Jump to content

Moto Zajednica

OMV SRBIJA omalovažava motoriste!!

Recommended Posts

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Kako ste ti i Scuba zakljucili da bas svaka pumpa ima razlicitog "vlasnika"? Po vama jedan covek ne moze da ima fransizu na dva, tri ili pet objekata?

Da se vratimo na temu. Poenta je da je osoblje na palickom OMV-u korektno i da je to mozda izuzetak koji potvrdjuje pravilo.

 

 

Nekad sam i ja radio bas na OMV pumpi. Poznajem vlasnicu. Tako sam i dobio posao. Sasvim obicna osoba sa malo vise para i veza.

Tetka mi je do skoro radila na OMV-u. Vlasnik objekta je lik bivse vojno lice koji nikad nije imao veze sa pumpama vec je dobio pravo na osnovu svog brata koji je par godina pre njega postao vlasnik jedne OMV pumpe u Beogradu. Lik je isto ceo zivot radio neke druge stvari, ali se povezao i dobio "licencu" da vodi jedan od objekata.

Licencu moras da zasluzis znanjem, poverenjem, vezom itd i nju izdaje OMV Rumunija ili Bugarska (zaboravio sam) jer su oni zaduzeni za ovaj lanac u Srbiji.

Mozemo i Vi i ja da postanemo poslovodje OMV objekta bez neke posebne skole i znanja iz te oblasti. Samo moras da dokazes poverenje, a na tebi je da se snadjes i platis ljude da bi lepo radili.

 

Vlasnica pumpe na kojoj sam radio je posle presla na neku drugu, a na toj je ostao tj. postao poslovodja jedan od sefova smene koji pre toga nije imao posao, a ni struku pa je isto dosao preko veze na poziciju sefa smene. Eto, na kraju postade i poslovodja .)

 

Znaci, sistem poslovanja OMV-a je skroz otvoren. Ne moras biti neki Dr. Mr. i skolovati se za neku tamo energetiku. Nije bitno ko si i sta si, vec im je bitno da ti njima donosis kesh.

 

P.S.

Rec "vlasnik" ne znaci da je osoba vlasnik objekta vec bukvalno dobija samo licencu tj. dozvolu da moze da radi pod imenom OMV. Ako se nesto lose desi, pumpa ostaje gde jeste, a trenutni "vlasnik" ili poslovodja se smenjuje i dovodi novi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

U nedelju ja na JP u kraju, ne rade ponovo ko u nekadašnje doba. Šta ću, na OMV Banjica, prazna pumpa, dižem sedište kad evo ti ga čuvar op, a u međuvremenu sam podigo ruku da dođe dečko da mi natoči pošto ne zarezujem samoposlugu. Odmah sam reko čuvaru, onako malo, "ne boj se neću da pobegnem, nemoj to da mi radiš". Okrete se i ode podalje, tačno je došao da stražari. Pita me dečko dok je točio o čemu se radi i ja mu objasnim. Komentarisao je da je to besmislica, misleći na prepade.

 

Inače vlada mišljenje da OMV aditivira sva goriva ko zna kakvim dodacima koji se smatraju štetnim što mi udišemo. Na žalost, uz put su mi i često točim al svaku moguću priliku iskoristim za neko drugo preduzeće, Petrol i Mol. Kad ste objašnjavali Franšizu, možda preskočih u čitanju, zakupac objekta je obavezan da svo snabdevanje vrši preko OMV lanca, znači nema slobodan izvor već samo što mu oni daju, odrede i dorade a za uzvrat mu daju marku. Sedište OMV-a za Srbiju je u Bugarskoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

 

Inače vlada mišljenje da OMV aditivira sva goriva ko zna kakvim dodacima koji se smatraju štetnim što mi udišemo. Na žalost, uz put su mi i često točim al svaku moguću priliku iskoristim za neko drugo preduzeće, Petrol i Mol. Kad ste objašnjavali Franšizu, možda preskočih u čitanju, zakupac objekta je obavezan da svo snabdevanje vrši preko OMV lanca, znači nema slobodan izvor već samo što mu oni daju, odrede i dorade a za uzvrat mu daju marku. Sedište OMV-a za Srbiju je u Bugarskoj.

 

Sediste OMV za Srbiju nije u Bugarskoj vec na Novom Beogradu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ma mislio sam centrala. Pre neku godinu nije postojala ni jedna blizu adresa na netu osim bugarske. I bio odgovor iz beogradskog OMV-a u ovoj temi.Hvala na podsećanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

ne postoje vlasnici omv pumpi... oni se zovu ''dileri''... kao sto je neko napisao ako naprave sranje , eventualna steta se naplacuje iz predhodno uplacenog depozita ( koji je za nase uslove dosta velik... za nekoga ko ima para nije nista... par desetina hiljada ) i nalaze novog dilera...

 

vlasnik omv srbija je omv austrija ali preko rumunije... ne smem vise da jem lajne ko zna ko cita ovo :)

 

evo pogledajte sami : http://pretraga.apr.gov.rs/RepsisPublicSite/Public/Enterprise/Founder.aspx?BusinessEntityId=1035166&RegistryCode=17321480&rnd=1694206260

 

pozz

 

ps. ah da... neko je pisao nesto za mcdonalds kao fransiza ovo ono... mc donalds je bas mc donalds... samo sto pametnice otvore restorane sa drugim imenom firme :

 

http://pretraga.apr.gov.rs/RepsisPublicSite/Public/Enterprise/Founder.aspx?BusinessEntityId=1036321&RegistryCode=07092652&rnd=2062729273

 

koga ne mrzi moze da na ovlascenim sajtovima tih zemalja utvrdi ko je osnivac ovih preduzeca...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

ps. ah da... neko je pisao nesto za mcdonalds kao fransiza ovo ono... mc donalds je bas mc donalds... samo sto pametnice otvore restorane sa drugim imenom firme :

 

http://pretraga.apr....&rnd=2062729273

 

Pa upravo na linku koji si stavio piše da je u pitanju NICEFOODS RESTORANI DOO a ne McDonalds :)

 

McDonalds jeste franšiza. To što se osnivač vodi u Holandiji ništa ne menja, moja bivša firma je bila registrovana na kajmanska ostrva.

 

Pogledaj ovde koju su sliku stavili za tipičan primer franšizinga.

 

@Svi a i ostali

 

Izvinite za off, neću više ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Neka sipa i neka stoji kolko hoće.. Nego bila bi fora da se napravi snimak sa micro cam-om, da se isprovociraju pametnjakovići ili bolje reći glupani primitivni, pa posle da im se smejemo kad ih budu emitovali na b92 u emisiji gledaoci reporteri :))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

odlicna ideja ! ahaha kako su glupi i primitivni ahahaha

 

daj jbt u kom si fazonu

 

pa da li stvarno mislis da te ljude boli ona stvar da li cemo mi da maznemo 10L goriva. Puca mu qr, nego ce da ima problem posle sa shefom. Ljudi se bre danas muce da zarade koji dinar.

 

mislim stvarno..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

pa ja sam sam svoja pumpa već više od 25 godina.Naviko sam.Prvo odem u madjarska-hrvatska pslom ,iskoristim i sipam benzin u rezervoar.Onda dodjem kući i vadim crevom iz rezervoara u kantu od 5 litara da bi išlo brže jer ako ide u veću kantu  veći je i kontra pritisak pa sporije ide.Onda turim drugu kantu od 5 litara a iz pune sipam kroz točir sa ženskom čarapom u kantu od 25 litara.

Treba oko 45 minuta.Kad sve obavim onda iz te kante od 25 litara sipam kroz crevo sa filterom u kante od 5 litara da bi lakše sipo u rezervoar,pošto je dosta zajebano kantu od 25 litara naginjati iznad visokog rezervoara.

Onda odem da prilegnem.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Za ovo bi voleo pojašnjenje ako nije problem "vadim crevom iz rezervoara u kantu od 5 litara da bi išlo brže jer ako ide u veću kantu  veći je i kontra pritisak pa sporije ide."

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

Tema stara 10 godina :D ja iz navike sipam na NISu mada sam mislio i da pocnem na OMV jer imam i njihovu karticu, ali citajuci ovaj prvi post jeza me prosla i nervoza mi se digla, znaci tog lika sa takvim ponasanjem bih momentalno prevaspitao uh no dobro opet je prije 10 god bilo, nadam se da je sad bolje, ja do sad nikakvih problema nisam imao nidje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova
pre 7 minuta, Interceptor BP je napisao:

Za ovo bi voleo pojašnjenje ako nije problem emoji57.png "vadim crevom iz rezervoara u kantu od 5 litara da bi išlo brže jer ako ide u veću kantu  veći je i kontra pritisak pa sporije ide."

nisam fizičar da  poznajem dinamiku fluida ali kad ide u kantu od 5 litara prva trećina ode brzo,druga primetno sporije a treća još duplo.Jako je uočljivo ,nemože da se pogreši.A kad ide u veću kantu je još gore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 11 minuta, sasa ns 1 je napisao:

nisam fizičar da  poznajem dinamiku fluida ali kad ide u kantu od 5 litara prva trećina ode brzo,druga primetno sporije a treća još duplo.Jako je uočljivo ,nemože da se pogreši.A kad ide u veću kantu je još gore.

Da nije zato što je možda kanta od 25 litara šira pa joj sporije treba da se napuni, a ostalo je subjektivni osećaj :) . A ovo što ide sporije može da se objasni time što podižeš crevo višlje kako ga ne bi uronio u gorivo. Kad podižeš crevo višlje približavaš se nivou goriva u rezervoaru i automatski se usporava protok tečnosti kroz crevo :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

ne,ja uvek gurnem crevo u kantu na oko 10 cm od dna i uvek točim u kantu od 5 litara jeer ide brže.Crevo nikad ne diram jer treba bar 5 minuta da se napuni kanta,.T o obično radim kad okolo nešto čeprkam da ne bi stojo i gledo kako curi u kantu.Siguran sam da ide sporije jer kanta do pola se napuni jako brzo a zadnja litra duplo sporije od prve dve i to traumira čoveka ako okolo nešto radi jer stalno misliš eto sad će da prelije.Najbolje je kad dodje na preko tri litre premestitiu crevo u  drugu kantu .Mislim da tako duplo brže obavim posao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Ček, povučeš crevo na vakuum i pustiš slobodnim padom u kantu i kad se crevo umoči u gorivo ne stane da curi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
Ček, povučeš crevo na vakuum i pustiš slobodnim padom u kantu i kad se crevo umoči u gorivo ne stane da curi?

Nece da stane, sve dok je nivo odakle se istace visi.
Princip spojenih sudova.




Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
pa ja sam sam svoja pumpa već više od 25 godina.Naviko sam.Prvo odem u madjarska-hrvatska pslom ,iskoristim i sipam benzin u rezervoar.Onda dodjem kući i vadim crevom iz rezervoara u kantu od 5 litara da bi išlo brže jer ako ide u veću kantu  veći je i kontra pritisak pa sporije ide.Onda turim drugu kantu od 5 litara a iz pune sipam kroz točir sa ženskom čarapom u kantu od 25 litara.
Treba oko 45 minuta.Kad sve obavim onda iz te kante od 25 litara sipam kroz crevo sa filterom u kante od 5 litara da bi lakše sipo u rezervoar,pošto je dosta zajebano kantu od 25 litara naginjati iznad visokog rezervoara.
Onda odem da prilegnem.


Izvini druze,
Ali mislim da je to maltretiranje.
Navika je ok, ali u danasnje vreme pretakati gorivo...
Zbunjen sam


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
OMW ili MOL pumpe? Kakva su iskustva sa njihovim top benzinskim ponudama? MOL se hvali ciscenjem motora itd? Iskustva sa NIS Gdrive?

Jos neka pumpa vredna pomena u Srbiji?


Gluposti.
Skoro sve kompanije povlace derivate iz rafinerije pancevo.
Koliko se secam (osim ako nije promenjeno), u obavezi su zbog regulative i markiranja goriva (kako bi se sprecio sverc).

Svi ti tzv aditivi su marketing i identican je oktanski broj, koji ti je najbitniji.

A aditivi za preciscavanje?!
Bullshit


Cak i da postoje, neces biti u mogucnosti da ih primetis.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE
ne,ja uvek gurnem crevo u kantu na oko 10 cm od dna i uvek točim u kantu od 5 litara jeer ide brže.Crevo nikad ne diram jer treba bar 5 minuta da se napuni kanta,.T o obično radim kad okolo nešto čeprkam da ne bi stojo i gledo kako curi u kantu.Siguran sam da ide sporije jer kanta do pola se napuni jako brzo a zadnja litra duplo sporije od prve dve i to traumira čoveka ako okolo nešto radi jer stalno misliš eto sad će da prelije.Najbolje je kad dodje na preko tri litre premestitiu crevo u  drugu kantu .Mislim da tako duplo brže obavim posao
Pitao sam jer to što kažeš se kosi sa zakonima fizike,mislim na to da u veću kantu sporije curi.To da se protok usporava sa punjenjem kantice je normalno jer se diže nivo pa je.razlika u visini manja pa se i protok usporava. To oko sporijeg punjenja veće kante je subjektivno,nema tamo kontra pritiska koji zavisi od veličine posude.Da je tako kad bi stao pored bazena recimo i hteo istočiti tečnost iz posude u bazen ona bi trebalo baš sporo da ide zbog razlike u veličini a to se neće desiti.
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
3 hours ago, m.milivojevic said:

 


Gluposti.
Skoro sve kompanije povlace derivate iz rafinerije pancevo.
Koliko se secam (osim ako nije promenjeno), u obavezi su zbog regulative i markiranja goriva (kako bi se sprecio sverc).

Svi ti tzv aditivi su marketing i identican je oktanski broj, koji ti je najbitniji.

A aditivi za preciscavanje?!
Bullshit


Cak i da postoje, neces biti u mogucnosti da ih primetis.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Hvala na odgovoru ali da su aditivi beskorisni, bas i ne verujem. Makar na duzi rok. A tu mislim na ceo paket aditiva koji se danas dodaju u gorivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ja svaki mesec na platu u auto sipam pun rezervoar i taman do sledece plate bude u rezervi i tad sipam opet. Tako sam sipao na NIS, OMW, Lukoil i EKO vise puta tako menjao i mogu da vam kaze da promene u radu i potrosnji nisam primetio. Sve je to isti q za benzin za dizel ne znam. A sto se tice oktana, bio je emisiji SAT test, ustanovili su da samo ovim novim automobilima se malo podigne snaga i to nesto mizerno, doduse nisu merili potrosnju.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
Pre 2 sati, Interceptor BP je napisao:
Pre 7 sati, sasa ns 1 je napisao:
ne,ja uvek gurnem crevo u kantu na oko 10 cm od dna i uvek točim u kantu od 5 litara jeer ide brže.Crevo nikad ne diram jer treba bar 5 minuta da se napuni kanta,.T o obično radim kad okolo nešto čeprkam da ne bi stojo i gledo kako curi u kantu.Siguran sam da ide sporije jer kanta do pola se napuni jako brzo a zadnja litra duplo sporije od prve dve i to traumira čoveka ako okolo nešto radi jer stalno misliš eto sad će da prelije.Najbolje je kad dodje na preko tri litre premestitiu crevo u  drugu kantu .Mislim da tako duplo brže obavim posao

Pitao sam jer to što kažeš se kosi sa zakonima fizike,mislim na to da u veću kantu sporije curi.To da se protok usporava sa punjenjem kantice je normalno jer se diže nivo pa je.razlika u visini manja pa se i protok usporava. To oko sporijeg punjenja veće kante je subjektivno,nema tamo kontra pritiska koji zavisi od veličine posude.Da je tako kad bi stao pored bazena recimo i hteo istočiti tečnost iz posude u bazen ona bi trebalo baš sporo da ide zbog razlike u veličini a to se neće desiti.

Preduhitri me sa odgovorom,tako nekako da ne produbljujemo temu.

Prvo sam mislio da se covek zajebava,a onda vidim da je ozbiljan,svasta se moze ovde procitati :stabre:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Lion
  • Motocikl: NC700xd

Moje iskustvo sa njima nije vezano za motor, nego je vezano za kola i kradju goriva. To je bilo 2010, tada sam sipao uvek za 5000din benzina i ako se dobro secam za taj novac to je bilo oko 36l, ja dodjem sipam sve lepo platim i sednem u kola, a merac goriva se pomerio sa 15 na malo pre 30, u pitanu je e39,  ko je vozio zna kako izgleda njegov merac. Sedim i razmisljam sanse nema da dokazem da je njihova greska. Tada sam sipao na OMV i nikada vise. Samo NIS i ponekad MOL

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova
Pre 2 sati, piki je napisao:

Preduhitri me sa odgovorom,tako nekako da ne produbljujemo temu.

Prvo sam mislio da se covek zajebava,a onda vidim da je ozbiljan,svasta se moze ovde procitati :stabre:.

ako je tačno da u malu kantu ide sve sporije zato što se menja nivo onda je  to isto i za veliku kntu ali samo do iste visine goriva.Pošto je velika kanta od 25 litara 3 puta višlja od one od 5 l,onda bi trebalo da kad se digne nivo iznad vrha male kante ide sporije .

Razlog zašto sipam preko je potrošnja koja je bila devedesetih sigurno  i dvehiljaditih jkako tako ponekad ogromna.To je zato što je rafinerija sipala gasolin.Provereno kod naftaša na mestu gde vade gasolin i kod inžinjera u rafineriji i po potrošnji.Stojadin a i druga vozila su mi varirala od 8-18 litara benzina.Zbog lopovluka sam se prebacio preko da sipam.Što se tiče potrošnje više nije bilo tolko razlike kad je sloba pao sa vlasti ali je zato bio benzin euro nula tojest onaj od pre 30 godina.To se promenulo ter 2014 i sad je euro 4 .

Razlika je ogromna -mislim nekoliko puta u količini sumpora koji razjeda agregat i okolinu.A i sad ima jedna razlika.Pomirišite benzin naš -smrdi slično ka uljani razredjivač a onaj iz madjarske više kao nitro.Nekako čist miris.Da li u upotrebi ima razlike ,neznam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja