Jump to content

Moto Zajednica

Funduro Ekipa - BMW F650 & F650GS

Recommended Posts

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Dobrodošli vlasnici i budući vlasnici najboljih motora svetu: BMW F650 i F650GS.  Ova tema je za pitanja, odgovore, razmenu iskustava, i naravno druženje.

 

Nekoliko linkova za početak, pa onda da krenemo sa temom:

 

Uputstvo za servisiranje – F650GS

Detaljno objašnjenje servisnih radnji, sa slikama i na Srpskom.

 

Tema za vlasnike BMW-a

Opšta diskusija vezana za BMW motocikle.

 

F650.com

Iliti The Chain Gang.  Veoma detaljan i opširan sajt o BMW-u F650 i F650GS.

 

A sad da se bacimo na diskusiju...  8)

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

Pozdrav drustvo,

 

nisam znao gde da pitam a mnogo ne volem da otvaram nove teme cak ako to zahteva prevrtanje pola chain gang foruma( tamo kazu ima sve ).

 

S obzirom da sam novajlija svuda ( i na motoru i na forumu ) ne znam kako da nadjem verovatno zablokirani automat za svetlo kocnice na F650St.

 

Naime, nije radila zadnja stopaljka i na putu do Avale proradi i pri povratku zalepi u ON stanju... da mi ne bi izvukla sijalica ( mislim da je 20w ) ceo akumulator jednostavno sam je skinuo da ne srce struju... e sad...

 

1. Di je automat ?

2. Gledajuci zadnju kocnicu mislim da ona nije vec prednja a ako se setite da moze da bude nesto drugo recite.

3. Ukoliko je zalepio automat jer pomaze prskanje WD-om ili sam lupio i ostao ziv ?

4. Ako ne moze da se prska nego da se menja sta mislite jel moze od Pegaza ?

 

to je to... uzivam citajuci sve vase postove i... Motoholic brate... sad videh tvoje bitisanje po meksiku sa sada vec bivsim GS-om... slow down hose please :) btw super tema za sam svoj majstor za GS... pitka ko ladna boza :)

 

poz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

skini davac (prekidac sa prednje kocnice) i naprskaj wd-om i malo razradi rukom....to bi moglo da resi problem...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 244 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF650 Bandit S

Pozdrav, od skoro se i ja druzim sa jednim F650, pa ga treba servisirati.

 

Zanima me gde nabavljate bakarne podloske za ispust  ulja na motoru i ramu?

Imam jedan filter, pa ne bih sada porucivao ceo komplet za zamenu ulja.

 

Motor ima 25000km predjenih, sta mogu da ocekujem da ce otkazati u npr. narednih 20000, kako bih na vreme porucio sa ebay-a i slicno..

Cuo sam da crkava pumpa za vodu, pumpa za ulje u ramu, lezajevi kormana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650 CS

Pozdrav, i ja od skoro vozim F 650, pa ću da pitam šta me interesuje, mada mi moja pitanja izgledaju banalno u odnosu na druga postavjena:

1. Da li neko ima ideju gde mogu na internetu da nađem User Manual za F650 CS (2003-2005) na engleskom jeziku? Pronašao sam repair manual od 350 strana, za sada mi ne treba (srećom). Nego tražim onu jednostavnu knjižicu sa fotografijama i osnovnim uputstvima, jer je ova koju imam na njemačkom jeziku koji ja najn špreh

2. Da li neko može da mi preporuči tečnost za hladnjak, ili da pazarim bilo koju na pumpi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Pozdrav, i ja od skoro vozim F 650, pa ću da pitam šta me interesuje, mada mi moja pitanja izgledaju banalno u odnosu na druga postavjena:

1. Da li neko ima ideju gde mogu na internetu da nađem User Manual za F650 CS (2003-2005) na engleskom jeziku? Pronašao sam repair manual od 350 strana, za sada mi ne treba (srećom). Nego tražim onu jednostavnu knjižicu sa fotografijama i osnovnim uputstvima, jer je ova koju imam na njemačkom jeziku koji ja najn špreh

2. Da li neko može da mi preporuči tečnost za hladnjak, ili da pazarim bilo koju na pumpi?

 

1. Hmm, to ne znam gde na netu ima; kolege u Srbiji su sposobnije za nalaženje tih stvari.... Mogu da probam da nađem ako nike pre ne uradi....

 

2. Bilo koji antifriz bez silikata i nitrata (non-silicate & non-nitrite).  Naravno, već znaš da se meša 50%-50% sa vodom pa se onda sipa u hladnjak.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

bankbase... ima sigurno ima :)

 

samo gledaj torrente... ili rapid libary... negde ces naci 100%... znaci probaj da googlas ono sto ti treba i dodas torrent :)

 

ako naletim... kacim torent...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 298 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

@Boqy

 

Podlosku imas kod Radulovica, za F650GS ti kosta celih 135 dinara ona na karteru velika,  pa mislim da se ne isplati juriti je negde drugde. Za tu na ramu ne znam, drugacije su nam konstrukcije, mada opet kod Radulovica ;) Filter je dosta skuplji kod njega nego iz Louisa, e bay-a pa vidi iskalkulisi nesto. Znam da se na GS-u na 40.000 menjaju cilindri kocnice, ne znam da li je i kod tebe isto.

 

Imam i ja pitanje, kako se steluje rucica kvacila, tj cini mi se da ne odvaja lepo ako neko zna (u motoholica ne sumnjam :) ) ne bi bilo lose da napise jer verujem da nisam jedini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 244 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF650 Bandit S

U Radulovicu su me odmah iznervirali, zvo sam Deltu da vidim za delove, i na moju srecu jesu poceli da prodaju delove i za motore, znam da u pocetku nisu imali.

 

Samu podlosku nemoju po kat broju, ali su imali ceo set za zamenu ulja. Cena 1450 dinara, set u Americi kosta 14.5 $, tako da mislim da je ovo ok.

Nabavljaju i sve ostale delove, rok isporuke je 7-10 dana.

 

Za kvacilo pogledaj ovde:

http://faq.f650.com/FAQs/ClutchAdjustmentFAQ.htm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

drugari... naleteo sam na puig-ov sajt i nesto veoma zanimljivo sto do sada nisam vidjao...

 

pogledajte ovu sliku i deo koji je dodat napred na F650... ne pricam o viziru vec ova maskica...

 

da li je neko negde jos video ovo ? da li znate gde bi moglo da se nadje jer na ebay nema ( precesljao sam gotovo sve :) ) ?

 

ako neko ima jos neku sliku ovoga znacilo bi mi jer je po meni barem ovo super dorada i full full extra vrh ( sto bi rekle pevaljke ) izgleda...

 

takodje verujem da puig prodaje samo ovaj vizir... a ne masku... e kad bih nasao masku lako bi Ivan odradio puigov posao...

 

poz i hvala

102m.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 244 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF650 Bandit S

Meni ovo deluje kao da je iz jednog dela, sve sa vizirom, takav je sistem kacenja.

Inace ovo je na Funduro-u, vi imate ST, drugacija je maska.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

Boqy druze ovo je sa puigovog sajta ( www.puig.tv ) i neces verovati ovo iskace samo za ST... za Funduro mislim da nema  ???

 

mada mi se cini da cak i da je za F moglo bi da se natrti...

 

btw... pogledao sam ( koliko sam mogao ) f650 uk i malo f650.com ... i nista... googlovao slike i nista...

 

vidim da je maxmoto uvoznik za puig ali... slab asortiman...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Pa to je valjda fabricka maska

 

Nije, Neske.

Ako bolje pogledaš, prednjica liči jako. Medjutim, prema vozaču, ima još jednu izbočinu sa obe strane. A i iz jednog dela je, dok se fabrički vizir skida na šrafove...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

pozdrav drugari... znam da bih trebao da pisem ovo u temi garaza ali to bi podrazumevalo otvaranje nove teme a ne volem to... save the planet :)

 

radio sam mali servis na svom F-u i menjao prednje plocice... kada smo skinuli plocice, decko koji mi je menjao primetio je a i pokazao mi da je jedan cilindar ( ako se ne varam ima ih komada 2 ( e sad ne znam da li ima po 2 ili samo 2 ali to nije ni bitno )) malo ostecen... ono sto sam ja video je da je nesto pojedeno i ne izgleda skroz isto kao na drugom ( ako sam ja dobro skuzio cilindar je neka rupa :) )

 

kao sto vidite pojma ne znam o cemu pricam ali bitno je da postavim pitanje ...

 

Koliko je ovo zahebano i da li moze daleko bilo da se manifestuje u voznji da fasujem neku banderu ?

 

S obzirom da je F ima Brembo da li se menja samo taj cilindar ili cela kljesta ?

 

Ne znam sta bih jos pametno pitao a vezano za ovo... eto najvise me zanima koliko je zeznuto... sta moze iz ovoga da se izrodi... verujem da je mnogo zahebano ne bi me lik pustio da krenem dalje... odo da pustim malo DVD od drugara sa chain foruma mislim da ima zamena plocica pa mozda i on nesto pametno rece....

 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

pozdrav drugari... znam da bih trebao da pisem ovo u temi garaza ali to bi podrazumevalo otvaranje nove teme a ne volem to... save the planet :)

 

radio sam mali servis na svom F-u i menjao prednje plocice... kada smo skinuli plocice, decko koji mi je menjao primetio je a i pokazao mi da je jedan cilindar ( ako se ne varam ima ih komada 2 ( e sad ne znam da li ima po 2 ili samo 2 ali to nije ni bitno )) malo ostecen... ono sto sam ja video je da je nesto pojedeno i ne izgleda skroz isto kao na drugom ( ako sam ja dobro skuzio cilindar je neka rupa :) )

 

kao sto vidite pojma ne znam o cemu pricam ali bitno je da postavim pitanje ...

 

Koliko je ovo zahebano i da li moze daleko bilo da se manifestuje u voznji da fasujem neku banderu ?

 

S obzirom da je F ima Brembo da li se menja samo taj cilindar ili cela kljesta ?

 

Ne znam sta bih jos pametno pitao a vezano za ovo... eto najvise me zanima koliko je zeznuto... sta moze iz ovoga da se izrodi... verujem da je mnogo zahebano ne bi me lik pustio da krenem dalje... odo da pustim malo DVD od drugara sa chain foruma mislim da ima zamena plocica pa mozda i on nesto pametno rece....

 

pozz

 

Pod "cilindar" predpostavljam da misliš ono što se na engleskom zove "piston", a to su valjci koji guraju pločice ka rotoru (disku) kada kočiš.  Oni (pistons) se nalaze u "rupama" u kleštima.  Dakle koji je tačno deo oštećen?  Trebao si da slikaš pa postaviš sliku; pošto sada verovatno ne možeš, pronađi negde fotografiju i skicu tog dela i postavi ovde da vidimo o čemu se radi.  Ako ti je oštećen "piston", gde tačno – jel' na vrhu ili sa strane?  Koliko je tačno veliko to oštećenje?  Ako je na samom vrhu, koji dodiruje pločicu, onda ti klešta neće pritiskati pločicu ravnomerno, nego će oštećeni kraj biti pritiskan manje a neoštećeni više.  Znači slabije kočenje i neravnomerno trošenje pločice.  Ako je piston oštećen sa *strane* znači da je verovatno ušao neki pesak oko njega i izgrebao ga.  Tu onda može da ti procuri kočiona tečnost, i ako se to desi onda ćeš da fasuješ banderu.  Jer em što kočnice ne mogu da koče bez tečnosti, em što ako tu procuri onda će da curi direktno na disk i pločicu, dakle nema ništa od kočenja.

 

 

Motoholic druze... sorry sto sam nejasan ali sta ces kad sam pigli :) btw... jurim ti pogodnu sliku vec cuku vremena a konj zaboravim da imam F650 manual :)

 

evo... dikso abzrv sto bi rekli braca cigani sa znanjem jezika... trebao sam odmah da reagujem i slikam... ustvari sta slikam... odmah da ovo promenim... i hteo sam ali... tesko se ova skalamerija nalazi kod nas... eto ... barem imam sta da jurim po ebayu i probam pay pal... nadam se da je sada jasnije...laicki s moje strane... ne gine mi bandera u nekom trenutku :( hvala jos jednom i pazicu za ubuduce :)

 

48546-pZSal5SdmZylnJ6Slqqr-brembo_f650.jpg

 

PS koji ide u mali off... drugari koji se nalaze na NBG... skidajte kofere uvece cak iako drzite makine u garazama ( koje su otvorene ) i cak ako vam je motor prekriven ciradom...preksinoc su mi maznuli GIVI skoro nov sa sve E370 naslonom :) a unutra... scott rukavice, stitnici za noge, pojas, motul sprej, malo alata :)  sto bi her zika reko : Jebi ga :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Ima li neko ideju gde bih mogao da nabavim onu plastiku za BMW f650 1994. god. koja ide oko zadnjeg točka ?

 

Pročitaj nomenklaturu (broj dela) i zovni Radulović servis pa pitaj za cenu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Valjevo

Ima li neko ideju gde bih mogao da nabavim onu plastiku za BMW f650 1994. god. koja ide oko zadnjeg točka ?

 

Pročitaj nomenklaturu (broj dela) i zovni Radulović servis pa pitaj za cenu...

 

Hvala na pomoći. Samo mi nije jasno to oko broja dela. Gde treba da vidim ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd

Mislim da je ovo deo koji trazis

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=0161&mospid=47910&btnr=46_0265&hg=46&fg=30

na ovom sajtu mozes da nadjes sve delove sa seriskom  brojevima,

trebalo bi da po tim seriskim brojevima mozes da narucis kod Radulovica.

Ja vecinu delova sam narucujem iz engleske ( http://www.motobins.co.uk/ ), ali ne po seriskim brojevima sa gore navedenog sajta vec moras sam da trazis, i izadje skoro jeftinije nego kod Radulovica, a da ne pricam o Drinjku.

Okvirno mi uzmu 5 funti za transport + 10% carina tu se malo ugradi i posta, ali ne strasno. Mene je regulator napona sa svim tim taxsama porezima i ostalim stvarima izasao  malo jeftinije nego kod Radulovica i putovao je oko 14 dana, toloko je trebalo i vesepomenutima da isporuce deo posto nisu imali na lageru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Tačno je da su delovi za BMW najjeftiniji u Engleskoj (za vecinu drugih marki SAD). Međutim:

- Poštarina 5 funti može da bude samo za neke sitne, ne mnogo teške i delove čija je vrednost do 70 funti. Kako se ovde verovatno radi o kabastijem delu (koji ide oko zadnjeg točka) poštarina se računa po zapremini i može za osiguranu pošiljku da izađe vrlo lako preko 50 funti.

- Carina 10% se obračunava na ukupnu sumu, vrednost dela + poštarina, pa se na sve to zajedno obračuna još 18% PDV. Pošta uzme svojih par stotina din, što je u celoj priči nebitno. Posle ovakve računice malo koji deo bude jeftiniji nego kod Radulovića. Ali ih ima. Na pr. ventili.

-MOTORWORKS je jeftiniji od Motobinsa.

 

Najbolje je da prvo pošalješ mejl i pitaš koliko izađe deo sa poštarinom do Srbije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 244 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF650 Bandit S

Nazoves Deltu i izdiktiras coveku brojeve delova koji ti trebaju i on ti kaze cenu u dinarima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja