Jump to content

Moto Zajednica

Sta se radi kad karburator preliva i motor nece da upali ni..??

Recommended Posts

  • Dukags, 291 postova
  • Lokacija: НОВИ САД

Kojim redom se radi karburator i da li ima neka predradnja sem stelovanja kad preliva i nece ni malo da kresne?

Bar da upalim a onda odoh kod majstora, koji se da li vezbao na istom ispravi stvar. ???

 

Hvala na savetima "odguraj ga kod majstora" - bio ja od tada i preliva a sto puta sam sam delio savete da japanske karburatorte ne treba dirati ako rade! :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1836 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

pa prvo proveri zasto preliva,da nije upala neka prljavstina pod iglicu,ako jeste ocisti ,proveri da nije ostecena iglica,ako jeste zameni je i nasteluj nivo,ako ima migucnost stelovanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dukags, 291 postova
  • Lokacija: НОВИ САД

Ma majstor mi je i cistio karburator a zbog novog filtera mi je i pomerao nivo goriva u karburatoru i sad... Da li bi bilo dovoljno da malo zavrnem ili bi trebalo jos nesto da odradim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Ja te nisam bas najbolje razumeo..... jel pitas kako da u takvom stanju oteras motor do majstora,ako je tako i ako imas slavinicu,kad upalis motor i u toku voznje zavrci i odvrci slavinicu i tako se otkotrljaj al pazi da ne padnes ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 340 postova
  • Lokacija: NoviBeograd
  • Motocikl: BMW R45 Yamaha FZS 1000

Pa ako preliva definitivno je iglica tj gumica na njoj, ili je krta, ili neki trun ne da da dobro zatvori.

A ako nije to , a majstor stelovao, onda nije dobro nastelovao, pa plovak pusta vise goriva koje preliva lonce.

kod mene plovak treba da pocne da gura iglicu kad je pod 90 step. sa telom.

poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Meni su prelevali karbovi zbog propalih gumica na prikljucnoj dovodnoj cevcici na karburatorima (ima neki naziv al ga ne znam), jedva sam nasao kvar, sve je bilo u redu a preleva i kada tako preliju previse, odmah "probiju" svecice i mozes da ih bacis, zato posle nece da upali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 792 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Poklopi karbove i probaj da upalis.

 

Ja sam pucao para i para i svi su mi sredjivali toliko da stignem do kuce i motor otprilike vise nece da upali  (na kraju ga dao za neke smesne pare jer sam odlepio). Sledeci motor, po mogucstvu bez karbova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Pa ako ti j motor udavljen gorivom zbog prelivanja karba , zatvoris slavinu i palis ga sa punim gasom , pod uslovom da svecice rade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dukags, 291 postova
  • Lokacija: НОВИ САД

Hvala na informacijama, reseno smanjenjem nivoa goriva, sad jos mora fino da se nasteluje karburacija verovatno kod majstora kako treba i bice ok.

 

Nego me interesuje, desava se i obrnut slucaj, sta kada sve radi a svece ne dobijaju uopste goriva, da li je jedini put rasturanje karburatora (ako ispustanjem goriva sa dna karburatora ne dobijemo nista)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Dizne najverovatnije, moze tu da bude i neki ventil, ili siber na karbu, opisi malo bolje, postoji mogucnost da sada nemas nivo benzina u solji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dukags, 291 postova
  • Lokacija: НОВИ САД

Teoretsko pitanje jer dešava se da svećica posle dosta verglanja suva a motor ne pali a to uvek nekad nekom zatreba pa i meni.

Hvala na interestingu! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 792 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Slobodno mozes rastaviti slavinu i ocistiti je. Meni je bila pustala, ocistio sam je i bilo je posle sve ok. Uletelo je verovatno neko trunje, nesto iz rezervoara.

 

Mozda bi trebao da ocistis i rezervoar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Druze, sve te matematike oko toga sta moze biti su u stvari gomila pretpostavki koje mogu i ne moraju biti tacne. Neznam ko ti je radio karburatore, ali te mogu uputiti na coveka koji je meni resio problem sa kojim sam se zevzecio mesec dana. Djole u Novom Sadu, za okvirno 60-80 eura odradi sve sto oko karburatora treba uraditi. Imas na forumu i njegov broj i ostalo, adresa je mislim Vatroslava Jugica neki broj, ako ti treba javi pa mogu iskopati i telefon. Covek je meni stvarno sjajno odradio motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja