Jump to content

Moto Zajednica

sprint cross 50

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Kle

Posto pricamo o cross/enduro motorima od 50ccm evo i ja da nesto napisem o mom Keeway X-ray 50 Enduro.Za dve sezone nesto manje od 10.000km.Ima razlike sto se tice ubrzanja od kada je kupljen nov i sada ali i dalje ide 70-75km.Trosi u proseku 4.5l na 100km.Svuda isao sa njim i nikad me nije ostavio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Can't cure stupid, 81 postova
  • Motocikl: Trenutno na 4 točka

Merio sam, ali ti ne mogu reci tacno. Merio sam (sa Google maps) da od moje kuce u Apatinu do Novog Sada negde kod Narodnog pozorista i katedrale ima tacno 100km. Nasuo sam 3l i krenuo, vozio sam prosecno 50-55km/h, stajao sam na 3 mesta (Bogojevo, Odzaci i Rumenki) i malo ih obisao. Jeste potrajalo, ali uspeo sam stici sa 3l i mozda je ostalo 2-3dl u rezervoaru. Tako da bih mogao reci da trosi oko 2,5 do 3 litre na 100km sa oko 95kg tereta.

 

Treba znati koliko motor moze pruziti i ne preterivati, ne samo sa ovim "kinezom" vec bilo kim motorom. Odrzavaj ga kako treba i nece te nigde ostaviti na cedilu. Jeste da sam "mator" za 50ccm, ali odgovara mojim potrebama.

 

PS. ne trebas biti serviser da naucis osnove o svom motor. Video sam jedan koji je presao preko 20.000 samo sa menjanjem karika i ulja, tako da eto ti tvoje misljenje o veku trajanja. Ako se ne razumes o "kinezima" slobodno malo prelistaj deo "Kineska imperija".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Can't cure stupid, 81 postova
  • Motocikl: Trenutno na 4 točka

Jel pricamo o Sprint Crossu ili Pulseru? Njih proizvode dve potpuno druge firme, mada nisam nista lose cuo ni o Pulseru. Jedino lose sta sam cuo o Crossu je od Borko Motorko koji je gadno unistio svoj primerak i nekih koji bi da idu brze od 60, a kineski 4t motor od 105kg i ogromnim zadnjim lancanikom ne moze brze.

 

I ako mu posle dva meseca nesto ne radi nek' ga nosi u servis jer je moguce dobio skart.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: honda vtx 1300r

Evo jedan moj prethodni post sa mojim iskustvom.

 

Predprosle godine video sam sky-a ispred radnje i kad sam mu prisao zaljubio sam se u motor, nekako namolim caleta da mi da deo para, malo sam se informisao i nadjem naravno sivog najlepseg . Imao sam polozeno samo za B i to mi je najvise odgovaralo, jer mi skuter nije padalo na pamat da uzimam (jednostavno nisam voleo). Razarada motora je tekla po planu i svi servisi redovno radjeni, kad je doslo vreme da se da malo gasa i da se proba kako ide stvarno, RAZOCARENJE!!!. Posto sam u brdovitom predelu i bas zbog tog kupim krosa, onda sam video da sam se z....o. Uzbrdo sam morao da ga ubacujem u prvu da bi isao (deca na biciklu obilaze), dodje ti da stanes i da ga zapalis. Posto sam se konsultovao sa servisom, predloze mi da ga kitujem na 70ccm (150e). To sam i uradio i zaista drugi motor, uzbrdo je isao i trecom, nije se povecala krajnja brzina, ali je imao daleko vise snage. Inace 45km/h na satu na Skay-u ti je 60 zapravo, to znam provereno. Posle nekog vremena uzeo brat da ga provoza i nije ga vratio, kasnije u servisu je utvrdjeno da su zalepile karike i to je u garantnom roku sredjeno, ali posle toga nije vise isto isao. Uzmem i polozim za A (na zimu) i na prolece kupim MOTOR. Dugo mi je trebalo i da ga prodam i to upola od onoga sto sam platio. I to sve za vreme od 2000km, prakticno se nisam ni vozao. Motor prelep i udoban i za po RAVNIM letnjim putevima dusu dao, meni je to bio prvi motor i voleo sam ga.

Ne kazem da je motor toliko ne kvalitetan zato sto je kinez, cini mi se da je solidno odradjen, samo jednostvno nema snage i tu se sva prica zavrsava.

@borko motorko

Dobar ti naziv motora, razumem te skroz :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Hmm... niko ne odgovara, ali do sada sam ipak sve saznao pa ako nekog zanima motor ima max. brzinu 80km/h, a kad sam ga isprobao isao je prilicno lepo (nije bilo potrebno odguravanje nogom da krene :D) sa dve osobe se ipak malo muci, ali se vidi da i nije pravljen za dvoje. Zvuk je odlican, motor se cuje kao da ima 250ccm, a najbolje je da delova za njega ima svuda.

 

Ne moze ovo da ide 80 ni u slobodnom padu. Ako ne stavis kit od 80 kuba imas samo neupotrebljivu masinu. Bezi od toga ko djavo od krsta

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Can't cure stupid, 81 postova
  • Motocikl: Trenutno na 4 točka

@markodjurovic - to sam napisao pre nego sto sam ga kupio :)

 

Kupio sam ga i na GPS-u je pokazivalo da mu je max. brzina 65km/h. To za 80km/h sam cuo od jednog lika od koga sam trebao kupiti isti. Prodao sam ga pre neka skoro dva meseca, planirao ga uzeti opet, ali odustao sam. Odlucio sam se ipak za nesto jace tako da uskoro dolazi Qingqi QM125GY - B.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova

Jao druze moj imao sam ovaj i prilicno lose iskustvo sa njim sam imao presao je 9000 km morao sam i prednji i zadnji zupcanik da menjam spao mi je lanas i polomio mi numerator i deo dekne gde je elektro magnet pa mi je stalno curilo ulje nije bilo spasa sem da malo uradim sa silikonom , al nije pomoglo... Ne bih ti ovo preporucio.. bolje onda neki skuter.. :) I da jos mi je otisao zubac na drugoj brzini pa je uvek lupkao u drugoj.. jedva sam ga se otarasio za male pare :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

ja sam imao taj motor,nije se lose pokazao.presao sam sa njim oko 4000 km.nisam imao nikakve kvarove,jedino nije mogao da ide brze od 50km.neznam dali imaju neku blokadu i gde se nalazi.sada imam keeway speed 150ccm ali bih hteo da ga zamenim i da ponovo uzmem sprint kros

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja