Jump to content

Moto Zajednica

Funduro Ekipa - BMW F650 & F650GS

Recommended Posts

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Brod, RS, BiH
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400
Meni je sa tehnickim pregledom izasla nesto preko 22.000 dinara.
Za 1000+ kubika je oko 30.000 prva rega. Nije jeftino uopste.
Otprilike 50 eura vise nego ovde kod mene. Hvala

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS
On 16.9.2020. at 12:07, Woz38 je napisao:

Bicikl zver ;) koliko mu rok trajanja? Moj f650 nema još 50.000km

20200916_100619.jpg

Kakav ti je ovo vizir ?

Ajde ako nije problem postavi par slika izbliza. Spreda i sa strane. U potrazi sam za istim a sa Ivanom ne mogu da se dogovorim već dva i po meseca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)
On 16.9.2020. at 12:12, P.S. Dzon je napisao:

Nalazio sam ih na oglasima u Nemackoj sa predjenih preko 100.000km. Tako da...:BMW2:

:BMW2:

Super...8000km pređenih...

Ništa od Bosne izgleda, možda ću preko bare pre... ionako kraj leta još malo...20200923_175551.thumb.jpg.4b50919bcdb3c7fa47802dd30b4b23d7.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)
On 19.9.2020. at 14:47, jasminko VIR je napisao:

Kakav ti je ovo vizir ?

Ajde ako nije problem postavi par slika izbliza. Spreda i sa strane. U potrazi sam za istim a sa Ivanom ne mogu da se dogovorim već dva i po meseca.

Htedoh ti pre odgovoriti. Ni ja ni drug ni lik što mi prodao motocikl nismo mogli s Ivanom ovog leta... a on pravio prethodni na mom. U Motolandu Kappin, nije savršen ali služi. Pitaj možda imaju i za tvoj model. Ako te mrzi zvati aktivni su na instagramu. 

 

Kropnuh slike, nemam sa strane baš. Evo nadjoh dve... dovoljno? 

Nije najbolji za volan ako imaš poveće štitnike za ruke. Ja tražim metalne, slomih plastični po 3x.

 

20200923_220735.jpg

20200923_220608.jpg

20200923_220916.jpg

20200923_221102.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Deluje vrlo funkcionalno. Izgleda da lepo štiti, ali deluje nekako, bar na slikama, čudno , jer se onaj donji deo širi i ne prati liniju fara i prednje maske.  Gledao sam već taj Kppa-GIVI vizir na slikama, ali nikako da ga vidim uživo na motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)

Da. Odgovara ali ta širina malo smeta. Plastika ko plastika. Providna. Ja ga retko gledam. Retko zavrćem volan. 

 

Vozaću se danas po srednjem Banatu. Autoputem do pre Beške pa ka Kovilju pa nazad na Sever....Vilovo. ZR. Ada....ja i karta, garant cu NS prvo..

Ako si u vozu na dva toočka danas doleti pa pogledaj vizir....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW f650gs / Suzuki gs500e

Za moj ukus dakar vizir najbolje stoji na motoru. Najlepse mi izgleda.

Doduse video sam pre izvesnog vremena u BG jedan f650 sa nekim prilicno visokim vizirom i priznajem odlicno mu je stajao. Mada je za mene dakar i dalje zakon. :lol2:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW f650gs / Suzuki gs500e
pre 5 minuta, Woz38 je napisao:

Mogu 150kmh na putu auto tako da je okay ovaj. Vizuelno me manje briga, ipak sam gušter za motocikl(e). Polako...

Ja sam vise verzija - autoput 110-120. Vizir pruza super zastitu, ne idealnu kao na R1200GS, ali nekako mi zao masine da je silujem na 150kmh, ipak je to 1 cilindar....

Cudan sam znam... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)

130kmh ne osetiš. Iznad malo već mrda jadna, rekoh mogu(max 160kmh, iako piše 200kmh). Koliko je zdravo obrtaja za jedno cilindarski agregat, 4000-5000? Retko predjem 5.5k.

 

Crkla lampica na brzinomeru. Duga svetla i ravan put lepi mračni autoput, od Srbobrana/Feketića(ker crni mala opasna, po 3x) do Subotice, 55km za oko 25minuta. 110rsd s mc.

 

Danas ću po danu po autoputu. Neću preko 130kmh. Odoh jest đuveč pa na roadtrip.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW f650gs / Suzuki gs500e

Ja uglavnom vozim u rasponu od 3000 do 4000 obrtaja. Naravno da se desi da predjem taj broj u nekim preticanjima ili na autoputu, ali posto na ovim obicnim putevima ne preterujem sa brzinom (uglavnom izmedju 80 - 100 kmh) bas retko gazim nesto mnogo preko 4000 obrtaja. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)

Na medjuputevima ja uglavnom izmedju vozim 50-90kmh. Po naseljima do 55kmh, a uglavnom ne teram vise od 45kmh.  A u centrima sela i gradova, ne prelazim 30kmh ko bajs od 200kg, kakav put takva brzina... Magicnih cekanja 40kmh za semafor zonu, retko kad crveno....

A autoput je drugo, Max dozvoljeno 130kmh. Malo svi predjemo. Da bi posle odmarali na odmaralistu. 
Koliko ide onaj kad ja vozim oko 130kmh a on me preleti? Kakva brzina takav put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW f650gs / Suzuki gs500e
pre 8 minuta, Woz38 je napisao:

Na medjuputevima ja uglavnom izmedju vozim 50-90kmh. Po naseljima do 55kmh, a uglavnom ne teram vise od 45kmh.  A u centrima sela i gradova, ne prelazim 30kmh ko bajs od 200kg, kakav put takva brzina... Magicnih cekanja 40kmh za semafor zonu, retko kad crveno....

A autoput je drugo, Max dozvoljeno 130kmh. Malo svi predjemo. Da bi posle odmarali na odmaralistu. 
Koliko ide onaj kad ja vozim oko 130kmh a on me preleti? Kakva brzina takav put.

Slazem se za naseljena mesta u potpunosti. Onih 80-10  sam mislio na magistralne puteve.  :)

Ima strucnjaka na autoputevima gaze i preko 200.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)
pre 22 minuta, P.S. Dzon je napisao:

Slazem se za naseljena mesta u potpunosti. Onih 80-10  sam mislio na magistralne puteve.  :)

Ima strucnjaka na autoputevima gaze i preko 200.

Niko pre vremena nije stigao. 

Pažljivo. 

 

Kerova (vole put pa to ti je) na sve strane. Četvero oči. Na brzini preko 50kmh vrede ali malo...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW f650gs / Suzuki gs500e

Iskreno veci su mi problem idioti (muski i zenski) koji ne koriste retrovizore, pokazivace pravca, seku krivine i krecu u preticanje iako me vide da im idem u susret. :maloljut:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)

Idioti su idioti. 

Vozih po dolmi. Beh u Loku, izlutah iz Mosorina, obidjoh Sajkas uzduz i popreko, kroz Vilovo prodjoh cetri puta, okupasmo se u Zlokolici, bilo super u Zr i pored ZR, i vratih se nocu autoputem..

Sutra Srem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: makedonija
  • Motocikl: bmw f650gs

Dali menjate filter ulja na svaku zamenu ulja?Ja odsad menjam ulje na 5 000 a filtre na 10 000km.Filter ulja marke mahle Austija i filter vazduh Ufi Italija...Stavljam ulje Elf 10/40,10/50 i 20/50 zavii od period godine.Dosad sam prosao 50 000km i poceo samda izvlacim ulje  iz gornju posudu bez da vadim plastike...Samo odvrnem stopnu odozdo...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW f650gs / Suzuki gs500e
pre 31 minuta, egeec je napisao:

Dali menjate filter ulja na svaku zamenu ulja?Ja odsad menjam ulje na 5 000 a filtre na 10 000km.Filter ulja marke mahle Austija i filter vazduh Ufi Italija...Stavljam ulje Elf 10/40,10/50 i 20/50 zavii od period godine.Dosad sam prosao 50 000km i poceo samda izvlacim ulje  iz gornju posudu bez da vadim plastike...Samo odvrnem stopnu odozdo...

 

Ja licno menjam. Svaka promena ulja, menjam i filtere. Nije neka cifra za filter, a novi je novi. Ipak stari bude zaprljan.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: makedonija
  • Motocikl: bmw f650gs

Dali menjate filter ulja na svaku zamenu ulja?Ja odsad menjam ulje na 5 000 a filtre na 10 000km.Filter ulja marke mahle Austija i filter vazduh Ufi Italija...Stavljam ulje Elf 10/40,10/50 i 20/50 zavii od period godine.Dosad sam prosao 50 000km i poceo samda izvlacim ulje  iz gornju posudu bez da vadim plastike...Samo odvrnem stopnu odozdo...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: makedonija
  • Motocikl: bmw f650gs

Ovako drugovi,sledece 2021godine ako bude zdravlja, idem na Nordkapp.Imam opciju da idem sa GSom F 650 2004 godine sa 65 000 na satu kojeg vozim vise vec dugo i V Stroma 650 2009 za 30 000km. BMWa vozim 8 godina i imam mnogo poverenja u taj motor a stroma ne poznajem dovoljno.Sta da se radi???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW f650gs / Suzuki gs500e
pre 24 minuta, egeec je napisao:

Balosava 15/50,Makedonija 20/50...Mislim da od Mahle OX 119 nema boljeg filtera za tu masinu.

 

Sta znam, sa kim god sam pricao kaze da u te starije masine treba da se sipa veca gradacija. 15w50 su mi svi preporucili, pa i bmw user manual stoji on. Obzirom da menjam filter na svakih 3 do 5 hiljada mislim da nije ni ovaj los.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja