Jump to content

Moto Zajednica

Kineske gume (pneumatici)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

Poslusajte Marshala ja na keeweya cruisera stavio metzeler perfect i preporodio se!! Ali prodade ga i ......,uglavnom kisa i ostale gluposti nisu vise smetale!!

koja bese dimenzija za zadnju gumu na kruzeru i koliko si je platio?samo da nije 16,zvao sam sve moguce radnje i likove koji rade sa gumama niko nema 130-90-15.pozz

Mislim da jeste 130/90/15 ali ima vec više od pola godine kako sam prodao crusera pa ti ne mogu reci za sigurno!! ali provjeri na netu ali vise predstavnika za prodaju keeweya pošto znaju staviti pogrešne podatke o dimenziji guma,pa ako nađeš tu dimenziju to je to! izvini za šture podatke ali prodade ga pa sad nemam to više u glavi!!!

 

prednja je 110/90-16

zadnja 130/90-15

ja sam neshto gledao i mislim da moze i 150/90-15 da se uglavi , a 140/90-15 sigurno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova

Ajde vi meni momci recite gde ja da kupim te nahvaljene Sava MC 7 gume 3.5 x 18? pretrazih ceo internet, nigde nema njihova neka prodavnica, bar ne sa ovom gumom za motore, vec sve za automobile..takodje, nigde ne nadjoh info o ceni..nigde nista, kao da trazim ne znam sta..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Na Kineskom skuteru 150 fabricki su bile gume napred 100/80-16 a nazad 110/80-16 obe marke Kingston model nylon. Posle predjenih malo vise od 16000km zadnja guma je spala na oko 1,6 mm profila, sto je zakonski minimum za motocikle. Takodje je i dobila dzombe, cvoruge, sto je zahtevalo hitnu zamenu. Obe gume su krute na ugibanje, tvrde smese i vrlo klizave.

Michelin ili Metzeler niko u NS nije imao, Pirelli i Dunlop su bile ali samo niskog profila /70 (nepogodno vlasniku za voznju van asfalta), Continental made in Vietnam... pise sve i sa slikama na ovom forumu. Jedini izbor u potrebnoj dimenziji bio je Kineski CST.

Nova zadnja guma 110/80-16 Kineske marke CST nylon osetno je meksa na ugibanje, motor manje treska sa njom, bar zadnji kraj. Smesa je jos klizavija nego Kingston. Za sada predjenih oko 600 km, nije bilo prilike za probu po mokrom, ali po svoj prilici bice hokej :Mina: Ovo nije licni izbor, ovo je nalagala hitna situacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja sam na mom princu stavio Heidenau, prednju 110/70/16 i zadnju 140/90/15. Rezultat je nova dimenzija voznje. Zaustavni put mnogo kraci u odnosu na originalne kineske. Tanja prednja guma mi je malo 'ugrubila' viljusku koja je i onako prilicno meka a sad mi se cini da je sve nekako potaman. Cak i ne izgleda smesno :)

 

Postavio sam slike u drugoj temi pa pogledajte :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Colibri T12/Sprint Phantom,Knight Adams 125,T 14 TLS,APN4,APN6 ECO,Automatic a3ms,

Sinoc pri brzini oko 40kmh stisnuo prednju na nekoj neravnini i evo me jutros se probudio 25 godina stariji...srecom nisam pao al situacija je krajnje ludilo...zadnja guma mi je nova a prednja je stara DJURO pa jos se vise stvrdla...sara je duboka oko 5mm guma skoro pa nova samo stara i tvrda pokusacu naneti domaci solvent za omeksavanje guma ciji sam recept pokupio sa neta i probati pa sta bog da...cak sam mislio i na varijantu da je nosim vulkanizeru da vidim jel on moze to da protektira ikako...jer ja za michelin para nemam jer kostaju ko pola Princa...vrlo mi je retardirano da skoro poginem na 40...Ono sto mene interesuje...ljudi da li smo mi svjesni koliki je broj vozaca kineskih korejskih itd motocikala u svjetu danas,koliko je samo kineza na tim paklenim masinama,ne vjerujem da GAIZHOU CITY KAITONG na svoje modele u kini stavlja MICHELLIN nego kontam da su i njima ove gume sto mi vozamo super...ginu li ti ljudi jel njihov drugaciji asfalt ili je problem do nas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja