Jump to content

Moto Zajednica

Funduro Ekipa - BMW F650 & F650GS

Recommended Posts

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
3 minutes ago, malitomic said:
a6a3f614acd6-800x600.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

BMW f650gs, 2003. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 41000 km, Bačko Petrovo Selo. Cena 2.200 € - Motori - Polovni Automobili

 Ovaj meni nije davao mira. Ima sve sto spominjes da ti treba pa obrati paznju, mislim da su i vizir,a i crash bar bas lepo pogodjeni i super mu stoje.

dal je neko vozio sa takvim vizirom, ima li razlike od originala...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Ovaj sivi, za razliku od tvog, rekao bih da ima fabricki poviseno sediste. Uzmi i to kao stavku koju treba resiti, jer cini mi se da si poprilicno visok, mada se nismo upoznali:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

191 cm, mada ovaj koji sam uzeo je super sedenje, znaci mislim da nih mogao bez stajanja 300km lagano, u danu 600! isao sam sa TDM900 640 km u danu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Kopaonik
  • Motocikl: BMW F650, Vespa nv150

kod mene F650 je oko 6L. I otrpilike je zakucano tako, ali grad vozim sam, a na otvorenom iskljucivo u dvoje, tako da jedno nivelise drugo

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Ima onaj sajt gde ljudi beleze svoje potrosnje, tu gledam za sve motore, bude u 90% slucajeva tacno.

 

Za BMW F650GS model 2004-2007 pise da je potrosnja na 100 predjenih kilometara 3.8 litara. Ja mogu da vam kazem tek za jedno 5 punih rezervoara (ja merim na svakom motoru isto, do cepa, i onda kad predjem neku okruglu cifru opet do cepa) uvek sipam benzin "stotku"

 

Evo nekih primera potrosnje mojih ostalih motora koje sam imao (kombinovana potrosnja, otvoreno i po Beogradu

2005 kawasaki z750s - 5.7L/100KM

2004 yamaha fazer 600 - 6.5L/100KM

2003 Yamha TDM 900 - 4.4L/100Km

2001 suzuki bandit 600 - 4.6L/100KM

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV
Pre 6 sati, Markone88 je napisao:

Ima onaj sajt gde ljudi beleze svoje potrosnje, tu gledam za sve motore, bude u 90% slucajeva tacno.

 

Za BMW F650GS model 2004-2007 pise da je potrosnja na 100 predjenih kilometara 3.8 litara. Ja mogu da vam kazem tek za jedno 5 punih rezervoara (ja merim na svakom motoru isto, do cepa, i onda kad predjem neku okruglu cifru opet do cepa) uvek sipam benzin "stotku"

 

Evo nekih primera potrosnje mojih ostalih motora koje sam imao (kombinovana potrosnja, otvoreno i po Beogradu

2005 kawasaki z750s - 5.7L/100KM

2004 yamaha fazer 600 - 6.5L/100KM

2003 Yamha TDM 900 - 4.4L/100Km

2001 suzuki bandit 600 - 4.6L/100KM

 

Znaci TDM 900 najmanji ubedljivo potrosac,zanimljivo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 300 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

Potrosnja varira od 3.3-5l/100km,najmanja solo voznja bez kofera do 100kmh,dvoje sa bocnim koferima i autoput 130 oko 4l i grad kako god okrenem drzi oko 5l,meni skroz prihvatljivo

Ps lep konjic,u zdravlju da sluzi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: S1000XR

Moj F650GS je trošio oko 3.5l po sporednim putevima Srbije. Ubica za taj agregat je bio autoput, i tada je potrošnja išla i do 5l (tri puna kofera, visoki vizir).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

pitanje za prisutne :D

 

da li su i kod vas kablovi koji idu odozdo do kormana pa levo i desno ka rucicama tesno upakovani?

 

Pitam ovo, jer kada u garazi pomeram korman do kraja desno i do kraja levo, cujem kablove kako skripuckaju. Pa me zanima da li je to slucaj svuda. Ili treba da rasklopim sve, i da malo popustim vezice. hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Brod, RS, BiH
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400
pitanje za prisutne
 
da li su i kod vas kablovi koji idu odozdo do kormana pa levo i desno ka rucicama tesno upakovani?
 
Pitam ovo, jer kada u garazi pomeram korman do kraja desno i do kraja levo, cujem kablove kako skripuckaju. Pa me zanima da li je to slucaj svuda. Ili treba da rasklopim sve, i da malo popustim vezice. hvala
Ne znam da li je to fabrički tako ali ja sam imao problema, sajla od kvačila je presjekla kabal na grlu sijalice i nije radilo dugo svjetlo, mislio sam da je prekidač ali sam prvo to pogledao na savjet drugara i ispostavilo se da je u pravu...

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

@Markone88 Cestitam na prinovi. Da te sluzi dobro. A vidim da ces i ovu funduro temu da ozivis ;-)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 hour ago, BIGDADDY said:

@Markone88 Cestitam na prinovi. Da te sluzi dobro. A vidim da ces i ovu funduro temu da ozivis ;-)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

hvala!

 

potrudicu se. Greota da ne zivne malo. tako kvalitetan motor, malo trazi puno daje. Ko ne voli brzinu, nego udobnost i opciju da moze da prodje svuda, ovaj motor je pravi izbor. za sad sam malo presao sa njim, ali mislim da cu celu ovu sezonu zavrsiti na njemu, a mozda i sledecu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: S1000XR
On 5/1/2020 at 2:08 PM, Markone88 said:

pitanje za prisutne :D

 

da li su i kod vas kablovi koji idu odozdo do kormana pa levo i desno ka rucicama tesno upakovani?

 

Pitam ovo, jer kada u garazi pomeram korman do kraja desno i do kraja levo, cujem kablove kako skripuckaju. Pa me zanima da li je to slucaj svuda. Ili treba da rasklopim sve, i da malo popustim vezice. hvala

Po mom iskustvu, sajle i kablovi na F650GS su tesno upakovani. Ja sam iskusio da polozaj sajle za kvacilo utice na pravac kretanja motora. Naime u nekom (nepravilnom) polozaju, sajla bi vukla korman, sto je naravno uticalo na upravljivost. Ako se dobro secam, davno bese, bio je neki service bulletin vezano za organizaciju kablova i sajli....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Danas izvozao 240 km, Beograd-Topola-Rudnik-Ibarska-Beograd. Tacno potrosrio 8.5 litara benzina 100. Potrosnja je 3.5L/100KM. Vozio sam neku brzinu100-120km/h. Ja zadolvoljan, udobnost na nivou. Mane su: kratak vizir i vetar me baca po putu. Evo i slika jedna

 

 

Screenshot_20200503-162711_Gallery.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

I ja se provozao danas lepo 300 km okruglo. Isao sam slicnu trasu samo sam malo sarao preko Arandjelovca i Lazarevca. Mislim da sam te sreo dva puta i u odlasku i povratku. Fazer je vrh motor kad je dobar asfalt, ali cim se sidje na lokalni put losijeg kvaliteta pokazuje ogranicenja. Tu postajem dosta sporiji nego kad tu deonicu idem sa endurom.  Obrni okreni ko nema potrebu da vozi debelo preko 'stotke' enduro je pravi izbor, f650 i jedan od najboljih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
40 minutes ago, malitomic said:

I ja se provozao danas lepo 300 km okruglo. Isao sam slicnu trasu samo sam malo sarao preko Arandjelovca i Lazarevca. Mislim da sam te sreo dva puta i u odlasku i povratku. Fazer je vrh motor kad je dobar asfalt, ali cim se sidje na lokalni put losijeg kvaliteta pokazuje ogranicenja. Tu postajem dosta sporiji nego kad tu deonicu idem sa endurom.  Obrni okreni ko nema potrebu da vozi debelo preko 'stotke' enduro je pravi izbor, f650 i jedan od najboljih

Slazem se 100%. Vozio sam Bandit, Fazer, Z750s, TDM900, cim se sidje sa asfalta oseti se tezina motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 300 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L
Pre 4 sati, Markone88 je napisao:

Slazem se 100%. Vozio sam Bandit, Fazer, Z750s, TDM900, cim se sidje sa asfalta oseti se tezina motora

Ako izuzmemo prva3 koja si naveo,tdm je najslicniji malom F,cak nije ni velika razlika u tezini koliko mislim da nisko teziste preovladjuje i da je zbog toga subjektivni osecaj drugaciji van asfalta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 300 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L
Pre 5 sati, malitomic je napisao:

Obrni okreni ko nema potrebu da vozi debelo preko 'stotke' enduro je pravi izbor, f650 i jedan od najboljih

Nedostaje mu 6. brzina samo,ne znam jel se neko igrao sa promenom lancanika eventualno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja