Jump to content

Moto Zajednica

Funduro Ekipa - BMW F650 & F650GS

Recommended Posts

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

mato, ima jedan lik u G.Milanovcu ima sve i svasta ( pogledaj temu BMW gde prica ozbiljna gospoda sa boxerima :) ) ... imam njegov kontakt pa ako ti treba samo pusti pp

 

inace sta ce ti bataljen uspukkk ? felnice ?

 

inace nove delove naravno ili delta ili radulovic ( kod nas ) a polovni... G.Milanovac ili ebay nemacki :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: UE
  • Motocikl: BMW f650 furuna, R1200gs LC

Bata Ranko, planiram sledeće godine da se aktiviram malkice na ovaj soft off road, ap bih uzeo jedne kramponke i felnice za njh da ne moram da izuvam trenutne gume,pa me interesuje cena ili pak da vidim koje sve mogu da se namunje na furunče.

A auspuk, nešto mi se mlogo svidela ideja onog drugog ,simetričnog prdavca , da bude kao na nasledniku, laznjak ,ostava za sitne stvari,alat,prvu pomoć, kišno odelo, ma nagužvao bij ja nešto tu, pa kontam,uzjeban ,auspuh. Očišće iznutra,premešten na drugu stranu, bilo bi baš zanimljivo ,nee? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: UE
  • Motocikl: BMW f650 furuna, R1200gs LC

Ah da bando, poručih danas repair manual za našu nam makinu , pa računajte da imate i vi ,samo da smislim kao i gde da je nakačim iskopiram ili odštampam, otkucam.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

mato moze i ovde... kontakt od Djerija ( Djeri ) G.Milanovac ( hvala Peci BMW )

 

ima sve zivo polovno, novo ... za sve i svasta...

 

032-701143

063-650239

Gornji Milanovac

 

ps. obavezno... ali obavezno ako budes svratio kod njega vidi sta sve ima za Furunu... opipaj cene...vidi stanje itd... pisi bre :)

 

pps. pazi... svidja mi se tvoja ideja ali meni je na umu nesto drugo kod auspuha... jedan ili jos bolje 2 triovala od Roberta iz ade... ovaj drugi prazan tj fake... a ovaj prvi... da gruva ko blesav! e sad ... nigde na netu nema slika da je neko stavljao na furunu uopste neke druge auspuhe a tek triovale...

 

pppps... svidja mi se kako razmisljas :) to sa gumama je extra fora! koliko puta sam samo odustao od nekog ofa zbog guma... mada sledece ce da budu neke s malo kranponi :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Primetio sam da na bar 95% f650gs su auspusi pozuteli. da li su slabijih kvaliteta ili vlasnici nisu bas stedele svoje motore?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

bogdo mislim da se to se pre svega desava zbog katalizatora... neki pricaju da kao ima veze sa stilom voznje a ja mislim da samo jedu lajne :)

 

inace verujem da su tretirani oni koji nisu pozuteli...voda, smirgla itd... mislim da ne odaje nikakav zakljucak...

 

Mato o kom repair manualu pricas? jel ovom dole sto mi stoji u potpisu ili neki drugi? Ovaj moj je Clymer-ov...

 

daj malo info o tom tvom

 

pozzz

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: UE
  • Motocikl: BMW f650 furuna, R1200gs LC

Repair manual je onaj iz LUisa BUcheli, naručio sam ga čisto da imamo nekakve informacije, oko popravke, objašnjenja šta može da (pupupu... ne daj bože) krene naopako , pa da znamo šta nam je činiti... pokušavao sam da nađem na netu ali brate, mlogo zaebato, bre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

cek cek... da pogledam da li radi ovaj moj iz potpisa... auuuu jbt pa ne radi...

 

pa druze sto si narucivao???

 

jbg ja sam ga stavio u potpis da bi svi mogli da ga skinu.. ali glupavi rapidshare ga je obrisao... tek u ponedeljak ( sad sam na 3g) mogu da okacim ovaj Clymer...

 

btw jel znas ti uopste da postoje 3 dvd-a za opravku Furune?

 

pogledaj imas torente na chain gangu ( evo ti pa skini... mocno stivo... amer sve objasnjava u sitna crevca... http://faq.f650.com/dvd/index.htm )

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

e mato... druze... radi ovo moje samo sto posle nekog vremena valjda dodaju nesto u link tako da kada neko klikne na link u mom potpisu on izbaci los link...

 

evo sad sam proverio i nasao dobar... znaci 30 nesto megabajta... na engleskom...

 

http://rapidshare.com/#!download|631l35|231518212|BMW_f650_OCR__fuchisa__Clymer_1_.rar|33776

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: UE
  • Motocikl: BMW f650 furuna, R1200gs LC

ebeš li ga, ja probao milion puta da skinem, te koči, pa nešto mi tu nikako ne štima. ali nema veze, skinuću ja i tvoje a neće biti na odmet da imamo i ovaj manual. :) Ne žao parica za furunče, prirasla mi guzici ;)

Dečak , hvala za broj ,kontaktiraću ga ovih dana pa ćem da vidim i da svrnem jednom do njega u prolazu da bačim oko ima li šta zanimljivo.

NEgo , razmišljao ja i o zameni prdavce, ali, dobar je , a kako se kaže, što je dobro ne treba dirati,a i ne mogu da ga zamislim sa onim tankim zamenama, ipak , onako masivan auspuh, daje neki poseban šmek furunčetu, nije mršava... ali, ček, Potražiću negde slikicu, treebalo bi da sam snimio jednu makinu sa nekakvimm topićem, pa mi se ni se nije svidela, mislim da zbog toga imam averziju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 244 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF650 Bandit S

Ima na ovom linku par fotografija sa aftermarket izduvom:

http://faq.f650.com/FAQs/PerformanceModificationsFAQ.htm

 

Ja auspuh za sada necu da diram. Sad sam na nekih 90% ledalizacije, iskrsli su neki problemi sa kontaktima zbog oksidacije, rešiću to do proleća.

Da, dobio je i nove gume da spreman dočeka sezonu, stavio sam Conti Escape ali sam tek prešao nekih 2km sa njima pa ne mogu ništa više da kažem, sem da više ne moram da bijem motor da bi se oborio u krivini :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Јел ти се проблеми огледају у томе да кад притиснеш кончницу упали ти се лампица од сата...... 1jee1.gif1jee1.gif1jee1.gif1jee1.gif

 

извини што се смејем, али кад ми је Аракис испричао ваљао сам се по поду.....као да је кинески мотор...а оно BMW 1care.gif1care.gif1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 244 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF650 Bandit S

Haha, nije, to sam rešio jednom diodom na zadnjoj poziciji. Nije Kineski motor, al jesu LED-ovi :), struja se vraćala u sistem kroz zadnju poziciju i palila po jednu LE diodu na instrumentima i poziciji napred. Tako da sam neko vreme imao štop svetlo i napred :P Ovo je bio nebitan problem, i onako uvek se vozi sa upaljenom pozicijom tako da nije smetalo.

 

Grla u obrtaljci, brzinomeru gube masu, pa mi se pali, gasi po neka LE dioda, isto je i sa signalnom lampicom za ler.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 244 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF650 Bandit S

Mora, al' mnogo mi je hladno sada za to :)

Našao sam par tema o ovom problemu, neki su čak lemili masu na grlo. Moramo da smislimo neko trajnije rešenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Priboj
  • Motocikl: Benelli trk 502x

evo mene kupio bmw f 650st pa da pripitam ono sto me zanima pod 1 kad palim motor na hladno desava se da posle jednog ili dva okretaja nesta udari kao metal u metal i nije bas lak na palenju moram da ga verglam vise puta a lupanje se ponavlja pod 2 ista stvar i na gasenju kad ga izgasim kao da sam lupio cekicem po masini pod 3 ulje u mjenjacu gde se kontrolise i ispusta i koje nasuti hvala na razumjevanju i pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

pozz jugot i dobrodosao nam :)

 

ne znam sta da ti kazem... mislim da se kod svakoga cuje taj udarac ( naravno ko ima jednocilindricni motor malo vece zapremine ) ali nije bas kao cekicem da lupis po motoru...barem ne velikim :)

 

sto se tice verglanja... pa sad je hladno redje se pali...ali u globalu...gledaj da imas dobar i ispravan akumulator, zameni svecice ako ne znas kada i ko ih je menjao zadnji put i naravno odvrni cug kad palis ...

 

ulje za menjac ne postoji... F650 ima mokro kvacilo/menjac ... znaci ulje koje ti ide u motor u isto vreme podmazuje oba... sto se tice izbora ulja...ja sam sipao motul... naravno od izbora ulja zna i da zavisi kako ce menjac da ti radi...tako da procitaj malo ovih 11 strana veruj mi puno ces nauciti i videti dosta pametnih stvari... i naravno pitaj sta te zanima...

 

ps. ako sam nesto pogresio pls. ispravite me :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

bitumen brate tesko da moze da se iskopa takva informacija na netu... ako ti nesto znaci nikada nisam video F650 ( bilo stari bilo gs ) sa crnim agregatom a prelistao sam foruma i slika masala...

 

Na kraju... pitaj vlasnika tog gs-a... i to nemoj da ga pitas da li je farbao nego kada i zasto ? ajde i javljaj sta je bilo!

 

 

evo me sa zescim zakasnjenjem. izgleda da 650 dakar nikad nije radjen sa crnim agregatom. konkretno me je sve to zanimalo zato sto mi se nudio neki tip da menjamo motore. u prvi mah mi se cinilo da bi bilo ok da obavimo tu transakciju. bajk mu je stvarno lep i izgleda ocuvano, ali mu je smesna prica da je motor netaknut, tj u fabrickom stanju. to je moja spoznaja, dakle, nema rotax mashina u crnoj boji na bmw650-icama.

drugarski pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: UE
  • Motocikl: BMW f650 furuna, R1200gs LC

mato moze i ovde... kontakt od Djerija ( Djeri ) G.Milanovac ( hvala Peci BMW )

 

ima sve zivo polovno, novo ... za sve i svasta...

 

032-701143

063-650239

Gornji Milanovac

 

ps. obavezno... ali obavezno ako budes svratio kod njega vidi sta sve ima za Furunu... opipaj cene...vidi stanje itd... pisi bre :)

 

pps. pazi... svidja mi se tvoja ideja ali meni je na umu nesto drugo kod auspuha... jedan ili jos bolje 2 triovala od Roberta iz ade... ovaj drugi prazan tj fake... a ovaj prvi... da gruva ko blesav! e sad ... nigde na netu nema slika da je neko stavljao na furunu uopste neke druge auspuhe a tek triovale...

 

pppps... svidja mi se kako razmisljas :) to sa gumama je extra fora! koliko puta sam samo odustao od nekog ofa zbog guma... mada sledece ce da budu neke s malo kranponi :)

I eto sta da kazam, zvao decaka iz Gornjeg Milanovca, i razočarao se , ima samo za bokser, kako kaze "sve za njih", za R i K, ali za f nema nič, pa me uputio kod drugog drugara ,on rad ida Aprilijama, ali ni tu nič od mojih delova, tako da... Hvala za broj ali nama+ ne koristi. <_<

 

Ako nam neko o d bande čuje za nekoga drugog prodavca delova za furunicu, a vi kucnite, pa da uposlimo telefon :ups: :ups:

 

A za Repair manual ,nema nista no od njega , imaju samo na nemačkom , što meni nikako ne odgovara,a Ranko, ovi snimci su exra, hvala, znače mlogo ..

Pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

Drugari, slucajno naleteh na moto - berzi da ima Furuna u delovima pa ako nekome treba nesto... Inace ovo prodaje Dejan iz Horgosa ( Kanjize ) koji je ovde cesto pominjan od brace Hondasa Sektasa koji kazu da je vise nego korektan...

 

 

Oprema i delovi - BMW F 650 - U delovima ,

Godiste 1997 Kilometraza 23500 km .

Delove saljem brzom postom.

Kontakt:063 636 156

 

1294676661731.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: S1000XR

Primetio sam da na bar 95% f650gs su auspusi pozuteli. da li su slabijih kvaliteta ili vlasnici nisu bas stedele svoje motore?

 

Svaki GS cje zavrshiti sa zhutim loncima ako vlasnik nije raspolozhen da ih odrzhava. Stil vozhnje utiche, ali nije presudan. Jedini nachin da lonci ne pozhute jeste da stoje u garazhi i da se motor ne vozi. :) Iz tog razloga, BMW isporuchuje Chrome Polish pastu. Cena u Delti nije visoka (dodushe tuba nije velika), medjutim nemaju je stalno na lageru. Naravno, porudzhbine primaju, pa ko voli nek izvoli.

 

Bash sad ne mogu da iskopam part# a cenu mogu samo da lupim, pa bih radije precjutao, ipak se to odigralo u avgustu 2010. Ono shto je prodavac mogao da kazhe jeste da momci koji restauriraju stare boxere u Srbiji, koriste tu pastu.

 

Pozz iz Tasmanije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

cek cek Rikko... pa daj lupi tu cenu... sta dodacemo koji euro na taj avgust 2010... nije to bilo tako davno...

 

btw... ne muci zutko samo gs muci i furunu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: BEOGRAD

pozz fundurovci:D Evo da predstavim i moj Bmw f650,imam ga vec 3 godine ali da budem iskren nikada mu nisam posvecivao odredjenu paznju,jer mi je bio sporedan motor,sve dok nisam shvatio koliko je Bmw ustvari dobar motor mnogo bolji od ostalih koje sam vozio(a vozio sam ih dostaaaa)...Sada na prolece planiram da ga sredim tip top,da ga nasminkam i vozim.....Dobro me je sluzio,ali sam imao jednu ozbiljnu intervenciju kod Spaleta radio sam diftung glave i nekih 1000 cuda,prakticno polugeneralnu i ta zajebancija me je sa svim novim delovima,plus akumulatori,svecice,relej valjda kostalo blizu 600eur,ali zato sada i posle stajanja u garazi od 6 meseci,sa dobrim akumulator pali na dodir a vidim ovde da se mnogi zale na problem sa paljenjem......Paniram da mu uradim onaj vizir sto ide u spic malo preko fara,pa onda far nema tipican izgled kocke,nego malo podseca na onaj far na hornetu,videcu dali Ivan moze to da uradi....post-3643-0-55761200-1297941264_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

pozdrav sensei... u bre al si se napatio i naplacao... mada sta god da si vozio ne bi se mnogo razlikovalo...

 

iskreno... cini mi se da imas malo mnogo ove narandzaste :) pogledaj kako je Ticak ( bmw mu je na prodaju ) sa samo par detalja razbio crvenu npr...

 

inace crash bar mi se svidja samo tako... zdravo da te sluzi i pali na pomisao :)

 

ja generano imam novi akumulator i sa odvrnutim saughghghom pali na dva zaverglaja ( 2 sekunde ) posle mesec dva stajanja...

 

pozdrav i sve najbolje

 

ps. video sam a i imao sam sliku tog vizira ( koji ide u spic preko fara ) i sam sam o tome razmisljao ali... plasim se da necu blokirati odredjeni deo svetlosti... probaj prvo sa nekom nalepnicom da vidis kako izgleda nocu... inace isto sam radio vizir kod ivana i podigao sam ga sto sam vise mogao i turio onaj otvor :)

 

bije me u kacigu ali mnogo manje... mozda je moglo jos vise ali kad niko ne pravi toliki vizir ( mislim na ove velike proizvodjace ) ne bih se ja sa time zajebavao... malo spustim glavu i super :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja