Jump to content

Moto Zajednica

Registracija ATV/Kvad motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd, Herceg Novi
  • Motocikl: Hyosung GT250R`10, Gilera Nexus 250ie SP, Peugeot Speed Fight 2 206 WRC

Ne mogu da vjerujem da QUAD-ove registruju kao automobile :lud::lud::lud: u CG se registruju isto kao i motocikli preko 50 ccm, tacnije na "velike tablice" za motocikle, osim ovakvih atv-a...

 

4tqcj_atv250ccm250cm3slika392.jpg

 

....koji se registruje kao automobili!!!

 

Kakva je ovo glupost :grr: jos ce i barke registrovati kao podmornice.... :zbunjen:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Opet problem oko registracije. Tacnije opet nije moguce registrovati ove malo jace quadove. Ovaj put je problem u onome sto je meni prvo zapalo za oko kada su postavili obrazsce za kategorije. Konkretni primeri can-am 800 i650. Spadaju u kategoriju teskih cetvorocikala koji su pored tezine ograniceni i sa snagom od 15kw. Problem je sto 800R ima 52kw, a 650 ima 41kw. Htedoh reci, jbm ti drzavu koja bi nesto htela,a ni sama ne zna kako i sta :rat3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Kragujevac

To je onio sto sam pitao jos na pocetku teme. Sad mi tek nista nije jasno. Ja sam mislio da si ti registrovao svog. Znaci nista za jace od 15KW?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Bio na tehnickom pregledu on nesto sabirao i rekao da kosta toliko cela registracija. Drugar koji radi u supu uzeo da vidi i kaze u jbt, pa ovo ne moze :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Pa nemoze da ga uvede ni u jednu predvidjenu kategoriju. Postoje laki cetvorocikli mase do 350kg i snage do 4kw (brzina 45km/h) i postoje teski cetvorocikli mase do 450kg, odnosno 550kg za teretna vozila, snage do 15 kw. Problem je sto vecina ATVova koji imaju preko 250ccm ne mogu da zadovolje oba kriterijuma. Cista smejurija. Ne znam samo stali su se uhvatili za tu masu i sa cim to treba da ima veze. A o snazi necu ni da komentarisem, 15kw :staa2: pa toliko mi ima kosacica za livadu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Honda NSR 125 r

Evo ja sam pratio taj motocikl i znam da je to Piaggio MP3 koji kupis nov u radnji sa papirima kao obican MAXI Skuter, i tako se registruje... :)

Otvaram opet ovu temu jer sam u prolazu video decka koji vozi ovako nesto i to regularno registrovanog na nase tablice..

 

Piaggio_MP3_1280.jpg

 

Jel moze neko da da neku informaciju kako je moguce registrovati trotockase, a cetvorotockase jos uvek ne??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Beograd, Slavija

Postoji i Piaggio MP3 LT koji ima veci razmak izmedju prednjih tockova i vecu ukupnu duzinu i registruje se kao tricikl, a vozi se sa "B" kategorijom!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Evo ja sam pratio taj motocikl i znam da je to Piaggio MP3 koji kupis nov u radnji sa papirima kao obican MAXI Skuter, i tako se registruje... :)

 

Pitanje je bilo pre vise od godinu dana.

Sad se kvadovi normalno registruju. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

Ja sam video u oglasu da je neki lik registrovao hondu trx250ex na B kategoriju!A kad sam zvao za nekog kfx-a od 400ccm,kaze mi lik da za njega nema registracije,nego samo kao dobijas kupoprodajni ugovor?!Da li je doslo do resenja oko registracije?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Ovaj lik ima novosadske tablice,reg.kao auto.jel zna neko kako se pokazao kfx 400 i ltz 400?da li se njima menja ulje na radne sate ili na predjene km?

 

Ja imao ltz 400, nisam imao zamerke osim sto nije mogao da se registruje. Inace fabricki nema kilometar sat pa ne mozes da pratis kilometrazu u cilju zamene ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja