Jump to content

Moto Zajednica

Bardahl - prezentacija u Batajnici

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Mislim da ce biti zanimljivo da podelim sa Vama utiske sa prezentacije Bardahl ulja koja je prikazana juce u Batajnici u Komppu...

 

Direktor prodaje za Evropu Richard je posetio Srbiju i odrzao jednu vrlo zanimljivu prezentaciju...

Sta je bitno:

Firma Bardahl je Americki proizvodjac ulja i maziva i osnovana je 1930 godine.

Proizvodni pogoni su u Sietlu,Belgiji,Holandiji,Italiji,Spaniji,Juznoj Africi i Maroku...

Oficijelni snabdevac Honde u Italiji

Oficijelno ulje za Ducati,Betu,Husqvarnu,Honda,Yamaha,kao i za dosta privatnih trkackih timova...

Sve sto znaju o ulju ucili su i naucili iz trka (logo sve govori)

Zasto je Bardahl kvalitetniji od drugih...dat je odgovor:

Bardahl ima svoje zasticene i patentirane tehnologije-Polar Plus (ulje-molekuli se ponasaju bukvalno kao magnet i lepe se za metalne delove unutar motora,Fullerene-naucnici Robert Curl i  Richard Smalley, istrazivaci na  Univeristy of Houston, Texas, dobili su 1996 Nobelovu nagradu za otkrice nove forme molekula karbona i dali joj ime  Fullerene, gde su atomi pozicionirani u trodimenzionalnu strukturu nalik fudbalskoj lopti...

Receno na srpskom-frikcija se do 70% smanjuje jer Fullerene molekuli se bukvalno ponasaju kao minijaturni kuglicni lezajevi izmedju dva sloja metala izmedju kojih dolazi do trenja...

Znaci tri zastite dobijamo u onoj jednoj zutoj kantici ulja-Bardahl uljni film+Polar Plus tehnologija+Fullerene !

Sta je zanimljivo ?

Maroil-Honda Italija je narucila nezavisno testiranje nekoliko ulja,i kad su videli rezultate testova-da cak i njihovo ulje Honda nije bas kako treba i da je Bardahl daleko bolji - odlucili su da ih Bardahl snabdeva uljima,i ulje se menja na 20000km u garanciji !!!

Testove-rezultate i opis testa ja gledao svojim ocima!

Sta je meni bitno ?

VIDEO kantice i video da je to stiglo iz fabrike,proslo carinu - znaci originalno je.

Ako je dobro za Ducatija sigurno ce i moj Transalp biti vrlo srecan !  ;D

OVO NIJE REKLAMA-ovo je pokusaj da shvatimo da postoji jos nesto na trzistu osim nama znanih ulja...Nesto sto je stvarno dobro,sto ima tradiciju,i sto je stvarno originalno-znaci kantice se ne pune u malom mokrom lugu  ;D

 

IlzIY_proci.jpg

T28Dc_pict0312z.jpg

bAXdY_fullerene.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Divno, krasno :)

Nego moze li neki kontakt, telefon? I mozeli se kupiti u Beogradu ili se mora do Bataje?

Hvala, taman treba da menjam ulje, samo da vidimo cene..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

zanimljivo... ja sam čuo da je Bardahl vrlo dobro ulje... baš me interesuje kolko im je mineralno 20 50w

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2050 postova

Na sajmu ove godine kupio Bardahl XTC C60 10w40 polusintetika, za KLE-a.

Do sada prešao 2500 km, motor ukupno prešao 10.500km...nema potrošnje ulja. Voženo u različitim režimima (asfalt - off) Motor lepo radi,( mada je uvek lepo radio  ;)). Prvo jutarnje ubacivanje u 1. brzinu, bezbolnije nego sa Motulom.

Nadam se da se neće skoro pojaviti falševi i da ću ostati na njemu... Jako bi mi smanjilo glavobolje oko izbora ulja!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Imaju radnju na tosinom bunaru,a salju i postom...

XTC C60 10W40 mislim da sam platio 790 ili 890din ne secam se jbg...

Ja sam sipao XTC 60 10W40 u Transalpa i prvo primetim da je tisi nego sa motulom,a menjac ko u sir! Primer - Sabac -Trebinje - Sabac Vstrom potrosio oko 300g Motula 5100,moj transalp oko 50g...Transalp na satu oko 25000 a Vstrom 15000...

Nije bas za poredjenje jer su razliciti agregati ali ja cu ipak samo Bardahl...

Joj kad sam u skladistu video one kantice i kutije al sam bio srecan! ORIGINAL ! A ne kao Valvoline...kod mene u Sapcu kod bescarinske zone toce u kantice...i nek me neko ubedi da je unutra pravi Valvoline !  >:(

Evo Vam link pa vidite sta vam treba...

http://www.kompp.co.rs

 

Sva ulja iz serije XTC ispunjavaju SM API normu - nema bolje...a recimo Motul 300V je SL (klasa ispod) sto je zanimljivo...

I kazite uvek za koji hocete motor ulje jer imaju stvarno mnogo razlicitih ulja a sva su razvijana po potrebama agregata...da bi Vam ljudi dali ono sto ce mu najvise goditi.

Stvarno topla preporuka  ;)

 

PS.Lalajko sorry ja malo omasio  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Juče sam u svoj Transalp (iz 1989 godine) zamenio ulje i nasuo Bardahl XTM synt 15W50. Ne znam koje je ulje bilo prethodno (tako sam ga kupio), ali je bilo poprilično crno i retko.

Danas sam prešao tridesetak kilometara i utisci su sledeći:

Dosta se manje čuje zujanje iz mašine. Menjač se lakše "šalta", a ler se pronalazi bez problema. Kad se ulje zagreje na radnu temperaturu prilikom "šaltanja" se oseti kao neki mali "udar" u menjaču i čuje se ono "klang". Ali je menjač zaista precizniji.

Međutim kad se ulje zagrejalo počelo j i proklizavanje kvačila! I to na ravnom terenu i bez nekog preteranog ubrzanja. Bio sam sam na motoru. Pre nekoliko dana sam motorom (udvoje) vozio preko Rtnja, Ozrena i Device i nije bilo proklizavanja. Doduše lamela je već bila pri kraju i očekivao sam da počne da proklizava, ali je zanimljivo da se to desi baš sada i to bez nekog opterećenja. Stoji i mogućnost da je staro ulje bilo toliko "ispošćeno" da lamela nije ni imala po čemu da "proklizi" pa je morala da drži. Ko će ga znati. A ulje Bardahl mi izgleda dobro, ali izgleda traži i dobre lamele.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Od zamene ulja prešao sam dvestotinak kilometara. Čudno je to da se (nakon pređenih prvih tridesetak kilometara) proklizavanje kvačila dešava sve ređe, tako da trenutno ne mogu da ga "nateram" da proklizi! Predpostavljam da se nakon zamene ulja na lamelama kvačila stvorio "film" sastavljen od ostataka starog ulja i delova novog ulja što je izazvalo proklizavanje. Nakon što je novo ulje "ispralo" tu mešavinu stanje se normalizovalo. Bar tako ja predpostavljam, a šta god da je ja sam zadovoljan. Menjač definitivno neuporedivo bolje funkcioniše a čini mi se da je i mašina dobila drugačiji zvuk. Promenu su primetili i kolege pa su pitali da li sam nešto štelovao, jer motor ima nekako prigušeniji a ujedno "oštriji" zvuk. Sve pohvale za Bardahl. (Za sada).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja