Jump to content

Moto Zajednica

Motul 15w50 fush

Recommended Posts

  • U prolazu, 72 postova

 

@ Ironmaiden & Baklava

 

Ti si zapeo Ironmaiden kako je tvoj Motul pravi, baba ga donela iz Nemacke ili ti je mozda Valentino Rossi dao posle trke jer si mu bio simpatican a zna da vozis samo Motul pa da ti se nadje.....

 

A vas dvojica ste zapeli Motul, Motul, Motul, Motul.........treba da vam bude jasno da svaka manje vise ozbiljna zemlja pravi ulje koje zadovoljava sve svetske standarde i to nije nikakva nauka jer to nije svemirski program pa da je to nesto nedostizno i da to niko ne moze da napravi.

 

Netacno je(da ne napisem grublju rec), kada kazes da sam zapeo Motul pa motul.To je zato sto sam gore napisao da hocu da probam Repsol ili Katanu.Znaci,opet  pogresno interpretiras.Nemoj da navodis nesto sto nisam pisao.

 

@ Ironmaiden & Baklava

 

Mislis da Esso koje ja vozim i placam 20E 4litre nije dobro????? Ni meni motocikl ne trosi ni kap ulja a placam ga 4X manje nego vas dvojica

 

Nema sanse da je puno sinteticko ulje 4x jeftinije od 20 eu,koliko placamo za 15w 50 sintetiku :o :o Osim ako ne kupjes mineralno jer imas star bajk.Ako  je tako onda si opet pogresio u koracima.Polako bre sa izjavama.Kao da te neko bije dok kucas. ;) Nema razloga za zestinu.

ako je u pitanju 300v 15/50 onda je jarke zelene boje.

Ne vuce na zuto uopste kao na gornjoj slici.

Pogledaj gornji deo slike.donji deo je zut zbog blende na suncu i foto aparata.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: kovin

@ Ironmaiden & Baklava

 

 

Mislis da Esso koje ja vozim i placam 20E 4litre nije dobro????? Ni meni motocikl ne trosi ni kap ulja a placam ga 4X manje nego vas dvojica

 

 

[/quote

 

DA,mislim da nije dobro za moj motor!!! I sta sad? :)  Brate vozis TDM-m i Dr-a,nije isto! mogu ja da kupim jeftinije ulje za moj motor ali 500-600din,ne znaci mi mnogo 2000din ! i ne placam 300v 20e nego 1650din! Kupujem na jednom istom mestu i samo kod njih i znam da uzmaju od uvoznika (drugar mi drzi prodavnicu)!  Vozim motor koji za 6000 km potrosi 2dl ulja i presao sam 30 000 km sa 300v za 2god , vozim ga i pun gas i divljam sa njim.... ne stedim ga ni malo i radi kao sat! i ne mozes da me ubedis da kupujes full sintetiku za 5e po litri! I nemoj da mi pricas da ne vredi toliko,da sam ovca za sisanje (nisi me uvredio) itd. jednostavno dobro mi je i ne zelim da se opecem sa drugim! JA IPAK VOLIM NA TUDJIM GRESKAMA DA UCIM I NAUCIO SAM!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Vozim motor koji za 6000 km potrosi 2dl ulja i presao sam 30 000 km sa 300v za 2god , vozim ga i pun gas i divljam sa njim.... ne stedim ga ni malo i radi kao sat!

 

Dzigorius hoce da kaze, ako nadjes ulje koje odgovara onome sto je proizvodjac tvog motora propisao, a pravi se u Zimbabveu, zove se Dzambalutru i kosta 5e litar, motoru nista nece faliti, a i nece ga trositi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova

Vozim motor koji za 6000 km potrosi 2dl ulja i presao sam 30 000 km sa 300v za 2god , vozim ga i pun gas i divljam sa njim.... ne stedim ga ni malo i radi kao sat!

 

Dzigorius hoce da kaze, ako nadjes ulje koje odgovara onome sto je proizvodjac tvog motora propisao, a pravi se u Zimbabveu, zove se Dzambalutru i kosta 5e litar, motoru nista nece faliti, a i nece ga trositi...

Mala napomena:

Proizvođači najčešće ne preporučuju koji brand ulja da kupiš,već samo standard i viskozitet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: kovin

Vozim motor koji za 6000 km potrosi 2dl ulja i presao sam 30 000 km sa 300v za 2god , vozim ga i pun gas i divljam sa njim.... ne stedim ga ni malo i radi kao sat!

 

Dzigorius hoce da kaze, ako nadjes ulje koje odgovara onome sto je proizvodjac tvog motora propisao, a pravi se u Zimbabveu, zove se Dzambalutru i kosta 5e litar, motoru nista nece faliti, a i nece ga trositi...

 

Decko jel se ti iole razumes o tome sto pises! PA JA JESAM NASAO NAJBOLJE ULJE ZA MOJ MOTOR,BOLJE MI NE TREBA Ulje u njegov i moj motor ne ide isto! Tako da cu ja tesko naci za moj motor full sintetiku za 5eura litar!!!

 

Kapiras?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: kovin

Problem je u tome sto je on rekao da smo ovce za sisanje posto kupujemo ulje od 20e litar(ubedjen sam da kupujem orginal ulje i o tome necu vise polemisati) i da to ne vredi toliko , da moramo da menjamo na 100km,na mesec dana,kako on za njegov motor 4L placa 20e itd,nalupao se covek gluposti to je strasno!  ali ni to nije tema!!! TEMA JE DA POSTOJI FUSH ULJE!!! I to je nazalost istina ali postoje i druga fals! Ko vama garantuje da ne kupujete fals i lose ulje???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova

Problem je u tome sto je on rekao da smo ovce za sisanje posto kupujemo ulje od 20e litar(ubedjen sam da kupujem orginal ulje i o tome necu vise polemisati) i da to ne vredi toliko , da moramo da menjamo na 100km,na mesec dana,kako on za njegov motor 4L placa 20e itd,nalupao se covek gluposti to je strasno!  ali ni to nije tema!!! TEMA JE DA POSTOJI FUSH ULJE!!! I to je nazalost istina ali postoje i druga fals! Ko vama garantuje da ne kupujete fals i lose ulje???

Ma daj da nam čovek kaže gde kupuje sintetiku pa da i mi prođemo jeftino. ;D ;D ;D ;D

Mozda smo,kako on kaže,ovce pa da nas pouči. ;D ;D ;D

ps.mislim da  je ipak omanuo u koracima.On kupuje mineralno jer ima bajk iz proslog veka... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: kovin

Problem je u tome sto je on rekao da smo ovce za sisanje posto kupujemo ulje od 20e litar(ubedjen sam da kupujem orginal ulje i o tome necu vise polemisati) i da to ne vredi toliko , da moramo da menjamo na 100km,na mesec dana,kako on za njegov motor 4L placa 20e itd,nalupao se covek gluposti to je strasno!  ali ni to nije tema!!! TEMA JE DA POSTOJI FUSH ULJE!!! I to je nazalost istina ali postoje i druga fals! Ko vama garantuje da ne kupujete fals i lose ulje???

Ma daj da nam čovek kaže gde kupuje sintetiku pa da i mi prođemo jeftino. ;D ;D ;D ;D

Mozda smo,kako on kaže,ovce pa da nas pouči. ;D ;D ;D

ps.mislim da  je ipak omanuo u koracima.On kupuje mineralno jer ima bajk iz proslog veka... ;)

 

ma dal' je iz proslog veka ili ne to me ne interesuje  :) ali garantujem da nije sintetika,cak ni polusintetika!!! ili je sintetika ali FUSH!!! :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Jeste vas dvojica neki rod...? Hoce neko da mi objasni(sad malo o najgorim kolima), kako caddy 2.0 sdi 2007, kad mu porsche scg sipa castrol od skoro 20 e litar, bla, bla, bla, sto posto original, potrosi litar na 3000km, od kad je nov kupljen, a odkad je izasao iz garancije, kupujem kod mene u komsiluku isti taj castrol za mislim 11-12e, potrosi litar, al` na 10.000km...? Do prvog servisa na 15.000 sam dosuo 6 litara ulja, pa do drugog na 30.000 opet, i tako dalje do 45.000, a u poslednjih 25.000 sam ukupno dosuo 2.5 litara... >:( >:(>:(

Ako bacis cifre na papir, stvarno se oseti covek k`o ovca, pa sta god ko mislio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Pancevo

E kad se u ovo ukljucio ludi Lazic onda ste ga stvarno zasrali!

Sad jos samo ludak sszgo, i na kraju da "overi" stampar sa "Vec vidim, ..."

 

P.S. Bezi od tih VW servisa! U takvim slucajevima se odustaje od garancije koju daje diler i preuzima sva odgovornost na sebe za auto (VW, Audi, MB). To su jos crnje price od ove.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

E kad se u ovo ukljucio ludi Lazic onda ste ga stvarno zasrali!

Sad jos samo ludak sszgo, i na kraju da "overi" stampar sa "Vec vidim, ..."

 

P.S. Bezi od tih VW servisa! U takvim slucajevima se odustaje od garancije koju daje diler i preuzima sva odgovornost na sebe za auto (VW, Audi, MB). To su jos crnje price od ove.

 

... ;)

 

A za ove iz porschea, nemam reci... Alo bre, 18 litara ulja za 45.000km, pa nista...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Ma nismo rod.I ne znam coveka.Ali znam da puna sintetika ne može da se nađe po toj ceni.

 

Moze, moze, ja kupio u Grckoj Liqui Moly 10W40 za 9 evrica po litri

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Pancevo

Ovaj ... ako ja ne smetam ovde (a izgleda da bas smetam), bilo je ovako:

-Motul pa Motul i nista drugo!

-Ipone pa Ipone i nista drugo!

-Kolomast pa kolomast i nista drugo!

 

Iz svega recenog stavili smo dilerima ulja na znanje da ih postedjujemo troskova vazelina za karanje potrosaca u bulju!

 

Aj' da probam ovako:

Ako neki Castrol, Mobil1, Motul, itd. ima npr. 100 busotina, 300 rafinerija, 10000 punionica, 100000 dilera .... (cifre sam lupio, ali treba da posluze za razumevanje) Da li vam je jasno da takav ogroman sistem nije vise ni pod sopstvenom kontrolom!

Iz toga sledi:

JEDINI ORIGINAL JE LABORATORIJSKA RECEPTURA PROIZVODJACA ZA ODREDJENO ULJE - A TO JE PAPIR!

A iz toga bi trebalo da sledi da ni diler ne zna sta je dobio!

 

 

Druga stvar:

Ako neko drzi pola trzista (a to je ovde MASS sa Motulom) onda je najverovatnije da taj nece sebi praviti losu reklamu uvaljivanjem falsifikata - mnogo je verovatnije da je neko ko mu je isporucivao robu BIRAO ROBU ZA SRBIJU!

 

Pa 'ajde da se dogovaramo oko toga kako dilerima da postavimo nekakve norme, odnosno da insistiramo na nekim garancijama. Ja zasad ne bih predlagao nista, cini mi se da se ovde pojavljuje i neko ko bolje poznaje mogucnosti plasmana nekih ocekivanja potrosaca, pa da vidimo sta se moze i sta treba da neke postojece prepreke prevazilazimo. Aj' da vidimo predloge, nacine, mogucnosti ...

 

Ako necete ...

U tom slucaju komuniciram samo sa afirmisanim "ludacima"!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: kovin

Ma nismo rod.I ne znam coveka.Ali znam da puna sintetika ne može da se nađe po toj ceni.

 

Moze, moze, ja kupio u Grckoj Liqui Moly 10W40 za 9 evrica po litri

 

Pa 5 i 9 nije isto! :)

 

Ja sam rekao da sam prezadovoljan sa 300v,drugo nisam probao i nemam nameru!!!  i svaki moj drugar sipa isto,pogotovo od kada jedan sipao castrol pa mu zvekno motor posle 1000km ! Ne mora da znaci da je do ulja ali desilo se!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Q8 15-50 590 Din. Postoji ista Racing varijanta nešto skuplja puna sintetika. Ulja u limenkama se teže falsifikuju pa otuda Motul 300 V ne pravi probleme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Gde ima Q8 da se pazari...?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ovde se može naći preporuka po modelu što ni kod jednog proizvođača nisam našao, za mog Kineza 3 vrste ulja:

 

http://www.q8oils.com/?domain=de

 

Imaš pp.

Nadje se i kod ponekih drugih i po kojekakvim online prodavnicama. Ne bih ja slepo verovao ovome. Preporucivase kojesta sto nije u skladu sa fabrikom.

 

Preporucuju i antifrize za vazdusna hladjenja za neke od njih.  :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja