Jump to content

Moto Zajednica

Poliranje stakla

Recommended Posts

  • Integrisan, 8120 postova

Na koji nacin (i kojim sredstvom) najbolje ispolirati staklo, tako da uklonim sitne i nesto dublje ogrebotine?

 

Radi se o nekoj staklenoj leguri, dosta podseca na obicno staklo (nije plastika), pa bih i probao kao sa obicnim staklom.

 

Ima li neko iskustva?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Stampar jesi li probao to ili si cuo od nekog? Aj ako imas neke slike "pre i posle" poliranog stkla okaci da vidim kako to izgleda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Probaj sa nekom pastom za poliranje...finijom!Ne može biti ''staklena legura''...ili je staklo ili nije!!Naravno da nisu sva stakla ista po hem.sastavu ali su u pogledu nekih tipičnih osobina vrlo slična...

   Staklo se inače polira kao i sve drugo (ogledalo se recimo pravi na komadu ispoliranog stakla)samo se koriste fine paste za poliranje...

 

Možeš i sam napraviti odgovarajuću pastu...sastojala bi se od fino sprašene krede,gašenog kreča i dest.vode ...vode se stavlja malo -da se dobije žitka kaša kojom ćeš da poliraš ...poliraš sa flis papirom ili vatom,eventualno jelenskom kožom (ali pravom)

 

Hvala. Pokusacu sa nekom finom pastom za poliranje. Nemam sta da izgubim (i onako moram da zamenim to staklo, ako ne uspe poliranje).

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

Ne znam kakvo staklo je kod tebe u pitanju, ali sam bio spreman da menjam staklo na ručnom satu koliko je bilo izgrebano. I sajdžija ga je na sopstveni predlog ispolirao tako da se ne vidi ni jedna linija.

 

Pa ono... eto, ako je to nešto što može da se odnese kod sajdžije, mislim ako nije barokni luster ili prozor, onda možda možeš tako da probaš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

Pozdrav,

 

postoje paste za poliranje stakla (imao sam je nekada,dok je nisam pozajmio drugaru  ;)), ja sam sebi polirao šoferku na kolima..jes  sporo ali odradi posao, malo ih je teže naći, ali postoje.

 

za poliranje pleksija ili sl. će ti posao odradii i xerapol  ili sl, skoro sam nekom liku polirao farove na puntu i bili su ko novi, doduše morali su i da se prešmirglaju pre poliranja koliko su bili sjeb...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Dorcol
  • Motocikl: zx12r

Ja sam skoro hteo da ispoliram neko staklo,otisao kod stakloresca,a on mi rece da mogu da se poliraju samo manje(plice)ogrebotine tj. one za koje nokat ne zapinje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

A može li se vizir sa kacige polirati sa pastom za pleksiglas,nisu u pitanju duboke ogrebotine???

 

Imaš PP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Ne znam kakvo staklo je kod tebe u pitanju, ali sam bio spreman da menjam staklo na ručnom satu koliko je bilo izgrebano. I sajdžija ga je na sopstveni predlog ispolirao tako da se ne vidi ni jedna linija.

 

Pa ono... eto, ako je to nešto što može da se odnese kod sajdžije, mislim ako nije barokni luster ili prozor, onda možda možeš tako da probaš.

 

Dobra ideja.

 

Inace, radi se o staklu iz unutrasnjosti skenere nekog specijalizovanog uredjaja. Novo kosta kao svetog Petra kajgana :(...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

staklo je isuvise cvrsto da bi sa njom uspeo...sumnjam da ces ista postici

E o tome se i radi ovde. Po njihovoj prici ispade da to moze bilo ko da uzme i vrlo jednostavno da odradi, jos i u kucnoj reziji. A onda ispade da treba posbna p0asta koja se tesko nabavlja, da treba dugotrajniji proces itd. itd.

EDIT: Dugujem izvinjenje svima ako bude tako jednostavno. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

Probaj sa nekom pastom za poliranje...finijom!Ne može biti ''staklena legura''...ili je staklo ili nije!!Naravno da nisu sva stakla ista po hem.sastavu ali su u pogledu nekih tipičnih osobina vrlo slična...

   Staklo se inače polira kao i sve drugo (ogledalo se recimo pravi na komadu ispoliranog stakla)samo se koriste fine paste za poliranje...

 

Možeš i sam napraviti odgovarajuću pastu...sastojala bi se od fino sprašene krede,gašenog kreča i dest.vode ...vode se stavlja malo -da se dobije žitka kaša kojom ćeš da poliraš ...poliraš sa flis papirom ili vatom,eventualno jelenskom kožom (ali pravom)

 

kreda , kreda shkolska za pisanje po tabli ... ???????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja