Jump to content

Moto Zajednica

Funduro Ekipa - BMW F650 & F650GS

Recommended Posts

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Bač

Pozdrav bmw drugari,nedavno sam uzeo f650 u Italiji sredio papire i ostalo da nesmaram,uradio kompletan servis,i posle voznje od nekih 100km primetio sam da je cilindar onaj deo ispod svecica mastan od ulja dali neko zna dalije dihtung ili nesto drugo cini mi se da se cuje i neki cudan zvuk kada dajem gas. Unapred zahvalan...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Pozdrav bmw drugari,nedavno sam uzeo f650 u Italiji sredio papire i ostalo da nesmaram,uradio kompletan servis,i posle voznje od nekih 100km primetio sam da je cilindar onaj deo ispod svecica mastan od ulja dali neko zna dalije dihtung ili nesto drugo cini mi se da se cuje i neki cudan zvuk kada dajem gas. Unapred zahvalan...

 

 

spoj glave i cilindra.....mozda treba samo pritegnuti ako ne uspe onda nov dihtung.....mozda je neko rasturao pa nije sastavijo kako treba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Pozdrav bmw drugari,nedavno sam uzeo f650 u Italiji sredio papire i ostalo da nesmaram,uradio kompletan servis,i posle voznje od nekih 100km primetio sam da je cilindar onaj deo ispod svecica mastan od ulja dali neko zna dalije dihtung ili nesto drugo cini mi se da se cuje i neki cudan zvuk kada dajem gas. Unapred zahvalan...

 

 

Napravi nekoliko fotografija pa postavi ovde.  Trebaš da se vidi odakle tačno dolazi to curenje.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

pozdrav drugari... znam da bih trebao da pisem ovo u temi garaza ali to bi podrazumevalo otvaranje nove teme a ne volem to... save the planet :)

 

radio sam mali servis na svom F-u i menjao prednje plocice... kada smo skinuli plocice, decko koji mi je menjao primetio je a i pokazao mi da je jedan cilindar ( ako se ne varam ima ih komada 2 ( e sad ne znam da li ima po 2 ili samo 2 ali to nije ni bitno )) malo ostecen... ono sto sam ja video je da je nesto pojedeno i ne izgleda skroz isto kao na drugom ( ako sam ja dobro skuzio cilindar je neka rupa :) )

 

kao sto vidite pojma ne znam o cemu pricam ali bitno je da postavim pitanje ...

 

Koliko je ovo zahebano i da li moze daleko bilo da se manifestuje u voznji da fasujem neku banderu ?

 

S obzirom da je F ima Brembo da li se menja samo taj cilindar ili cela kljesta ?

 

Ne znam sta bih jos pametno pitao a vezano za ovo... eto najvise me zanima koliko je zeznuto... sta moze iz ovoga da se izrodi... verujem da je mnogo zahebano ne bi me lik pustio da krenem dalje... odo da pustim malo DVD od drugara sa chain foruma mislim da ima zamena plocica pa mozda i on nesto pametno rece....

 

pozz

 

Pod "cilindar" predpostavljam da misliš ono što se na engleskom zove "piston", a to su valjci koji guraju pločice ka rotoru (disku) kada kočiš.  Oni (pistons) se nalaze u "rupama" u kleštima.  Dakle koji je tačno deo oštećen?  Trebao si da slikaš pa postaviš sliku; pošto sada verovatno ne možeš, pronađi negde fotografiju i skicu tog dela i postavi ovde da vidimo o čemu se radi.  Ako ti je oštećen "piston", gde tačno – jel' na vrhu ili sa strane?  Koliko je tačno veliko to oštećenje?  Ako je na samom vrhu, koji dodiruje pločicu, onda ti klešta neće pritiskati pločicu ravnomerno, nego će oštećeni kraj biti pritiskan manje a neoštećeni više.  Znači slabije kočenje i neravnomerno trošenje pločice.  Ako je piston oštećen sa *strane* znači da je verovatno ušao neki pesak oko njega i izgrebao ga.  Tu onda može da ti procuri kočiona tečnost, i ako se to desi onda ćeš da fasuješ banderu.  Jer em što kočnice ne mogu da koče bez tečnosti, em što ako tu procuri onda će da curi direktno na disk i pločicu, dakle nema ništa od kočenja.

 

 

Motoholic druze... sorry sto sam nejasan ali sta ces kad sam pigli :) btw... jurim ti pogodnu sliku vec cuku vremena a konj zaboravim da imam F650 manual :)

 

evo... dikso abzrv sto bi rekli braca cigani sa znanjem jezika... trebao sam odmah da reagujem i slikam... ustvari sta slikam... odmah da ovo promenim... i hteo sam ali... tesko se ova skalamerija nalazi kod nas... eto ... barem imam sta da jurim po ebayu i probam pay pal... nadam se da je sada jasnije...laicki s moje strane... ne gine mi bandera u nekom trenutku :( hvala jos jednom i pazicu za ubuduce :)

 

48546-pZSal5SdmZylnJ6Slqqr-brembo_f650.jpg

 

PS koji ide u mali off... drugari koji se nalaze na NBG... skidajte kofere uvece cak iako drzite makine u garazama ( koje su otvorene ) i cak ako vam je motor prekriven ciradom...preksinoc su mi maznuli GIVI skoro nov sa sve E370 naslonom :) a unutra... scott rukavice, stitnici za noge, pojas, motul sprej, malo alata :)  sto bi her zika reko : Jebi ga :)

 

Bane ne odgovori mi nista na moju pisaniju ? :)

 

Mada sam sve shvatio pa bi ostalo samo pitanje da li se menja samo ovaj mali ''piston" ili moram celu kocnicu (caliper ) ?

 

Fala i pozdrav

 

ps... motor super koci... jedino mi je cudno da i nakon menjanja plocica i dalje po nekad zaskripe... ponekad meaning cesto :) mada nisam presao 100ak km od menjanja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Dali mora kilo kljuc ili moze ovako?

 

 

ma moze i ovako rukom cisto da se vidi dal je labavo ako jeste onda kilo kljuc ako je stegnuto onda nov dihtung ili da se spolja tanko zamaze crvenim silikonom mozda resi i on problem..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: VFR 800

@Ticak  Jesi siguran da je ulje? Na slici deluje kao da jeste, ali je meni na tom istom mestu pustao malo antifriz i vurtov proizvod resio problem cas posla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: VFR 800

Pa obrisi dobro to mesto, upali motor i gledaj sta pusta, stavi na prst pa ces znati jel ulje ili antifriz. A i po boji, antifriz ti je verovatno roze boje. Pogledacu posle u garazi kako se tacno zove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Bane ne odgovori mi nista na moju pisaniju ? :)

 

Mada sam sve shvatio pa bi ostalo samo pitanje da li se menja samo ovaj mali ''piston" ili moram celu kocnicu (caliper ) ?

 

Fala i pozdrav

 

ps... motor super koci... jedino mi je cudno da i nakon menjanja plocica i dalje po nekad zaskripe... ponekad meaning cesto :) mada nisam presao 100ak km od menjanja...

 

Izvinjavam se zbog kašnjenja sa odgovorom.  Koliko znam nema da se kupi samo piston, mora da se uzme cela kočnica (caliper).  A to i nije baš jeftino...

 

Ne razumem kako je tu došlo do oštećenja.  Taj gornji deo piston-a je u stalnom dodiru sa pločicom, nema kako da tu uđu kamenčići itd.  Mora da je neko nešto čačkao pa shebao.

 

Škripanje... Jbg, to nije uvek lako eliminisati.  Uglavnom je zbog prašine koja se stvara pri kočenju (prašina od pločica).  Uzmi kompresor za vazduh (na benz. pumpi recimo onaj što pumpa gume), pa "oduvaj" dobro caliper da izbaciš svu prašinu iz njega.  Ako to ne pomogne, onda kupi sprej za čišćenje kočnica, pa isprskaj disk + malo unutrašnji deo caliper-a. (ne preteruj sa prskanjem, i pazi da ne isprskaš nešto plastično/gumeno jer taj sprej ume da nagrize nemetalne stvari).  Ako ni to ne pomogne, jedina opcija ti je da skineš pločice, obrišeš onaj deo koji dodiruje piston-e (dakle *ne* površinu koji koči), zatim staviš bukvalno pola kapi ulja na prst i namažeš malo poleđinu pločice (ne površinu koja koči, nego površinu koju pritiska piston).  Mala, mala, mala kapljica ulja, i vodi računa da ti ulje ne kapne nigde na disk ni na kočionu površinu pločica.

 

 

Probacu sada bas da vidim sta je...

 

Čini mi se da je Peca u pravu...  Pritegni šrafove, obriši dobro cilindar, pa se vozaj par dana i vidi da li i dalje curi, odakle i koliko.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Bač

Resio danas majstor,kaze sitnica videcemo koliko ce da traje,verovatno dotegao srafove kada nije nista naplatio ;D Namontirane i nove gume :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

Izvinjavam se zbog kašnjenja sa odgovorom.  Koliko znam nema da se kupi samo piston, mora da se uzme cela kočnica (caliper).  A to i nije baš jeftino...

 

Hvala Bane... znam da je skupo tako da cu probati nesto sa ebay... i to je macka u dzaku ali...sa kocnicama se ne treba zezati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

Drugari... konacno sam shvatio sta znaci ono F ispred F650... Furuna :)

 

Ne znam kako je kod vas ali nakon x minuta i x km po x vremenu , kad mi se upali ventilator oce 00 da mi se skuvaju :) ( vise ovo desno :) )

 

Na zalost nemam merac temperature vec cuku na instrument tabli ali me bas zanima koje se tu temperature desavaju...

 

Da li postoji neka mogucnost da se temperatura malo spusti tipa da mu maknem termostat/davac ( sta god da mu regulise paljenje ventilatora ) i da ventilator radi stalno ? Da li bi ovo oborilo x temperaturu ?

 

Aj kad je ruzno vreme nekako prija ( mada po kisi je cudno samo tako ) ali sad leti... ne mogu da kazem da je prijatno... sve ovo smeta u gradskoj voznji... vec izvan grada ( bez semafora i stajanja ) cini mi se da ni ne osecam sta se dole desava...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Drugari... konacno sam shvatio sta znaci ono F ispred F650... Furuna :)

 

Ne znam kako je kod vas ali nakon x minuta i x km po x vremenu , kad mi se upali ventilator oce 00 da mi se skuvaju :) ( vise ovo desno :) )

 

Na zalost nemam merac temperature vec cuku na instrument tabli ali me bas zanima koje se tu temperature desavaju...

 

Da li postoji neka mogucnost da se temperatura malo spusti tipa da mu maknem termostat/davac ( sta god da mu regulise paljenje ventilatora ) i da ventilator radi stalno ? Da li bi ovo oborilo x temperaturu ?

 

Aj kad je ruzno vreme nekako prija ( mada po kisi je cudno samo tako ) ali sad leti... ne mogu da kazem da je prijatno... sve ovo smeta u gradskoj voznji... vec izvan grada ( bez semafora i stajanja ) cini mi se da ni ne osecam sta se dole desava...

 

 

EVO RESENJA .......  Kupi BOXER  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

 

EVO RESENJA .......  Kupi BOXER   ;D

 

Jeste Peco, kako da ne... kupim pa mi se posle ljudi smeju i kazu : Vidi ga ovaj vozi BMW :)

 

Imao sam pre mesec dva peh sa crevom tj selnom koja je popustila i iscurelo mi je rashladne tecnosti koju sam ja zamenio sa vodom cesmusom ( znam da rashladna tecnost na vecoj temperaturi baca kljuc ali... sumnjam da se u motoru i sa vodom desavaju iste stvari tj da voda kljuca ? tako da ovo ne bi trebalo da ima bilo kakve veze ne ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

Sem kljucanja problem je kamenac i moguca korozija.

Ja bih sipao novi antifriz 50:50.

 

Boqy slazem se za kamenac/korozija ali kljucanje... gledaj... da li kad ga cepas dugo npr a ventilator radi , voda kljuca unutra ? Ne bi trebala/smela ili ja gresim ? ako gresim... odo da menjam pod hitno... ( generalno cu i promeniti ali bih voleo da je to razlog sto F znaci Furuna :) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 244 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF650 Bandit S

On pali ventilator na 95 stepeni i gasi ga na 90 pa racunaj dal moze doci do kljucanja, ti i dalje nemas 100% vodu, tako da tesko.

Veci problem je kamenac i sto si smanjio antikorozivno svojstvo antifriza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

Kako bi bilo da otvorimo temu za nas f650-fundro?

 

ili da ja i Boqy uzmemo sobu :)

 

Dzoks super ti je ideja... bilo je ranije otvorenih tema o F650 ali to je neko pitanje ili tako nesto... I mnogo manje ljudi koji su vozili F650 ( bar mi se tako cini )...

 

Ako se urednistvo foruma slaze ( a ne vidim razlog zasto da ne ) mogli bi da otvorimo temu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja