Jump to content

Moto Zajednica

Funduro Ekipa - BMW F650 & F650GS

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

@moravac, dobrodošao na Forum i u sektu

 

Ta plastika o kojoj pišeš nije skupa, oko 25 evra kod RAdulovića ili u Delti...

 

E sad, mislim da ti je auspuh ok, ali iz iskustva, možda ti suspenzija nije podešena ili ti je amortizer u lošem stanju, pogotovo ako si težak ili si tovario i suvozača, a onda ti je guma palila plastiku i nabacivala sve to na auspuh, pa te dovodi u zabludu da je sve to do izduva. Kakve je boje auspuh? On mora da bude vreo, zato i ima štitnike od aluminijuma... Pogledaj u kakvom stanju ti je roler lanca, ako je on stradao onda je moja teorija bliža definisanju tvog problema...

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Hvala na odgovoru. Danas sam se cuo sa majstorom kod koga sam ostavio auspuh i covek mi je rekao da kad je otvorio auspuh, video je da je neki strucnjak probusio katalizator i da je sva temperatura isla ka izduvu. Sada je stavio drugi katalizator, uradio unutrasnju izolaciju, ispolirao ga i poslao mi Axom. Sutra stize, pa cu videti da li je problem otklonjen. Majstor rece da je sigurno sada sve o.k.

 

Kad smo kod amortizera, posto sam ja relativno lak, imam oko 115 kg :), sta treba da znam i gledam?

 

I na koliko bari se naduvavaju gume?

 

Hvala unapred

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Imam originalni nemački manuel za Funduro. Znači kad si sam prednja 1,8 zadnja 1,9. Sa suvozačem prednja 1,8 zadnja 2,5. Na tvom mestu ja bi prednju držao na 1,9 a zadnju na 2,0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

Jel zna neko gde mogu da se nabave štitnici za ruke ? I to neki veliki, slonove uši

 

 

http://www.ebay.de/itm/ORIGINAL-BMW-SATZ-HANDSCHUTZ-HANDPROTEKTOR-F650-F650ST-HAND-GUARDS-PROTECTOR-NEW-/150899715648?pt=Motorrad_Kraftradteile&hash=item232252ee40

 

Stavi originale, nemoj da testiraš univerzalne, nije ih lako uklopiti i učvrstiti, a kako će se ponašati u vožnji, to je tek ne predvidljivo. Ako imaš povišeni vizir, može da ti se desi da u punom namotaju volana, imaju kontakt...:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

@Duxill, ovo je ono što mi treba ! A i cena može da prođe... Al kako se do đavola kupuje sa eBay...? Il da nađem nekoga ko već kupuje sa ebay... pa da mi kupi...1neznam.gif

Hvala na odgovoru, ništa bez stare garde (Duxill, Ranko, Boqy...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

Al kako se do đavola kupuje sa eBay...?

 

U moto berzi imas dvojicu momaka koji vrlo odgovorno odradjuju nabavku preko eBay-a, jednog ti je okačio Arakis, a drugi je sifaca (on line narucivanje). Sa obojicom imam dobro iskustvo, izaberi onog koji je brzi ili povoljniji, mada je to mrtva trka...

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

Voli matori BMW-a pa to ti je .....:lol:

 

Ma truje ga Scuba 100%, a i boki64 mi je sumnjiv, pristao je na Labos-tuning Transalpa, to je uvertira za ulazak u sektu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svratio...., 343 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorcol
  • Motocikl: Imam

Duxill, veliko hvala na pomoci!

 

Svaka kuca treba da ima po jednog Duxilla :-)

 

 

 

 

 

 

Jos ako ga upoznas licno ..... LJUDINA :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

@Duxill, ovo je ono što mi treba ! A i cena može da prođe... Al kako se do đavola kupuje sa eBay...? Il da nađem nekoga ko već kupuje sa ebay... pa da mi kupi...1neznam.gif

Hvala na odgovoru, ništa bez stare garde (Duxill, Ranko, Boqy...)

 

Ovde uvek ima neko da pomogne u tome je car sekte :)

 

ps. zao mi je sto se nismo videli na nekom od druzenja :) sada tesko gotovo nikako , bar ne motorima :)

 

pps. Postao sam mr.Cale jednom malom zgebcetu ( mada i nije mali ko pola Dzoksa :) ) i kao prvu stvar koju sam uradio pre nego li je malisa dosao kuci ... prodao sam kangrbu :) otisla za 1500 via Leskovac :) tako da se vracam u sektu tek za 20-30 godina... ali ... bice cirevi sa strane s vazduh da se lade :)

 

A vi ... nastavite kao i do sada , polako, sigurno i samo gaaaaassssss :) mada vidjacemo se :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

@Ranko

 

Čestitam od srca! U tvom slučaju sekta nam se proširila! Nasledniku želimo dobrodšlicu. Pošto potpuno razumem razloge zbog kojih si otudjio Furunu, sve što mogu da ti ponudim je da kad se uželiš, vožnje, možeš da računaš na mog GS-a za neku dnevnu varijantu, dobiješ pun i vratiš pun rezervoar. Nadam se da nisi rasprodao opremu.

 

Pozz! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Ranko druže nisi se ti mnogo udaljio ! Zamenio si 2 točka za 4. A možda kupiš i ona kolica sa 3 točka, to je sad IN. Još mu zakačiš retrovizore, pa staviš grejače ručica, ihaaa... Kolica obavezno da imaju vindpruf...! Matori uživaj sa bebićem ! 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: UE
  • Motocikl: BMW f650 furuna, R1200gs LC

Čestitke za pojačanje, :moto3: , a za furunu , ma znamo mi da si je prodao da se ne bi otimao sa bebacem, taman kada bi otoplilo, on bi porastao i zaplenio je :zvizduk: ,znam, ja se otimao sa bratanicom, cela dva meseca, jedva utekoh :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svratio...., 343 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorcol
  • Motocikl: Imam

Ranko cestitam na prinovi. Neka je ziv i zdrav, a kad poraste tera nekog propelerca. :takoje:

Iako vise ne posedujem sektasko vozilo ostao sam sektas u dusi. Pozdav sekti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

Momci hvala na cestitkama :)

 

Duxill :) hvala ali... to bi mi bilo samo kontraproduktivno :) ali ako moze molba... putujte puno , slikajte i kacite ovde :)

 

jbg za Furunu tako sam odlucio... aj na stranu sto sam ga przio 160 do mesta isporuke znaci i dalje u glavi ona kocnica ne radi... i sve to na stranu... iskreno, ne bih bas voleo da vidim sina u sekti... bar do trenutka dok se malo kao nacija ne uozbiljimo i pocnemo da vodimo racuna jedni o drugima...

 

a ja sektu ne napustam... samo sam on hold ... jedno 20-30 godina :) ali ... mark my words... I'll be back :)

 

ps. Opremu nisam rasprodao... ali cu ostaviti jaknu i lone... ostalo ide na dobos... prvo cu ovde da ponudim sta ima po normalnim cenama a ako vam nista ne treba ide na dobos :) bice i poklona ako nesto moze da se iskoristi jer za 500-1000 dinara ne planiram da prodajem vec ce mi biti draze da poklonim :) eto Pedja ga nema da se javi ( a i ja sam u haosu ) za GIVI plocu koja mu verovatno ni ne treba jer sam ja pogresio u proceni :) hehehe

 

pps. i ostajem veran propeleru... idem za dan dva da pazarim SW propelera... bar se nadam da nije kanta :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Aranđelovac-Beograd
  • Motocikl: BMW 1200 GSA,BMW R 850R , Honda ST1100 Pan-Europa,Honda PCX 125 Liberty 125,Tomos APN6

Kako me nema???

Sad kad dođem moram i "babine" da ponesem :zdravo: :zdravo: :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja