Jump to content

Moto Zajednica

Ispravljanje felni-POMOC?!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS, Ex BMW R1150GS, Ex Honda NX500R Dominator

Treba mi pomoc oko ispravljanja felni.Sta se desilo?Danas sam se vozio sa dva drugara lepim brdskim putevima ali pre toga sam malo provozao motor po lokalnom putu.Posto sam bio prinudjen da vozim iza jednog autobusa nisam ni video manju ali duboooku rupu.U istu sam odvalio i prednjim i zadnjim tockom.Epilog:Prednja felna iskrivljena a zadnja i iskrivljena a i naprsla.E molio bih sve koji mogu da mi pomognu gde mogu da nosim obe felne na ispravljanje i da li ova zadnja moze da se nekako zakrpi ili mi ne gine kupovina druge polovne negde?POMOC-ide lepo vreme a ne ide da mi motor stoji u garazi!!!

Probacu da posaljem i slike u drugom postu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS, Ex BMW R1150GS, Ex Honda NX500R Dominator

th_79586_06_04_07_1836_122_876lo.jpgth_79592_06_04_07_1837_122_195lo.jpgth_79597_06_04_07_1838_122_179lo.jpgth_79602_06_04_07_1839_122_179lo.jpg

 

Ovo su slike.Na prvoj je prednji tocak a na ostalim je zadnji.Nadam se da ce se videti jer je slikano mobilnim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: bg

011 8467 328 - trazi zileta i kazi da te dragance poslao , najjeftinije i najbolje radi covek ...... pogotovu kad te ja posaljem kod njega , znam da je ispravljanje felni za kola 500 dinara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 203 postova
  • Lokacija: Patkovgrad
  • Motocikl: Yamaha Virago

Ispravljanje felni je ozbiljan posao.

Nadji pravog majstora da to uradi kako treba.

Eh cena vecita muka...po meni je najkvaznije da to uradi valjano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS, Ex BMW R1150GS, Ex Honda NX500R Dominator

Felne su odnete u SM kod Pere i nadam se da ce sve biti kako treba jer je covek rekao da moye da se dobro odradi.Ya par dana treba da ih dobijem pa kada ih namontiram,javicu kako je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS, Ex BMW R1150GS, Ex Honda NX500R Dominator

Danas stigle felne iz SM i sutra bi trebalo da ih montiram.Na oko deluje da je dobro odradjeno samo sto bi trebalo na mestu vara da malo osmirglam i da ocistim od grejanja crnilo,ali je ovako ok.Moze li mala pomoc cime da cistim var sa unutrasnje strane felne(imam unutrasnju gumu),tj.cime da je osmirglam-obicnom smirglom ili necim drugim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS, Ex BMW R1150GS, Ex Honda NX500R Dominator

Gume namontirane,felne namontirane,tek danas je bila probna voznja i sve je proteklo OK.Videcemo kad se malo duze bude vozilo ali sada je u redu i ja sam zadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG
moram ti reci da je pera vrh majstor i nemoj da brines zbog felni sigurno ih je dobro odradio

 

evo da potvrdim, meni je peca ispravio prednju felnu koja je bila kriva u paocima nekih 15mm, znaèi ceo obruè je na jednom mestu bežao toliko.

 

rezultat - prilikom balansiranja felne stavljeno je ukupno 25g tegova na jedno mesto, što je mnogo manje od onoga što je bilo pre krivljenja.

 

provereno i na 220, bez ikakvih vibracija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

aj kazi koliko te kostalo ispravljanje. imam dosta vise iskrivljenu felnu od automatika zadnjeg tocka. Isti slucaj rupa isli oko 50km/h ( inace automatik ide realnih 70km.h ( kad je neko lak na njemu ) odradio sam sve moguce na njemu sto se tice brzine ) a vozio sam i druga od 80 kg i ja 110 :) i bum jbg nebitno je jel bi moglo postom da se posalje ili znate nekog na jugu to da radi ? ... hvala pre svega me zanima cena koja bi bila

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS, Ex BMW R1150GS, Ex Honda NX500R Dominator

Meni je cena bila 50 evra po tocku ali je to malko veci tocak nego za automatika pa je pitanje koliko ce tebe kostati ispravljanje ili ti se isplati da kupis neku polovnu neubijanu(mene bi polovna felna kostala oko 150evra po komadu).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

ma ova nova 90 evra :) nego ja ceo motor uzo za 200 gde sad da za felnnu dajem toliko :) a polovnihnema nigde al nigde... jedino kradenog da kupim pa da rasturim za delove :) salim se

 

pitam jer procitah da kosta 500 dinara pa reko moze nije opasno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS, Ex BMW R1150GS, Ex Honda NX500R Dominator

Znas kako,ja sam se odlucio za ovog lika jer mi je ulivao najvise poverenja(bez obzira sto ne vozim brz motor) ali ti za automatik sigurno mozes naci nekog ko ce ti odraditi to za daleko manje para,a bas ako imas mogucnost da sam grejes felnu i ispravljas,probaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG
ma ova nova 90 evra :)

 

kojih crnih 90e, to je strašno. što ne kupiš samo bandaš i odneseš kod nekog majstora da ti zameni glavu. ja bih tako uradio.

 

ovaj lik drži delove za tomos, vidi šta ima.

 

011/8440-248

063/7700-386

064/1507-680

 

pa neka ti pošalje pouzeæem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: bg

probajte na ovaj broj 011 8467 328 , trazite zivka i kazite da vas dragance poslao , on za ispravljanje felni za auto uzima 500 din i radi najkvalitetnije u mom bmw klubu njih mnooogo je islo tamo i nije bila nijedna reklamacija

 

 

takodje radi i varenje i farbanje felni po extra ceni , pogotovu ako se pozovete na mene

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

da malo ozivim ovu temu

juce sam primetio da mi je na honda malo kriva prednja felna,a kako sam kupio nove gume,planirao sam da ofarbam felne i da namontiram gume trebao bih i to reshiti.

e sad felna nije utonula vec se falc samo malo otvorio upolje,recimo 2-3mm guma ne pusta,a nisam primetio ni da trese volan pri vecoj brzini.sta raditi?dali da to pokusam ispraviti sam i kako,ili da nosim negde,a pretpostavljam da je to skup sport iako ostecenje nije veliko.

hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R 1200 RT, NC 750X

Hajd da vaskrsnemo ovo temu posto je doslo vreme da se ispravljaju felne..

Da li imate preporuku gde ispraviti felne u Bg-u? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 350 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Za kola ili motor?

Ako nije hitno zbog gužve (bilo za motor ili kola) ja bih zakazao kod wheels-a (Nemanje) pa kada stignem na red. Ja samo kod njih. Potrazi ih na FB.

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja