Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha fzr 600

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Koceljeva
  • Motocikl: Burgman 400

Posedujem Yamahu FZR600, 93.god, 38000km presla, u odlicnom stanju, ALI vizuelno je veoma ruzna.

Planiram da uzmem drugi (podignut i siljat) rep i da stavim siru gumu pozadi,

a mozda cak i sve oklope i drugu viljusku.

Svaki savet je dobrodosao, pogotovo licna iskustva.

Hvala unapred.

post-10478-12879079784854_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600

Pogledaj u "sam svoj majstor" Tamo imas detaljno preradjenu Yamahu FZR 600  ;)

Kao sto kaze lp;ega :D

 

Viljuska od fzr 1000 zadnja, podignes rep, drugi rezervoar, napred moze usd od fzr 1000... komplet oklopi i bog da te vidi ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Koceljeva
  • Motocikl: Burgman 400

Hvala.

Sto se tice viljuske od FZR-a 1000 pase li bez prepravki? Da li krivi pravac lanca? Odgovaraju li ova klesta?

Da stavim onda 17 felnu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: virago 535

na toj yamahi je sve super osim repa i zadnjeg tocka , e sad sve zavisi kolko si ti spreman da ulazes u motor , u principu sve moze da se nabudzi , moj ti je savet da odradis samo rep i da stavis maksimalno siroku gumu pozadi a to je mislim 180 . evo ovde mozes pogledati neke slike od moje bivse fzr-ke mada sam je ja radio u street fight varijantu

http://www.bikepics.com/members/lenmi/90fzr600/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Koceljeva
  • Motocikl: Burgman 400

Mnogo mi je to novca za sada.

Lenmi, motor ti je prelep. Pozadi je 17"? Gde si radio rep? Koliko novca?

Mislim da je najsira moguca guma kod fzr-a600 160 pozadi naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Banatski Brestovac
  • Motocikl: FZR 600

Ovo sto ti je ponudio havarisani je dzaba...tako da ako planiras preradu kupi to pod obavezno....  ;)

A imas u temi sam svoj majstor motor moj sto sam preradio baci pogled u pitanju je fzr600 naravno ...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: virago 535

Mnogo mi je to novca za sada.

Lenmi, motor ti je prelep. Pozadi je 17"? Gde si radio rep? Koliko novca?

Mislim da je najsira moguca guma kod fzr-a600 160 pozadi naravno.

 

pozadi mi je bila 18' 180 , a rep moze da se odradi za 100-150e sve zavisi , a pogledaj kao sto ti kaze janjke za te pare je stvarno dzaba da nabudzis od r6 zadnju viljusku sa tockom + rep i za te pare dobijas extra motorce

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600

Mnogo mi je to novca za sada.

Lenmi, motor ti je prelep. Pozadi je 17"? Gde si radio rep? Koliko novca?

Mislim da je najsira moguca guma kod fzr-a600 160 pozadi naravno.

 

Onda skupljaj lovu pa tek onda posao, ako budes radio jedno po jedno, nikad neces voziti motor ko covek... Znaci kes u stek  pa odradis sve od jednom, a kolega havarisan sto je ponudio je dzab-dzabe!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Koceljeva
  • Motocikl: Burgman 400

Ne sumnjam da je dzabe, ali mi je rep prijoritet.

Istrosijo sam se: plocice, lanac i lancanici, prednji amortizer, nova kaciga...

Da sam skupljo a ne ulago dosad bi vozio r6.

Ako ne bude prodao a ja skupim novac naravno da cu da uzmem.

A jel staje bez prepravki? Zna li neko sta je sa pravcem lanca posto je felna sira?

 

Janjke, tvoje slike sam pogledao milion puta, motor je prelep. Kakva je kod tebe zadnja guma?

Hvala svima na savetima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Banatski Brestovac
  • Motocikl: FZR 600

Ne sumnjam da je dzabe, ali mi je rep prijoritet.

Istrosijo sam se: plocice, lanac i lancanici, prednji amortizer, nova kaciga...

Da sam skupljo a ne ulago dosad bi vozio r6.

Ako ne bude prodao a ja skupim novac naravno da cu da uzmem.

A jel staje bez prepravki? Zna li neko sta je sa pravcem lanca posto je felna sira?

 

Janjke, tvoje slike sam pogledao milion puta, motor je prelep. Kakva je kod tebe zadnja guma?

Hvala svima na savetima.

Hvala za motor...a inace guma je 190 sirine a felna i viljuska fzr 1000ccm...

Sto se tice uklapanja viljuske od R6 ja nisam montirao na fzr 600ccm ali mi je drugar koji takodje majstorise...rekao to jest tvrdio da to ide na fzr 600ccm bez ikakvih prepravki  ..e sad ako on laze mene i ja lazem tebe...

A lanac kod mene stoji sasvim normalno ...stim sto je naravno blizi gumi malo ali ne smeta uopste bas... tako da ne brini oko toga ili stvai 180 i ne brini..

Toliko od mene  ;)

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Motocikl: Golden Dragon

Radio je jedan moj drugar svasta nesto na FZR600 isto godiste. Kad smo je kupili bila je ovakva (slika 1) U stvari bila je mnogo ruzna, izgrebana, ovo je posle farbanja. E onda je zamenjen rep, stavljen od R1 70e+farbanje 10e, skinuti zadnji migavci i stavljene led diode. Zatim je stavljena viljuska od R6 i felna 17" (oko 300e sa obradom viljuske). Bilo je prepravki oko viljuske, jer nisu mogli lezajevi sa njegove da se ubace pa je morala na mashinsku obradu. Slika 2. je kako je izgledala posle toga.

Zimus, tj pocetkom proleca je stavljena prednja maska sa farovima od R6 i rezervoar, prednji retrovizori sa migavcima, filteri vazduha tipa  KN i jos nekih sitnica, ne mogu sve da popamtim(oko 300e sa farbanjem kompletnim).

Uglavnom ako hoces da se upustis u avanturu trebace ti dobrih para, pa ti vidi da li mozes da ispratis sve, da ne izgleda na kraju ko frankenstajn.

post-5270-12879079937373_thumb.jpg

post-5270-12879079938535_thumb.jpg

post-5270-12879079939144_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

rep ti je 70 kod brke stavi od najnovijeg r6 , idi u lombard.rs i naruchi sa ebay-a shtop svetlo izacice te 50e za r6 led diode sa migavcima integrisanim bash za taj rep ... ako budesh juripo aukcije procicesh i jeftinije ... farbanje mozesh sam valjda ako imash kompresor itd , varenje konstrukcije nove mozesh sam valjda ... bez 180 gume taj motor ce biti smeshan kako god , 17 felna pod obavezno po meni ... a posle prednji kraj poshto je meni napred ko udarena lopatom ...

 

jbg nije jeftino ni kad radish sam , ali opet taj motor koshta 1000e u najskupljoj soluciji ulozish soma i po i pravac kod janketa i dobijesh izgled 95% kao novi R6 koji je 7000eura ... e sad pitanje je shta imash u glavi , ja lichno volim da vozim lep motor , mislim ne gadim se ako je nov :D ali ovo prvo mi je presudno ... krenesh polako , ako budesh radio sam i ako znash da radish malo sa gvozdje , dosta sa fiberglasom , dobro farbash i budesh imao srece procicesh i ispod pola cene ... a imacesh efekat od 80% kopije oreginala ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600

rep ti je 70 kod brke stavi od najnovijeg r6 , idi u lombard.rs i naruchi sa ebay-a shtop svetlo izacice te 50e za r6 led diode sa migavcima integrisanim bash za taj rep ... ako budesh juripo aukcije procicesh i jeftinije ... farbanje mozesh sam valjda ako imash kompresor itd , varenje konstrukcije nove mozesh sam valjda ... bez 180 gume taj motor ce biti smeshan kako god , 17 felna pod obavezno po meni ... a posle prednji kraj poshto je meni napred ko udarena lopatom ...

 

jbg nije jeftino ni kad radish sam , ali opet taj motor koshta 1000e u najskupljoj soluciji ulozish soma i po i pravac kod janketa i dobijesh izgled 95% kao novi R6 koji je 7000eura ... e sad pitanje je shta imash u glavi , ja lichno volim da vozim lep motor , mislim ne gadim se ako je nov :D ali ovo prvo mi je presudno ... krenesh polako , ako budesh radio sam i ako znash da radish malo sa gvozdje , dosta sa fiberglasom , dobro farbash i budesh imao srece procicesh i ispod pola cene ... a imacesh efekat od 80% kopije oreginala ...

 

Pozdravljam napisano i jos jedno, ako odradis sve kako valja, imaces unikat a ne motor ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

od tog skupljanja nema nishta , mora da se preseche pozajmi ili da uleti neka kinta odjednom , ovako mrka kapa , ja skupljam al uvek ima prechih stvari nazalost

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Brate, prvo prodaj tu krsotinu od motora pa uzmi neki drugi motor, na primer kavu zx7r ili gsxr  750 srad pa mu radi maske. Ja sam vozio fzr 600 92 godiste vise od godinu dana, to je motor koji je jeftin a bas je los da ne kazem krs. Dzabe bacas pare u njega. Mozes ti da ga sredis da izgleda kao najnovija R1 ali kad te bude preteko bmw 325 na pravcu imas da ga prodas kao sto sam ga ja prodao  ;) Razmisli lepo pre nego sto se  upustis u tu avanturu sa maskama, skupo ce da te kosta a imaces lep motor sa mrtvom masinom

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Koceljeva
  • Motocikl: Burgman 400

Gde mogu da zamenim svoju markiranu ravnu guvernalu za rucke sto idu na stapove?

 

Za bobangsxr: Mozda je tvoj bio krs ali moj nije, za ostalo si u pravu, ali imam ja jos ljubavi (troskova) osim motora. Oni su za mene opustencija i uzivancija i ne patim od toga sta vozim, i zato sto je sve ostalo u dobrom stanju mislio sam da mu malo popravim izgled, polako bez presinga.

 

Hvala svima na savetima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Gde mogu da zamenim svoju markiranu ravnu guvernalu za rucke sto idu na stapove?

 

Za bobangsxr: Mozda je tvoj bio krs ali moj nije, za ostalo si u pravu, ali imam ja jos ljubavi (troskova) osim motora. Oni su za mene opustencija i uzivancija i ne patim od toga sta vozim, i zato sto je sve ostalo u dobrom stanju mislio sam da mu malo popravim izgled, polako bez presinga.

 

Hvala svima na savetima.

 

 

Druze, nije moj bio krs ali nije to motor u koga treba puno ulagati, nemoj da mislis da ga podcenjujem ali sam imao prilike da vozim 99% R motora od 1990 do sad i mogu da ti kazem da je to jedan od najlosijih motora ( losiji je samo cbr 600 f1). Razmisli bolje. Kupi neki malo noviji pa ga sredjuj to ti kazem dobronamerno a sad opet kako ti hoces  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: hrv

Gde mogu da zamenim svoju markiranu ravnu guvernalu za rucke sto idu na stapove?

 

Za bobangsxr: Mozda je tvoj bio krs ali moj nije, za ostalo si u pravu, ali imam ja jos ljubavi (troskova) osim motora. Oni su za mene opustencija i uzivancija i ne patim od toga sta vozim, i zato sto je sve ostalo u dobrom stanju mislio sam da mu malo popravim izgled, polako bez presinga.

 

Hvala svima na savetima.

 

 

Druze, nije moj bio krs ali nije to motor u koga treba puno ulagati, nemoj da mislis da ga podcenjujem ali sam imao prilike da vozim 99% R motora od 1990 do sad i mogu da ti kazem da je to jedan od najlosijih motora ( losiji je samo cbr 600 f1). Razmisli bolje. Kupi neki malo noviji pa ga sredjuj to ti kazem dobronamerno a sad opet kako ti hoces  :)

 

dobro ti covjek kaze.

prodaj to i kupi nesto novije karambolirano za te pare pa slazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja