Jump to content

Moto Zajednica

GDE nabaviti - Sijalice (12v 21w) za mini zmigavce iz Louis-a

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

evo vec druga sijalica mi riknula i nigde ih nemogu naci, a vidim da mnogi koji imaju te malene migavce takodje imaju problem sa nalazenjem tih sijalica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Probaj da vidis kod uvoznika OSRAM sijalica za vozila.

Kako izgleda sijalica, stavi neku sliku.

Moza mozes u Wurth-u u Zemunu da nadjes u njihovoj prodavnici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Ja planiram da ih zamenim sa led sijalicama.Ne znam gde ima da se kupe,ako mislite na sijalice velicine kao od 5W a u stvari su od 23W(barem kod mene)...Problem! :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

ja sam posle nasao u Subotici u jednoj radnji "Warner" koja se bavi prodajom autodelova, cena im je bila 200 i nesto dinara komad, al to je bilo pre 3godine :D kontam da ako ima u Subotici sigurno da ima i u NS, samo trazi po radnjama za autdelove

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Ja imao na Transalpu žmigavce sa ovim sijalicama. Ajde što je bilo problem naći ih po radnjama, nego riknjavaju ko lude, jeftinije mi je bilo da promenim žmigavce sa drugim sijalicama (tako sam i uradio)... :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Još kad bi neko stavio sliku tih sijalica, il bar crtež sa dimenzijama i kontaktima da znamo šta da tražimo. Ima kod mene nedeljom na najlon pijaci - tip drži tezgu samo sa sijalicama za vozila. Nema šta nema, mada ako je neka specifična sijalica - zna da oprži sa cenom !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Na ovakvu sijalicu misle. Em što je skupa, em rikne brzo, smara to malo kad odeš na put negde...

63217160788Bulb2.jpg

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Ima kod Raleta - "krave" u Futogu, ali je oko 500 dinara, a mislim da se moze naci i na "najlonu" u NS jeftinije. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa
  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Na ovakvu sijalicu misle. Em što je skupa, em rikne brzo, smara to malo kad odeš na put negde...

63217160788Bulb2.jpg

 

E baš takve sam kupovao za drugara na najlon pijaci prošle godine, mislim da su bile negde oko 200 - 300 dinara komad. Mogu proveriti u nedelju dal imaju i koja je cena .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Pa nije da je nema, neg´ je skupa. A na najlonu nema šta nema. Nikako da izdvojim jedan dan da odem, verujem da bih našao štošta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Svojevremeno sam imao mini-zmigavce sa ovim sijalicama, i kada mi je "opalila" jedna, ubio sam se trazeci istu. I gde god bih je nasao, zvonile su usi koliko je kostala. Zato sam, lepo, promenio zmigavce, i ugradio one sa obicnim sijalicama, i puno jeftinije resio problem.

Nedavno sam na KUPINDU trazeci ko zna sta, naleteo na oglas u kome se nude bas ovakve sijalice, po ceni od nekih 150Din. Prosto mi je doslo da iskopam one mini-zmigavce, koje sam negde zabutao... :-P

PS. Obicne sijalice za poziciona svetla od 3W ili 5W ne opterecuju dovoljno automat zmigavaca, tako da same sijalice ne trepcu kako bi trebalo (ili trepere ubrzano, ili gore neprestano). Drugi problem je sto ni fizicki ne odgovaraju u potpunosti, jer su kod "pozicionih" sijalica one dve BOBICE na grlu postavljene jedna naspram druge, a kod onih za zmigavce stoje nesimetricno. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ove sijalice mozete kupiti u Motobox-u u beloj i zutoj boji.

Cena sijalica je 220 din/kom.

 

Bela sijalica

ili

Zuta sijalica (za belo i zuto staklo)

 

 

Motobox - 021/679 1016

 

Evo, čovek ima . Pa nemoram ja da tražim po najlonu, a i cena je povoljna ( mislim da sam ih ja plaćao na najlonu skuplje ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Imao isti problem, nisam ih mogao naći u HN, jedino da ih naručujem 15e da me izađe komad. Kupio onu od 5w, ošmirglao jedan od ona dva klinca što stoje asimetrično, zabo, radi, ne radi, radi, ne radi :D

Nešto i ne poznajem razliku, moji prednji žmigavci su malo tamni, a kad svjetle jarko žuti pa su baš upadljivi i sa manjom sijalicom. Imao sam pozadi iste al se neko zajebao i makao mi ih sa motora :lud::D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja