Jump to content

Moto Zajednica

Cuje Se Neko Lupanje... - Gsx750F

Recommended Posts

  • U prolazu, 22 postova

Pozdrav svim clanovima foruma!

 

Nesto mi se desava sa motorom a pojma nemam sta. Kada upalim motor radi sasvim lepo ali nakon malo vremena kada se ugreje cuje se neko lupanje. To se pogotovo primeti npr po Novom Sadu kada stanem na semaforu i kada motor radi na leru. Cim malo dam gas lupanje se vise ne cuje, takodje se ni u voznji ne cuje nista.

 

Zamolio bih clanove foruma ako imaju neke ideje sta bi moglo da prouzrokuje to lupanje da napisu. Da li to moze biti lanac na bregastoj? E da, u pitanju je Suzuki GSX750F, 2000. godiste. Presao je oko 50000km.

 

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

Lupa i kada stisnem kvacilo. Ulje sam menjao pre nekih 4000km mozda malo jace ali sigurno nisam presao vise od 5000km (neznam tacno posto mi nije tu papir na koji sam zapisao). Sipao sam SILKOLENE 10w40.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Kakvo lupkanje... opisi malo... ucestalost, jacina, tip,... kada je pocelo... kada se cuje jace a kada slabije... da li lupa i u toku voznje ili samo kada stanes... kada prestane da lupa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova

da je lanac od bregaste vise bi se cuo kad je ledan nego kad je vruc.

lanac otprilike izdrzi oko 50 000km.

najvise se cuje u leru a kad das gas zategne se i cuje se manje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

U toku voznje se ne cuje nista, ali kada se zaustavim na semaforu npr tada se primecuje to lupanje, medjutim kada malo dam gas lupanje prestaje. Jednostavno cuje se samo na leru. Zvuk lupanja je mao dublji i nije kao kada su ventili razstelovani. Ucestalost lupanja je uvek ista (klap klap klap klap... :-) ), ponekad cak to lupanje osetim i u kormanu. Kada sedim na motoru jasno se cuje to lupanje. Lupanje se sve manje cuje od glave motora ka karteru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

sad lepo izruci za pocetak to fus ulje,i sipaj neko drugo,na pr,motul originalan iz mass,companu, tamo ga narucis,pa lepo probaj,ulje se menja na 5000 a nekad kada je losije kao silkolene na manje..

pa da se vidi dali ce biti razike,mada sa druge strane nisam siguran opet sta lupa,drugacije je ovako na ekranu a drugacije na licu mesta,dali mozes da budes precizniji sa tim lupkanjem ...

Silikolene fus ulje ? Naprotiv, jedno od najboljih moto ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

sad lepo izruci za pocetak to fus ulje,i sipaj neko drugo,na pr,motul originalan iz mass,companu, tamo ga narucis,pa lepo probaj,ulje se menja na 5000 a nekad kada je losije kao silkolene na manje..

pa da se vidi dali ce biti razike,mada sa druge strane nisam siguran opet sta lupa,drugacije je ovako na ekranu a drugacije na licu mesta,dali mozes da budes precizniji sa tim lupkanjem ...

Silikolene fus ulje ? Naprotiv, jedno od najboljih moto ulja.

nama se u dva motora pokazalo kao lose...mozda uljara suzuki netrpi to ulje sta ja znam,mozda ga i boldorka netrpi,,,mozda je za neki drugi motor bolje...a mozda i nije... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ne znam zasto vam se pokazalo lose, kako je meni poznato Silikolene je jedino ulje koje ima svojstvo da su mu molekuli naelektrisani tako da se ulje "lepi" za metalne delove u motoru, tako da kod njega nema suvog starta. Uljni film se uvek nalazi na svim delovima u masini. Ovo vazi za sintetiku, ne znam da li ostala imaju to svojstvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Kad se zagreje ulje se , normalno , razredi  u leru je najmanji pritisak ulja , ako postoji  luft u nekom lezaju    tada se cuje .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: RF600+

Kod suzukija te generacije postoji problem sa vodjicom razvodnog lanca, dobije luft u donjem lezistu koje je od neke tvrde gume ili plastike, i to se onda na 2-3 hiljade obrtaja cuje. Ovo moze da se proveri ako srafcigerom gurnes spaner za 1-2 zuba, lupkanje treba da prestane ali se posle par stotina km  ponovo javi. Dobra vest je da to nije tako opasno, lezista nisu skupa, ali llosa vest je da motor mora da se rasklopi! Pored ovoga izvor buke moze da bude pogon alternatora kod suzukija koji imaju "suvi" alternator. I ovo moze da se proveri ukljucivanjem i iskljucivanjem jacih elektricnih potrosaca (svetla). Sa opterecenjem alternatora buka bi trebala da se smanji. Na srecu, ovo je pristupacno, potrebno je skinuti poklopac koji se nalazi ispod karburatora i proveriti stanje lezajeva i posebno gumenih dampera u spojnici, i ozubljenje na rotoru. Nemam konkretnih iskustava sa tvojim modelom, ali gsx i rf serija imaju slicna resenja pa su verovatno i problemi slicni!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: gsx750f 2001

Pozdrav svim clanovima foruma!

 

Nesto mi se desava sa motorom a pojma nemam sta. Kada upalim motor radi sasvim lepo ali nakon malo vremena kada se ugreje cuje se neko lupanje. To se pogotovo primeti npr po Novom Sadu kada stanem na semaforu i kada motor radi na leru. Cim malo dam gas lupanje se vise ne cuje, takodje se ni u voznji ne cuje nista.

 

Zamolio bih clanove foruma ako imaju neke ideje sta bi moglo da prouzrokuje to lupanje da napisu. Da li to moze biti lanac na bregastoj? E da, u pitanju je Suzuki GSX750F, 2000. godiste. Presao je oko 50000km.

 

Hvala!

 

Postovanje svima

vozim suzuki katanu 750f 2001 presla 16 oookm kao casa zamenio sam ulje sipao sam 10-40 motorex ,sve kako treba...radi kao sat ali problem je kada se zagreje pa na leru cuje se lupanje kao da neki kontra teg se cuje...vozio sam ga kod majstora i on kaze da nema sanse da je nesto na masini...kaze da sipam 15-50 polu sin. pa da ce to biti ok .. stiskao sam kvacilo nije korpa nije jbg...neznam staje ali me nervira smori me na semaforu a motor ide nema problema nikakvih..pratim temu i sad me zanima kad skinem altenator po sto mi je jos on ostao verovatno je on...pretpostavljam gde su ti luftovi i kako da ih namestim:)... ladno isti problem da li si ga resio pozdravvvv

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

i 'ladno ti jos uvek klepece masina a ne znamo sta je... bolje ti to prodaj meni dok mozes, ili menjaj kad rikne za quingqi-ja 1care.gif1moto3.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja