvek bila da čovek žuri a ne da ima nameru da opljačka pumpu, pre bih pomislio na nekoga ko ima kačket i naočare . zavisi samo sa kakvim predubedjenjem gledaš na ljude.

Ja recimo ne volim cigane, ali da li to znači da će me svaki ciganin opljačkati i da pri samom dolasku na pumpu treba da stanem uz njega i ne pomeram se, naravno da ne, jeste me par njih pokralo na pumpi ali ne kradu svi, nisu svi isti. I ne smeš sa predubedjenjem nastupati prema ljudima koje ne poznaješ.

Na osnovu ovakve logike bi bilo otprilike ovako pobegao mi je jedan motor sa pumpe i nije platio gorivo, motoristi su lopivi i beže, treba stati pored svakog i paziti da ne beži, ok

Danas mi je pobegao gof IV pratite svako golf IV

pobeže mi jugo, pratite svaki jugo.....

 

u suštini ovo nije loše na pumpama bi radili 30 ljudi samo da bi mogli da isprate svako vozilo koje potencijalno beži, tako da bi se stopa nezaposlenosti prilično smanjila, ali čak i da stojiš pored auta ili motora a namerio je da pobegne,. nema šanse da ga zaustaviš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Pre neki dan na Avia pumpi kod mene u Backoj Palanci dodjem ja sa balonom od 5 litara (na kome je svaka litra precizno crticom obelezena) i kazem pumpadziji naspi do vrha. I posle par sekundi na moje veliko iznenadjenje pumpa/aparat kaze da je izdato 5 litara a u balonu samo 3.3-3.4 litre. Ja kazem " Sta je bre ovo?" a pumpadzija " Ja neznam nista, pumpa je izdala 5 litara, evo pise na displeju i ja ti moram 5 litara  naplatiti." Ja kazem" Pa jer vam nije dosta sto nam prodajete djubre od goriva nego nas morate i ovako ocigledno pljackati." On i dalje sleze ramenima.

Sta cu, platim ja to lepo i posaljem ih sve u PM lopovsku i od tada ih obilazim. Mozete samo misliti koliko li vam tek ukradu kad sipate benzin u auto pa i nemate pregled stanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Kao stari seik od Rumunije i S. Crnje :)

moram da ti kazem da je plastika sklona sirenju..pa zato staje vise..merodavna je menzura, staklena litar flasa..ili mentalna kanta od 20l.. (u nju su gurali unutrasnju gumu..)

Ostalo se svodi na magiju pumpadzije..pa u bocu od 40-tak litara plina stane 45l, maks je nekih 35-36l..Osim razbijanja glave..ostaje i zalba pumpi sa atestiranom bocom..koju naravno nisam imao..Sad kada vodim racuna i imam atest.. staje 30 do 35l...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova

Potaknut ovom temom, a posto sam krenuo ranije na neku voznjicu sa drugarima, odlucim se na ekperiment:

 

OMV u Bloku 70 (NBGD). Sipao sam, sedeci na motoru i ne skidajuci kacigu. Vratim crevo na mesto, ukljucim motor i pomerim se desno da parkiram.

 

Sidjem, udjem, platim, sednem, nastavim svojim putem.

 

Niko me nije ni pogledao...

 

Prosto, ovo je istina - makar za OMV na Novom BG, juce ujutro.

 

Rekao bih da se dosta ovde radi i o stavu onog ko sipa gorivo. Ako trazis razloge za nerviranje i kavgu - uglavnom ces ih naci...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Subotica

Pre 3-4 meseca stanem ja autom na OMV da natocim gas,suvozac izadje iz auta da kaze za koliko i da posle plati.

Posto je bilo hladno meni se nije izlazilo,prisao mi je jedan bubuljicavi decko tocilac i rekao mi da izadjem iz auta.

Pitao sam zasto?objasnjenje je bilo da je neko krenuo sa prikljucenim crevom.Dobro rekao sam ako ja tako nesto

uradim naplatite mi stetu.Posle jos nekoliko razmenjenih recenica da bih prekinuo diskusiju izasao sam iz auta.

Od tada vise ne idem na OMV pumpu.Jbg.trebalo mi je da procitam 13 stranica postova da shvatim da me smatraju

potencionalnim lopovom.

Sada kad se prisetim unazad stakla su uvek prali nekim dobrim autima prvenstveno sa stranim tablicama(ko mi je kriv kada vozim

uvek prljavi yugo)

Sto se tice motocikla nisam imao neprijatnosti,mozda zato sto uvek skidam kacigu(nervira me)ne pomeram motor dok ne platim itd

U svakom slucaju OMV me vise nece videti iz jos jednog razloga pronasao sam pumpu kada natankujem istu kolicinu goriva moj

motor prelazi vise km.Ovo su desavanja iz Subotice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd - Vladimirci
  • Motocikl: Harley Davidson FXD

Kao stari seik od Rumunije i S. Crnje :)

moram da ti kazem da je plastika sklona sirenju..pa zato staje vise..merodavna je menzura, staklena litar flasa..ili mentalna kanta od 20l.. (u nju su gurali unutrasnju gumu..)

Ostalo se svodi na magiju pumpadzije..pa u bocu od 40-tak litara plina stane 45l, maks je nekih 35-36l..Osim razbijanja glave..ostaje i zalba pumpi sa atestiranom bocom..koju naravno nisam imao..Sad kada vodim racuna i imam atest.. staje 30 do 35l...

 

Prijatelju, verovao ti meni ili ne , u bocu od 40l može da ti stane čak 42l  a da ta pri tom niko nije ukrao, ali ne mogu o tome, offovaću temu, a priča će se mnogo razduži...

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

po komentarima ovdašnjih dušebrižnika, svrstava među "one nekulturne i nepodobne" vozače motora. Koliko shvatam, dobar deo ovde misli da svi treba da se uvlačimo u guzicu tamo nekoj "opasnoj" barabi tj. dođošu (citat Đunta) ili slično, i da što više cenimo i gajimo opino najgore iz našeg mentaliteta (poltronsko-podaničko uvlačenje) - e svašta!

Kad pocnu ovakvi komentari, treba zakljucati temu.

Ovaj ovde ponositi srpski bajker je poceo da vredja.

 

Samo cu jos reci: Nama u Srbiji je do jaja! Toliko iskompleksiranih nacija nema mnogo u svetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

po komentarima ovdašnjih dušebrižnika, svrstava među "one nekulturne i nepodobne" vozače motora. Koliko shvatam, dobar deo ovde misli da svi treba da se uvlačimo u guzicu tamo nekoj "opasnoj" barabi tj. dođošu (citat Đunta) ili slično, i da što više cenimo i gajimo opino najgore iz našeg mentaliteta (poltronsko-podaničko uvlačenje) - e svašta!

Kad pocnu ovakvi komentari, treba zakljucati temu.

Ovaj ovde ponositi srpski bajker je poceo da vredja.

Samo cu jos reci: Nama u Srbiji je do jaja! Toliko iskompleksiranih nacija nema mnogo u svetu.

druze vize su ukinute pa ako ti se ne svidja slobodno pali iz Srbije. Ja se slazem da ne treba nikom da se uvlaci a pogotovo nekim strancima koji su disli da se izdrkavaju na ovom i onako vec napacenom narodu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

po komentarima ovdašnjih dušebrižnika, svrstava među "one nekulturne i nepodobne" vozače motora. Koliko shvatam, dobar deo ovde misli da svi treba da se uvlačimo u guzicu tamo nekoj "opasnoj" barabi tj. dođošu (citat Đunta) ili slično, i da što više cenimo i gajimo opino najgore iz našeg mentaliteta (poltronsko-podaničko uvlačenje) - e svašta!

Kad pocnu ovakvi komentari, treba zakljucati temu.

Ovaj ovde ponositi srpski bajker je poceo da vredja.

Samo cu jos reci: Nama u Srbiji je do jaja! Toliko iskompleksiranih nacija nema mnogo u svetu.

druze vize su ukinute pa ako ti se ne svidja slobodno pali iz Srbije. Ja se slazem da ne treba nikom da se uvlaci a pogotovo nekim strancima koji su disli da se izdrkavaju na ovom i onako vec napacenom narodu.

 

E sad kad bi neko znao da objasni gde je ta granica na kojoj prestaje kulturno i civilizovano ponasanje a pocinje uvlacenje u .upe i kad bismo se usaglasili da li je inat vrlina ili mana - ova tema bi mogla imati smislen kraj. Ovako ode diskusija opet u pravcu "ciji je veci"  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja