Jump to content

Moto Zajednica

Alnaser na VIRAGU 1100, klik, cvak, pa upali ???

Recommended Posts

  • I N S T R U K T O R, 1180 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Nesto me u poslednje vreme sve cesce zeza Alnaser na Viragu 1100.

Kad ga palim, ponekad samo cvakcei klikce, pa ga ubacim u prvu, malo poguram (10 cm) i onda kresne i tako.......dokle ce ne znam.

Ima li neko savet, ideju, sta da radim, sta je u pitanju..alnaser ??.....bendix ???...automat ???......

 

I gde naci deo koji ce verovatno trebati menjati.

Nacuo sam inace da im je to, tako reci , jedina mana, ali posto ne znam  taj engleski, ne mogu da dodjem do nekih detaljnijih informacija i iskustava drugih bajkera o ovom problemu i njegovom resenju.

Stoga ovim putem molim da ako je neko malo vise upucen u problematiku ili ima neku informaciju vise, da je podeli sa mnom.

Hvala !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd - Šumice
  • Motocikl: Yamaha XJ900

Moze da se desi da je kolektor na nekom mestu otisao, pa kada cetkica ostane na tom mestu nema kontakt. Cim se malo pomeri i cetkica legne na zdravo mesto pali. A moguce da je i nesto drugo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1180 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Sumnjam, nekako , desava mi se kao na kolima, samo cakce i na kolima to jedno vreme resavamo tako sto ga kucnemo cekicem i on izbaci bendiks, uzubi ga i zavergla, tako da ja sumnjam na automat, ali ......ko zna ? zato sam i mioslio da ako neko ima iskustva bas sa Viragom 1100, jer sam cuo da je to za njih specificno.

U svakom slucaju HVALA !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ============, 132 postova
  • Lokacija: Trebinje Hercegovina
  • Motocikl: suzuki DL 650 V-Strom

Ja sam imao problem sa paljenjem Viraga 1100 i  ustanovljen je kvar na bendiksu koji se nalazi ispod lijevog dekla.Navodno je to mana ovog modela.Nov dio je bio nesto puno skup (ne sjecam se koliko jer je bilo prije 3-4 godine) pa je popravljan u jednoj masinskoj radionici.Dio je pertlovan i tesko se rastavlja, promjenjeni su valjcici u njemu i motor je sklopljen.Sve je funkcionisalo izvjesno vrijeme i ponovo su se javili isti problemi .Zato savjetujem da se odmah kupi novi bendix da se trajno rijesi problem.  (naravno sve pod pretpostavkom da je i kod tebe isti kvar).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Sumnjam, nekako , desava mi se kao na kolima, samo cakce i na kolima to jedno vreme resavamo tako sto ga kucnemo cekicem i on izbaci bendiks, uzubi ga i zavergla, tako da ja sumnjam na automat, ali ......ko zna ? zato sam i mioslio da ako neko ima iskustva bas sa Viragom 1100, jer sam cuo da je to za njih specificno.

U svakom slucaju HVALA !

 

 

Cetkice i kolektor 99%!!!! Mislim na kolima je bar ovako u oce za motore se bas i ne razumem ;)

 

A sto ne probas da cuknes i na motoru? Ako proradi posle udarca cetkice i kolektor!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1180 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

A gde bi se mogao naci nov bendix ili nov automat ili cetkice  i koliko bi to sve kostalo ?

Za sad je to sve o.k. ali da ja to imam spremno za ne daj boze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Ja sam imao problem sa paljenjem Viraga 1100 i  ustanovljen je kvar na bendiksu koji se nalazi ispod lijevog dekla.Navodno je to mana ovog modela.Nov dio je bio nesto puno skup (ne sjecam se koliko jer je bilo prije 3-4 godine) pa je popravljan u jednoj masinskoj radionici.Dio je pertlovan i tesko se rastavlja, promjenjeni su valjcici u njemu i motor je sklopljen.Sve je funkcionisalo izvjesno vrijeme i ponovo su se javili isti problemi .Zato savjetujem da se odmah kupi novi bendix da se trajno rijesi problem.  (naravno sve pod pretpostavkom da je i kod tebe isti kvar).

to je koliko sam upoznat mana 1100 yamahinih modela (BT1100 bulldog, dragstar 1100, stariji V-max,itd...) taj bendiks kod nas u kompletu košta oko 650 eura....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1180 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Idem da legnem da se sam u tisini isplacem.

Nije red da me ukucani gledaju.

650 eura ?

 

Jel' to samo kod vas ili je svud po svetu toliko ?  :D :D :D !

I da li mora sve u kompletu da se uzme ili moze samo ono sto mi zafali ?

Ili je to mozda bendiks u kompletu sa alnaserom.

Dajte ljudi ima li ko neku rec utehe ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

vidi sa ovim magovima elektrike sa sajta... možda može od yuga ili golfa  ;D ;D ;D sta god samo da nije 650€

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2845 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ajde malo tesenja... 99% je anlaser, kolektor i cetkice. Ja znam da ima radnja na Tosinom bunaru, uradili su mi kolektore za Hondu, vrlo nestandardne, cetkice sam imao, ali one bar nisu nikakav problem. Guja isto ima nekog ko radi kolektore.

 

Kada ode bendiks, kod modela anlasera koji je poput automobilskog, cuje se kako vrti el. motor, moze da pomogne cukanje. Kada ode el. motor, cuje se klak, klak i nista ne pomaze, samo da se auto ubaci u brzinu i malo gurne da legnu cetkice na ispravan kolektor/papucicu. Eventualno pomaze cukanje ako je cetkica pri kraju pa se poprecila u svom kanalu.

 

Kod motora koji imaju, najcesce, frajlauf /princip rada isti kao kod gedora/, cuje se da anlaser vrti a ne hvata radilicu da je okrene.

 

Ovo su vam uputstva kako da prepoznate kvarove kod anlasera i da ne nagadjate vise ni ovde ni u drugim temama.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

ceo anlaser je preko 130 do 250€. nov.

dobar zahvat na postojećem anlaseru je oko 50€.

jel dovoljno utešno?

uostalom imaš dovoljno dvotočkaša da bi ovaj mogao da se preispita, čemu kuknjava?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1180 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Taman posla kuknjava, nego gledam da predupredim nevolju. Hocu da budem spreman kad se desi ono sto se desiti mora.

I ja mislim da je kolektor ili cetkice ili se mozda biksna potrosila, mada je motor vrlo malo presao da bi imao nekakav kvar ove vrste.

Kad ode frajlauf, cuje se da vrti elektromotor, ali ne okrece radilicu, ovde se cuje samo "tak" i nista vise i to ne tako cesto, tako da se nadam da nece biti potreban neki ekstremniji zahvat.

Ukoliko i kad konstatujemo kvar, gde da potrazim delove, kome da se obratim ? Ima li neka adresa ili telefon ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1180 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

a je si proverio automat za verglanje,reda radi,ako je malo oslabio hoce to isto da radi,  :) :) :)

Ne znam na sta precizno mislis, da li mislis na onaj automat-prekidac izmedju akumulatora i alnasera sto fakticki salje struju na alnaser ?

Nisam to gledao, to mi se desilo samo par puta inace stalno pali normalno.

Inace je Virago iz Svilajnca, prethodni vlasnik Boxer, tvoj sugradjanin, verovatno znas i njega i motor.

 

Gujo, pa sve i da hocu, gde ovde da omastim ruke ?

Ovde nema nista masno.

Copy of Slika0070.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Čika Jasminko, bez nervoze....ako ništa ne upali uvek ti ostaje kao rešenje veći čekić  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

znam motorce,motorce je ko novo,znam da je boxer cuvao i pazio motoric

a mislio sam bas na taj automat,jer desi se da posalje losu struju na alnaser pa se manifestuje kao da je crko alnaser..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Sledeći put kad ti se to desi kleštima ili debljom žicom prespoj ta dva velika šrafa na releju elektropokretača i anlaser mora da zavrti. Ako zavrti, menjaj navedeni rele, ako ne, skidaj anlaser i pravac servis :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1180 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Sledeći put kad ti se to desi kleštima ili debljom žicom prespoj ta dva velika šrafa na releju elektropokretača i anlaser mora da zavrti. Ako zavrti, menjaj navedeni rele, ako ne, skidaj anlaser i pravac servis :D

Znam, danas smo ja i Igor to malo bistrili i doslo se do istog zakljucka, ali hvala u svakom slucaju.

Gujo hvala na strucnom usavrsavanju moje malenkosti  ;D ! Mada se nadam da ce to biti kvar releja-automata ili vec kako da ga nazovem, ali ako nije, moraces na kraju da das taj telefon za delove, pa makar morao ja sam da to popravljam, evo nocas cu da ucim sa ovih filmcica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

ma ako je do anlasera, skini i javi, pa ćemo lako ostatak.

filmići su poučni i bez ekstra znanja engleskog, npr za magnet skupljač i opruge

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1180 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Hvala jos jednom !

Nekako sam navukao strah od ranije, pre 5-10 godina, kad sam trazio da ga kupim, naisao sam na nekoliko njih sa kvarom na alnaseru, pa su stajale u garazi po godinu dana i cekalo se na delove. Zato sam ja poceo unapred da trazim delove. Ali sada se verovatno vreme promenilo i to izgleda nije toliki problem, barem ste ga vi tako predstavili.

Pozdrav !

Javljam se kad se opet ponovi i kad definisemo kvar,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja