Jump to content

Moto Zajednica

Kurs bezbedne voznje - Beograd

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Na osnovu usvojenog Godisnjeg plana rada za 2010. godinu, Asocijacija Motociklista Srbije organizuje besplatni program obuke vozaca motocikala pod nazivom 'Kurs bezbedne voznje'.

 

Kurs bezbedne voznje obuhvata teorijski i prakticni deo, tj. 4h predavanja u ucionici i 4h vezbanja voznje na poligonu.

 

Teoretski deo kursa je podeljen na 4 teme:

1. Uvodni deo gde cemo pricati O kursu, o Asocijaciji, o potrebi realizacije ovakve edukacije, o bitnosti nosenja moto opreme uz primere opreme koja je 'odradila' svoje.

 

2. Tehnika upravljanja motociklom, gde cete cuti osnovne i napredne stvari o fizici motorcikla, polozaju sedenja, o kocenju, kontra upravljanju, teoriji krivine itd. i tada cemo objasnjavati teoretski sve poligonske vezbe koje cemo na poligonu vezbati;

Predavanje vrsi Lazar Kovacevic, Diplomirani inženjer - Master Mašinskog fakulteta sa odseka za Motorna vozila, na forumu poznatiji kao 'Evil_Zo'.

 

3. Ponasanje u saobracaju, sto ukljucuje konkretne savete o defanzivnoj voznji i skeniraj-proceni-uradi tehnici koja treba da se primeni radi povecanja sopstvene bezbednosti;

Predavanja vrse instruktori A i B kategorije iz autoskole Vir.

 

4. Prva pomoc, u okviru cega cete moci da cujete konkretne savete prilikom zbrinjavanja povredjenog u smislu sta treba i ne treba raditi;

Predavanje vrse edukovani strucnjaci iz oblasti medicine i prve pomoci.

 

Poligonski deo kursa ce se desavati na poligonu autoskole Desetka Plus, u okviru kompleksa sportskog centra Banjica. Obezbedicemo cunjeve kojima ce poligon biti obelezen i nasu redarsku sluzbu. Postoji mogucnost promene lokacije za poligonske vezbe, ali cemo to blagovremeno najaviti ako se bude desilo.

 

Teoretski deo je planiran da se obavi u Auto Skoli Vir, na Novom Beogradu, na adresi Jurija Gagarina 235, u Petak 28. Maja 2010, od 19h do 23h. Zbog ogranicenja u dimenziji same ucionice, potrebno je da se zainteresovani polaznici ovog kursa jave i time rezervisu svoje mesto. Trenutni maksimum je 20 polaznika po odrzavanju kursa.

 

Poligonski deo ce biti odrzan u Nedelju, 30. Maja, u Zvezdarskoj sumi, od 10h do 15h.

 

Dakle, evo rasporeda:

 

Petak 28. Maj, 19h - 23h -> Teoretski deo kursa

Nedelja 30. Maj, 10h - 15h -> Vezbanje na poligonu

 

Ovaj kurs je besplatan za polaznike, ali cemo organizovati mogucnost dobrovoljne donacije polaznika (recimo 500-1000 dinara) kao nacin da pomognete Asocijaciji da nastavi sa ovakvim programom. Taj novac ce biti upotrebljen za unapredjenje kursa, kao i za eventualno dovodjenje strucnjaka iz za kurs relevantnih oblasti.

 

Vazne napomene:

 

- Svi polaznici kursa su obavezni da imaju polozeno za A kategoriju (zato sto mi nismo ustanova koja je za to ovlastena), onda da na poligonski deo vezbe dodju svojim motorom koji mora biti uredno registrovan i ispravan i finalno da pred pocetak kursa potpisu izjavu o prihvatanju rizika i odgovornosti tokom odrzavanja kursa. Ako vozite skuter, mozete prisustvovati kursu, ali je potrebno da imate polozen PSP.

 

- Samo polaznici teoretskog dela kursa ce moci da vezbaju poligonske vezbe u Nedelju!

 

- Prijavite se na kurs tek posto ste sigurni da cete doci na teoriju i poligon! Imamo ogranicen broj mesta!

 

Na kurs se mozete prijaviti slanjem mejla na adresu 'ams@bjbikers.com', u kome cete navesti svoje ime i kontakt telefon radi potvrde prijave. Za sva pitanja se mozete javiti Lazaru (evilzo na forumu) ili slanjem mejla na adresu 'ams@bjbikers.com'.

 

Vidimo se u Petak! 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Jel moze da se prisustvuje (gledanje,slusanje,znaci ne aktivno ucestvovanje sa motorom/skuteorm)  samo vezbama na poligonu,u nedelju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM SMR 690

Jel moze da se prisustvuje (gledanje,slusanje,znaci ne aktivno ucestvovanje sa motorom/skuteorm)  samo vezbama na poligonu,u nedelju?

 

bicu drug, dacu ti krug ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malo Zlo, 753 postova
  • Lokacija: BGD

 

 

bicu drug, dacu ti krug ;)

 

`oces i meni biti drug?    ;D

Hihihi- salim se...  :D

 

Posto sam cula mnogo toga lepog o Lazinom predavanju, prisustvujem iako sam i dalje bez motora....  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

spisak zainteresovanih ovde na forumu je informativna stvar dok je sustinska prica prijavljivanje na mail prema uputstvu. Dakle, nije obavezno stavljati se i ovde na spisak, ali moze da pruzi lep uvid u interesovanje i broj vec popunjenih mesta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Ja taman spremio mail da sibnem sav srecan- kad ono petak 19h-23h!  :'( A ja u 23h pocinjem svirku u klubu u BG, a treba i stici do tamo... STA da radim, toliko zelim da pohadjam kurs a nemogu da otkazem? MOZE li se ranije izaci pa da nekako nadoknadim to??

 

edit: cekam Evil_Zo da mi odgovori za raniji izlazak zbog svirke...

edit 2: Potvrdjeno  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Mislim da možeš izaći ranije, ako je baš zapelo :D

 

Uglavnom, čitali ste vrlo pozitivne komentare polaznika prethodnih kurseva i verujte, koliko god je veliko vaše vozačko znanje uvek ćete čuti i naučiti nešto novo.

 

Vidimo se! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pošto sam razradio kinesgog zmaja, ovo će da bude redosled stizanja na cilj a ne ko u ZR.

 

Ljudi, kurs je sjajan. Ja sam na prošlom naučio da teram motor a ne on mene. Koliko god da se zna, uvek ima nešto da se douči, utvrdi, razmeni neko iskustvo sa kolegama, dobije neki savet ili informacija. Naravno, gulaš je na prvom mestu.

 

PS. Ja sam skuteraš i nama je najpotrebnije jer mi smo početnici i najmanje znamo. Niko nas neće nipodaštavati, naprotiv, meni je ukazano više pažnje. Bez treme od velikih motora, prijavite se.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

@Tamanitu:

 

...pa dobio si zvaničan odgovor :D  Verovatno nećeš odslušati predavanje o prvoj pomoći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

...ili da donese litar soka na razblaživanje, čuvenog "pravišu" :D za kaznu? ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

...ili da donese litar soka na razblaživanje, čuvenog "pravišu" :D za kaznu? ;D ;D

 

Nee, tuče me džgaravica. Za pravilano podučavanje "koma položaja" neophodni su rekviziti, kašika, tanjir,leb i gulaš, bar za dvoje, Popsija i moje malenkosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Za vas dvojicu treba poseban kazan. I to da se organizuje, čika Arakis bi, opet - ostao bez gulaša... ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja