Jump to content

Moto Zajednica

Funduro Ekipa - BMW F650 & F650GS

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 244 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF650 Bandit S

Pozdrav narode, zna li iko gde mogu da kupim filter vazduha za f650 classic/funduro 96 godiste. Danas sam zvao nude mi neke univerzalne sundjere sto ih sam odseces koliko ti treba. Ima li igde da moze da se kupi neki hiflo vicma ili sta god, takodje ako neko moze da mi kaze I kakvi su ti "univerzalni" jel to vredi kupovati.

Hvala unapred.

 

Poruči original u Delti, ili zamenski iz Louis-a.

https://www.louis.eu/artikel/variante/air-filters-bmw-f-650-st-bj-94-00/10050199

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Pozdrav narode, zna li iko gde mogu da kupim filter vazduha za f650 classic/funduro 96 godiste. Danas sam zvao nude mi neke univerzalne sundjere sto ih sam odseces koliko ti treba. Ima li igde da moze da se kupi neki hiflo vicma ili sta god, takodje ako neko moze da mi kaze I kakvi su ti "univerzalni" jel to vredi kupovati.

Hvala unapred.

 

Na tom motoru se filter vazduha ne menja, vec se pere sredstvom za ciscenje, ponovo nauljuje adekvatnim uljem i vraca na motor. Jedino ako je propao, onda mozes da ga zamenis. Imas ga u BMWu, a videh i negde na kupujem-prodajem od drugog proizvodjaca.

 

Imam i ja pitanje, a vezno je za ulje. BMW prestao da prodaje BMW High Power 15W40, koji sam do sada sipao... Sada imaju neki BMW Advantech 15W50... E sad ,ranije sam sipao Motul 15W50, i menjac mi je radio ko prekrupac. Sa 15-40 radi perfektno. kakv su vasa iskustva, sta sipate (F650GS je u pitanju)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: BMW F650GS DAKAR

Sipam castrol 10W50 vec trecu sezonu,tjeram ga dosta po offu gdje se dobro zna pregrijati.Nikakvih problema nemam ni u saltanju a ni u potrosnji.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Kopaonik
  • Motocikl: BMW F650, Vespa nv150

Da li ste stavljali bocne kofere? Planiram da ih kupim, pa u avgustu na more. Koje kofere, da li imate neka iskustva, slike?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

 

On 7/11/2017 at 11:18 AM, pajche said:

Da li ste stavljali bocne kofere? Planiram da ih kupim, pa u avgustu na more. Koje kofere, da li imate neka iskustva, slike?

Imao sam, i josuvek imam Kappa k21 sa nosacima za F650GS (stvari su sa fundura, ali sam ih prepravio na GSa). U principu mali koferi ali rade posao. Nisam ih bas nesto mnogo koristio, ali ono par puta kad mi je zatrebalo bilo je taman koliko mi fali.

 

5 hours ago, Андро said:

Ima li ko iskustva sa voznjom fundura na a2 kategoriju. Mislim da l je ko imao primerak sa zavedenih 35kw ili manje u saobracajnoj

Funduro je svaki 35kW koliko ja znam (48konja). Ima fabriski oslabljena varijanta (25kW cini mi se), ali sta ce ti to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
Pre 21 sati, supatje je napisao:

 

 

Funduro je svaki 35kW koliko ja znam (48konja). Ima fabriski oslabljena varijanta (25kW cini mi se), ali sta ce ti to...

Gledam po nasim oglasima svi su 37kw+ odnosno 50ks a i po internetu sam nasao na dosta mesta da je 35.  A takodje sam  na stranim sajtovima nasao da podleze A2 kategoriji odnosno da ima 35kw. Pa me sad muci ta dilema jer ako je menjana snaga pri uvozu verovatno je smanjivana, nema logike za povecavanjem  pogotovo za ta dva kilovata jer hteo bih da polazem za a2 i da se dokopam jednog fundura. A ne bih hteo da me sutra dan neko cima za ta dva kilovata. Pa me zanima da li ko ima konkretnog iskustva. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova

Onda ako neko naleti na nekog fundura sa 35kw ili manje neka javlja. 

 Jos samo da pitam kako li bi to izgledalo sa mojih 195cm i sa srednje masnih 110kg. Ne deluje mi kao mali motor. Mislim da nr bih imao problema sa neudobnošću 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Retki su kod nas, prošle cele godine samo jedan bio na oglasima. Savet ako imaš nekog prekog(ima i agencija) da ti kupi motor preko i doveze. Na mobile.de ih ima koliko hoćeš...

A da li ti odgovara, ništa dok sam ne probaš i to na nekoj mao dužoj vožnji...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Pa ima ih nekoliko u oglasima trenutno. Ljudi za snagu cesto pisu gluposti... Zovi redom i pitaj sta pise u saobracajnoj. Ako je sve uredu, svaki Funduro i ST imaju 48 konja, (35kW)... GS ima 50 konja (37kW).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova

Nadjoh jedan sa 35 ali farban. Sad me kopka kolika je verovatnoca da se funduro farba zbog estetike. Moguce li je da za 20 godina normalne upotrebe dodje do toga da boja izbledi, da se oljušti ili sama od sebe ošteti. Ajde auspuh i da razumem sto je ofarban u crno jer kolko sam shvatio vremenom požuti. Inače model ima 80.000km na satu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

Andro,ako je motor mehanicki u dobrom stanju. Pali,radi,ide na tebi je da ga dovedes u reprezentativan primerak.To je draz imati funduro ili st koji je 20god star. Obrati paznju na mehaniku pre nego estetiku. Vodena pumpa, kocnice,menjac, agregat. Ako je to dobro,cenkaj se i kupuj

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova

Ma u dilemi sam da ne promašim. Pošto mi se da kažem žuri. Nije novac problem hteo bih pouzdan primerak koji mi ne bi ležao mesec dana zbog kvara. Živim na jugu Srbije. Tačnije Kuršumlija. A dogodine prelazim u Beograd na studije pa bih hteo što bolje da iskoristim sledecih godinu dana jer u okolini ima brdo toga za obići. Žalim što ne bih tu kada si ti prodavao tvog. Uzeo bih ga bez dinara cenkanja. A nije meni problem estetika nego pitah sta je veca verovatnoca da je lupan pa sredjivan i farban ili se često desi da se usled nekvaliteta pohaba. A primetio sam da smo iste visine. Pa me zanima kako si uspevao da smestis noge i kakav je položaj volana za nas dugačke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

Pa ne znam sta da ti kazem. Osim biraj pazljivo i probaj obavezno. To je mnogo dobar motoric. Ja svog jos prezalio nisam :-) Sto se tice nogu,ja nisam imao problem. Funduro je bas udoban. Takodje korman mi je lezao prirodno. Ali je cinjenica da je to motoric koga sam prerastao. Mislim da ako ti je to prvi motor,odlican je izbor, za laganu voznju i ko stvoren za nase propale puteve u Srbistanu.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova

Pa izbor je pao na njega bas zbog toga sto mi je to prvi ozbiljniji motor. Mislim da bi mi baš dobro lego taj tip. A funduro mi izgleda medju boljima u toj klasi, uklapa mi se u budžet što se tiče i cene i potrošnje a i cene delova koji kolko sam shvatio mu i ne trebaju toliko. Videćemo već. Nadam se da se uskoro javljam kao član sekte 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

bas si mu pomogao u odluci,ko zna sta su radili sa tim motorom pre tog loma uzgred budi receno imam te cizme od 2003god na prodaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: BMW F650GS DAKAR

Drugari imam problem,

Motor mi je poceo trokirati tj. ne prima gas.Kad dajem gas postepeno u voznji on polako ubrzava a kad naglo zavrnem samo se podje gusiti.U neutralnoj (na leru) normalno prima gas.Akumulator mi je slab iako sam ga kupio pocetkom sezone, meni lici kao da negdje gubi struju ili sl.

Da li je neko imao slicnih problema....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja