Jump to content

Moto Zajednica

Lanac bregaste,španer,vodiči lanca - R!

Recommended Posts

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Problem sa zveckanjem! Skinuo air box,filter,karburator i tek tada sam mogao da dodjem do čuvenog spanera...Yamaha R1 '98

 

2w7ogu9.jpg

 

proverio sam da li je opruga OK i kada je vratim u minimalni polozaj,vadjenjem srafcigera,klip se lepo vrati bez ikakvog kocenja. Mislim da je to toliko o tome u vezi samog spanera

 

rjntyo.jpg

 

prstom sam gurnuo vrh vodjice lanca umesto spanera (to mu dodje isto,cisto demonstrativno)

 

1z6z7lc.jpg

 

a ovako izgleda lanac kada na njega ne deluje španer

 

2elxr8m.jpg

 

... LM,lanac zreo za menjanje i mislim da je problem resen. Dok sam se raspitivao o problemu i pucanju-brundanju iz izduva kada naglo pustim gas ( ne blago pucanje vec pokrije i zvuk izduva i motora)" rekose" da zbog lanca bregaste ni bregaste nisu u savrsenom hodu pa se zbog toga javlja "buka" ... ?

Ako sam negde pogresio neka neko upucenuiji ispravi jer sve ovo je radjeno uz pomoc manuala za yzf r1 '98

Interesuje me cena lanca,gde moze da se nabavi

ps.pokrenuta je tema ranije o problemu "zveckanja" u motoru ali nije razradjena i nije od pomoci za laika ili blago upucenog motoristu u mehaniku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: hrv

Lanac neces moci kupiti u yamahi posebno, jer se prodaje cijeli set : 2 klizaca spaner i lanac ( cijena mu je oko 200-250€ mislim)

ja sam sebi kupio neti TORMAX lanac za busu i bio je nekih 75€ ako se dobro sjecam.

pogledaj u kakvom su ti stanju klizaci, oni se mogu dosta potrositi, jedino ce ti biti problem za donji izvaditi, mora se pola masine rastaviti da se dodje do njega.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Posto se ce morati da se rastura koliko vidim da bi se sve proverilo morace  mozda da se vadi masina... vraticu se na svoje mesto(pokusacu) pa kod majstora

1. Da li je oprruga u spaneru dovolno jaka?

2.Da li su se klizaci istrosili(istanjila)?

3.Da li se lanac rastegao previse?

4.Cena?

 

Neka hvala ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 888 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

I mene interesuje gde kod nas ili bilo gde najpovoljnije mogu naći lanac sa klizačima (FZ 750) komplet jer mu po kilometraži je od prilike vreme za zamenu pa počinjem da se raspitujem i tražim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Pa stvar je u tome što se malo čuje (ne mnogo ali se čuje).Kako da kontaktiram Lasla?

poslao sam ti PP da ne ispadne da ga reklamiram

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja