Jump to content

Moto Zajednica

Funduro Ekipa - BMW F650 & F650GS

Recommended Posts

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

Drugari ja ne znam sta je sa ovom nasom temom... ili nam se Furune ne kvare ( a ne kvare se :) )  ili nas ima samo 1 :)

 

LM, nikako da okacim slike... nisu neke ali bolje nemam a i da prenesem iskustvo... bio sam do Ivana i evo da vidite njegovih ruku delo... inace Furuna mi je bez vizira mnogo lepsa ... ovako ko ... znate koji vec motor ne smem da ga pominjem...

 

Sto se tice voznje... sada mi vetar direktno pegla u kacigu ali kada idem malo brze sada mi treba samo malo da se savijem... mislim da bi ovakav vizir za svakoga do 180 bio vise nego pun pogodak... sto se mene tice ... trebali smo mozda jos vise ali... sta je tu je...

 

Inace , desilo mi se nesto potpuno neverovatno... krivine ( sire ) koje sam npr. napadao sa 60, dan posle ugradnje sam prolazio sa 80... ie. cini mi se da sam eliminacijom vetra dobio na hrabrosti :) ...

 

Najveci + za Ivana i njegove fenomenalne vizire!

 

163.jpg

 

164.jpg

 

165.jpg

 

166.jpg

 

167.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Pozarevac

Koliko "dinala" je bilo ovo zadovoljstvo??? Meni izgleda super, smo sam malo skeptičan što se tiče veličine. Meni je na R60/7 manji pukao, najverovatnije zbog vibracija jer ga nisam nešto pržio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

Koliko "dinala" je bilo ovo zadovoljstvo??? Meni izgleda super, smo sam malo skeptičan što se tiče veličine. Meni je na R60/7 manji pukao, najverovatnije zbog vibracija jer ga nisam nešto pržio.

 

ivan nije majstor... umetnik... 3500 ti je do proreza... 4000 ti je ceo vizir... e sad... velicina... ja imam 188 i bije mi direktno u kacigu...sto je i poenta da kad idem preko 100 zalegnem samo malo... onako sam morao bukvalno da se opruzim...

 

ako nisi video njegova dela evo ti link

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=47469.0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

Ајде да се скупимо на кафи један дан негде....онако необавезно...

 

bezi bre si normalan :)

 

ja cu da vidim kod tebe nesto lepo, ti kod mene, pa obojca kod nekog drugog i eto troska :)

 

naravno da treba da se vidimo... ali ja tek od nedelje... subota je rezervisana za kragujevac :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Aranđelovac-Beograd
  • Motocikl: BMW 1200 GSA,BMW R 850R , Honda ST1100 Pan-Europa,Honda PCX 125 Liberty 125,Tomos APN6

I ja bih na tu kafu,nisam daleko, pa kad bude u planu....zovite !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

Pozdrav drugari sektasi i na novom forumu...

 

Necu da offujem vec zelim da podelim sa vama jedno zapazanje ...

 

Krenem na jedan djir sa drugom sad u nedelju koji vozi ovo cudo 104m.jpg

 

Kod OMV-a na Petlovom brdu ( ibarska ) sipamo gorivo i ponistimo u isto vreme kilometrazu... vozili se preko Ljiga , do Rajca, Takovo, GM, vratili se do Rudnika, Topola, Mladenovac pa u Dascaru na Janjetinu... stajemo i on kaze: Presli smo tacno 196 km od OMV-a!

 

Pogledam na svoj sat i imam sta da vidim: 176 km !!?!?!

 

Sta znaci ovo ?

 

Razlika 20 kilometara!!!??!!

 

Meni u glavi krenula da se vrti odmah jedna ideja... Moja Furuna je ST a ST ima 18'' tocak po specifikaciji... e u tem je fora sto na mojoj Furuni stoji 19'' tocak koji je verovatno predhodni vlasnik ( u daljem tekstu zabar ) stavio...

 

Po meni ovo dovodi do toga da veci obim tocka pravi manje krugova i time prikazuje manju kilometrazu... ajde ni to nije problem ali sta da radimo sa brzinom ???

 

Ja peglam 140 gde god mogu a nekoliko puta tokom ovog djira sam isao i 160 ( po kazaljci na satu ) ... jel ovo znaci da idem i brze ili se ja samo tripujem ?

 

Kasno sam se setio da postavim GPS pa pogledam stvarne podatke ali sto je najgore do tada ce proci cela jesen i zima jer sumnjam da ce mi vreme dozvoliti da testiram... stoga... vasa misljenja ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Za jedan obrtaj točka prelaziš veći put i tačno je ako ti je i pinjon i km sat podešeni na 18 cola točak da će ti pokazivati i manju brzinu i manji pređeni put.

 

GPS u ruke pa proveravaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

Cika Arakis, jel moze to da se nabudzi na 19 ? Gde se nalazi pinjon ?

 

Mene sve ovo plasi da slucajno ne idem 180 a mislim da idem 160 :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Mislim da ne može da se nabudži, možda da se nešto petlja po km satu ali ne znam da li će biti uspeha.

 

Najjeftinije rešenje je da kupiš onaj mali biciklistički gedžet što meri sve i svašta, ugradiš magnetić na točak a senzor (reed rele) na štap, gedžet na upravljač i imaš tačno pokazivanje brzine, pređenog puta, prosečne brzine, broja obrtaja točka...svašta nešto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

Hvala cika Arakis... taman da i ja probam onaj dealextreme ... ima za 7-8$ da se bira...a i gadgeta nikad dosta :)

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

zna li neko da mi kaze da li je f650 gs ikada radjen sa agregatom u crnoj boji???

ja znam da su svi rotaxi bili sive boje.

ovaj konkretan model na koji sam naisao je 2003. godiste.

plasim se da nije neka kucna radinost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

bitumen brate tesko da moze da se iskopa takva informacija na netu... ako ti nesto znaci nikada nisam video F650 ( bilo stari bilo gs ) sa crnim agregatom a prelistao sam foruma i slika masala...

 

Na kraju... pitaj vlasnika tog gs-a... i to nemoj da ga pitas da li je farbao nego kada i zasto ? ajde i javljaj sta je bilo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 244 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF650 Bandit S

zna li neko da mi kaze da li je f650 gs ikada radjen sa agregatom u crnoj boji???

ja znam da su svi rotaxi bili sive boje.

ovaj konkretan model na koji sam naisao je 2003. godiste.

plasim se da nije neka kucna radinost.

 

Kolko ja znam nije. Crni agregat su dobili G650GS i F650GS Twin dosta kasnije.

Poznato je i da su GSovi imali problem sa bojom na agregatu, ljuštila se, tako da je verovatno farbao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

evo vec duze vreme ( jos prosli put kad su se pomerale kazaljke na satu ) se razmisljam da pitam na koju foru se namesta sat na Furuni ali sve me blam da pitam :) ... jbg diskutujemo ovde o CDI-ovima, lancima i lancanicima, karbovima a ja pitam kako se namesta sat :)

 

edit : upravo sam saznao ... pitao sam my 3rd best friend (1st google, 2nd bjbikers... ) : chain gang http://www.f650.com/phpBB3/viewtopic.php?f=9&t=209851

 

bas cu da probam cim budem seo na furunu

 

ps. nesto mi se cini da sam nekoliko puta probao ali da nista nije htelo... cu proverim

 

pps. tek sad shvatam koliko je glup ovaj moj post jer vecina vas imate pokazivac temperature a ne sat :) ali aj nek ostane... ne moze da skodi... a kad ne skodi znaci da koristi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

завучеш руку испод сата, има мали лимић и њега притиснеш и казаљка (минутара ) крене да се окреће.....да, мораш дати контакт...1zdravo.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

Dzoks druze da izvines turio sam ti jednog zelenka :) Hvala puno na savetu!!!

 

pa ja koji se predstavljam kao da peglam engleski uopste nisam tako razumeo ili oni nisu tako lepo objasnili :)

 

znaci ja bih dao kontakt i vrteo onu budzu ko blesav ( kao sto sam vec rekao to sam i ranije radio ali nista se nije desavalo :) )

 

ps. vec duze vreme se razmisljam sta sledece sezone... red je da se predje na nesto vece... raspitivao se za R850R, pa gs1100, pa merkam i 850/1100 rt i tako u krug... i tako nesto mislim i prebiram po glavi ovih svojih prvih 6000km... i provalim da onako kako ja vozim... meni bi trebalo i ovo oduzeti i dati nesto od 125 cc i ni cc vise :) ... sve me moja Furuna vise odusevljava i sve je vise volim ... mislim da kada su je napravili kao da su pogodili prstom u d... centar :) ... tako da sigurno za sledecu sezonu dolazi samo ulepsavanje... mozda se ohrabrim i zamenim i auspuh ali ... moram doooobro da razmislim i pogledam sve opcije jer se i dalje plasim da bih skidanjem fabrickog auspuha ( sa onim belim stitnicima ) totalno narusio fancy shmency look predivne mi Furune...

 

pps. daj boze da nastavi da mi se kvari kao sto mi se kvarila ovih 6000km... jednostavno... neunistiv i samo tako pouzdan motor... ufff al sam otisao u off ... jbg ljubav :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: UE
  • Motocikl: BMW f650 furuna, R1200gs LC

E pa dečače Ranko, hvala velka na ovu informaciju. Moram da priznam da sam ja svo vreme koliko vozam moje furunče,a to i nije mlogo , nekako bio siguran da joj je jedan od starijih vlasnika, malkice uz.ebao satić , pošto nisam mogao da ga naštelujem. Vrteh , vukoh i ništa, a ja odustao , mada on čvaka meni neko nepoznato vreme, u ko zna kojoj zemlji...

Mada moram da priznam da bih više voleo da mi je tempereatura na tom mestu ,ali...

HVALAA,Ćem da probam koliko ujutru.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

jA NE знам да ли ћу имати и ово да одржавам 0plac.gif

али љубав је јача...1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif нема лепшег осећаја од добре вожње........са фурунчетом 0takoje.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

Mato ... reci druze koliko je glupo pitanje :) mene realno bio blam da pitam a siguran sam da sam citao negde da se da kontakt i vrti ona gadza... ali pojma nisam imao da se zavlaci ruka ( hvala Dzoks vidi se da znas da zavuces :) ) ... ali eto... ne treba biti blam bilo sta pitati... svakako bolje nego da se mucimo :)

 

Dzoks druze...shvatam te... znas sta je najgore... iako se Furuna ne kvari ne mozemo da kazemo da onda nista ni ne kosta... jer promena plocica/ulja/filtera/lanca nije kvar... a kosta ko sam djavo... + 15-16 hiljada za registraciju... za te pare bi moglo vecina stvari da se odradi sto se tice redovnog odrzavanja... ali da ne ofujemo...

 

moj ti je predlog da ga ne prodajes ( ovo sam sinoc pricao drugu koji me je uveo u vode motora... hoce da proda svog extra cbr9xxrr ) vec da probas da sebe lisis nekih drugih zadovoljstava... jbg... sa zencetom je lepse otici na kafu iz termosa recimo na rajac nego u delta shiti gde ista kosta koliko i corba do rajca :)

 

jbg... nadju se pare tamo vamo... zapamti zivot nema reprizu :)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: UE
  • Motocikl: BMW f650 furuna, R1200gs LC

Tera me djavo da čačkam danas na ovaj baksuzan dan,bolje da nisam danas probao ,Radi patent za sat, ali mi ne radi MINUTAŽAAA, eh , sutra je novi dan pa bi možda i radio, ali djavolak nedade mira.

Dzoks hvala još jednom na informaciji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: UE
  • Motocikl: BMW f650 furuna, R1200gs LC

Ehej, dečaci, da li iko zna gde možemo da nabavimo deliće za naše motoriće? Topa ,felnice, bataljen auspukkk i td...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja