Jump to content

Moto Zajednica

Supermoto

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Loznica

Ne znam kako nisam video ovu temu do sada ali sam primetio da niko nije spomenuo da se supermoto deli na 2 kategorije: trkacki i putni.

Trkacki su ti prepravljani iz 450-ica kros(menjane gume, felne, prenos, ogibljenje, kocnice, masina doradjivana...), tipa KTM 450 SMR, 530 SMR, Husqvarna 510 smr, 450 smr, aprilia sxv 450-550 fabricki supermoto koji moze da se kupi nov takav(neke sam zaboravio ali nema veze) a za ostale hondu, kawasaki, suzuki i ostale proizvodjace postoje tjunerske kuce koje ih prepravljaju pa pustaju u prodaju, naravno moze da se izvede i u kucnoj radinosti. Druga kategorija su putni supermoto, to su motocikli kojima je povecan rezeorvar, udobnije sediste, jeftiniji servis...znaci koji su za voznju po gradu i blizoj okolini ali ne zavaravajte se ako mislite da su samo kopije gore navedenih i oni vole stazu i dobro se snalaze na njoj i mogu da se srede da budu konkurencija i nekim R-ovima.

Eto to bi bilo nesto ukratko za supermoto, vec godinu dana se dogovaramo da se organizuje neka promo trka da se skupimo svi da se lepo izganjamo, ada huja je extra za to ali nikako da se nesto konkretno preduzme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Aj ko je zna , kako bi odprilike ishao postupak od laganog endurca prepravka na SM?

 

Pravio sam prerade u SM, pa naVali.....

konkretno koji motor te interesuje*

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

Supermoto = ono sto lepo vozis po gradu, lagano se provlaci izmedju drugih, zaobilazi guzvu... a kad guzva postane tolika i sve ti doQrci onda lepo krenes preko trotoara, sina, ma i uz banderu ako treba  ;D Slucajno sam poceo da vozim ovako nesto, vise volim Rove, al SM je keva za po gradu. Malo smara kad krenes duze van grada, al da ima srece i para to bi bio obavezan drugi motor za svakog po gradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Aj ko je zna , kako bi odprilike ishao postupak od laganog endurca prepravka na SM?

 

Pravio sam prerade u SM, pa naVali.....

konkretno koji motor te interesuje*

zanima ga za njegov traktor sto sam mu ja prodao XL500  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

ne to nikako da kvarim perfektan motor. Nego ako ne ode frankestajn mislim da mu stavim SM felne i gume. Ne zelim ja da dobijem profi SM mashinu, al zelim sa njim da mogu onako da se zezam po malo. Mislim on je vec dosta tvrd i visok je dosta. Dal bi trebalo da spustim malo korman i napravim prednje viljushke tvrdje? Dal u principu ide shiri ili uzi korman nego na endurcima? Saveti tog tipa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

aj neka pomoc na brzinu. Uzeo sam tt600. Imam na njemu cross gume i necu ih skidati. Hteo sam da uzmem jos jedna par tockova i na njega stavim gume za asfalt. E sad izmedju ostalog se pojavila i opcija a sto da ne lici na SM. E sad imam neku povoljnu kombinaciju za felne od yamahe tzr125ccm.  Napred ide fabricki guma 110 a pozadi 150...da li mi je to dovoljno ili ipak da jurim neku stariju 600ccm sa malo sirim felnama?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5206 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

aj neka pomoc na brzinu. Uzeo sam tt600. Imam na njemu cross gume i necu ih skidati. Hteo sam da uzmem jos jedna par tockova i na njega stavim gume za asfalt. E sad izmedju ostalog se pojavila i opcija a sto da ne lici na SM. E sad imam neku povoljnu kombinaciju za felne od yamahe tzr125ccm.  Napred ide fabricki guma 110 a pozadi 150...da li mi je to dovoljno ili ipak da jurim neku stariju 600ccm sa malo sirim felnama?

 

Mislim da ti veca nazad nemoze ni stati(nekad je farbac pisao bas za tt) ,mnogo ti je po meni bitnija prednja da moze 130 ili 3.5 jota jer SM boravis na prednjem tocku uglavnom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

aj neka pomoc na brzinu. Uzeo sam tt600. Imam na njemu cross gume i necu ih skidati. Hteo sam da uzmem jos jedna par tockova i na njega stavim gume za asfalt. E sad izmedju ostalog se pojavila i opcija a sto da ne lici na SM. E sad imam neku povoljnu kombinaciju za felne od yamahe tzr125ccm.  Napred ide fabricki guma 110 a pozadi 150...da li mi je to dovoljno ili ipak da jurim neku stariju 600ccm sa malo sirim felnama?

 

Mislim da ti veca nazad nemoze ni stati(nekad je farbac pisao bas za tt) ,mnogo ti je po meni bitnija prednja da moze 130 ili 3.5 jota jer SM boravis na prednjem tocku uglavnom.

marko farbac mi je i rekao da uzmem 4 ili 4,5jota pozadi to jest 160gumu...e sad od cagive mito fabricka zadnja je 150,verijem da moze da stane 160bez problema...jbg imao sam kombinaciju za tockove od fzr400,ali se ispostavilo da nisu orginalne felne na njoj vec od nekog starog motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

farbach nije u redu da mi pravis zazubice... :)

danas sam napravio bar 2000din racuna na telefonu ne bi li nasao felne....i prc. Nasao jedne od zzr-a ali za 500e...nasmejao me covek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Team Green, 272 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Kawasaki KDX250R MX/SM

farbach nije u redu da mi pravis zazubice... :)

danas sam napravio bar 2000din racuna na telefonu ne bi li nasao felne....i prc. Nasao jedne od zzr-a ali za 500e...nasmejao me covek.

evo zadnja, samo joj nadji par :)

http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=68272&trazi=1&ur=1&model=0&tip=felna&m=--Oprema-i-delovi-Felna-17

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM Duke 2

verovatno ste gledali ovaj snimak sa YT - ako niste sada cete  ;)

 

jel ima neko predstavu koji je ovo super moto koji se pojavi nakon nekoliko minuta i drzi se sa njima ..... ako je nesto u rangu 500 - 600 a deluje mi da jeste, onda je previshe brz

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: suzuki rmz 450 i drz 400

kod nas u zemlji je problem sto 90 % ljudi NEMA POJMA sta je SUPERMOTO!!!!!!

svi misle da je to enduro ili kao neki putnicke,NE

to je jednostavno trkacka mashina crossa.

evo npr,svi kupe  cross motore yamaha yz 450,ktm sxf 450,suzuki rmz 450,honda crf 450,kawasaki kxf 450,aprilia sxv/rxv 450...itd.nabrojao sam ono sto se uglavnom vozi po celom svetu.i onda se lepo uzme motor i preradi u supermoto mashinu,sto znaci od starta menjas felne na motoru,vesanje motora menjas,antihoping,stavljas veci prednji disk....itd.....da ne smaram sa svim detaljima,za pocetak je dovoljno i samo tockove promeniti...dosta ulaganja. ali nema boljeg tipa motora od SUPERMOTO....

hteli smo da organizujemo prosle godine promociju supermoto...u srbiji ali AMSS nije bio druzeljubiv nesto da nam izadje u susret....

bilo bi lepo kad bi i kod nas bilo ovako jedno lepo takmicenje kao u ostalim zemljama,sirom sveta. to je lako organizovati,samo treba naci ljude koji zele i hoce da voze,probaju da nauce nesto novo,i da pronadju svoju novu ljubav!!!!!SUPERMOTO!!!!!!!

drugar i ja smo jedini za sad iz Srbije koji voze prvenstvo hrvatske supermoto, i alpe adria cup....treba nam podrska publike :)) da se vidi da i mi srbi umemo da navijamo i da budemo prvi !

ako vas bas zanima kako to izgleda ,zeleli bi ste da cujete ,oseti te u grudima kako na startu grmi,seva,ubija!!!!!

dodji te nekad u hrvatsku na leto za sezonu 2011 i proprati te nas i naravno bodrite nas!!!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja