Jump to content

Moto Zajednica

Pokaži šta znaš - Dirt Bike

Recommended Posts

  • Drug Član, 38 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawa ER-6n

kao što naslov kaže, u pitanju je prikazivanje 'skill-a' u obradi fotografije.

 

za početak, pošto je ovo ipak bajkerski forum, da otvorimo sezonu sa moto fotografijom.

 

pravila? nema pravila. radi šta o'š. jedino bi trebalo da se rezultat vrti oko predmeta u fokusu.

 

još jedna stvar. predlažem da zadata fotka bude u što boljem kvalitetu, a gotovi radovi u najmanjoj rezoluciji od 1280x1024 px, siguran sam da će dosta njih zaslužiti mesto na desktopu kao wallpaper...

 

dakle da sumiram: radove šaljite do 1.6. tekuće godine, u minimalnoj rezoluciji 1280x1024 px., na moj mail bogi_1@yahoo.com. radove ću ja da smanjim na rez prihvatljivu za prikazivanje i glasanje, a full rez ću da zipujem i prikačim za download.

 

al' sam smorio...  :D

post-1332-12879075740967_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Posto izgleda ne znas dobro srpski da ti prevedem - naslov: Pokazi sta znas - kros motor.

Prva recenica: ...u pitanju je prikazivanje vestine u obradi fotografije. 

Predzadnja recenica: ....dosta njih zasluziti mesto na ekranu kao pozadina.

 

p.s. cuvajmo srpski jezik, lep je

 

p.s. 2 sad sam bar pretplacen na temu, pa mogu da uzivam u fotografijama ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 38 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawa ER-6n

matori, ne bih da off-ujem sopstvenu temu, niti da pretvorim ovo u neku raspravu. ali ako mi ukazuješ na lepotu srpskog jezika, onda barem koristi celokupnu abecedu ili azbuku, i svih trideset slova pre nego očitaš lekciju o lepoti i bogatstvu istog.

 

u pravu si, i slažem se da treba čuvati srpski jezik. primedba je na mestu.

 

a nadam se da ćeš biti i aktivan učesnik u prikazivanju veština, ne samo u srpskom jeziku.

 

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 38 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawa ER-6n

mogao je da bude bilo koji motor. ali jednostavno, dopala mi se slika. uhvaćen je trenutak, prikazuje akciju i veštinu... a sa druge strane, fotka ima dovoljno prostora za obradu, relativno je jednostavno promeniti pozadinu i igrati se sa efektima, dodavati/oduzimati elemente... mogla je biti i neka zujka, kao što rekoh ova fotka mi se dopala.

 

ako hoćete, možemo da ustanovimo i pravilo pokretanja novog takmičenja. pobednik stavi na glasanje recimo, tri fotke različitih tematika, pa većina odluči koja će da se obrađuje. mada se, po mom mišljenju, bespotrebno komplikuje. pobednik bi trebalo da ima tu privilegiju da zada sledeću temu/fotku.

 

a mislim da upravo i jeste poenta da svi obrađuju istu fotografiju, jer ovde mašta i veština, odnosno tehnike korišćenja programa dolaze do izražaja. zadata fotka je samo polazna tačka, ko zna gde će te odvesti igranje sa njom.

 

a otvaranje sezone se odnosilo na obradu fotografije, ne na jahanje  ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

znaci ti hoces da neko obradi ovu sliku koja je zakacena tu gore?

 

ali ta slika je u niskoj rezoluciji, zasto ne okacis sliku u par mega piksela...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi beograd
  • Motocikl: nista do daljneg. . .

Iskreno ne volim da korisim ps i slicne programe za obradu slika jer mi ne trebaju i ne vidim sta cete time dokazati ako neko prepravi neku fotku al ajde. . .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Meni se svidja ideja...

Shto da ne, oni koji znaju nek pokazu shta znaju ... i to je umece ...

Neko moze od ochajne fotografije da napravi remek delo...

 

Bogi imam samo jedan predlog za tebe...mozda bi zanimljivije bilo kada bi se obradjivala fotografija koju si ti slikao tj pobednik okachi neku fotku koju je on slikao i onda se ta slika obradjuje...znachi da ne budu ovako ko ova tvoja fotke s neta nego bash "nasha" fotka... I da se naravno i ona postavi u velikoj rezoluciji...

 

Eto samo predlog...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Posto izgleda ne znas dobro srpski da ti prevedem - naslov: Pokazi sta znas - kros motor.

Prva recenica: ...u pitanju je prikazivanje vestine u obradi fotografije. 

Predzadnja recenica: ....dosta njih zasluziti mesto na ekranu kao pozadina.

 

p.s. cuvajmo srpski jezik, lep je

 

p.s. 2 sad sam bar pretplacen na temu, pa mogu da uzivam u fotografijama ;)

 

Hahaha, ako ćemo tako...Ne možeš da kažeš: "Predzadnja rečenica...", jer može biti prednja i zadnja, prva i poslednja tj. u ovom slučaju predposlednja.  ;) Prednja ili zadnja su vrata, a prva, poslednja, predposlednja rečenica...

 

Zanimljivost:

 

Srpska reč za zihernadlu je zakačka. :D

 

Bez ljutnje prijatelju. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Naravno da nema ljutnje, nisam rekao da znam gramatiku, vec da nema potrebe koristiti engleske reci gde za tim nema potrebe, samo da bi bili "in", kako to vi volite da kazete. U svakom slucaju, drago mi je da sam te nasmejao ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia leonardo 250

Meni se svidja ideja...

Shto da ne, oni koji znaju nek pokazu shta znaju ... i to je umece ...

Neko moze od ochajne fotografije da napravi remek delo...

 

Bogi imam samo jedan predlog za tebe...mozda bi zanimljivije bilo kada bi se obradjivala fotografija koju si ti slikao tj pobednik okachi neku fotku koju je on slikao i onda se ta slika obradjuje...znachi da ne budu ovako ko ova tvoja fotke s neta nego bash "nasha" fotka... I da se naravno i ona postavi u velikoj rezoluciji...

 

Eto samo predlog...

Pdrzavam a i cisto da se upisem na temu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 38 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawa ER-6n

...mozda bi zanimljivije bilo kada bi se obradjivala fotografija koju si ti slikao tj pobednik okachi neku fotku koju je on slikao i onda se ta slika obradjuje...znachi da ne budu ovako ko ova tvoja fotke s neta nego bash "nasha" fotka... I da se naravno i ona postavi u velikoj rezoluciji...

 

Eto samo predlog...

 

ja nemam ništa protiv, nek' kači ko šta 'oće. kao što rekoh, mislim da pobednik treba da ima privilegiju da odluči šta će se sledeće 'opravljati'  :D

 

da ne bude zabune, ne želim ja da postavljam nikakva pravila. ko želi da iskaže svoje mišljenje ili pak da predloži nešto konstruktivno, samo napred. ovo nije moje takmičenje i ni slučajno ne želim da se tako deklariše. kako se dogovorimo, tako će da bude. mislim da je to jedino korektno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia leonardo 250

Moglo bi ovako: posto je ovo tek pocetak neka ovo bude prvo takmicenje da ne komplikujemo puno, do 1.6. se salju slike nakon toga napravi glasanje koje ce trajati do lupam 5.6. i ko pobedi kaci neku svoju fotku i tako cemo lepo zapoceti novo takmicenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 38 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawa ER-6n

ako ima nekog dokonog (tj experta graficke obrade) nek mi obradi ove dve slike

 

a kako bi ti 'teo da se obrade ove fotke? imaš neku posebnu ideju ili...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 38 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawa ER-6n

što se mene tiče ne mora da bude samo jedan rad po kandidatu. možemo da se dogovorimo da bude, recimo, max tri rada po kandidatu, a da se pri glasanju omogući izbor više radova. dva, tri, pet... dajte predlog.

 

hteo bih da dodam još nešto. pri samoj obradi fotke, bitno je zadržati se na predmetu fotografije, a sve manipulacije su dozvoljene. znači, menjanje pozadine, foto-motaže, dodavanje/oduzimanje elemenata... budite kreativni.

 

evo nekoliko primera na kakvu obradu fotke sam mislio pri pokretanju ovog takmičenja:

post-1332-12879076225684_thumb.jpg

post-1332-12879076226564_thumb.jpg

post-1332-12879076227905_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Vidish kako su na ovim slikama objekti na jednolichnim pozadinama i kao takvi lako izdvojivi. Ti si nas *ebo sa ovom zemljom. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Vidish kako su na ovim slikama objekti na jednolichnim pozadinama i kao takvi lako izdvojivi. Ti si nas *ebo sa ovom zemljom. ;D

 

:) Ajde, pa sve se to može lepo frajštandovati :) Jest' da treba vremena, ali može...

 

Pratim temu, obećava.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja