Jump to content

Moto Zajednica

sprint princ par pitanja (karb, vibracije)

Recommended Posts

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Pozdrav,

Vozim ovog princa sa avatara (125ccm, 1 cil, 2006. god). Do sada sam uglavnom sredio vecinu stvari. Ostao mi je karburator i vibracije.

Sto se tice karburatora kada palim motor povucem sauh dam gas i on upali kao mina. Kada pustim gas on se ugasi. Sauh kao da ne radi ( ne povecava obrtaje kada ga povlacim) ali sam provalio da radi jel kada je zagrejan i povucem sauh od se odmah ugasi). Kada se motor zagreje ima normalan ler gas. Primetio sam i da kada je hladan ako mu dam naglo gas od dobije kneglu a ako mu jace zavrnem gas od se ugasi. Kada se zagreje ovi problemi nestaju. Nije mi logisno da ne moze da drzi ler kada je hladan a povucen mu je sauh, vozio sam auto na taj sistem i sve je funksionisalo ok. I primetio sam i kada je zagrejan tesko pali bez sauha, ali kada se upali mora se odmah vratiti sauh.

Treba mi predlog nekog dobrog majstora za karburator ili da ga teramu ovlasceni servis.

Drugi problem su vibracije, sitne ali neprijatne, što je veci broj obrtaja to su neprijatnije. Predpostavljam da je jedan od uzrocnika i to sto ima samo jedan cilindar, ali mi je malo cudno da motor nije amortizovam toliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Sto se tice karba sve sto si napisao je donekle normalno. bar se tako i moj ponasa iako je drugacija masina. Kad je hladan normalno je da se gusi, cak je to po meni i prednost jer ne mozes da ga nezagrejanog gazis. Moj kada je skroz hladan radi sa sauhom jedno 10ak sekundi a kad je mlak onda moram da mu dam gas kako se ne bi ugasio. Ako se dobro ponasa u voznji onda samo teraj. U vecini servisa ne znaju ni osnovne stvari a kamo li stelovanje karba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Bogdo tvoj i njegov nisu isti on ima jedan cilindar.

lemy ne oslanjaj se na to gasenje i ostalo, nego lepo pogledaj dok ti motor ne radi a ti povuces sauh dali on i zatvara na karburatoru. Ako to sve radi onda prvo u servis karburatora pa ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Znam da nisu isti ali su slicni simptomi kao kod mene. Ako se lepo ponasa u voznji, ne trosi puno, dobra je boja svecice, ja tu nista ne bih dirao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

sajla radi od sauha i povlaci polugicu na karburatoru, nema lufta. Kada je motor zagrejan kada se povuce sauh on se ugasi, znaci da zatvara leptir. Najvise me nevira sto nemoze da drzi ler ni sa povucenim sauhom kada je hladan nego moram da mu drzim gas. Ako odvrnem onaj sraf na karburatoru (neki veliki sa obrugom, odvrce se i zavrce rukom) onda kada se zagreje ima veliki broj obrtaja na leru. Nije m normalno da stalno odvrcem i zavrcem taj sraf. Za ovlascene servise sam i mislio da ne znaju dalje od promene ulja, zato m ii treba neki dobar majstor u bg da pogleda karb, ne kosta to valjda 100 dukata. Siguran sam da nije diran 4 godine a ipak je to kinez (na karburatoru pise made in Japan :) ).

Primetio sam i da mi prednja viljuska pravi vibracije na brzinama oko 50-70 km/h. Mozda eje zbog puta a mozda treba i da se zameni ulje u viljuskama posto ni to nije pipano 4 godine. Jel mogu ja da izvrsim tu operaciju ili mora kod hirurga :).

Voleo bih da to sredim do 14. juna, tad polazem voznju (tipovanje polozio u cetvrtak) pa da zapalim na neku duzu voznju za vikend, barem do Šapca, sve je ravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Ne znam kako je saug na Princu izveden ali na Apollu se nalazi direkt na karbu i menja samo smesu. Uopste ne podize ler gas tako da se obavezno mora drzati gas pri paljenju dok je saug skroz podignut. Ako je takav slucaj i ne Princu ne vidim razlog za brigu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

nisam ga rasturao ali simtomi su kako ih ti i opisujes, uopste de dize ler gas. Mada mora postojati neko stelovanje da ne moras da drzis gas dok se ne zagreje, nego samo povuces sauh i upalis, tako je bar logicno . Koliko sam ja ucio u skoli sauh je u stvari leptir koji regulise usis u karburator, kada je aktiviran smanjuje se povrsina usisa i samim tim kolicina usisanog vazduha a posto se povecava podpritisak usisa se i veca kolicina goriva pa se smesa bogatija. Tako je izvedeno i na najprostijoj motornoj testeri pa mi je cudno da nije i na motociklu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Pa da li ti je tako bilo od starta, od kupovine? Ako jeste onda tako i treba :) Samo sam hteo da ti kazem da ima modela na kojima je to sasvim normalno i predvidjeno ponasanje te da kao takvo nije razlog za brigu.

Ako ti se to vremenom pojavilo onda vec moze biti da je neki problem a tu ti ja ne mogu pomoci jer se u mehaniku nista ne razumem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Motor sam kupio polovan. Motor je vozio otac od lika od kojeg sam kupio. Presao je 6000km, tako da nemam pojma kako je bilo na pocetku, mada mi je nelogicno da ovo bude normalno. U svakom slucaju hvala na trudu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

Kao sto Gilga kaze nedize ler gas samo smesu odnosno letpir zakrece nisu mi jasni razlozi zbog cega su Kinezi to tako patentirali ali tako je kod vecine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Macva
  • Motocikl: Suzuki Strom 650

Da,Princ se ponasa bas tako.Ne mozes ga upaliti bez sauga.Kod mene se slomila ona jadna ruckica od jadne plastike pa sam ugradio od bajsa rucku kojom se menjaju brzine.Nikad vise se nece slomiti.Kod mene je dupli karb.za dva cilindra.Ispod svakog ima kao sraf kojim se steluje odnos vazduh-gorivo.Za grubo stelovanje zavrnuti do kraja pa odvrnuti cela tri kruga,dakle 3 puta 360*.Posto je mali prostor treba prilagoditi neki kratki flat srafciger,ne duzi od 5cm.Dakle,ovo je grubo ali je uglavnom ok,bar kod mene.Ko ima strpljenja neka posle doteruje u nijansu,oba podjednako.Inace,ne bih da pametujem ali ce nekome vredeti.Kada se povuce sauh kruzni leptir potpuno zatvara vazduh i motor uglavnom dobija skoro samo gorivo.Vakuum istina, provuce nesto malo vazduha pored tog leptira.Za one pedantne,na 1l goriva za idealno sagorevanje ide 14,7l vazduha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Ja ne znam da li taj sraf sa oprugom treba da bude skroz odpusten ili ne?Ja kada sam stelovao ler dizne normalno na tom srafu podignem malo gas, ali kada nastelujem ler dizne i odvrtim taj sraf  koji dize leptire do kraja motor se ugasi.Znaci mora makar malo da se podigne ler na leptiru jer u suprotnom se gasi.Verovatno bi tebao karburator da se procisti u ultrazvucnoj kadici jer ne dobija dovoljno vazduha?Mislim da motor pod saugom ne sme da se gasi!Znaci verovatno se zapusi karburator pa nema dovoljno vazduha ili goriva.Takodje treba proveriti creva na karburatoru jer su kod mene bila ispucala,ali to su male pukotine tako da ih treba ispresavijati jer na te male pukotine moze da vuce fals vazduh i ponasa se tako kako si opisao.Ne znam kako se kod tebe skida karburator ali kod mene je pravi sex da ga vratis.Ali u svakom slucaju najbolje  je da ocistis karburator pa onda zagrejes motor pa nasteluj ler diznu.Ja sam kod mene da kazem nastelovao ler dizne ali morao sam malo i da podignem ler i na leptiru tako da vise ne zeza ali motor mora da bude zagrejan ako ga hladnog stelujes nista ne postizes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250
On 30.5.2010. at 14:47, lemy je napisao:

nisam ga rasturao ali simtomi su kako ih ti i opisujes, uopste de dize ler gas. Mada mora postojati neko stelovanje da ne moras da drzis gas dok se ne zagreje, nego samo povuces sauh i upalis, tako je bar logicno . Koliko sam ja ucio u skoli sauh je u stvari leptir koji regulise usis u karburator, kada je aktiviran smanjuje se povrsina usisa i samim tim kolicina usisanog vazduha a posto se povecava podpritisak usisa se i veca kolicina goriva pa se smesa bogatija. Tako je izvedeno i na najprostijoj motornoj testeri pa mi je cudno da nije i na motociklu.

Ne znam kakav je tvoj karburator ali kod ovog mog kada povuces saug ti otvaras diznu koja direktno vuce gorivo iz lonceta.A ta rupica ide posle leptira tako da nema veze za leptirom to ti je ovakav sistem 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

Vibracije nece nestati bilo sta da radis,mozes samo dobro da ih smanjis podmetanjem tankih gumenih podmetaca 2-3 mm debljine ispod fuzastera a za tocak mozda je guma u pitanju.pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja