Jump to content

Moto Zajednica

Funduro Ekipa - BMW F650 & F650GS

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: S1000XR
11 hours ago, doctore said:

Nedostaje mu 6. brzina samo,ne znam jel se neko igrao sa promenom lancanika eventualno

Jesam ja. Prvenstveno da bih 120km/h spustio na niži broj obrtaja. Umesto 5 i kusur, na nekih 4 i nešto hiljada obrtaja. Kod malog GS-a nikad nisam voleo vibracije na kormanu... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Meni je top voznja izmedju 4 i 5 k obrtaja. Tu idem od 100 do 120, milina! Kakav je menjac na BMW F650gs, da li je krut i glasan kad se nauci?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 300 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L
Pre 2 sati, Markone88 je napisao:

Meni je top voznja izmedju 4 i 5 k obrtaja. Tu idem od 100 do 120, milina! Kakav je menjac na BMW F650gs, da li je krut i glasan kad se nauci?

Prva ulazi cujno,ja svojevremeno mislio da ne valja nesto al izgleda je takav a posle je tih...

 

@  Rikko koje si zupcanike stavio i kakav je dozivljaj, koliko gubi na agilnosti a koliko dobija u kruzingu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: S1000XR
8 minutes ago, doctore said:

Prva ulazi cujno,ja svojevremeno mislio da ne valja nesto al izgleda je takav a posle je tih...

 

@  Rikko koje si zupcanike stavio i kakav je dozivljaj, koliko gubi na agilnosti a koliko dobija u kruzingu

Iskreno, ne sećam se. Koristio sam Gearing Commander i igrao se sa vrednostima, dok nisam dobio to što mi treba. Posledica je bolji komfor na 120km/h ali i osetljivost na nižem broju obrtaja. Stoga je trebalo izbegavati spuštati rpm, a to je značilo da sam nekad morao da ga vratim u prvu, po gradu. Na otvorenom je to sve radilo kako treba. Sada motorom ionako ne idem u grad, tako da mi gore navedeno ne bi predstavljalo problem, da je GS još uvek kod mene.

WWW.GEARINGCOMMANDER.COM

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Pozdrav ekipo

 

Da li zante sa mi kazete da li zadnje stop svetlo treba sa ima lufta ili treba sa bude cvrsto pritegnuto za rep. Primetio sam da se kaci na 2 srafa, i da izmedju stop svetla i repa ima 2 gumene podloske, pa me zanima da li to treba iznutra da stegnem da ne "radi" ni malo.

 

Na drugoj slici se vidi ta gumena podloska koja je izmedju stop svetla i repa motora.

 

Screenshot_20200505-131026_Gallery.jpg

Screenshot_20200505-131006_Gallery.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
3 hours ago, Rikko said:

Treba da ima. To je da se spreči kvar usled vibracija koju agregat proizvodi.

hvala na savetu. Medjutim ja sam svejedno rasklopi rep da vidim kako to deluje unutra. ako ne morate, moj savet vam je da ne rasklapate bilo sta na ovom motoru, komlpikovanije je nego sto mislite

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

 

E ovako, celu pricu sam poceo kako bih malo ucvrstio stop svetlo, medjutim od vise ljudi sam dobio savet da treba da ima "rad" da ne bi trpelo udare od jednog cilindra. Ja sam onda stavio termo izolir da resim problem cukanja stop svetla o nosac kofera (vidi na slici ispod).

 

Ukoliko neko bude skidao rep, evo procedure. Da bi se skinuo rep motora (stop svetlo, blatobran i nosac tablice) mora da se odvrnu ova 4 srafa koji se nalaze u malom prtljazniku. Srafovi oznaceni sa brojem "1" imaju kontru odozdo, ispod repa, i mora da se drzi klestima sa jedne strane dok se odvrce sa druge strane. ovi gore srafovi levo i desno nemaju kontru i mogu se laske odvrnuti i zavrnuti. Srafovi se ne moraju skroz odvrnuti vec samo toliko da popuste zabice, pa se rep izvuce na unazad. Budite pazljivi jer zice za napajanje stop svetla nisu dugacke, i jedva da ima par santimetara lufta.

Screenshot_20200505-192450_Gallery.jpg

Screenshot_20200505-192518_Gallery.jpg

 

Kada zelite da vratite rep nazad, isto se samo sklizne nazad u lezista sve 4 zabice. Dobro je da se necim pritegne blatobran (vidi na slici ispod) ja sam ga nategao sa gurtnom, oko auspuha i naprvio tenziju kako se ne bi plastika izvlacila prilikom srafljena srafova u zabice.

Screenshot_20200505-192542_Gallery.jpg

 

Termo izolir kako bih izbegao udaranje i habanje stop svetla o nosac kofera

Screenshot_20200505-192610_Gallery.jpg

 

Kad sam vec tu, malo sam oprao felne i viljuske :)

20200505_191433.jpg

20200505_191453.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
3 minutes ago, MilanM88 said:

@Markone88ti ne pereš, već vraćaš u fabričko stanje :)svaka čast :takoje:

hvala hvala! niej tesko, sundjer, 3 pamucne krpe, sredstvo za stakla (sa alkoholom), AKRA za odmascivanje, voda... i malo vremena :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F800GS

Zdravo svima! :) Nisam bas redovan poster sto se da videti ali eto dolazi vreme da kupim svoj prvi motor i bas sam se zagrejao za ideju F650GS Dakar modela. Nasao sam jedan lep na oglasima iz Aleksinca, ali je u medjuvremenu nestao a na telefon iz oglasa se niko ne javlja i na poruku sam dobio samo "?" pa se sve nesto mislim da je i broj pogresan. Drug me je uputio da se obratim mudrosti foruma u pokusaju da pronadjem mozda neku drugu sansu da uzmem ovaj motor. Sta kazete, ima li sanse, da li ih uopste ima po Srbiji ili da li se bataliti ove potrage? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 300 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

Mislim da ces se namucis da nadjes Dakar jer ih je manje od standardnih dosta a onda da ti se uklopi budzet i stanje... Malo olabi kriterijum sem ako bas neces ga teras van asfalta ili ako nisi bas visok. Pitanje sad kako ce funkcionisati i uvoz posle ovog ludila kad prodje, koliko ce trebati da se sve vrati u normalu i koliko ce to da kosta a to se uvek prenese na krajnjeg kupca. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Ja sam skoro isto gledao dal Dakar ili običan F650GS, pa sam dobio savete da je mnogo lakše za rezervne delove ako uzmem običan. Neka me neko ispravi ako grešim, jer od skoro ga imam!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 300 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

U sustini su isti,Dakar je nesto visi,prednji tocak 21 naspram 19 kod obicnog i mislim da fabricki nema opciju centralnog stendera... Ne racunam kombinaciju boja koja je savrsena kao razliku al agregat i ram su isti tako da mozda neko vican bi mogao i da prepravi obicnog u smislu Dakara:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: S1000XR

I na to još da dodamo da zbog razlike u visini postoji i razlika u hodu ogibljenja, pa ima još par sitnih dodataka za držanje lanca na mestu. :)

 

Da se i ja složim sa svima, Dakar je poželjniji model od običnog GS-a, ali što se tiče razlike u performansi, samo u off-u se može profitirati. Ako te off ne zanima, GS može da pruži mnogo užitaka i bez tih nalepnica. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F800GS

Dobri saveti, hvala. Priznajem, prvenstveno me privuklo vizuelno ipak sam jos uvek mlad u ovoj prici :D  Off me zanima, mada naravno to treba i da se uci polako, a niko se naravno naucen nije rodio. Da li ima nekih zanimljivih 650ica da se nadje, pogledacu. Potraga se nastavlja :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

@markone88

samo da znas da sam ja mog fundura tero po makadamu 120km/h... i nisam ga oprao posle toga :P

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Vozio sam jedno 3 godine Dakar. Dosta i po off-u i mogu reci da se dobro snalazi i puno mu znaci sto je direktno ubrizgavanje pa nema stucanja na malim obrtajima kad das jaci gas da te izvuce u nekim situacijama. Po meni najveca mana mu je prednje ogibljenje, jer je ipak malo pretezak za te stapove koje ima. Mogu se pojacati progresivnim oprugama, ja sam na svoj sada vec bivsi motor ugradio staoove od KTM-a i dosta se bolje ponasao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Pozdrav narode. Da vas pitam neesto vezano za menjac.

 

Kada se ubaci u prvu brzinu, razumljivo je da se čuje. Ali ja imam problem da skoro svaki put kad ubacujem iz 1 u 2 opet se čuje.

 

Da li je to jer sam ja navikao na motore 4 cilindra, pa ne umem da potrefim kad treba da ga prebacim, ili pokusavam previse sporo ili previse brzo?

 

Takodje, da li moze od toga da se sjebe menjac?

 

Svaki savet je dobrodosao!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 300 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

Prva se cuje,barem kod mene i dosta jace nego kod japanaca a posle ide nekako glatko. Prija mu oko 3 do4k prebacivanje,malo pustis gas i upada... Sa kvacilom naravno. Eventualno zamena ulja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
8 minutes ago, doctore said:

Prva se cuje,barem kod mene i dosta jace nego kod japanaca a posle ide nekako glatko. Prija mu oko 3 do4k prebacivanje,malo pustis gas i upada... Sa kvacilom naravno. Eventualno zamena ulja?

Menjano je skoro ulje, ali je stavljeno Motorex 10w40, mozda je trebalo 15w50? Dal ce to praviti razliku?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 300 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

Mora neko iskusniji se javi za razliku u uljima,ja sipam Motul al mislim da moze bude razlika eventualno ako se mnogo promeni gradacija i eventualno mineral/sintetika. Ne razumem se dovoljno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Nasao sam ovo u owner manul-u, i po ovoj slici, 10w40 ulje se koristi za spoljasnje temeperature do 20°C sto je loše baš, jer kod nas temperature idu i do 40°C tokom leta.

 

Ako je ovo tacno, ja bih morao sto pre da stavim gušće ulje

SmartSelect_20200510-115543_Chrome.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Ljudi, jos jedno pitanje. Gde kupukete bakarne podloske za srafove na yljnom rezervoaru i karteru. Nisu skoro menjani, pa bih mozda stavii nove. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja