Jump to content

Moto Zajednica

Funduro Ekipa - BMW F650 & F650GS

Recommended Posts

  • Ministar za originalne BMW delove, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650

Imas dva rolera lanca, gornji i donji, iste su rolnice za oba. Najcesce taj donji treba da se menja.

 

Ima ovaj video gde se sve lepo vidi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

Taj donji i pravi problem . Kada pritisnem zadnju kocnicu osecaju se vibracije na cizmi ...  

 

Jesi ti siguran da je to od rolera, mislim vibracije...??? I nije tačno da donji roler trpi više, pre će biti da je gornji viši opterećen, tj više u kontaktu sa lancem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Valjevo

Donji sigurno ...

Imao sam i sa prethodnim rolerom isti problem . Toliko se istrosio da je lanac poceo da struze preko metala   , i ostavio tragove na njemu . Sve je to na sklopu zadnje nozne kocnice pa se oseca na cipeli kada je pritisnes  . 

Tada sam zamenio donji roler i evo,  trajao je dve pune sezone ...

Mislim da se donji trosi vise , jer je lanac konstantno na njemu , a gornji dokaci tek povremeno , npr . kada je motor pod vecim opterecenjem ,a jos los put ... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

Ja sam očigledno teži od tebe pa se meni više troši gornji roler  ;)

 

Imao sam i ja neke vibacije usled kočenja, i klaparanje poluge zadnje kočnice, pa sam očistio kočioni cilndar i sad je sve u redu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za originalne BMW delove, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650

I meni se vidno vise trosio donji roler, gornji nije ni bio u dodiru sa lancem.

Mislim da bi ga lanac dodirnuo samo u nekom zescem doskoku na offroadu =)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

I meni se vidno vise trosio donji roler, gornji nije ni bio u dodiru sa lancem.

Mislim da bi ga lanac dodirnuo samo u nekom zescem doskoku na offroadu =)

Od tebe sam definitivno tezi. A zajedno smo isli i na off-road :-)

 

I kako bre trosite te rolere ko da su od sapuna ??? :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

I meni se vidno vise trosio donji roler, gornji nije ni bio u dodiru sa lancem.

Mislim da bi ga lanac dodirnuo samo u nekom zescem doskoku na offroadu =)

 

Жешћем офу?! 

Као оном где смо били?  :moto2:  :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400 K4

Pozdrav narode. Uzeo sam f650 96'. E sad imam jedno pitanjce koje sadrzi dosta podpitanja , ako ste radi da mi kazete jer sam uz motor dobio 5 knjiga koje su na nemackom. Nemacki veze nemam.

Interesuje me generalno o cemu bi trebao posebno da vodim racuna ako tako nesto postoji na motoru.

Koje ulje najbolje sipati u njega I da li vas primerak trosi ulje I ako trosi koliko . I koja je potrosnja goriva.

Sad kad dobijem neke razultate nakon sto predjem bar 500 km voleo bi da uporedim .

Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: BMW F650GS DAKAR

Slabo ce ti neko ovdje da odgovori drugar.Sto se tice ulja koristim castrol i od mijenjanja do mijenjanja ne potrosim ni 100g.Sto se tice potrosnje meni varira od 4,2 do 5 litara ali dosta vozim off,e sad kod mene je f650 gs dakar verzija,on nema karbove.....valjda ce ti odgovoriti neko ko vozi bas f650.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400 K4

E hvala tebi svakako na odgovoru, valjda ce se javiti neko. Nego reci mi na koliko menjas ulje? Cisto informativno, posto vidim da na ovim 650 masinama ljudi idu od 5000 do 10000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: BMW F650GS DAKAR

Na pocetku sezone zamjenim ulje i filtere,nove gume (koristim kramponke),ulje u vilama i miran sam.Predjem cca 6000-10000 km godisnje.Dobre su to masinke,ako je iole odrzavan miran si i neces imati problema...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

Pozdrav narode. Uzeo sam f650 96'. E sad imam jedno pitanjce koje sadrzi dosta podpitanja , ako ste radi da mi kazete jer sam uz motor dobio 5 knjiga koje su na nemackom. Nemacki veze nemam.

Interesuje me generalno o cemu bi trebao posebno da vodim racuna ako tako nesto postoji na motoru.

Koje ulje najbolje sipati u njega I da li vas primerak trosi ulje I ako trosi koliko . I koja je potrosnja goriva.

Sad kad dobijem neke razultate nakon sto predjem bar 500 km voleo bi da uporedim .

Hvala unapred.

 

Ja sipam MOTUL 5100 na kraju sezone. Treba ti tačno 2,2 litre, znači kupiš 3 litre.(1l = oko 1100-1200 rsd)

Treba da vidiš u kom stanju ti je filter za vazduh, ako nije propao ili bušan, samo ga izduvaj i vrati nazad. U suprotnom kupi nov i to nauljeni. Hocu reci, menjaš u zavisnosti od stanja filtera.(Filter vazduha = oko 1500 rsd)

Menjas i filter ulja, on nije ni skup, i menjaj ga redovno, svake godine.(Filter ulja = 400-500 rsd)

 

Moj primerak ne troši ulje uopšte, sipaj 2,2 litre i kontroliši nivo na svakih mesec, dva, u zavisnosti koliko voziš.

Moja potrošnja goriva je oko 5,5 litara van grada, u gradu realno 6,5 litara. A volim i da zavrnem gas  ;)

 

Možeš naštelovati karburatore na manju potrošnju, ali da budeš svestan da će motor da ide slabije.

 

Problem kod ovih motora je vodena pumpa, odnosno impeler i osovinica koja je potrošna roba. Ja još uvek nisam menjao istu, predhodni vlasnik jeste i to čini mi se jednom.Ne znam na tačno koliko km. Znači kontroliši ulje, ne samo nivo nego da slučajno motor nije pomešao ulje i rashladnu tečnost. Ako ti je ulje ko čokolada, nije dobro...Ispod vodene pumpe imaš malu rupicu i ako tu kaplje, odmah u nabavku i kod majstora da menjas pumpu.

 

Od ostalih bitnih stvari obrati pažnju na kočnice, kočiona creva, i kočiono ulje. Ja sam ovo promenio jednom u 3 -4 godine.

 

Ulje u viljuškama menjaj samo ako primetiš da negde curka. Ako je suvo, ne pipaj ništa.

 

Najveći problem kod ovog motora, je što kad jednom zađeš van asfalta, kupljen si za sva vremena. :takoje:

 

Inače, uvek se možeš obratiti ovde za pomoć, ali predhodno malo probazaj od početka po ovoj temi, više puta je sve rečeno, a bolje ćeš upoznati motor ako prelistaš temu iz početka.

 

Živ bio, da te funduro lepo služi...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400 K4

E hvala puno na iscrpnom odgovoru, vec sam listao nesto ovde a I po stranim sajtovima.

Inace ovaj moj primerak je odrzavan kod nekog Nese u Beogradu koji radi bmw. Sad ne znam ko je lik I dal je poznat/dobar majstor. Posto sam iz ns.

Kaze mi prethodni vlasnik da se u njega sipa vec godinama motul 7100 20w-50, to je ful sintetika. I da je to taj majstor preporucio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

Pa gledaj da nabaviš broj od majstora Nese, pa pozoveš i pitaš neko pitanjce, da ti potvrdi istoriju održavanja.

 

Baci i neku sliku na forum, da vidimo u kakvom je stanju propeler.

 

Imaš negde na forumu uputstvo za postavljanje slika, ili klasika...rapid share link.

 

Imaš i ovde na forumu dosta ljudi koji hoće da pomognu, upoznaćeš ih...polako. Neki rade mnoge stvari sami, a neki veruju više majstorima  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: BMW F650GS DAKAR

Prije,ac62e7342f03ab7a334350d644ef104e.jpg

i poslije...8b851e7f365e877c85e0e831661c874e.jpg

rezultat,otkinut rep....ako neko zna gdje bi se mogao nabaviti,bio bih mu zahvalan.

 

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja