Jump to content

Moto Zajednica

Pitanje oko uvezenog motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Suzuki LS650

Pozdrav.

Sutra idem da pogledam jedan motor, on je u Somboru, a ja sam iz Subotice.

Motor je uvezen i placeni su porez i carina u Somboru, bar mi tako rekao vlasnik.

E sad kakav je postupak ako ja kupim motor i treba da ga registrujem na SU tablice?

Treba da se pravi kupoprodajni ugovor, sta mi sve od papire treba?

Dali ja mogu uraditi tehnicki pregled u Somboru i sa tim tehnickom da registrujem motor u Subotici ili sve mora u Subotici?

I na sta jos da obratim paznju?

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: kragujevac-lekina bara
  • Motocikl: suzuki gs 500e

Ne znam dal ti nesto znaci, ali kad sam ja doterao motor i registrovao ga, u saobracajnu su upisali 2 meseca zabrane otudjenja.

Inace, treba ti ugovor i carinska deklaracija i saobracajna od motora ( prevedena kod sudskog tumaca i original ), naravno i tehnicki...

Ne mogu da se setim sta jos treba, ali uzmi sve zivo od papira sto ima, sve ce ti sigurno trebati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: N.Beograd blok 45
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3

Treba ti i overena potvrda od speditera na koji nacin je motor usao u zemlju. Zvuci glupo jer pise na carinskoj deklaraciji, ali meni su trazili u BG ( u Ljermontovoj gde se radi prva registracija).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

Treba ti i overena potvrda od speditera na koji nacin je motor usao u zemlju. Zvuci glupo jer pise na carinskoj deklaraciji, ali meni su trazili u BG ( u Ljermontovoj gde se radi prva registracija).

Tacno, i meni su to trazili. Ja sam kupio motor od coveka koji ga je uvezao i nije ga registrovao kod nas, bila je zabrana otudjenja 3 meseca tako da smo ga registrovali na njegovo ime, posle godinu dana smo napravili kupoprodajni ugovor, preveo ga na moje ime i registrovao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Mozda je coveku sad kasno za odgovor ali mozda nekome u buduce koristi.

 

Ja sam pre desetak dana registrovao uvezen motor,a nisam imao potvrdu kako je usao u zemlju,i za malo da me vrate sa saltera,kad sa susednog saltera kaze moze ako ima odjavljena strana saobracajna(jer to znaci da su tablice vracene i da je usao bez tablica) i sve sam zavrsio.

 

A ja sam imao overen prevod saobracajne i stranog kupoprodajnog racuna i ona me pita sto si prevodio ovo :o,i to mi je posle vratila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja