Jump to content

Moto Zajednica

Funduro Ekipa - BMW F650 & F650GS

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Kopaonik
  • Motocikl: BMW F650, Vespa nv150

Pre neki dan mi motor stao u gradu. Gubi struju na kontakt bravi. Da li je neko skidao i jel moze da me malo uputi kako da je skinem? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 524 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Ja sam na mom skidao i sredjivao kontakt bravu. Od vibracije se jedna zica otkinula i gubio je struju.

Sve kontakte ocistio , zalemio ponovo, zamenio kabal od kontakt brave stavio silikonski i posle nisam imao problema.

kad se pomera volan levo desno kabal koji izlazi iz brave se lomi preko nosaca maske i cajgera i tu se vremenom osteti zica ili je iscupa iz brave

Promenio član NIKOLA 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Kopaonik
  • Motocikl: BMW F650, Vespa nv150

skinuo sam bravu, jeste se iscupala, zelena zica viri. Za sad izolirkom zalepljena za drugu zicu, pa je kontakt stalno dat, mora klema da se skida. Moracu to da zalemim ovih dana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Valjevo

Isti problem sam imao ... Kabal koji izlazi sa donje strane brave kači nosač prilikom okretanja guvernale , i zbog toga se kabal ošteti i gubi kontakt ...
Rešenje je da zalemiš ili zameniš oštećene kablove , i ja sam ih posle toga podvio na gore i plastičnom vezicom stegao uz kontakt bravu ... Više nema taj problematični kontakt prilikom okretanja i nema više tih problema ... Evo već nekih 8 god ..

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Moto Guzzi V85 TT

Molim ekipu za pomoć, radi se o F650 GS iz 2002. godine.

 

Imam problem sa ventilatorom koji se ponekad ne upali. Dovoljno je da se malo pogura prstom i onda se zavrti i radi normalno. Problem je u elektromotoru, četkice i te stvari. Jedino sam uspio da nađem originalni ali cijene su nenormalne: Part number 17402345099.

 

Da li neko zna da li postoji zamjenski ventilator ili gdje bih mogao nabaviti polovan ventilator? Da li se taj elektromotor može otvoriti i popraviti? Pretpostavljam da bi čišćenje pomoglo.

 

 

Drugo pitanje, jednom mi se upalila lampica za temperaturu i tako sam vozio na manje od 2000 obrtaja 30tak sekundi. To se desilo samo jednom, da li je ostavilo trajne posledice na mašinu? Koliko je pregrevanje opasno na rotaxu?

 

Hvala!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 300 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

@darionis

Imas u Rumi otpad, 0643926808 a probaj i na KP,ima dosta ljudi koji rasturaju. Ne verujem da moze da se servisira lako,dosta su stvari zatvorili ali ako nadjes deo dok ga cekas uvek mozes probati

 

Licno mislim da je to prektatko vreme da bi ostavilo posledice ali proveri tecnost za svaki slucaj i resi taj ventilator. 

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Trudi se da ga ne pregrevaš često, ali ne brini se nisi mu ništa strašno uradio. Što se tiče motora ventilatora, skoro sam siguran da to može da se reparira, ja sa mojim nisam imao problema ali nije nuklearna nauka, elektro motor ko i svaki drugi, skoro sigurno da ga možeš reparirati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW f650gs / Suzuki gs500e

Ljudi pomagajte, svaki savet je dobrodosao.

 

Jutros sipah gorivo na Eko pumpi u Herceg Novom i posle voznje od nekoliko km motor je poceo cudno da se ponasa. Prvo da puca na izduv kad otpustulim gas, zatim dize obrtaje u leru na preko 2k, da bi na kraju poceo neravnomerno da radi i da se gasi. I kada ga upalim, prilikom saltanja u nizu brzinu gasi se.

Ideja sta kako zasto???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Ne znam koliko ću te utešiti ali ja sam pre par godina u auto sipao benzin na toj pumpi i nikad više! Zlo i naopako. Jedva je išao i iskukao sam zajedno sa njim svaki kilometar dok ga nije potrošio. Hteo sam da ispraznim rezervoar negde ali sam, nažalost, morao na put. Predlažem i tebi isto. Izbaci taj benzin napolje i sipaj neki bolji. Sve najbolje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW f650gs / Suzuki gs500e

Nastavak sage, u HN nisam uspeo da resim problem, pa sam se jutros nekako dovukao do Trebinja (teskom mukom), ali ni tu nisam nista uradio. Jedan majstor tvrdi da je problem sa strujom, drugi da je mehanicki problem i naravno niko ne moze da se uhvati u kostac sa resavanjem toga. Tako da je motor sad kod druga u garazi, ja i zena veceras hvatamo bus, pa u petak kombijem nazad po bimera da ga neki majstor u Srbiji popravlja. Jbg, shit happens...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: S1000XR
On 8/15/2021 at 8:23 PM, P.S. Dzon said:

Ljudi pomagajte, svaki savet je dobrodosao.

 

Jutros sipah gorivo na Eko pumpi u Herceg Novom i posle voznje od nekoliko km motor je poceo cudno da se ponasa. Prvo da puca na izduv kad otpustulim gas, zatim dize obrtaje u leru na preko 2k, da bi na kraju poceo neravnomerno da radi i da se gasi. I kada ga upalim, prilikom saltanja u nizu brzinu gasi se.

Ideja sta kako zasto???

Meni po opisu zvuci kao da vuce fals vazduh negde. Ulazi neizmereni vazduh u komoru za sagorevanje i narusava smesu. ECU onda pokusava da kompenzuje to, i otud neravnomeran rad, zaletanje i gasenje.

Sa druge strane medalje, ako dizna glavi zbog brloga, moze da naliva gorivom i da proizvede slicne simptome.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Moto Guzzi V85 TT
On 26.7.2021. at 21:41, doctore je napisao:

Imas u Rumi otpad, 0643926808 a probaj i na KP,ima dosta ljudi koji rasturaju.

 

 

@doctore

Hvala, upravo na tom otpadu nasao ventilator, pa dok je stigao meni u Bosnu, pa dok se montirao, evo juce prva voznja sa "novim" ventilatorom. Malo sam ga maltretirao u sporoj voznji, i aktivira se redovno. To sad izgleda ok. Ventilator ipak nije originalni ali preko viber slika nisam mogao izabrati bolje. Bitno je da metalni nosači na tom ventilatoru savrseno odgovaraju tako da je sve leglo a plasticni okvir nije ni bitan.

 

Inače ne vidim način da se elektromotor otvori i očisti, baš je zapakovan. I da, šta je KP?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 300 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

@darionis

Bitno da radi,a sledeca opcija je u originalu nov sto mislim da boli sa cenom.

 

KP je sajt, kupujemprodajem,mali oglasi nego nisam primetio da nisi iz Srb,poput olx

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 94 postova

Imam bmw f650gs 2001god, potrebne su mi lamele kvacila. 

U delti sam pitao, izdaje to blizu 30 000.

Palo mi na pamet da se raspitam jel pasu od neke aprilie pegaso i kog modela tacno iz koje godine? 

 

Takodje me zanima koliko moze da kosta problem sa frajlauf om, s obzirom na to da je to potencijalno kvar... 

 

Unapred zahvalan

Promenio član Darkoniii

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW f650gs / Suzuki gs500e
pre 15 minuta, Darkoniii je napisao:

Imam bmw f650gs 2001god, potrebne su mi lamele kvacila. 

U delti sam pitao, izdaje to blizu 30 000.

Palo mi na pamet da se raspitam jel pasu od neke aprilie pegaso i kog modela tacno iz koje godine? 

 

Takodje me zanima koliko moze da kosta problem sa frajlauf om, s obzirom na to da je to potencijalno kvar... 

 

Unapred zahvalan

Kakav kvar je u pitanju? Kako se manifestuje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Prije nego sto se zaletis i kupis, premjeri te lamele koje imas i uporedi sa vrijednostima iz manuala. Ja bas mislim da nisu lamele vec mozda lose uzubljena potisna ploca ili ne odgovarajuce ulje.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: BMW F 650 GS
Pre 17 sati, Darkoniii je napisao:

Cim ubacim u prvu motor blago krene, svi kazu da lamele ne odvajaju dobro.. 

Sajla kvacila nova. 

Darko, koliko dobro barataš sa mehanikom.

Tvoj kvar ne liči na istrošene lamele. Kažeš da je sajla kvačila nova. Da li si kupio originala sajlu ili su ti je pravili. Ako je pravljena dešava se da je naprave dužu i da onda ne može lepo da "odvaja" kvačilo što se tebi i dešava. Tvoje kvačilo ne odvaja dovoljno i zato ti motor kreće i kada je kvačilo stisnuto.

Inače lamele kvačila možeš naći i zamenske recimo u Louis-u i koštaju oko 90 € ( znatno manje nego 30.000 )

Odakle si, imaš li još nekoga u blizini ko vozi isti motor pa da pogleda. Meni se čini da je nešto drugo u pitanju a ne lamele.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 524 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Ako je sajla OK pre će biti da su opruge u samom kvačilu oslabile , tj sabile se te sad ne odvajaju dovoljno.

Sličan problem sam imao na TDMu 850.

Kupio nove lamele ali kad sam rasturio ustanovim da su se opruge malo sabile i ispod servisnog limita.

Stavio nove (cena oko 15e) i problem resen

Promenio član NIKOLA 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Samo da se javim i pozdravim staru ekipu jer koliko vidim opet cemo se druziti. Posle Velikog Dakara i divnog druzenja sa njim uzeo sam obicnog malog Gs-a. Ipak je mnogo prikladniji mojoj visini i putevima koje ja vozim. Sasvim je solidan motor i osim guma koje su za bacanje nista mu vise ne fali. Do malog servisa ima jos oko 1000km, pa cu moci i da se vozikam dok je jos lepih dana..

Kao sto rekog gume su lose pa sam u potrazi za novim. Cenom se namece Mitas pa da vidim ima li neko licnog iskustva sa MC24 Invader modelom. Sara mi je lepa i nije skroz ćelava ko Tera Force. Vozio sam Haidenau K60 i stvarno su super ali ipak previse gruba za ovaj motor, pomalo i bucna

IMG-d2ab60f8a34e61c804b3ac36d7862430-V.jpg

IMG-fc68c988c0b06474700671c443a94a24-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja