Jump to content

Moto Zajednica

Funduro Ekipa - BMW F650 & F650GS

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Neznam koliko si vičan sa Unimerom. Bilo bi dobro da proveriš napon punjenja akumulatora. Trebalo bi ako je sve normalno da se kreće između 13.8 V  i  14.4 V

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Što se reglera tiče, nisam siguran dali Joška još uvek radi, ali imaš kolegu @zika56 ili @Arakis. Zika isto izrađuje reglere a Arakis radi struju a mislim da je i povezan sa Joškom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Po BMW - u ulje u viljušci bi trebalo da se menja na 20.000 km. Tako da ako znaš kada je predhodni put menjano možeš da odlučiš dali da ga menjaš ili ne.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

Stari  se odmah  latio unimera, koliko je ispravna skalamerija stara , pokazuje tako nekako malo jace od 14, svetla -skace i pod gasom do nekih 15, slagacu ako prelazi , ali on rece to je ok. A aku.celije bile ispod min poprilicno. No, cim sastavim, merenje digitalno i da pratim dal se greje i da li kuva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Ako ti na punjenju ne prelazi 14.5 V ne bi trebalo da kuva. Dolij destilovanu vodu i isprati dali će brzo isparavati. Moj model ima manu da mu je akumulator smešten iznad mašine pa zbog toplote same mašine malo brže isparava tečnost iz akumulatora te se mora redovno proveravati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

54.000km na satu, predhodni vlasnik tesko da ga je menjao. 7.5w mi se smesi. 

Daleko mi je Bg za odlazak kod elektricara ali kurirska sluzba radi posao  , ako zatreba @zika56 ce biti kontaktiran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Žika čak radi opciju da mu pošalješ tvoj ne ispravan regler pa on u njega spakuje svoju elektroniku tako da izgleda kao original.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

ne mali posao :stabre: , sam rasklapas sve  ? , ja se ne bih bas usudio, ne sto ne umem, vec zbog delova,. Dihtunzi itd itd... ako sta zafali , moze bas da se otegne nabavka.

Nisi razmisljao kada vec toliki posao da mu das sto bi rekli neku svoju "notu" :jee1:, npr masina u crno ili neke perle , sta god , svi imamo drugacije ukuse ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Sve radim sam. Odmah po rasklapanju prebojim ''gubitke'' pa ako nešto mora da se kupuje to poručim i dok pripremim za farbanje, ofarbam i dok se farba osuši i '' učvrsti '' i delovi stignu. Mada ovaj put nisam morao ništa da poručujem. Barem za sada. 

Inače sam se trudio da mi motor bude što približniji fabričkom stanju pa zato nisam menjao boju. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

Postujem. Fabrika je fabrika. Ne znam, zavisno od stanja , modela motora, individualno misljenje, neke vidim fabrika a neke sa nekim svojim tripovima boja i prerada.

Mozda previse gledam pinterest :na_glavi::)

Pokusavam da uzmem R1100r , ako do toga ne dodje, na zimu rasturam do gole koze, ako ostanem vlasnik a posle toga, prodaja samo ako za leba bude trebalo, jel toliki posao i rad i trud kao sto ti sada radis, nema ko da plati .

a izgleda da nas nema bas previse "operisanih" , uglavnom sto poznajem ljude, retko da i operu motor, ne kazem, vode racuna o mehanici , odrzavaju ali estetika im je misaona imenica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

Hvala. @mradomir

Nisam ni znao da je iz Temerina, to mi i nije daleko.

Upravo montirah nove prednje plocice, ne bih ga izluftirao nema sanse, kafenisem inace ce da radi :tras2:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 519 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Bravo kolega, samo napred.

Ja sam sezonu ipo vozio F650 ST, odlican motor, dobra pozicija, odlicno ogibljenje i kocnice, a agregat extra, lepo ide a umeren potrosac

Malo me zezale gluposti ali to vise jer je motor dugo stajao pre nego sto sam ga uzeo ( kablovi svecica, ulozak kontakt brave....)

I ko odavno nije menjao ulje u kocnicama i viljusci, obavezno nek to uradi, bice velike razlike , mnogo osecajnija kocnica, bolje koci, viljuska mnogo bolje se ponasa, manje ponire na kocenju, bolje prenosi sta se desava sa prednjim tockom ( staro ulje se vremenom razbije)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R
8ba867479dd8-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

BMW F 650, 1996. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 53623 km, Kula. Cena 1.670 € - Motori - Polovni Automobili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja