Jump to content

Moto Zajednica

Funduro Ekipa - BMW F650 & F650GS

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW f650gs / Suzuki gs500e
pre 15 minuta, Markone88 je napisao:

da se nadovezem na prethodni post, nasao sam ovaj snimak, da li je to to, da li treba ovako da se uradi. hvala

 

Verovatno najsigurniji metod zbog grejaca. Damo pazljivo sa nozem, da ne zakaci upravo grejac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 298 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

Ja ove tvoje da su moje ne bih dirao,fabrika mislim da je najkvalitetnija i najduze ce trajati..msem ako ne uzmes opet original... A za skidanje otprilike tako samo sto sam ja secenje krenuo sa spoljne strane a ispod podvukao krive spicangle sa kojim sam odizao po malo... A skalpel je tzv trbusasti ili 22 i samo vrh podvlacio ispod...moze i ovako al mora vise da se pazi,ne znam koliko je jaka zica ako je napadne noz ili skalpel

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 519 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Ja sam skoro menjao gumene rucice na GS1200.

Moje su bile toliko istrosene da su bile kao zvaka.

Jedva sam ih skinuo jer su se toliko bile zalepile kao ziva guma bas zbog grejanja. Ispod njih je zica (grejac) namotan oko plasticne rucke spiralno. Skalper je morao da radi. Ne brini ta zica nije toliko tanka i mekana da je skalper zezne. Naravno pricam ako se pazi.

Druge rucke sam kupio u KompCo bas za GSa sa grejacima. Bile su oko 2000din. Nije ista sara kao fabricke ali su extra legle i bile duplo bolje nego stare. Grejaci su radili bez problema.

Ja koliko sam shvatio BMW ne prodaje samo gumene rucke nego one idu u kompletu sa grejacima i da su cene paprene.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: S1000XR

Svojevremeno je meni prestao da radi jedan grejač na F650GS. Na moju sreću, u pitanju je bio prekid u provodniku, ali dok nisam to ustanovio, razmatrao sam zamenu ručica. Naravno, kao što svi već znamo, BMW to prodaje u kompletu, a cene su kao što je Nikola rekao. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: S1000XR

Pad napona na instrument tabli. Ne mogu da se setim da li ova tabla ima bateriju unutra. Verovatno ima, i ta baterija je crkla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Pitanje za prisutne :)

 

Da li neko zna da objasni ukratko kako se steluje zadnji amortizer.

 

Ima dole onaj sraf na dnu amortizera, i ima onaj plasticni knob.

 

Ja vozim uglavnom po asfaltu, uglavnom sam, 95kg imam, i kofer ponekad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Gledajuci ovaj klip, i citajuci po Britanskim forumima, uradio sam sledece.

 

Dumping sraf sam stavio na nekih 65% izmedju Soft i Hard (vise na Hard).

 

Preload sam stavio za moju tezinu, znaci od sredine, sam zategao ka High za 3 kruga (do prve crtice) ukoliko budem vozio sa zenom onda cu da dodam jos 3 kruga.

 

Javljam utiske.

 

Ako neko ima savet neki, dobrodosao je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Drug, kucaj na YT  "Motorcycle Suspension - Setting Sag" , to ti je osnova, da podesis ogibljenje tako da pravilno drzi tvoju tezinu.

Bez sag-a ne ici dalje!

Kada sabijas oprugu nazad tom radnjom i podizes rep, menjas geometriju motora. Poenta je sto neutralnije nastelovati, znaci da kada u krivini ugao "uhvatis" motor nastavi tako da ide! Bez da korigujes putanju ili da na "unutrasnjoj ili spoljnoj" ruci imas nekakav otpor. (preupravljanje ili pod upravljanje).

Tek kada to podesis pisi da vidimo sta treba sa sabijanjem i povratom raditi i kakva stelovanja imas na motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

@N.F.S. pogledacu malo o tome! Hvala drug

 

Sajber hvala na savetu takodje!

 

Ovako kako sam sad namestio, rebound sam stavio znaci malko jace od pola. Preload sam nameatio shodno svojoj tezini i dodao sam jos 10-15 kila, zbog kofera koji skoro stalno nosim.

 

Presao sam evo 100 km, za sad sam zadovoljan.

 

Da li mogu da sjebem amortizer ako je nepravilno podesen?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Vidi ovako :D ,  dokle god nasumicno "vrtis" te srafove predvidjene za stelovanje jedino mozes sj@bati kvalitet voznje... :D 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Sto se tice ogibljenja Dave Moss je enciklopedija i prava adresa za nauciti nesto o tome. Imas kanal na youtube davemoss tuning i tamo ti ukratko vrlo lepo objasnjava sta i kako. Zlatno pravilo je da ako si vec prckao ostavis to tako, pa onda da menjas samo po jednu stvar i da probas da vidis kako to utice na povoznost. Znaci samo rebound gore dole, da vidis kako to utica, pa onda samo compression ili samo preload.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Ja sam damper stavio malo jace od pola. Sraf ima 3.5 okretanja. Ja sam stavio na 2. Igrao se danas sa preloadom, i poceo od "standard" pa okretao ka high. Nasao sam se sad, far ne baca u nebo, nego lepo na put, motor je tacan u krivini, i ne poklekne kad sednem na njega :)

 

Sve sam vam postove pisao izmedju voznji. Predjoh danas oko 340 km, danasnja potrosnja 3.35L/100KM :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 hour ago, Bigor said:

Trosi ko kandilo :takoje:

Neverovatno. Bili smo.u voznji nas 3. U povratku stajemo drug i ja da sipamo, na istoj pumpi odakle smo jutros krenuli. Kod mene 3.35L a kod njega 4.7L na 100km predjenih. On vozi Yamaha Diversion 600, 4 cilindra :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS
Neverovatno. Bili smo.u voznji nas 3. U povratku stajemo drug i ja da sipamo, na istoj pumpi odakle smo jutros krenuli. Kod mene 3.35L a kod njega 4.7L na 100km predjenih. On vozi Yamaha Diversion 600, 4 cilindra
Ја бих рекао да си ти то гурао а не возио

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW f650gs / Suzuki gs500e

GS ima potrosnji izmisljenu. Kako god da ga gazim kad sam sam, ne prelazi 3.8. Kad vozim se vozim sa zenom  i punom opremom opet je ispod 5, sto je top. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
28 minutes ago, DzOkS said:

Ја бих рекао да си ти то гурао а не возио emoji1787.png

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 

Od 340 km danas, 180 je bilo autoput. 110 km/h prosecna. I opet trosi 3.35/100

 

Neverovatno

 

Za sada sam testirao 4 puta do cepa. Najmanja bila 3.35La najveca 4.1L na 100 km

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW f650gs / Suzuki gs500e

Danas dam resio jedan problemcic koji mi se da kazem niotkud pojavio.

Naime rucica gasa se nije sama vracals u pocetni polozaj, mogu reci da sam imao nezeljeni cruise control. :lol2:

Ispostavilo se da je problem bio samo u gumi rucice koja je omeksala i dodirivala tegic. Hirurskim zahvatom problem odstranjen, a usput podmazana sajla gasa i ceo mehanizam i sajla kvacila.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF600SA PC43

Pozdrav svima, brat razmislja o kupovini motora pa je u obzir dosao i BMW F650GS, zbog budzeta bi verovatno bio izmedju 2000-2003 godista. Jel postoje neke posebne stvari na koje treba obratiti paznju? Ono sto sam do sada procitao jeste pumpa vode koja zna da procuri, na jednom mestu sam procitao da hoce da otkine kajlu dekompresora i da napravi vecu stetu u motoru. Jel to istina?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Za tu legendu o kajli dekompresora sam čuo i ja. Bogu hvala vozim ga već 10 godina ( 2001 godište, uvezen iz Italije 2010 ) i sa dekompresorom nisam imao problema. Vodena pumpa nije problem, hoće da stradaju semerinzi u njoj (ima ih 2 komada ), a prilikom zamene koštaju 2 x po 150 dinara. Dakle skoro pa nikakav trošak.

Ako se odlučite za njega birajte neki koji vam se čini da je korektno održavan, a izdržljivo je magare, ume da nagradi sa lepom vožnjom, ko voli jedrocilindraša ( dosta vibracija ) 

  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja