Jump to content

Moto Zajednica

Funduro Ekipa - BMW F650 & F650GS

Recommended Posts

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
3 hours ago, Guliver said:

Srećno Radomire!

Hvala. Vidimo se i ove godine na gulašu?

 

37 minutes ago, sixi said:

Pozdrav @mradomir  ;)

Jel to bese slabija varijanta ks ? koliko mi se cini, ako  su podaci u oglasu bili tacni.

 

Jeste, 25kw ili 33ks. Videćemo kako će da ide. Bio sam se gadno navukao na brzinu :)

Inače na filteru vazduha, ispod sedišta, je u jednoj od dve rupe bio gumeni čep, čini mi se fabrički  :stabre:

Probaću sa njim i bez, da vidim razliku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Evo, ja sam aktivno moju mašinu rasturio u proste činioce, potom ide farbanje mašine, lagano sklapanje, pa vožnja. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Radovi su u toku, a i ja to nešto ne fotkam baš uredno. Možda kada završim pa da podkrepim sa par slika ''pre i posle''.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

daj sta das :na_glavi:

Ja sam prosle zime poskidao svu mat plastiku i ofarbao posto su godine i sunce uradile svoje, a sada evo skinuo korman i rucice i razmisljam da ide sve u sjajno crno, mozda i prekidace u mat al .. :lud: mada upravo i razmisljam kako da skinem ebg ne znam kako bih se pravilno izrazio "nosac kormana":grr: deo gde stoji bravica, pa i to u crno, ako se ne dira nista oko viljuske, skidam. Malo estetike nece da skodi. a posto mi je viljuska zadanja izgrebana , mislim da ce za ovu sezonu posluziti folija :takoje:  . Nesto planiram da se predje na boxer-a, ako ne uspem, na zimu rasturam u crevca.

Kako se snalazite sa delovima ? novo-polovno ...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: BMW F 650 GS

'' Nosač kormana'' ili gornji trougao ako se skida mora da se skida sa viljuške. 

Ja sam rasturio mašinu pošto sam morao da menjam viljušku i zupčanike 1. brzine u menjaču, pa kada sam već rasturio mašinu, hajde da iskoristi i da je ofarbam ( godine su uradile svoje, a i predhodnom vlasniku je pukao akumulator, koji je iznad mašine, pa je kiselina na pojedinim mestima pojela boju ). Čisto estetski, meni nije toliko smetalo, ali kada sam već rasturio mašinu odlučio sam da iskoristim pa da je malo '' upicanim''. Što se delova tiče, nešto kupujem novo ( poručujem ili preko Drinjak BMW servisa ili preko Radulovića ), a za neke polovne delove e-bay ( baš ove delove menjača sam kupovao polovne iz Nemačke, razlika između novih i polovnih je 3-4 puta ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

skinut je i "trougao", estetski razlozi. Farba se korman, trougao i obe rucice sve sa kocionom posudom. dal mat ili sjajno crno dal sivo kao org. nemam pojma , odluka dok se prespava.

Viljuska mi se ne skida, ne znam koji lezajevi idu mada predpostavljam da nisu nikada menjati i da ne bi bilo lose i to uraditi  .... 

Zamenicu ulje , koliko sam citao 600ml po stapu , koje ?, kontam da znaju u prodavnici auto delova:stabre:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

nece da moze :grr: ,ne mogu da otvorim.

s obzirom da je "trougao" skinut, bacih pogled na gornji lezaj i pise sledece ,30205  13M3  HPB

Nasao sam neki stari post gde pise da je lezaj 25x52x15

Podici prednji tocak ako ide korman lagano i nema aksijalno lufta, ne diram.Novo ulje i to je to.

Inace," trougao" ce ici u sivu koliko farbar uspe da pogodi boju a korman i rucice mat crnu, nisam spreman da eksperimentisem.

Sitna ostecenja na kormanu su mi bas smetala, bode u oci, pa sam odlucio da ga resim (kao Gustav kada kreci:ups:) , sve vuce jedno-drugo, kad vec razmontirah, rucica kocnice izlizana, daj reko i njih  da osvezim pa onda pogled na bravu a od kojekakvih privezaka, primetni tragovi pa reko , skidaj i "trougao" ...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Ležajeve, po meni, nije nužno menjati, ako su neoštećeni. Možeš iskoristiti situaciju i eventualno ih oprati, naneti novu mast i to bi bilo to. Ležaj se menja kada je oštećen, a ne svaki put kada nešto drugo radiš u njegovoj okolini. To bi bilo samo bespotrebno izlaganje troškovima. I da, pogledah dimenzije, i na tvom modelu ide taj 25 x 52 x 15 ( oznaka mu je 30205 ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Ja sve ove pdf fajlove otvaram bez problema. Verovatno imaš neki problem sa Acrobat Reader-om instaliranim na tvom računaru.

Ovaj zadnji manual je za verziju F 650 sa 2 cilindra ( ušrojena verzija F 800 GS ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

ja se zurim ali nece kako ja hocu :grr:

danas su delovi ofarbani posle ne pune dve nedelje.Nadam se u nedelju sklapati.

Nisam dirao lezajeve, a razmisljam da ne menjam ni ulje u viljuskama. Misljenja su uvek podeljenja, neki kazu ne diraj dok radi a drugi opet , preventivno odrzavanje. Nisam pametan, u svakom slucaju  ,nisam primetio da korman nesto koci a viljuska je suva i radi ok.

No, primetio sam problem u najavi ... fali tecnosti u aku. Jos letos mi se cinilo jednom prilikom kada sam ugasio motor da cujem neki "zvuk" iz pravca aku. , proveravao sam punjenje, bilo je sve ok.Ugasen, u leru ,svetla, gas, sve ok. (mislim, majstor je proveravao), sada opet fali i to bas bas fali tecnosti. Dolijem, vergla ok , pali super. il mi je regler ili aku. zvekete, videcemo od nedelje dok sklopim sve. da nemas broj tel ovde nam clana Joske ? .Citao sam dosta postova i spominju ga ljudi ali ne vidoh broj tel, ako zatreba da se poruci reglrer.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja