Jump to content

Moto Zajednica

ZXR 750,Yamaha FZR,Suzuki GSXR ili Honda CBR???

Recommended Posts

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Sevojno

  Pozdrav svima!!

 

  Heo sam vas pitati za predloge kao i ocene modela koje sam naveo u naslovu poruke.Iskreno,volim malo starije modele,( ai cena ima udela u odairu),ali me konkretno zanima motor koji je udoban za duze relacije za dvoje?Supruga i ja planiramo kupiti neki motor,ali nikako da se odlucimo sta je najprikladnije,pa ako moze vasa mala pomoc.

 

    Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

U ovom drustvu, za put u dvoje ti je najbolja cbr 1000 f , ali ako nisi vozio motor ranije, moze da ti se smuci iskustvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Sevojno

Vozio sam FZR 1000, a pristalica sam kubikaze od 750-1000cm3.Mada FZR koji sam vozio nije bio idealno stanje,imao je extra masinu,ali je prednja vila bila zaglavljena,dok je zadnji amortizer bio jako ukrucen,tako da bas nije bilo udobno za dvoje...:)

 

  Zelim nesto prikladno za mene i suprugu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

onda je svakako najbolji izbor cbr1000f....motor je idealan za putovanja,ima dosta snagde i na otvorenom putu je sjajan,jedino po gradu nije bas najokretniji ali nije strasno. Srad je prilicno mali,gsxr1100ccm je skup za registraciju i poprilicno tvrd za dalje....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Sevojno

najvise sam se dvoumio izmeju kawe i honde,mad mnogi kazu da je honda jako udobna za voznju,nekako mekana...

a koja je najveca razlika izmedju F2 i F3??

 

P.S. A pored svega koliko sam pratio,Honda je najprikladnija i sa cenom

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uploader, 419 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: GSXR 600

Koje godište (cena) te interesuje? I da li R ili F motor. GSXR i ZXR su ti R,  CBR je F, a FZR je kanta.

A kupuješ naravno najlepši motor, pusti udobnost kada je ružan kao đavo  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Sevojno

Kao i za vecinu stvari u zivotu,dvoumim se izmedju totalnog kontrasta nesto kao od navedenih modela,i nesto kao sto je Hornet Bandit,Fazer....I takod a sam totalno zbunjen ponekad...da li sam za nekog sportaka..ili nsto sasvim drugacije...al nikako da odlucim sam...zato i trazim savete i misljenja ovde...

Sta predstavlja F oznaka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

F - kako kod koga, uglavnom Sport Turer, znaci nije ni sportski a nije ni full za putovanja "tourer" nego nesto izmedju.- Imaju sjediste iz jednog djela, malo izdignutije rucke, mekse ogibljenje i samim tim su udobniji, bola je zastita od vjetra valjda, imaju drzac za suvozaca (onaj za uruke, ali je onda nezgodno voziti ako se suvozac opusi nazad ;D ), fuzasteri su drugaciji, za opustenije sjedenje.... ima toga... Dok R je sportski motor, izdignuto sjediste za suvozaca, spustene rucke, napadacki polozaj, tvrdo ogibljenje i snazniji su od F-ova.

Ali opet imas masu ljudi koji putuju sa R-ovima i taj napdacki polozaj im uopste ne smeta, kao npr. CHARUGA sa foruma, koji je proputovao ihi sa sportskim motorima. Nekim ljudima odgovara taj polozaj kad je sva masa prebacena na ruke. Ali ovo nije pogodno sa suvozaca, tj. suvozacicu, za njih je naravno pogodniji F, a to tebi predstavlja vazan faktor. Znaci ipak ti se preporucuje F. Kao sto su neki rekli CBR 1000F je sasvim ok motor za putovanja, mislim da ga u engleskoj zovu "flying fridge", nece da se kvari kazu... Najblize sto sam bio ovoj Hondi jeste da sam sjedio na njoj i meni je poteska, ali ja sam jos mlad  ;D

Evo te honde, ona je F

CBR1000F_88.jpg

I Kawa koja je R

Kawasaki%20ZXR750R%2093%20%201.jpg

 

Ovo ti sve sam mozes lagano zakljuciti, F, R ... Ali na kraju se sve svodi na to da moras probati, makar sjesti na zeljene motore, da vidis da li ti odgovaraju i na kraju koji ti priraste srcu taj kupis, ako se novcanik slozi sa tobom :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 413 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vfr 750

Ako je svrha putovanje-treba ti F zbog žene, tjs suvozačice.

 

Od ponuđenih samo CBR.  Glas sa Frižider- inače jedan od reeeetkih, pored mašine koju vozim i Blackbirda, koji mi je taman. Velika i snažna mašina. Na prvi pogled mi je izgledao ružno, i što sam ga više gledao bio mi je sve prihvatljiviji vizuelno. Otkad sam seo na njega, više mi nije prihvatljiv nego lep...  Sad, neću da ispadne da se namećem sa idejama, ali ako ne znaš tačno šta bi, baci pogled i na VFR-ove kao opciju-  po meni najbolji odnos onoga što platiš i onoga što bi dobio. Lakši je od cbr, ima oko 100 konja, položaj tela vrlo sličan. Baci pogled i na zzr, upada do 1100ccm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 413 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vfr 750

Da, na slici je Vfr generacije '94-'98, mlađi od ovog koji ja vozim ('90-'93). Ove dve generacije dele mašinu (Hondina Rc 36)i  manje-više celu konstrukciju, a po meni najbitnija razlika je u zadnjem ogibljenju- mlađa varijanta ima savremeniji, bolji amortizer (osećaj je mekši), i ceo rep je podignut (3cm ako se dobro sećam) tako da više asocira na agresivnije R- varijante motora. Promenjen je dizajn plastika (moguća je laka instalacija crash-padova za razliku od mog, gde plastike moraju da se buše, što ne znam ko bi radio) i još mnoštvo stavki koje nisu suštinski bitne (dizajn instr table, umesto km sajle pikap, prednji diskovi itd)... A sama mašina... jedna od najpouzdanijih mašina u istoriji dvotočkaša. Svog Vfr-a nemam nameru da menjam, jednostavno... ovaj motor pruža više nego što mogu da poželim od samo jednog motora.

 

Ako ti se svidi ideja, na forumu ima mnoštvo informacija, za svaku pomoć smo tu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 413 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vfr 750

Da- bitno:

 

za turing- slobodno možeš planirati duže ture udvoje, Milica i ja smo izrazito visoki, i lepo se pakujemo. Kofer, bočni koferi, ili bisage- sve leži. Za suvozača je vrlo zahvalan motor... bio sam vožen par puta, i naročito uz kofer iza leđa pruža zaista lep osećaj. Ne moraš se držati rukama za tank (ukoliko ne nameravaš da cimaš na kočenjima), i kada je suvozač u uspravnom položaju (udoban opušten položaj, gde ruke nisu na tanku) ima odlično ponašanje u vožnji. Prošle godine smo napravili turu od preko 3000 km, i dosta kraćih varijanti od 600-1000km.

 

To je i razlog što sam ti predložio da razmisliš o ovoj opciji- ne dobijaš ljutog R-a, ne dobijaš putnu krstaricu, a dobijaš puno od oba sveta.

 

Sa cbr 1000 dobijaš jači i teži motor, pogodniji za turing.A sa vfr ti sleduje svo zadovoljstvo i robusnost v-mašine, sjajnu povoznost, i sve u svemu... nešto malo drugačije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Sevojno

Bas cu da ogledam slike tog modela malo po netu,i po forumu da pogledam karakteristike...

Hvala ti na svemu,rci mi koja je realna cena njih sada trenutno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

kažu da je zxr toliko tvrd da su svi ostali R-ovi za naspram njega fotelje.

 

fzr1000 po meni nije neki izbor za putovanja, svi troše ulje pa na to moraš da paziš, prva brzina je duža pa je nezgodan za grad a i težak je prilično, peta brzina je kratka i mogao bi imati šestu. na nekih 100-120 agragat daje neke sitne vibracije koje umeju da budu dosadne...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Sevojno

neznam ni sm ponekad sam tako neodlucan...:)

a sto vise razmisljas ono gore..dvoumica sve veca.ipak uvek znam da ono sto odaberem,i sto mi se svidi na prvu....koliko god gledao sve ostalo ipak to odaberem...

Tako sam se i za zence moje razmisljao celih pet dana od kako smo se upoznali...

tada sam ziveo i radio u BG,i posao na neki skup na primorije...i zastao malo u Novoj varosi i to je bilo to...

:)

Dolazi li ko od vas na skup u Uzice ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uploader, 419 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: GSXR 600

Trenutno najisplatljiviji su ti modeli od 750ccm, registracija je podnošljiva 16-17000 dinara. Jaki su dovoljno, R-ovi preko 120KS, F-ovi oko 100KS.

I ja mislim da je VFR750 mnogo lepši od CBR1000, ali i skuplji. Generalno mislim da su honde najskuplje.

Imaš tu brdo motora Suzuki RF600, GSX, yamaha thundercat...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

A sta si do sada vozio??? Posto si pristalica 750-1000, da ti nece biti nesto slabasno... Honda VFR, niko se ne zali na njega, ali kao sto SASA rece, sve honde su skuplje od ostalih, kawasaki inace najjeftiniji... Imas brdo motora, negu pare u ruke i kreni u potragu, nesto ce ti se vec svidjeti. Udji malo i u BJB oglase...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Sevojno

Pa od svojih motora sam do sada imao samo jednu Yamahu FZR 1000,koja je bila u nenajboljem stanju,moglo bi se reci bas losem ili uzasnom.Vila je bila zakovala,zadnji amortizer jako tvrd,rep je bio izdignut...ali je masina bila van stardandna!!Nije bila klasicna ni izgledom a ni po snazi,dekla skroz drugacija,u crvenoj boji..navodno je neki lik uvezao iz grce,gde se vozila na nekim trkama...al sad ko ce ga znati,ali je ne islo nego letelo!!!1

  sa njom sam se solidno vozikao,ali je bas bila teska i zamarajuca..to je doslo u nekoj kompenzaciji pa je zato takva i uzeta...

 

  Medjutim klinci su tad bili bas mali pa zena i ja nismo mogli biti u isto vreme odsutni od kuce,pa i kad jesmo to bi bilo na kratko..:(mada iskreno,netreba mi nesto sad bas za jurcanje,ali da moze da krene i solidno "povuce" nas dvoje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 792 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Sve te starije masine pogotovu ti R-ovi, su u 90% slucajave pooooprilicno izakani... pripazi dobro sta kupujes. Jesu to sve super motori, bla bla bla, ali realno bili su super kada su izasli iz fabrike i narednih par godina, ali realno posle 20 godina tesko da su bas toliko dobri, tj. retko koji, osim za majstore.

 

Ja da sam na tvom mestu gledao bih VFR-a ili CBR. Inace moze se naci i Suzuki GSX600F tipa '98-'00 za do 2500e pa razmisli ipak je to dosta mladji motor.

 

Ako hoces R-a, imas i YZF-a (mnogo bolje nego fzr), Brka sa foruma prodaje (ako nije prodao) svog mozes ga kontaktirati. R je u pitanju, meni licno je bio poprilicno udoban i takodje zastita od vetra je odlicna, a jede asfalt ispod sebe :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Sevojno

Znam to si u pravu,i bas sam gledao i raspitivao se vezano za Bandita...YZF sam skoro vozikao drugar je kupio...a kontaktirao sam i Brku,video sam sta je pravio

dobra masina skrz ce da bude!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

najbitnije je koliko para imash na gomili ovako je malo glupo prichati ja sam vozio cbr600f f4 jako udoban za razliku od 600r ali kao shto vidish onaj je turing a ovaj chistokrvni r ali meni nije problem da putujem i dalje iovako za dan ne prelazim vishe od 700km npr to je 3 puta po 2 sata skroz prihvatljivo i sa R motorom al neznam kako bi izgledalo 15 dana tako zaista 2-3 dana nisu problem nikad al duze ture hmmm

 

iskreno vfr barem ovaj noviji 2004 sam vozio i 2008 je zlo zla i snaga i izgled i udobnost samo shto je autobus bash je velik motor ... ali opet vozio sam enduro dr650 i opet to je mozda najudobnije za duga putovanja , polozaj je extra moze ceo dan da vozish super povono ko bicikla dodushe vetar je najveci neprijatelj ali opet to se vozi 120-130 ali u toj prichi imash afrike transalpove bmw i slichno ...

 

opet ja sam uvek birao da mi se svidi vizuelno ostale mane upoznash usput i zivish sa njima , realno honda mu dodje najkvalitetnija po mom iskustvu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Sevojno

To mji se svidelo sto si rekao...Kad mi se svidi vizuelno,sve mane dodju usput,mada kasnije ih i zavolis i stopis e sa njma nekako...drugar je uzeo endura,pa cemo pocetkom meseca posle skupa u Uzicu,malo da se vozamo po srbiji,pa cu videt,ali mi se enduro bas i nesvidja...al jok.:P

Mda gledao sam ovih dana neki niked ,i svideo mi se bandit jako,a i ok je sa cenom,mada tu su i Hornet i Faeer,beze ispred nega u svemu...ali i sa cenom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja